Şezlong Fiyatları

Bahçe mobilyalarından biri olan şezlonglar, yaz aylarında havuz kenarında ya da plajlarda kullanılır. Bununla birlikte teras ya da balkon gibi alanlarda da güneşin keyfini çıkarmak için tercih edilen şezlong çeşitleri değişen tasarımları ile kullanıcılara sunulur. Genellikle plastik olan modeller arasında metal ya da ahşap olan tasarımlar bulunur.

Farklı Şezlong Çeşitleri ile Keyif Sürün

En sık kullanılan şezlong çeşitleri arasında yer alan plastik şezlonglar, kolay temizlenen ve hızlı kuruyan yapısı ile sıklıkla tercih edilir. Plajda ve havuz başında kullanım için ideal olan bu tür şezlonglar, üzerine serilen minder ya da örtüler ile konforlu kullanım bir sağlar. Baskılı, çizgili ya da renkli minderler ile stil sahibi bir görüntüye kavuşan plastik şezlong modelleri arasında minderli ya da mindersiz şekilde kullanıcıya sunulur. Genel kullanım alanlarında güneş etkisinden daha az etkilenmesi için beyaz ve ekru renkte plastik şezlonglar tercih edilirken, özel plajlar ya da tatil köylerinde farklı renkteki şezlonglara da yer verilir.

Plastik şezlong modellerinin yanı sıra sıklıkla kullanıma sunulan bir diğer çeşit de ahşap şezlonglardır. Kayın, gürgen ya da tik ağacı gibi dayanıklı ve sert dokulu ağaç çeşitlerinden üretilen ahşap şezlonglar uzun süreli kullanım avantajına sahiptir. Verniklenen ve boyanan yüzeyi sayesinde suya, yağmura ve güneşe karşı dayanıklı hale getirilen ahşap şezlongların bağlantı kısımlarında kaliteli ve paslanmaz vidalar ile perçinler bulunur.

Bahçe, balkon ve plaj alanlarında kullanılan bir diğer şezlong çeşidi de armut şezlong olarak bilinen hafif tasarımlı modellerdir. Leke tutmayan ve su geçirmeyen kumaştan üretilen, kolay ve zahmetsiz kullanım sunan armut şezlonglar nemli bir bezle kolayca temizlenir. Güneş altında rengi solmayan ve uzun süreli kullanım sunan bu tür armut şezlonglar, farklı renklerde üretilerek şık dekorlar da oluşturur. İçerisindeki dolgu malzemesi dayanıklı ve yumuşak olduğu için üzerinde oturan ya da güneşlenen kişilerin vücut şeklini alır.

Katlanabilir Şezlong Modelleri ile Her Yerde Güneşlenebilirsiniz

İşlevsel ve hafif bahçe mobilyaları denilince akla ilk önce katlanabilir şezlong modelleri gelir. Ergonomik tasarımları ve pratik kullanım özellikleri ile hem şık hem de kullanışlı bir yapı sunan katlanabilir şezlonglar arasında ahşap ve metal olanlar dikkat çeker. Katlanabilir özelliği ile kolayca saklanan ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir özellik sergileyen ahşap şezlong çeşitleri, iki ya da üç farklı pozisyonda kullanım sunar. Ayrıca tamamen yatık pozisyona getirilebilen bu modeller arasında farklı açılarda sandalye olarak dik pozisyonda kullanıma imkân tanıyan çeşitler de yer alır. Genellikle mindersiz olarak satışa sunulan bu tür modeller arasında farklı tema ve renklerde olan çeşitleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Katlanabilir metal şezlong modelleri, özellikle sık seyahat edenler tarafından tercih edilir. File kumaş ya da kalın minder kullanılarak üretilen bu tür metal şezlonglar ergonomik tasarıma sahiptir. Balkon ve bahçelerde kullanılan metal şezlonglar sıklıkla file kumaştan üretilir ve birkaç farklı pozisyonda kullanıma imkân tanır. Metal şezlonglar arasında tamamen yatay pozisyona getirilerek yatak olarak kullanılabilen modeller de bulunur. Bu tür metal şezlongları kamp alanlarında kullanabilirsiniz. Şezlong fiyatları, hem sandalye hem de yatak olabilme özelliği, temel üretim malzemesi, minderli - mindersiz özellikleri ile diğer dayanıklılık özelliklerine göre farklılık gösterir.  

Soru 1: Tekerlekli şezlong modelleri hangileridir?

Cevap 1: Tekerleği olan şezlong modelleri genellikle ahşap şezlong modellerinde yer alır. Kolay taşıma için plastik modellerin tek bir yanında tekerlek bulunan çeşitler de üretilmektedir.

Soru 2: Armut şezlong modelleri içerisinde hangi tür dolgu malzemesi bulunur?

Cevap 2: Armut şezlong modelleri içerisinde yer alan dolgu malzemesi olarak boncuk strafor kullanılır.

Soru 3: Şezlong modelleri hangi alanlarda kullanımı uygundur?

Cevap 3: Şezlong çeşitleri bahçe, plaj, kumsal, balkon, teras, kış bahçesi ve kamp alanlarında kullanıma uygundur.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şezlong Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 397 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001194/34001205