Araç içi kameralar ileri teknolojiyi kullanan tasarımları ve tercihinize bağlı kullanabileceğiniz özellikleri ile özel ve ticari araçlarda kullanılan ekipmanlar arasında yer alır. Seyahat esnasında araç içi kamerası kullanarak yolculuk anında karşılaşacağınız güzel manzaraları ve sıra dışı olayları kayıt altına alabilirsiniz. Ayrıca karışacağınız bir kaza ya da adli olayda çektiğiniz görüntüleri tarafsız kanıt olarak da kullanabilirsiniz.

Seyahatlerinizi Kayıt Altına Alan Araç İçi Kameralar

Gelişmiş özellikleri ile yolculuk esnasında en yakın dostunuz olan araç kameraları farklı özellik ve modellerde üretilir. Bütçenizi de göz önünde bulundurarak sizin için ideal modeli seçebilirsiniz. Araç içi kamera alırken, ilk dikkat etmeniz gereken kamera sayısıdır. Tek kameralı modeller genellikle şoför görüş alanını çeker. İkinci kameralar seçiminize göre içini ya da aracın arkasını kayda alır. Üç ve daha fazla sayıda kamera bulunuyorsa çekim açısı seçenekleri daha geniştir.

Araç kamerası alırken görüş açısına dikkat edebilirsiniz. Kameranın açısı ne kadar genişse, cihaz aracın çevresine o kadar hâkim olur. Böylece önemli ayrıntıları gözden kaçırmazsınız. Tek kameralı modellerde en az 150 derece, birden fazla kameralı modellerde ise en az 120 derece görüş açısı bulunan modelleri tercih etmeniz avantaj sağlar.

Alacağınız araç içi kameranın sürüş güvenliğini artıran özellikleri olmasını tercih edebilirsiniz. Şerit takip sistemi bulunan modeller, ani şerit değişikliği yaptığınızda uyarı verir ve kazaları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca otomatik olarak kayda başlayarak, olası bir kaza anında delile sahip olmasını sağlar. Önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafe kısaldığında bilgilendiren takip mesafe koruma özelliği, özellikle kırmızı ışıklarda yaşanabilecek dalgınlıkları önler. Park yardımcısı ise aracınızı park edeceğiniz zaman cihazın ekranından takip edebileceğiniz kırmızı çizgiler sayesinde aracı kolaylıkla park etmenize yardımcı olur.

Kullanım amacınıza göre alacağınız ürünün video çözünürlüğüne karar verebilir ve gece karanlıkta da yolculuk yapıyorsanız gece görüşü bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca cihazda araca uygulanan belli şiddetin üzerindeki darbelerde aktifleşen darbe sensörü ve ani hareketlerde kameranın çalışmaya başlamasını sağlayan hareket sensörünün bulunmasında fayda vardır.

Loop Recording Teknolojisiyle Kesintisiz Görüntü Kaydı

Loop recording teknolojisi, cihazın hafıza kartında yer kalmadığında eski görüntülerin üzerine yenilerinin kaydedilmesini sağlar. Son derece önemli olan bu özellik, kesintisiz görüntü kaydı imkânı sunar ve en önemli anları kaçırmanızın önüne geçer. Loop recording özelliği bulunan cihazlarda, darbe ve hareket sensörünün aktifleşmesi ile başlayan kayıtlar hafıza kartının korumalı bölümünde saklanır ve izinsiz silinmez.

Loop recording özelliği, kaydın sürekli devam etmesini sağlasa da hafıza kartı desteği bulunan ürünleri tercih etmenizde fayda vardır. Genellikle 4 GB ile 128 GB arasında SD kart desteği sunan modeller, hafızanın uzun süre kullanılabilmesini mümkün kılar. Ayrıca telefonunuza bağlayıp senkronize özelliğini açarak çekilen görüntülerin otomatik olarak telefona aktarılmasını da sağlayabileceğiniz modeller de mevcuttur.

Yüksek Çözünürlüklü Ekranlarıyla Anlık Görüntü İzleme

Araç kameralarının önemli bir bölümünde dahili ekran bulunur. Cihazın ekranından anlık olarak çekilen video ve fotoğrafları görme imkânınız bulunur. Ayrıca dilerseniz görüntüler kaydolduktan sonra tekrar izlemeniz de mümkündür. Araç kamerası alırken cihazın ekran özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ticari araç kullanıyorsanız ya da cihazın park etme yardımcısından aktif olarak faydalanmak istiyorsanız ekranın 5 inç ve üzerinde olmasına dikkat edebilirsiniz. Ekranın yapıldığı malzeme de son derece önemli olup, özellikle güneşli günlerde ekran parlama sorunu ile karşılaşmamak için IPS ekranları tercih edebilirsiniz. Sürüş esnasında ekranı daha rahat görebilmek ve cihazı farklı konumlara monteleyerek kullanmak için ekran açısının ayarlanabilir olmasında da fayda vardır. Birden fazla kamera kullanılabilen cihazların ekranında aynı anda birden fazla kameranın görüntülerinin izlenebilmesi de avantaj sağlar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Araç İçi Kameralar

296 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Xiaomi Araç İçi Kameralar
  2. Philips Araç İçi Kameralar
  3. 70MAI Araç İçi Kameralar
  4. Novatek Araç İçi Kameralar
  5. Viofo Araç İçi Kameralar
  6. Concord Araç İçi Kameralar
  7. Mio Araç İçi Kameralar
  8. Everest Araç İçi Kameralar
  9. Space Araç İçi Kameralar
  10. Garmin Araç İçi Kameralar
  11. Joyecar Araç İçi Kameralar
  12. GNet Araç İçi Kameralar
  13. Jameson Araç İçi Kameralar
  14. MF Product Araç İçi Kameralar
  15. Angel Eye Araç İçi Kameralar
  16. General Plus Araç İçi Kameralar
  17. Newfron Araç İçi Kameralar
  18. Piranha Araç İçi Kameralar
  19. SW Future Araç İçi Kameralar
  20. Techsmart Araç İçi Kameralar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/26027
Başa dön