Motorlu araç camlarının ve far yüzeylerinin temizliğinde kullanılan oto cam suları, araçların net ve güvenli bir görüşle yolculuk yapabilmeleri için oldukça önem taşıyor. Etkili temizleme özelliğine sahip olan oto cam suları, cam ve far temizleme sistemlerinin görevlerini en iyi şekilde yapmalarını sağlıyor. Antifrizli, antifrizsiz ve konsantre gibi her türlü iklim ve mevsim koşuluna özel çeşitleri bulunan oto cam suları ile araçlarınızın camlarını ve far yüzeylerini pırıl pırıl bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Antifrizli ve Antifrizsiz Oto Cam Suyu Çeşitleri

Antifrizli oto cam suları, soğuk kış aylarında araçların cam ve far temizleme sistemlerindeki suyun donmasını engelleyerek sorunsuz bir cam ve far temizliği sağlıyor. Kışlık ya da dört mevsim cam suyu gibi isimlerle de adlandırılan antifrizli cam sularının 1, 2.5 ya da 5 litre gibi hacimlerde ve -10, -20, -30 ve -45 °C (santigrat derece) gibi donma derecelerinde çeşitleri bulunuyor. Antifrizli oto cam suları yağ ve haşere kalıntısı, kir, leke, buz ve çamur gibi camlarda ve far yüzeylerinde oluşan bütün istenmeyen unsurları ortadan kaldırıyor. Silecek ve püskürtme sistemlerinde kireçlenme, tıkanma ve korozyon oluşumunu da önleyen antifrizli cam sularıyla özellikle araçtaki görüşün hayati önem taşıdığı kötü hava şartlarında güvenli ve net bir yol görüşü sağlayabilirsiniz.

İçeriğinde antifriz bulunmayan oto cam suları ise yazlık cam suyu adıyla da adlandırılıyor. Araçların camlarındaki ve far yüzeylerindeki kirleri, lekeleri ve çeşitli kalıntıları etkili şekilde temizleyen antifrizsiz cam sularını sadece yaz aylarında veya cam suyunun donmayacağı iklim koşullarında kullanmak gerekiyor.

Antifrizli ve antifrizsiz oto cam sularının 2'li, 5'li, 10'lu ve 20'li gibi ambalajlarda satılan birçok avantajlı paketleri bulunuyor. İçeriklerinde parlatıcı şampuanlar bulunan ve kirleri, lekeleri, yağları ve kalıntıları oldukça etkili şekilde temizleyen cam sularının parfümlü çeşitleri de satışa sunuluyor. Limonlu, portakallı ve tropik mangolu gibi çeşitli aromalardaki parfümlü oto cam sularını da satın alabilir ve cam temizliği esnasında klimanızı çalıştırarak aracınızın ferahlatıcı ve hoş kokmasını sağlayabilirsiniz.

Antifrizli Konsantre Oto Cam Suları

Konsantre sözcüğü cam suyunun daha yoğun bir formüle sahip olduğunu açıklamak için kullanılıyor. Antifrizli konsantre oto cam suları -45, -70 ve -80 °C gibi yüksek donma derecelerinde üretiliyor ve 250 ml (mililitre), 500 ml, 1000 ml gibi çeşitli hacimlerdeki ambalajlarda satılıyor. Konsantre oto cam suları aracın cam suyu deposundaki normal suyla karıştırılarak kullanılabileceği gibi çok soğuk iklimlerde suyla karıştırılmadan da kullanılabiliyor. Suyla karıştırılmadan kullanıldığında üzerinde yazan sıcaklık derecesine kadar donmadan kalabilen konsantre cam suyu, suyla karıştırıldığı zaman daha düşük donma derecesine sahip oluyor. Antifrizli konsantre cam sularının suyla hangi oranda karıştırılacağına dikkat etmek ve cam suyu üreticisi tarafından verilen karışım bilgilerine göre işlem yapmak gerekiyor.

Konsantre Oto Cam Suyu Şampuanları

İçeriklerinde antifriz olmayan ve sadece kir, leke, kalıntı temizleyici ve yüzey parlatıcı özelliğe sahip olan konsantre oto cam suyu şampuanları da bulunuyor. Konsantre oto cam suyu şampuanları aracın cam suyu deposunda bulunan belirli miktardaki suyun içine boşaltılıyor ve katıldığı suya cam temizleme özelliği kazandırıyor. Satın alınan konsantre oto cam suyu şampuanının hangi miktardaki suya katılabileceği, ürünün üreticisi tarafından belirtiliyor. Sadece şampuan özelliği olan ve içeriğinde antifriz bulunmayan konsantre cam suyu şampuanlarının, antifrizli konsantre cam suları gibi donmaya dayanıklı olmadıklarını bilmek önem taşıyor. Parfümlü çeşitleri de bulunan konsantre oto cam suyu şampuanları, konsantre oto cam suyu katkısı olarak da adlandırılabiliyor.

Oto Cam Suyu Fiyatları

Oto cam suyu fiyatları ürünün antifrizli, antifrizsiz ya da konsantre olmasına ve tek ya da çoklu paket halinde satılmasına göre değişiklik gösterebiliyor. Oto cam sularının bazı çeşitleri benzin katkısı, motor onarıcı veya cam silme fırçası gibi çeşitli ürünlerle birlikte satılıyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan oto cam sularından, bulunduğunuz mevsime ve iklim koşullarına bağlı olarak size en uygun olanlarını satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Cam Suyu Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 316 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024783/20024785