Sahip olduğunuz aracı kişiselleştirmenize yardımcı olan oto aksesuar ürünleri, birbirinden farklı modelleri ile otomobiline değer veren kişilere büyük kolaylık sağlar. Pek çok otomobil markasına göre üretilen aksesuarlar, sürüş deneyiminizi daha keyifli hale getirirken aracınızın şık görünmesini imkân sunar. İç ve dış aksesuarlar olarak sınıflandırılan oto aksesuar ürünleri, otomobilinize bakım yapmanızı kolaylaştırırken korumanıza yardımcı olur. Yolculuk deneyiminizi bir üst seviyeye çıkartan aksesuar modelleri, yüksek kaliteli yapılarıyla otomobilinizi daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlar. Torpido, koltuk, far, sinyal lambaları, tavan ve tampon gibi bölgelerde kullanılan iç ve dış aksesuarlar, aracınızın kendine has duruşunu desteklerken daha şık ve estetik görünmesine yardımcı olur.

Sürüş Zevkini Artıran Oto Aksesuar Ürünleri

Otomobilinizin daha kullanışlı özellikler kazanmasına olanak sağlayan aksesuar parçaları, yerleştirilen alanı işlevsel olarak kullanmanıza imkân sunar. Özellikle tavan veya port bagaj çıtaları gibi oto aksesuar ürünleri, otomobilinize hem görsel hem de fonksiyonel olarak katkı sağlayarak uzun seyahatlerinizde alan kazanmanıza yardımcı olur. Pek çok araba modeli için üretilen bu aksesuarlar otomobilin tavanında yer alan bölgelere takılarak bisiklet, kayak malzemeleri ve bot gibi geniş ebatlara sahip olan parçaları kolaylıkla taşımanıza imkân sunar. Aracınızı daha özgün bir hale getirmenize olanak sunan pek oto aksesuar ürünü, pratik ve kompakt yapıları sayesinde kolaylıkla monte edilebilir bir tasarıma sahiptir. Otomobillerin ön panelleri, ayna kapakları ve kapı kolları için üretilen aksesuar parçaları, aracınızın orijinal tasarımının korunmasını sağlar. Özellikle aracınızın ön kısmını ufak kazalara ve darbelere karşı koruyarak çizilmesini önleyen ön ve arka tampon korumalıkları, koruyucu özelliğinin yanı sıra otomobilinize şık bir görüntü kazandırmanıza imkân sunar. Otomobillerin modeline ve üretim tarihine göre sınıflandırılan aksesuar parçaları, genel olarak metal, krom ve plastik gibi materyallerden üretilir.

Aracınızın İhtiyacı Olan Her Şey

Aracınızın daha estetik ve bakımlı görünmesini sağlayan aksesuarlar, dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanabilmenize olanak sağlar. Ayrıca temizlik açısından büyük önem taşıyan paspaslar, aracınızı bakımını kolaylaştırır. İç ve bagaj bölümleri için üretilen pek çok paspas modeli, tüm araçlara uyan çeşitli tasarımları ile otomobil bakımına özen gösteren kişiler için büyük önem taşır. Pek çok araç için çeşitli markalar tarafından üretilen oto aksesuar ürünleri, alternatif seçenekleri ile otomobilinizi özgün ve sıra dışı bir şekilde kişiselleştirmenize yardımcı olur. Araç bakımına önem veren kullanıcılar tarafından tercih edilen oto aksesuar ürünleri, otomobilinizin bakımlı ve yeni görünmesine olanak sunar. Araç sahiplerinin ihtiyacına yönelik üretilen çeşitli aksesuarlar, kompakt yapıları ile neredeyse tüm araç modelleri için uygun tasarıma sahiptir. Tüm bu özelliklerin yanında sürüş sırasında ekstra konfor yaşamanıza imkân sunan özel dikim koltuk kılıfları; siyah, gri ve mavi gibi renk seçenekleri ile aracınızın iç bölümünü de estetik bir biçimde tasarlamanıza yardımcı olur. Ayrıca aracınızın deforme olan parçalarını da değiştirmenize imkân sağlayan aksesuar parçaları, otomobilinizin kullanım ömrünü artırır, trafikte daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza olanak sunar.

Oto Aksesuar Ürünleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Otomobiliniz için aksesuar parçası seçerken kullanma kılavuzunda yer alan özellikleri dikkate almanız hem görsellik hem de performans açısından daha iyi bir deneyim yaşamanıza olanak sağlar.
 • Aldığınız aksesuar parçalarını belirli aralıklarla temizleyerek yıpranmasına engel olabilirsiniz.
 • Hem araç kullanıcısının hem de trafikte yer alan sürücülerin güvenliği için far ve sinyal lambası gibi aksesuar parçalarının uzman kişiler tarafından kontrollü bir şekilde değiştirilmesi önemlidir.
 • Oto aksesuar ürünlerini seçmeden önce araç modelinizi ve üretim tarihini dikkate almanız, doğru parçaları almanıza yardımcı olur.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Oto Aksesuar Ürünleri

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Car Shell Oto Aksesuar Ürünleri
  2. Kaliteplus Oto Aksesuar Ürünleri
  3. silvia Oto Aksesuar Ürünleri
  4. UygunPLUS Oto Aksesuar Ürünleri
  5. Gardenauto Oto Aksesuar Ürünleri
  6. Otozum Oto Aksesuar Ürünleri
  7. Autoen Oto Aksesuar Ürünleri
  8. K Dizayn Oto Aksesuar Ürünleri
  9. SJS Oto Aksesuar Ürünleri
  10. Elif Oto Aksesuar Ürünleri
  11. ByLizard Oto Aksesuar Ürünleri
  12. Rizline Oto Aksesuar Ürünleri
  13. Bosch Oto Aksesuar Ürünleri
  14. S-Dizayn Oto Aksesuar Ürünleri
  15. Wolcar Oto Aksesuar Ürünleri
  16. CoverPlus Oto Aksesuar Ürünleri
  17. Unikum Oto Aksesuar Ürünleri
  18. OtoLine Oto Aksesuar Ürünleri
  19. arabaMaraba Oto Aksesuar Ürünleri
  20. Autozel Oto Aksesuar Ürünleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Oto Aksesuar Ürünleri Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Jel Akü Jel akü, içerisinde jel kıvamında elektrolit bulunduran akü çeşididir. Özellikle yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılan jel aküler, hemen şarj edilmediklerinde bile derin deşarjdan geri döndürülerek kullanıma devam edilebilir. Uzun deşarjlarda performansını üst seviyeye taşıyan aküler, günlük çevrimsel kullanım için de tercih edilir. Özellikle teknelerde, karavanlarda, golf araçlarında, seralarda, jeneratörlerde, ambulanslarda, savunma sanayii araçlarında, transpaletlerde, yer temizleme makinelerinde, telekomünikasyon sistemlerinde, tekerlekli sandalyelerde, mobil dükkânlarda jel akülere rastlanabilir.  Jel akülerin çalışma prensibi, diğer akülerden farklıdır. Dönüşüm esasıyla çalışan ürünler, içinde gazlaşan elementlerin daha sonra yoğunlaşmasıyla dönüşümü tamamlar. Güvenlik sebebiyle jel akülerin içinde özel bir valf sistemi yer alır. Valf, gazın aküden uzaklaşmasına engel olarak su kaybını en aza indirir. Bakımsız tip akü olarak adlandırılan akülere, su ve benzeri sıvılar ilave edilmez. Valfleri açmak, akünün ömrünü kısaltır. Bu akülerde gaz çıkışı en az düzeydedir. İçerideki gaz, sürekli dolaşıma girerek yeniden kullanılır. Bu nedenle akü çevresinden gazı uzaklaştırmak için çok küçük havalandırma pencerelerinin olması yeterlidir.  İçindeki elektrolitin sıvı olmaması, akma sorununun önüne geçer. Sulu akülerde kapasite kullanımı %50'ler civarındayken, jel akülerde oran, yüzde 80'dir. Çevre dostu olarak tabir edilir. Hava kirliliğine neden olmaz. Kolay şarj edilen jel aküler, her türlü hava koşulunda güvenle kullanılabilir. Aşırı sıcağa, çevresel koşullara karşı üstün dayanıklılığa sahip akülerdir. Saf su kullanımına ihtiyaç duymadığı gibi, gazı ise yalnızca yüksek basınç durumunda çıkarır. Kuru akülere ve diğer akülere göre %5 daha verimlidir. Jel akülerin fiyatlarının da uygun olması, onları tercih edilebilir kılar. Akünün bakım maliyetinin yok denecek kadar az olması, kısmen kırılsa bile çalışabilecek kadar dayanıklı olması da jel aküyü diğer akülerden ayırır. Titreşimli ortamlarda bile çalışabilir.
Üstübü Üstübü, %100 pamuk kullanılarak, makinelerde çift tarama usulüyle dokunarak üretiliyor. Ürünün üretiminde ham madde olarak saf ve uzun lifli pamuk ipliği kullanılıyor. Özel işleme tutularak arındırılmış olan ürün içerisinde herhangi bir yabancı madde yer almıyor. Üstübü; oto boyama, yağlama, kaporta tamiri ve motor bakımı gibi çeşitli oto sanayii faaliyetlerinde faydalanılan bir ürün olarak değerlendiriliyor. Sıvı emici ve tutucu özelliğe sahip olan ürün, yağ ve boya başta olmak üzere temizlenmesi zor maddelerin çıkarılması ya da temizlenmesi amacıyla çeşitli zeminlerde kullanılıyor. Çabuk biçimde tutuşan bir yapıya sahip olduğu için üründen ateş yakılan ortamlarda tutuşturma malzemesi olarak da yararlanılıyor. Ürün, yalın şekilde veya çözücü özellikli maddelerle birlikte kuru ya da ıslak zemin üzerine uygulanabiliyor. Uygulama tipine göre tiner, benzin ve mazot gibi maddelerle beraber kullanılıyor. Üstübü, birlikte kullanılacağı maddeyi yeterince emdikten sonra zemine temas ettirilerek uygulanmaya başlanıyor. Yalın kullanım ise ürünün kuru biçimde temizlenecek olan alana temas ettirilmesiyle gerçekleşiyor. Üstübü, uygulama yapılacak alan göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan miktarda koparılarak kullanılıyor.Uygulama sırasında kullanılan madde ve zeminden dolayı ellerin zarar görmemesi için eldiven takılarak kullanım yapılması tavsiye ediliyor. Genel kullanım alanı otomobil sanayii olan ürün; üretim, tamirat, pasta, cilalama, bakım, kontrol ve temizlik gibi birçok farklı aşamada işçiler tarafından sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Profesyonellerin yanı sıra bireysel kullanıcılar için de son derece kullanışlı ve pratik bir ürün olan üstübü; yağlı, paslı ve kirli yüzeylerle karşı karşıya kalındığında etkili bir çözüm aracı oluyor. Oldukça hafif olan ve muhafaza edilmesi için herhangi bir özel şart bulunmayan ürünün alet çantalarında ve otomobillerin bagajlarında bulundurulması öneriliyor.
Branda Branda, genellikle açık alanlarda kullanılan, belli bir bölgeyi veya eşyayı ışıktan, yağmurdan korumak için kullanılan malzemelerin genel adıdır. Kumaştan, naylondan üretilebilir. Brandalar, ışık ve su geçirmez malzemeden üretilebileceği gibi, yalnızca su geçirmez, şeffaf olarak da tasarlanabilir. Kullanıcıların ihtiyacına göre branda tasarımları değişiklik gösterir.  Balkonlarda, kafe ve restoranların bahçelerinde, havuzda ya da kumsalda branda ve türevleri kullanılabilir. Özellikle yaz ve bahar aylarında güneş ve yağmurdan korunmak için tercih edilir. Branda malzeme ile yapılan ürünler; tente, körüklü tente, sabit tente, asma germe branda, kamelya, kış bahçesi, plaj şemsiyesi, raylı tente, mafsallı tente, minder, bahçe şemsiyesi gibi isimlerle anılır. Ayrıca çadırlarda, pergole tente modellerinde, pazar çadırlarında, kamyon kasalarını korumada da yine branda ürünlerinden yararlanılır. Kamyon veya kamyonet kasalarında kullanılan brandalara "koruma brandası" adı verilir. Koruma brandalarında ipin geçirilip bağlanabileceği delikler bulunur. Depo gibi alanlarda kullanılan brandalar, yalnız su ve ışık geçirmezliğin yanı sıra alev almaz özellikte de olabilir. Branda çeşitleri içinde alev almaz modeller de yer alır. Balkon brandalarında ise fermuara sık rastlanır. Kullanım kolaylığı sağlayan fermuarlar sayesinde branda, istenilen zaman kolaylıkla açılabilir.  Branda ürünleri, tasarlanmış bir ürün hâlinde (tente veya şemsiye gibi) ya da metrelik paketlenmiş şekilde sunulabilir. Kullanıcılar, ihtiyaçları olan ürünü tercih ederek kullanıma hazırlayabilir. Farklı renklerde brandalara rastlanır. En sık kullanılanlar ise beyaz, mavi, gri gibi açık renklerdir. Alanları çok karanlık hâle getirmemesi için brandalar açık renk seçilebilir.  Branda toptan veya perakende satılabilen ürünlerdendir. Evde, pazarda, kafelerde, otoparklarda, spor alanlarında, araçlarda farklı ebatlardaki brandalardan yararlanılabilir. Brandalar ne kadar dayanıklı olursa olsun zamanla ışık ve nemden dolayı deforme olabilir. Yıllar içinde ürünleri yenilemek gerekebilir.
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574
Başa dön