Araç İçi Kameralar

Araçların güvenliğini sağlamak için her geçen gün pek çok aksesuar geliştirilir. Güvenli bir kullanıma ulaşmak isteyen kişiler tarafından bu aksesuarlara olan ilgide ise gün geçtikçe artış görülür. Güvenlik amaçlı geliştirilen araba aksesuarlardan başlıcası araç içi kamera modelleridir. Tasarım aşamasında son teknolojilerden faydalanılan bu cihazlar, arabaların ön paneline monte edilecek şekilde geliştirilir. Gelişmiş cihaz, sürüş esnasında görüntü ve seslerin kayıt altına alınması için geliştirilir. Araç içi kameralar sürüş halindeyken hem araba içi hem de araba dışındaki görüntü ve sesleri kayıt altına alır. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında kayıt altına aldığı veriler sayesinde çözüm aracı olarak kullanılır. Farklı çözünürlük kalitesine sahip olarak geliştirilen elektronik cihazların seçenekleri kişilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre çeşitlilik gösterir. Ayrıca çeşitli kayıt sürelerine sahip olacak şekilde geliştirilen gelişmiş elektronik cihazlar, kullanıcıların tercih ettiği hafıza boyutuna bağlı olarak farklı uzunluklarda kayıt yapar. Özellikle kaza gibi istenmeyen fakat sık rastlanan trafik problemlerine karşı etkili bir çözüm cihazı olduğundan pek çok kişi tarafından yaygın biçimde tercih edilen araba aksesuarları içerisinde yer alır. Araba kullanımı gün içerisinde çeşitli zaman aralıklarında yapılabildiği için kameraların 24 saat kayıt alma yeteneğine sahip olması beklenir. Bu beklentinin ve ihtiyacın farkında olan başarılı ve öncü elektronik markaları, 1.5 güne varan kayıt alma kapasitesine sahip yüksek hafızalı cihazlar geliştirerek ilgililerinin beğenisine sunar.

Farklı Araç Türlerine Uygun Araç İçi Kamera Seçenekleri

Araba kullananlar için yaşanabilecek olası trafik kazalarını minimum seviyeye indirmek amacıyla önlem sağlayan pek çok cihaz mevcuttur. Trafik kazası öncesini, sonrasını ve kaza anını kayıt altına almak kullanıcılar için avantaj sağlayan bir durumdur. Kaza anının kameralar yardımıyla kayıt altına alınması, kaza sonrasındaki süreç için kritik rol oynar. Bu amaçla geliştirilen araç içi kamera kayıt cihazı farklı çeşitlere sahiptir. Kullanılacak aracın markasına ve kullanıcıların beklentilerine bağlı olarak farklı ürün seçenekleri mevcuttur. Doğru ürünü tercih etmek için öncelikli olarak cihazın döngüsel kayıt özelliği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Araç içi kameralarn bazı özellikleri şunlardır:

 • Cihazın sahip olduğu döngüsel kayıt özelliği, kayıt altına alınan görüntülerin depolanması ile ilgilidir. Bu özellik cihazın modeline göre değişkenlik göstergesi yaygın olarak gelişmiş bir özelliktir.
 • Döngüsel kayıt özelliği sayesinde kayıt cihazları, eski görüntülerin üzerine yeni görüntüler kaydetme yeteneğine sahip olur. Bu sayede kesintisiz şekilde kayıt alma durumu söz konusudur.
 • Bunun yanı sıra 24 saat aktif çalışma özelliğine sahip olan cihazı temin etmek de son derece önemlidir. 24 saat boyunca aktif olarak çalışan cihazlar, her an kayıt için hazır konumda bulunur.
 • Bu özellik sayesinde aracın aktif olarak kullanılmadığı zaman dilimlerinde de görüntü kaydı tutan cihaz, kapsamlı bir güvenlik sağlar. Çoğu araç içi güvenlik kamerası modelleri bu özelliklere sahip olacak biçimde geliştirilir.
 • Aracın aküsünü kullanarak aldığı güç ile 24 saat aktif olarak çalışan araç kameraları, güvenlik işlevi görür.
 • Yüksek düzeyde diyafram açıklığına sahip olan araç kameraları yenilikçi teknolojiden yararlanarak geliştirilir. Bu sayede sadece gün ışığında değil geceleri ve ışığın az olduğu ortamlarda da kaliteli çekim yapma yeteneğine sahiptir.
 • Çekim kalitesinin yüksek olması için öncelikli olarak kameranın diyafram açıklığına sahip olmasıdır. Kamera lens diyaframının sahip olduğu açıklık değeri küçüldükçe aldığı ışık miktarı o derece yüksektir.
 • Araç içi kamera inceleme sonucunda yetkili kişiler tarafından, F1.8 ve altında diyafram açıklığına sahip olan cihazları tercih etmek önerilir.
 • Tüm bu özelliklerin yanı sıra araç kameralarının sahip olması gereken bir diğer özellik ise görüş açısıdır. Günlük hayatta kullanılan kameralardan farklı bir çekim açısına sahip olması beklenen araç kameraları çevreyi kapsamlı şekilde görmelidir.
 • Geniş açıya sahip olan araç kameraları aracın etrafını kolaylıkla görür. Geniş açı özelliğine sahip olan kameralar aracı ve çevresini kapsamlı olarak görebildiği için kaza anında yaşanan detayları kayıt altına alma özelliğine sahiptir.
 • Alanında uzman kişiler tarafından 165 dereceye kadar geniş açı seçeneklerine sahip olan ürünler içerisinden 130 derece ve üzerinde geniş açı özelliği bulunan cihazların kullanımı tavsiye edilir.
Yüksek Güvenlik Özelliklerine Sahip Araç İçi Kamera Çeşitleri

Trafik problemlerine karşı çözüm konusunda kullanışlı olmasıyla öne çıkan araç kameralarının bir takım özelliklere sahip olması beklenir. Sahip olması gereken önemli özellikler içerisinde yüksek video çözünürlüğü yer alır. Yüksek video çözünürlük özelliğine sahip olan cihazlar ile kaydedilen görüntülerin kalitesi son derece fazladır. Özellikle beklenmedik kazalarda ya da karşı tarafın kaçtığı durumlarda, kaza anının yüksek çözünürlüğe sahip olarak kayıt altına alınması, trafik kazasının sonrasında yaşanan süreç için son derece önemlidir. Başarılı kamera markaları, kullanıcılara 1080p ve üzerinde çözünürlük özelliğine sahip olan modeller geliştirir. Ek olarak kablosuz internet özelliğine sahip olan cihazlara olan ilgi de son derece fazladır. Cihazların kablosuz internete bağlanma özelliğine sahip olması hızla gelişen teknolojisinin kullanıcılara sağladığı avantajlar içerisinde yer alır. kablosuz araç içi kamera, telefon ile eşleşme özelliğine sahiptir. Bu sayede araç kamerasının kaydettiği görüntülere telefon ile ulaşım sağlanır. Kayıt altına alınan görüntüler canlı olarak izlenebildiği gibi araç içi kamera sistemi wifi ile eşleştiği için görüntüleri telefona indirme imkanı da sunar. Kablosuz internet özelliğinden faydalanmak için aracın park halinde olması gerekir. Trafik kazaları yaygın olarak araçlar arasında belirtilen mesfenin korunmamasından kaynaklıdır. Trafik anında ve aktif araç kullanımı sırasında güvenlik açısından önemli olan noktalardan birisi araç kameralarının takip mesafesi uyarı özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliğe sahip olan araç içi kamera dikiz aynası üzerinde olabileceği gibi arabanın ön ve arka kısımlarında da yer alabilir. Bu sayede araba ile seyir halindeyken ön ve arkada yer alan araçlarla trafik kurallarına uygun mesafenin korunmasında etkili bir rol oynar. Seyir halindeki araçlar arasında trafik kurallarına uygun olarak belirlenen mesafelerin korunması ani fren yapımında yaşanan trafik kazalarını minimum seviyeye indirir.

Kullanım Kolaylığına Sahip Araç İçi Kamera Modelleri

Kişisel araçlara sağladığı üstün güvenlik sistemiyle adından söz ettiren araç içi kameralar, sahip oldukları özelliklerine göre kullanıcılarına farklı imkanlar sunar. Geniş bir model çeşitliliğine sahip olan cihaz, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmada son derece etkilidir. Şarjlı araç içi kamera cihazları, aracın kullanıma hazır duruma gelmesiyle birlikte eş zamanlı olarak kayıt almaya başlar. Görüntü ve ses kayıtlarının araç kullanımı başladığında otomatik olarak başlaması için araç içi kameraların hareket sensörüne sahip olması gerekir. Araçların hareket halinde olduğu esnada araç için kameralar tarafından alınan kayıtların yüksek kaliteye sahip olması için GPS bulunması kritik bir özelliktir. GPS desteğine sahip olan araç içi kamera modelleri, aracın seyir halindeyken kayıt altına aldığı görüntü ve ses verilerini işlendikleri bölgenin konum bilgisiyle birlikte depolar. Bu sayede trafikte yaşanan herhangi bir problemin çözümü için konumlarına göre ayrılmış görüntü ve ses kayıtları kullanıcılar için son derece faydalıdır. Cihazlarda bulunması gereken bir diğer önemli özellik ise arka görüş sistemine sahip olmasıdır. Aracın sadece ön tarafında konumlandırılan araç içi kameralar, kullanım esnasında aracın ön tarafta yer alan çevresini kayıt altına alır. Aracın arkada kalan kısmını ve çevresini kayıt altına almak, güvenilir bir sürüş deneyimi için önemlidir. Çift yönlü araç içi kamera seçenekleri, aracın hem arkada kalan hem de önde kalan kısmını kayıt altına alma yeteneğine sahiptir. Bu sayede ara tam koruma sağlar. Sadece trafik kazalarını kayıt altına almak ile sınırlı kalmayan çift yönlü kameralar, park etme işlemi sırasında da yardımcı rol oynar. Aracın arka kısmına konumlandırılan araç içi kameralar, sürücüler park yapacağı zaman uyarıcı ses ve görüntü verir. Bu sayede araç, kolaylıkla park edilir. Etkili ve çok yönlü yapısı ile araç içi kamera önerisi istendiğinde çift yönlü kamera modelleri ön plana çıkar.

Araç ile Kolayca Bütünleşen Araç İçi Kamera Seçenekleri

Farklı araç modellerine uyumlu olacak şekilde geliştirilen araç içi kamera çeşitleri hareket esnasında kullanıcılar güvenli bir sürüş imkanı sağlar. GPS özelliğine sahip olan modeller kayıtlar hakkında lokasyon bilgisi sunarak, kayıt izleme sırasında kolay kullanım imkanı sunar. Ayrıca araç içi kameralar tarafından kayıt altına alınan görüntü ve sesler, cihazın farklı hızlarda kayıt oynatma özelliği sayesinde tercih edilen hızda izlenir. Bu sayede bulunmak istenen ana dair görüntü ve ses kayıtlarına kısa süre içerisinde ulaşılır. Gece görüşlü araç içi kamera seçenekleri, 24 saat boyunca yüksek çözünürlüğe sahip görüntü kaydı yapma imkanına sahiptir. Gece görüşü özelliği bulunan cihazlar, karanlık ortamlarda çekim yapmaya uygun kamera ve lens özelliklere sahiptir. Düşük ışık seviyesine sahip olan ortamlarda ya da zamanlarda görüntü kaydetme netliğini yükseltir. Işığı kontrollü şekilde kullanarak günün her saati kalitesi yüksek video kayıtları yapar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra ses ile uyarı verme özelliğine de sahip olan araç içi kamera modelleri, özellikle aracı park etme işlemi sırasında kullanıcılara sürüş konusunda avantaj sağlar. Pek çok kişinin yaygın olarak zorlandığı araba park etme işlemi, kameraların uyarıcı sensörleri ve yüksek çözünürlüğe sahip anlık hem arka hem de ön kamera görüntüleri ile kolay ve zahmetsiz bir hal alır. Ek olarak araç dikiz ayna kamerası sayesinde arabanın arka kısmı ve çevresi kolaylıkla görülür. Bu sayede kullanıcılar araçlarını rahatlıkla park edebilir. G sensörüne sahip olan araç içi ön kamera modelleri, hem araba kullanım esnasında hem de araba park halindeyken yaşanan ani çarpma, sarsıntı ve duruşları algılama özelliğine sahiptir. Dahili G sensörü sayesinde araçlar kullanım halinde değilken de araç içi kameralar ile yüksek koruma altındadır.

Yenilikçi Teknoloji ile Geliştirilen Araç İçi Kamera Çeşitleri

Teknolojik gelişmelerin bir sonucu olan 3 kameralı araç içi kamera etkili ve üstün performansıyla pek çok kişinin dikkatini üzerinde toplar. 3 farklı lense sahip olan model, eş zamanlı olarak araç içi, araç arkası ve araç önünü görme ve kayıt altına alma özelliğine sahiptir. Yüksek çözünürlük özelliğine sahip olan modelde 1080p ve üzerinde görüntü izleme imkanı bulunur. Ürünün sahip olduğu hafızanın yanı sıra 32 GB’ye kadar dahili hafıza kartı desteği alma özelliği mevcuttur. Bu sayede uzun süreli ve kesintisiz bir kullanım imkanı sunar. Yaklaşık 4 inç ekran boyutu ile detaylı, pürüzsüz ve net bir görüntü sunar. 4k araç içi kamera, normal kamera modellerinde olduğu gibi son derece fazla yönelimin olduğu bir üründür. 4k çözünürlük net ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Sağladığı bu avantajlı özellik ile full HD araç içi kamera modellerine olan ilgi her geçen gün artar. 4k çözünürlük sayesinde kayıt altına alınan görüntüler farklı hızlandırma modlarında yüksek çözünürlük özelliğini korur.

Araç İçi Kamera Fiyatları

Üstün özellikleri sayesinde uzman kişiler tarafından pek çok farklı modelde araç içi kamera tavsiye edilir. Kullanıcılar tavsiye edilen seçenekler içerisinden beklentilerine uygun olanı kolaylıkla temin etme imkanına sahiptir. Araç içi kamera fiyat aralıkları kullanılan ürün için ayırdığı bütçeye göre değişkenlik gösterir. Geniş bir model çeşitliliği skalasına sahip olan araç içi kameralar, sahip oldukları özelliklere göre kullanıcılara hitap eder. Araç sahipleri, kameradan beklediği özelliğe göre uygun olan modeli kısa süre içerisinde keşfedebilir. Ayrıca başarılı online alışveriş sitesi sayesinde araç içi kamera yorum ve değerlendirmelerine ulaşmak da mümkündür. Arabaların 24 saat süren kapsamlı bir güvenliğe sahip olması için öncü markalar tarafından en iyi araç içi kamera seçenekleri geliştirilir. Özenle tasarlanan ürünler, kullanıcılara hem trafik esnasında hem de park esnasında büyük bir kolaylık sağlar. Kullanıcıların beklenti, istek ve ihtiyaçlarını gözeterek titizlikle hazırlanan en ucuz araç içi kamera modelinde bile arabaların ihtiyaç duyduğu tam kapasiteli koruma sağlanır. Bu sayede araç içi kamera modelleri geniş kitlelere ulaşmayı başarır. Hepsiburada ile dilediğiniz özelliklere sahip olan kaliteli ve gelişmiş teknolojik cihazları keşfedebilir ve kısa süre içerisinde zahmetsizce temin edebilirsiniz.

Araç İçi Kameraların Kayıt Süresi Ne Kadar?

Özenle geliştirilen araç içi kamera modelleri farklı hafıza kapasitelerine sahiptir. Hafıza kapasitelerindeki değişiklikten dolayı çeşitli sürelerde kayıt yapma özelliğine sahip olan cihazlar, kullanıcıların tercihine ve beklentilerine göre değişiklik gösterir. Bu duruma paralel olarak araç içi kamera seçenekleri 12 ila 35 saat arasında kayıt tutma özelliğine sahiptir. Cihazlar 128 GB kapasiteye kadar hafızaya sahiptir.

Araç İçi Kameraların Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Araçların güvenliğini etkili bir şekilde sağlayacak olan araç içi kameraların döngüsel kayıt özelliğine sahip olması beklenir. 24 saat süren kesintisiz koruma özelliği, üst düzeyde diyafram açıklık değeri, geniş bir görüş açısı da araç içi kameralardan beklenen niteliklerdir. Araç için kameraların yüksek çözünürlük özelliğine, kablosuz internete bağlanabilme özelliğine, takip mesafesi uyarı özelliğine, hareket sensörüne, GPS desteğine ve arka görüş sistemine de sahip olması gerekir.

Araç İçi Kamera Nereye Konumlandırılır?

Farklı araç içi kamera seçenekleri kullanıcıların ilgisine sunulur. Aracın ön kısmını ve ön tarafta kalan çevresini gözlemlemek için kullanılacak kamera, ön cama, geniş bir görüş açısına sahip olacak şekilde konumlandırılır. Aracın hem içini hem de dışını gözlemlemek için cihaz kullanımı tercih edilirse camın alt orta kısmına monte edilmesi tavsiye edilir. Geri görüş kameralarının hem aracın arka kısmını görmesi hem de park işlemi sırasında etkin rol oynaması için arka tamponun orta kısmına monte edilmesi önerilir.

Araç İçi Kameraların Gece Görüşü Nasıl Çalışır?

Araç içi kameraların gece görüşüne sahip olması cihazların 24 saat süren kesintisiz bir koruma sağlamasında rol oynar. Gece görüşü sistemi için özel olarak tasarlanan iki tane kızılötesi LED far ön cama konumlandırılır. Kameranın ısıya duyarlı olmasından yararlanan sistem ışık kontrolü sağlayarak karanlık ortam ve zamanlarda da yüksek kalitede görüntü kaydı yapar. Sistem sayesinde kayıt altına alınan görüntüler gösterge panelin aracılığıyla kullanıcılara aktarılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç İçi Kameralar

1868 ürün listeleniyor
Xiaomi
70MAI
360
Viofo
Garmin
Cdwishbest
Navistar
Sagrado
SUNShop
Comely
Cuticate
Novatek
Sharplace
Prostar
Wevolt
Twogo
Blesiya
Ddpai
Xinfshu
Concord
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 47 / 1868 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?