Avuç Taşlama

Avuç Taşlama Fiyatları

Avuç taşlama seramik, metal kesimi veya pas giderici özelliği ile fonksiyonel çalışma fırsatı sunar. Her bir fonksiyonu sayesinde birçok yüzeyde etkili bir ürün yapısına sahiptir. Maksimum çalışma performansı sunarak kısa sürede istenilen çalışmayı sağlar. Ahşap zemin üzerinde zımpara işlevini görür. Bu sayede yüzeyin pürüzsüz olması için etkisel değeri yüksektir. Kompakt yapısı ve ürün yüzeyinde kusursuz bir görünüm sunar. 1945 senesinde icat edilen taşlama makinesi, endüstriyel birçok alanda kullanımı yaygındır. Üç farklı çeşide sahip olan makineler, kullanım alanına göre seçilir. Bu seçeneklerde en ufak boya sahip olan metal kesimi için mini avuçlama makinesi kullanılır. Avuç içi taşlama makinesinin özelliğine göre tercihi yapılmalıdır. 

Ev işlerine göre minimize edilmiş modellerin kullanımı oldukça kolaydır. Hem kolay taşınabilir hem de kısa sürede istenilen yüzeyde pürüzsüzlük sağlar. Ebat çapı ise 125 milimetreden oluşur. Diğer modeller ise iki elle kullanım sağlayan daha büyük modellerdir. Örneğin beton levha kesimine yardım eden ürün tipleri için idealdir. Ebat yapısı ise 230 milimetrelik çapta yapılmıştır. Avuç içi taşlama makineleri belirli parçalardan oluşur. Örneğin; Siper, motor, gövde, yan kol ve motora sahiptir. Ayrıca fazladan taşıma diski de içerisinde yer alır. Görevi ise materyale göre değişmekle beraber kesim, parlatma ve bilemeden oluşur. Kullanım esnasında koruyucu giysiler kullanarak yapılmalıdır. 

Makinenin kullanım yerleri değişim göstermekle beraber geniş çaplı bir çalışma sergiler. Boyalı yüzeylerde boya kaldırabildiği gibi paslı yüzeyler için de pası giderebilir. Evlerde ve birçok alan için tercih edilen seramik karo kaplamaların kesimini sağlar. Metal yüzeylerde ise kesimi rahatlıkla yaptığı gibi pürüzsüz bir işlem gerçekleştirir. Testere, yüzey düzeltme veya kesim işlemleri için ayrı başlıklara sahiptir. Çalıştığı devir sayısı her modele göre değişim gösterebilir. Rahat tutma sağlayarak kavranabilir sap kısmına sahiptir. Ayarlanabilir hız limiti ve kademe özelliğiyle kolaylık sunar. Birçok yüzey için tercih edilebilir. Ev veya atölyelerde kullanım için uygun ürün yapısına sahiptir. 

Avuç Taşlama Hangi Yüzeye Uygulanır?

Avuç taşlama makinesi kesim, zımpara, pas giderici veya metal kesimi ile birçok konuda işlevsellik sunar. Geniş kapsamlı yüzey kullanımı ile her materyal için ayrı başlık türü mevcuttur. Her bir çeşidi kullanılacak materyale göre boyut farkı sunar. Ürünler 2 farklı pozisyonda sabit kalma imkanına sahiptir. Kullanım esnasında sabit kalarak çalışmayı desteklemesi için farklı aparatları ile kullanımı kolaylaştırır. Disk koruması ile üstün performans sunar. Mil kilidi sayesinde hem hızlı kullanımı destekler hem de kolaylıkla disk değiştirilebilir. Dişli gövde yapısı ile kolay kesim işlemi sağlar. Güvenli kullanıma uygun bir şekilde çalıştırabilmek için disk korumasına izin verir. 

Avuç taşlama testere aparatı ise kesim sırasında yüzeyin pürüzlü kalmaması için profesyonel kullanım imkanı sunar. Kullanım sağlanan elektrik enerjisi 500-750 watt aralığındadır. Bu sayede elektrik kullanımında avantajlı çalıştırma kolaylığı sunar. Ağırlık yapıları minimum 1,5 kilodur. Kolay taşınabilir yapısı sayesinde her yere götürülebilir. Dayanıklı başlık yapısı alüminyumdan oluşur. Kolaylıkla disk değişimi imkanı sunarak zaman kaybına yol açmaz. Diskler için ideal çap 115 mm dir. Tutamak kısımları iki taraftan sabitlenme imkanı sunar. Dar alanlara özel kullanım kolaylığına sahiptir. Aktif hava kanalları sayesinde motorunda soğutma meydana gelir. Kolaylıkla kömür fırça değişim yapılabilir. Motor yapısı ile uzun kullanım imkanı sunar. 2 farklı moddan oluşan kullanım özelliği ile kademeli çalıştırılabilir. 

Ürün kullanımı daha uzun süreli olması açısından optimum soğutma işlemi ile sağlanır. Özel geliştirilmiş hava girişleri sayesinde soğutmaya yardımcı olur. Dönme gibi sorun yaşatmaması için emniyetli koruma kapağına sahiptir. Makinenin güvenlik şalteri kontrollü bir çalışma sağlar. Tutamak çevresi ile rahat bir çalışma sergiler.Yassı şanzıman başlığı ile kolaylıkla kullanılır. Devir ayarlı Professional taşlama makinesi ise 2 kanallı şaltere sahiptir. Boştaki devir sayısı ise 2800 ile 11000 arasıdır. Birçok ürün çeşidi olup Bosch GWS 9-115 S model yapısında yüksekliği 100 mm dir. Ağırlık oranı 1,9 kg olup kolay taşınabilir. Uzunluğu 180 mm olan cihazın genişliği 73 mm’dir. Taşlama mili dişi M 14 olup kolay kesim yaparak uzun süre kullanım imkanı sunar. 

Avuç Taşlama Makinesinde Devir Ayarı Nedir?

Avuç taşlama makinelerinde devir ayarı olması, kullanım sırasında istenilen kademede çalışabilmesi için önemlidir. Değiştirilebilir bir bataryaya sahip olmasının yanı sıra, optimum kalitede hızlı şarj cihazı ile de kolaylık sunar. Bazı modellerde mevcut olan hızlı şarj ile kısa sürede işleri tamamlar. Çok yönlü elektrikli aletlerden oluşan bir set olarak içerisinde birçok materyal mevcuttur. Birçok model çeşidine sahip olan avuç taşlama fiyatı ise her bütçeye hitap eder. Uygun maliyetlerde satışa sunulmuştur. Birçok modele sahip olan avuç taşlama makinesi, metal çıkarma, pas çıkarma, boru ve duvar karoları kesme gibi tüm hafif kesme işleri için kullanılabilir. 

Akülü çeşidi ise yumuşak başlangıç ile şok yönünü sınırlar. Yumuşak kavrama imkanı sunarak rahat bir şekilde tutulabilir. Yan tutamakları 3 kademede ayarlanabilme özelliği sunar. Bu sayede işlem yaparken istenilen düzeyde tamamlanabilir. Güvenlik anahtarı ile kontrol sağlanabilir. Makine gerilimi ise 20V olarak belirlenmiştir. Pil kapasitesi 2.0Ah olmasının yanında enerji harcama düzeyi kontrollüdür. Yumuşak başlangıç imkanı sunan makine yüksüz hız özelliği 8000/dakikadır. Ağırlığı maksimum 1,85 kilogram kapasitededir. Şarj süresi ise yaklaşık 60 dakikadan oluşur. Tek devirli çeşitlerin yanında aynı zamanda ayarlanabilir devir çeşidi mevcuttur. Kullanıma göre iki farklı tipte taşlayıcı bulunur. 

Tek devirli taşlayıcılarda sadece taşlama ve metal kesme işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Ancak taşlama ve polisaj işlemlerinde de kullanılan taşlama makinelerinde hız kontrollü olanlar tercih edilmelidir. Bu sayede özellikle taşlama makineleri ile kullanılan polisaj işlemlerinde çok daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Ancak kullanılacak alanda daha sert yüzeyler için tercih edilecek ise yaklaşık 1000 watt motor gücü tercih edilmelidir. Bu sayede yapılan iş istenildiği gibi sonuç verirken makinenin verimi de artış gösterilir. Ahşap oyma gibi konularda da atölyelerin tercih ettiği cihazlar arasındadır. Metal yüzeyini parlatma imkanı sunarak beklentiyi en iyi şekilde cevaplandırır. 

Avuç Taşlama Makinesi Modelleri Nelerdir?

Avuç taşlama makineleri elektrikli ve akülü çeşit özelliği sunar. Fakat akülü seçenekler daha küçük ev aletleri ve atölyeler için idealdir. Bıçak bileme veya ahşap oyma işlemi de rahatlıkla yapılabilir. Eskimiş materyal üzerinde bulunan harcı çıkararak yüzeyin düzeltilmesine yardım eder. Bosch devir ayarlı avuç taşlama makinesinde bulunan özellikler ise geniş kapsamlı çalışmayı hedef alır. Kompakt tasarıma sahip olan gövde yapısı dayanıklıdır. Rahat tutma imkanı ile el ergonomisine yardımcı olur. 750 watt enerji harcayarak maksimum performansı ile istenilen çalışmayı sunar. Derinlik çapı 27 cm olup 1.8 kilogram ağırlık yapısı ile kolay taşınabilir.

 Disk boyu 115 mm olarak belirtilen avuç taşlama, 2 kanallı şaltere sahiptir. Elektrikli cihazlar arasında yaygın bir kullanım imkanı sunan makine, devir ayarlı özelliği ile kademesi ayarlanabilir. Aynı zamanda başlık tipine göre yüzey seçilebilir. Yüzeyin oyma, pas çıkarma, zımparalama gibi işlemlerine göre ayrı başlık tipi mevcuttur. Bu sayede kolay kullanımı desteklemektedir. Modeller arasında gelen şarjlı ürün çeşidi ise kolaylık sunar. Şarjın kullanım süresi ise 60 dakikaya kadar sürer. Bu sayede performansını olumlu yönde etkileyerek işlevselliğini korur. 

Avuç Taşlama Makinesinde Hızlı Disk Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullanım esnasında taşlama makinesinde isteğe bağlı olarak mil kilidi sayesinde disk değişikliği yapılabilir. Yapılan disk değiştirme işlemi ise hızlı bir süreçte gerçekleşir. Aynı zamanda aşırı yüklenmeye karşı koruma sağlaması da cihazın uzun ömürlü olmasını sağlar. Makine soğuyana kadar sarf edilen güç ile aşırı ısınmaya karşı önleyicidir. Böylelikle bozulmaya karşı da koruyuculuk sağlar. İzolasyonlu yastık sargıları ise motorun uzun ömürlü olmasını sağlayarak dayanıklılığını arttırır. Motorun güçlü yapısı ise kesim aşamasında profesyonel çalışma imkanı sunar. Kullanım sırasında Devir ayarlı avuç taşlama makinesinde kademeli çalıştırılabilir yapısı, kesimde ki kolaylığı gözler önüne serer. Flanşlar sayesinde diskin kilitlenmesini önler. Hava kanallar ile ideal soğutma işlemi sunar. Bu sayede motorun bozulmadan uzun süre çalıştırılabilir kalitede olması sağlanır.

 Birçok marka ve model yapısı mevcut olan taşlama makineleri zımpara diskleri sayesinde kusursuz yüzey düzeltir. Tel fırça yardımı ile metalde kazıma işlemi yapmaktadır. Kaba zımparalama imkanı da sunan makine, çapak alma ve yan tutma kolu ile bütün işleri kolaylıkla yapar. Çatlamaya karşı maksimum dayanıklı bir materyal yapısı ortaya koyar. Kompakt yapısı ve ergonomik tasarımı sayesinde her modelinde aynı işlevselliğini korur. Avuç taşlama fiyatları ise ekonomik maliyetlerde satışa sunulmuştur. Uygun fiyat aralıklarında olan modellerin her biri kaliteli malzeme yapısı ile dayanıklıdır. 

Avuç Taşlama Makinesi Kaç Çeşide Ayrılır? 

Avuç taşlama makineleri kendi arasında iki farklı çeşide ayrılır. Akülü ve elektrikli olarak bilinen iki çeşit ürün de kullanım bakımından kolaylık sağlar. Akülü makineler daha çok ev işlerinde kullanılan pratik kullanıma müsait çalışmalar içindir. Hem kolaylık sunar hem de hafif yapıya sahiptir. Fakat elektrikli ürünler daha profesyonel ve büyük materyaller için seçilebilir. Genellikle inşaat alanlarında kullanılan el aletleri arasında gelse de birçok ev ve iş yerinde de tercih edilecek ürünlerin başında gelmektedir. Çeşitlere sahip olan makine seçeneğinde en çok tercih edilen Makita 115 mm avuç taşlama makinesinde yumuşak kavrama imkanı sunar. Yaklaşık 1.4 kg taşıma ağırlığına sahiptir. Kesme, zımpara ve taşlama imkanı sunan makine her bir özelliği ile fonksiyoneldir. Kullanım tipi kablolu olup, elektrik yardımı ile çalışmaktadır.

Profesyonel çalışma sunarak sorunsuz bir şekilde istenilen işlemi gerçekleştirir. Farklı renklerde tasarım özelliğine sahip olmakla beraber 720 watt enerji harcaması yapar. Disk çapı 115 mm olan makinede koruma kapağı mevcuttur. Bir diğer ürün olan 20V akülü avuç taşlama makinesi ise kesim ve zımpara işlemlerini kusursuz yapar. Taşlama işlemini de aynı profesyonellikte yaparak kullanılan yüzeye uygunluk sağlar. Metal kesimlerinde testere keskinliği optimum kalitededir. Kullanım türüne göre de 3 farklı klasmana ayrılır. Minimal yapısı ile ev işlerinde kullanılan akülü türler pratiklik sağlar. Orta düzeyde ve enerji düzeyi orta seviyede olan ürün çeşitleri ise ev, iş yeri veya atölyelerde kullanılır. Fakat büyük modeller ise inşaat ve endüstriyel alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 

Avuç Taşlama İçin Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Kullanılacak yüzeye göre seçilmelidir. Devirli veya tek devirli makineler olduğu gibi kullanılacak alana göre akülü veya elektrikli modeller mevcuttur. 

Avuç Taşlama Makineleri Enerji Harcama Düzeyi Nedir?

Kullanım sırasında harcadığı enerji düzeyi maksimum 750 watt olmakla beraber şarjlı olan cihazlarda şarj edildiği zaman 60 dakika aralıksız kullanılır. 

Avuç Taşlama Makinesi Standart Başlık Tipine mi Sahip?

Her yüzeye göre ve her modele göre başlık tipi değişim gösterir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Avuç Taşlama Fiyatları

2020 ürün listeleniyor
Bosch
Dewalt
Makita
Einhell
Stanley
Sagrado
CATPOWER
Lieber German
Geevorks
RTRMAX
KLPRO
Proter
Metabo
Sturdy
Max Extra
AEG
Cat Power
Tekno Trust
Attlas
Hersey Evinizde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 45 / 2020 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?