Mobilya Kulpları

Mobilya Kulpları

Dekorasyonun en iyi tamamlayıcısı olarak kullanılan mobilya kulpları, son dönemlerin en trend ürünleri arasında yer alır. Birçok farklı çeşidi ile kullanıcılara sunulan mobilya kulpları, her zevke ve her tarza hitap eder. Zengin ürün çeşitliliği ile tek bir kulp mobilyanızın görünümünün anında değişmesine yardımcı olabilir. İstenilen renk ve modelde satışa sunulan mobilya kulpları, modern görünümleri ile odanıza ayrı bir hava katar. Aynı zamanda son dönemlerde mobilya kulp çeşitlerinde eskitme detaylı ahşap kulplar sıklıkla tercih edilir. Mobilyanızı değiştirmek yerine kulplarında değişiklik yaparak mobilyanızı baştan yaratabilirsiniz.

Mobilya kulpları, farklı renk, model ve çeşitte olduğu gibi; yapımında kullanılan malzeme bakımından da farklı ürün alternatifleri sunar. Bu çeşitliliği ile herkesin bütçesine hitap eder. Mobilya kulp yapımında en çok kullanılan materyaller arasında pirinç, alüminyum, ahşap, polimer gibi pek çok madde kullanılır ve her birinin ayrı bir görünümü mevcuttur. Yapı bakımından sağlam ve dayanıklı malzemelerden oluşturulan bu mobilya kulpları, uzun yıllar kullanıma uygunluğu ile kullanıcılara avantaj sağlar. Özellikle porselen kulplar, her ne kadar kırılma riski ile karşı karşıya olsa da, ekstra dayanıklılık özelliği ile sorunsuz bir kullanım fırsatı tanır. 

Mobilya kulplarının montajı oldukça kolaydır. Yıldız tornavida yardımı ile eski dolap kulplarınızı sökerek küçük vida yardımı ile yeni kulplarınızı dolaba monte edebilirsiniz. Kısa süre içerisinde yapımı tamamlanan dolap kulplarını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Son dönemlerde mobilya kapak kulpları ve mobilya çekmece kulpları farklı desenlerde tercih ediliyor. Aynı tip dolap kulpları kullanmak istemeyenler ve odasına ayrı bir hava katmak isteyenler farklı renk ve modelde mobilya kulp çeşitleri tercih ederek, odaya alışılmışın dışında bir görünüm kazandırıyor. Sizler de sade yapılardan hoşlanmıyorsanız ve odanıza ayrı bir görünüm kazandırmak isterseniz kulpların dolap kısmına takılacak olanlarını renkli, çekmece kısımlarına takılacak olanlarını ise farklı desenlerde tercih edebilirsiniz. Aynı tip görünümler yerine daha farklı bir ortam yaratabilirsiniz. Sadelikten hoşlanıyorsanız da mobilya kulp modelleri arasından sade görünüme sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Kendi zevk ve tarzınıza hitap eden envayi çeşit mobilya kulp çeşitleri arasından dilediğinizi satın alarak dolabınızı ve odanızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Mobilya Kulp Modelleri Nelerdir?

Son dönemlerde evde hali hazırda kullanılan ürünlerin parçalarını değiştirmek oldukça moda trendlerden bir tanesi haline geldi. Uygun fiyatlı olmasından dolayı yeni bir dolap almak yerine çekmece kulp değişimleri ile odanıza ayrı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kendi tarzınıza göre tercih edebileceğiniz mobilya kulpları modelleri şu şekildedir;

Mantar düğme kulp modeli

Sade ve klasik modelden şaşmayan insanları bir numaralı tercihi olan mantar düğme kulp modeli, beyaz renkli yapısı ile odanızın ahenginin anında değişmesine yardımcı oluyor. Porselen malzemeden üretilen mantar düğme kulp modeli, dayanıklı ve kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Dilerseniz metal materyalden üretilen mantar düğme kulp çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Metal materyalden üretilen kulplar aşınmaya karşı dayanıklı olmakla birlikte, metal ürünler uzun yıllar sararma ve soyulma durumları olmadan kullanılabilecek türden bir kulptur. Metal mobilya kulpları, 1.sııf malzeme kullanılarak üretilmektedir. Sağlıklı bir kullanım fırsatı sunan bu kulplar, modası geçmeyen yapıya sahiptir. Sizler de sadelikten hoşlanıyor ve dolap kulplarınızda da sade bir model tercih etmek istiyorsanız mantar düğme kulp modelini tercih edebilirsiniz.

Porselen çekmece kulp modeli

Porselen çekmece kulp modeli, birçok farklı renk seçeneği ile satışa sunulan bir modeldir. Pembe ve gri tonlarının bir arada kullanıldığı bu çekmece kulp modeli, düz beyaz renkli dolaplara oldukça şık bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda kız çocuklarının odalarında da kullanılabilen bu kulp, yüksek kalite porselen malzemeden üretilmiştir. Montaj ve delik ölçüleri standarttır ve her dolaba uyum sağlar. Mikrop tutmaz özelliği olmasından dolayı kulp üzerinde toz oluşması mümkün değildir. Temizliği kolaydır. Nemli bir bez ile kolaylıkla temizlenebilir. Çizilme ve benzeri durumu söz konusu değildir. Uzun yıllar rahat bir kullanım sağlar. Porselen dolap çekmece kulpları, renk olarak herkese hitap eder. Düz beyaz renk, antik sarı, krom, altın, antik bakır, siyah ve füme gibi renk çeşitleri bulunan porselen çekmece kulplarını odanızın rengine göre tercih ederek kullanabilirsiniz.

Hasır kulp modelleri

Odanızın otantik bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız hasır kulp modelleri tam olarak sizlerin isteğine uygun bir modeldir. Vestiyer, çekmece, dolap ve benzeri alanlarda kullanılabilen hasır kulplar, modern yapısı ile odanıza ayrı bir şıklık katar. Son dönemlerin en çok tercih edilen kulp çeşitlerinden bir tanesi olan hasır kulp modelleri, oval yapısı ile klasikten uzak bir görünüme sahiptir. 5 cm çapında olan bu hasır kulp modeli kahverengi ve beyaz dolaplarda kullanılan bir modeldir. Sizler de dolap ve çekmece kulpları arasından hasır kulpları tercih ederek odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Mat Siyah Retro Dolap Kulp Modeli

Mat siyah Retro dolap çekmece kulp modeli, Retro görünümü ile oldukça faklı bir görünüme sahiptir. Mat siyah rengine sahip olan bu kulp modeli, en çok mutfak ve benzeri alanlarda kullanılır. Mat siyah retro dolap kulp modelinde herhangi bir leke oluşmamasından dolayı sorunsuz bir kullanım sunar. Sade yapısı ile her türlü dolap modeline uygun olan retro kulp modeli, istenilen farklı ölçülerde satışa sunuluyor. Üretim aşamasında 200 derecelik fırınlarda üretilen retro kulpların renginde herhangi bir solma, soyulma durumları yaşanmaz. Vidadan vidaya ölçü alarak tercih edebileceğiniz bu kulp modelini tercih ederek mutfağınıza ve diğer birimlerinize şıklık katabilirsiniz.

Porselen Perla Otantik Kulp Modeli

Eski dönemlerde kullanılan otantik desenli bir kulp modeli arıyorsanız, porselen perla otantik kulp modelini tercih edebilirsiniz. Eskitme beyaz rengin üzerine işlenen çiçek deseni ile oldukça şık bir hale gelen porselen kulp modeli, çekmece ve dolaplarda kullanım için uygun bir modeldir. Porselen perla çekmece dolap kulbu, çocuk odalarında da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Tamamen el işçiliği olan bu porselen kulp modeli, farklı renk çeşitleri ile satışa sunuluyor. Mikrop tutmayan özelliğe sahip olması nedeni ile sürekli olarak temizlik gerektirmez. Sizler de şık ve modern bir kulp arayışında iseniz; porselen perla otantik kulp modelini tercih edebilirsiniz. Kolaylıkla monte edilen yapısı sayesinde kısa sürede kulplarınızı çekmece ve dolaplarınıza monte edebilirsiniz. 

Rustik Kulp Modelleri

Farklı boyut seçenekleri ile her noktada kullanıma uygun olan rüstik kulp modelleri, eskitme görünüme sahiptir. Mutfak, yatak odası, genç odası gibi alanlarda kullanıma uygun olan rüstik kulplar, eskitme yöntemi ile üretilmektedir. Kulp üzerinde yer alan siyah, çok renkli ve beyaz kısımlar alüminyum üzerine, özel boya kullanılarak yapılmıştır. Krom ve altın görünümüne sahip olan noktalar ise kaplama yapılarak elde edilmiştir. Kullanıma, güneş açısına bağlı olarak renginde solma ve benzeri durumlar yaşanmaz. Siyah, antik bakır, düz beyaz gibi pek çok renk çeşidine sahip olan rüstik kulp modelini dilediğiniz her noktada kullanabilirsiniz. 128 mm, 192 mm, 256 mm, 288 mm, 320 mm ve 96 mm gibi farklı ölçülere sahip olan bu kulpları kendi dolap ölçünüze göre ayarlayarak satın alabilirsiniz.

Mobilya Kulpu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Çekmece ve dolap kulpları, farklı çeşitlere ayrılır. Her birinin işlevi ve sahip olduğu özelliği birbirinden farklıdır. Aynı zamanda dolap kulpu tercih ederken de dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar arasında en önemli noktalardan bir tanesi kulpların boyutları ve genişliğidir. Dolap kulpları tercih etmeden önce, kulpu kullanacak olduğunuz dolap ve çekmecenin vida ölçüsünün alınması gerekir. Bir vida aracılığı ile monte edilen dolap kulplarının boyut ve uzunluk ölçüsüne uygun olan vida seçimi yapılması şarttır. Aksi takdirde yanlış ölçü ve vida seçimleri, kulpunuzun sabitlenmemesini sağlar. Sorunsuz bir kurulum için doğru vida seçimi oldukça önemlidir. 

Dolap kulp çeşitleri tercih ederken bir diğer dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise; dolabınıza uygun olan bir kulp seçimi yapılmasıdır. Düz renkli bir dolap ve çekmeceye sahipseniz, tercih edeceğiniz dolap kulp modelini renkli ya da sade olarak tercih edebilirsiniz. Ancak dolabınız, renkli ve modelli ise tercih edecek olduğunuz dolap kulpu mutlaka sade olmalıdır. Renkli dolap ve renkli dolap kulbu, görünüm olarak karışık bir ortam yaratabilir. Bu nedenle sade modelleri tercih ederek dolabınızı daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mobilya Kulp Ölçüleri Nelerdir?

Mobilya kulp ölçüleri standart bir boyuta sahip değildir. Her dolap modelinin farklı bir ölçüsü mevcuttur. Sizler, kulp satın almadan önce bu ölçülere göre dolap kulpu tercih etmeniz gerekir. Standart kabul edilen kulp ölçüleri; 6,4 cm, 9,6 cm, 12,8 cm, 16 cm, 19,20 cm, 22,4 cm, 25,6 cm ve 32 cm gibi farklı boyutları mevcuttur. Mutfak dolap ölçüleri ise; 9,6 cm, 12,8 cm ve 16 cm’dir. Dolap kapağınızı açarak arka kısımda yer alan iki vidayı ölçerek talep ettiğiniz kulp modelini tercih edebilirsiniz. Dolabınıza ayrı bir şıklık katmak ve yeni bir görünüm kazandırmak için mobilya kulp modelleri arasından zevkinize uygun bir model satın alabilirsiniz.

Mobilya Kulp Fiyatları Ne Kadardır?

Mobilya kulp fiyatları, tercih etmiş olduğunuz modele göre değişkenlik gösterebilir. Mobilya kulpu yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi kulp fiyatlarına doğrudan etki eder. Kendi bütçenize uygun olan kulp seçeneklerinden tercih ederek kulpları satın alabilirsiniz. Herkesin bütçesine hitap eden mobilya kulp seçenekleri, online sitelerde de satışa sunuluyor. Dönem dönem yapılan kampanyalardan yararlanarak daha uygun fiyatlı kulp satın alabilirsiniz.

Mobilya Kulpları Nasıl Monte Edilir?

Mobilya kulp montajı oldukça kolay ve basittir. Kulpa uyum sağlayan vida yardımı ile kulpu direkt olarak kısa süre içerisinde monte edebilirsiniz.

Kulp Vidası Nasıl Seçilir?

Kulp vidası tercih ederken dolap kapağınızdan biraz kalın olması gerekir. Örnek olarak gösterilecek olur ise; mobilyanız 18 mm kalınlığında ise tercih etmeniz gereken kulp vidası 2 cm’lik kulp vidası olmalıdır. Çift kapak birleşiminden oluşan kapaklar için temin edilmesi gereken vida ölçüsü, 4 cm kalınlığında olmalıdır. Mobilyanızın kalınlığına göre kulp vidanızı satın alabilirsiniz.

Mobilya Kulpları Kullanışlı mıdır?

Mobilya kulpları, kaliteli, modern bir yapıya sahip olmasından dolayı oldukça kullanışlı bir yapıdır. Üretim aşamasında kullanılan tüm malzemeler 1.kalite malzemelerden oluşur. Sizler de odanıza, mutfağınıza ayrı bir görünüm kazandırmak isterseniz mobilya kulp modelleri arasından dilediğinizi tercih ederek satın alabilir ve evinizin görünümünün anında değişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mobilya Kulpları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?