Akaryakıt İstasyon Ürünleri

Enerji endüstrisinin en önemli ayağını akaryakıt piyasası oluşturuyor. Geniş bir sektör olan akaryakıt piyasası ise araç sahiplerinin ihtiyaç duyacağı benzin, dizel, LPG, motor yağı gibi yakıtların çok daha fazlasına yönelik üretim yapıyor. Benzin istasyonları, yakıtları perakende olarak müşteriye sunarken bu ürünleri satışa hazırlamada belli ekipmanlardan faydalanıyor. Bu ekipmanların tamamı, "akaryakıt istasyon ürünleri" olarak sınıflandırılıyor. İstasyon sahipleri ise bu malzemeleri farklı kaynaklardan temin ediyor.

Akaryakıt istasyon ürünü deyince, halk arasında, akla ilk olarak benzin pompası geliyor. Bu pompanın en önemli parçası, baş kısmını oluşturan akaryakıt tabancası oluyor. Farklı markaların farklı renklerde ürettiği akaryakıt tabancalarının otomatik modelleri olabileceği gibi manüel kullanılabilecek çeşitleri de bulunuyor. Otomatik fonksiyonluların maliyetleri biraz daha fazla oluyor.

Ekipman ihtiyacını karşılayan parçalardan bir başkası da akaryakıt hortumu oluyor. Benzin, fuel oil, motorin gibi akaryakıtları dağıtımda kullanılan hortumlar, her türlü hava şartına, yağlara ve yakıtlara dayanıyor. Sentetik nitril kauçuktan üretilen hortumun içeriğinde statik elektriği ileten bakır teller yer alıyor. Alıcı ve verici şeklinde ikiye ayrılan bu hortumların alıcı fonksiyonluları, aromatik oranı yüzde 40'a kadar olan yakıtların dağıtımında; verici fonksiyonluları ise aromatik oranı yüzde 50'ye kadar olan petrol ürünlerini depolardan tankerlere aktarmada kullanılıyor.

Benzin istasyonları için satışa sunulan bir diğer cihaz da mazot pompası ve mazot sayacı olarak kendini gösteriyor. Birbirinden kaliteli ürünlerin arasında otomatik kabinli transfer pompaları, hassas mekanik sayaç, otomatik tabanca, hortum, açma-kapama düğmesi bulunuyor.

Elektronik hava saati, pratik ve gelişmiş yapıdaki akaryakıt istasyon ekipmanlarının başında geliyor. Araç lastiklerini şişirmek için kullanılan cihaz, hizmet kalitesi yüksek istasyonlarda sıklıkla görülüyor. Ürün, makaralı olabileceği gibi spiralli çeşitleri de satılıyor. Kalitesi yüksek modeller, standartlara ve TSE'ye uygun olarak geliştiriliyor. Sahada kullanım için üretilen elektronik hava saatleri, atmosferin bulunduğu ortamlarda çalışabiliyor. Tamamen inmiş lastikleri bile şişirebilen, kabiliyeti yüksek bir ürün olarak öne çıkıyor. Bünyesindeki regülatörler, tesisatı aşırı basınçtan koruyor.

İstasyonların kullandığı ürünlerden mazot transfer setleri de ağır hava şartlarına dayanacak kapasitedeki parçaların bir araya getirilmesiyle üretiliyor. Setin içerisinde şasi, pompa, tabanca, sayaç, hortum bulunuyor. Çelikten yapılan şasi, yüksek epoksit parlak boya kullanılarak boyanıyor. Bu özellikler, belli modellerde bulunurken müşterilerin taleplerine göre ek fonksiyonlar içeren özel imalatlar da yapılıyor.

İstasyonlarda görülen onlarca üründen bazıları de mobil yağlarla ilgili cihazlar oluyor. Yağ aktarma pompası setleri, birden fazla ürünün birleşiminden oluşup içeriğinde yağ pompası, hidrolik grup, gövde, elektronik gösterge barındırıyor. İki hidrolik pompası bulunan yağ pompası; dizel ve yağı karıştırabiliyor. Çelikten yapılan gövde, ağır hava şartlarına dayanabiliyor. Hidrolik gövde; sayaç, pompa, motor ve karıştırma sistemi adlı parçalardan oluşuyor. Bazı modellerde bu fonksiyonların daha fazlası da bulunabiliyor.

Akaryakıt istasyon ürünlerinden akaryakıt tankı seviye göstergesi; dayanıklılığı ve emniyetliliği ile dikkat çeken bir ekipman oluyor. Yanıcı, patlayıcı sıvılar da dahil olmak üzere her çeşit sıvıda kullanılan ürünün çalışma prensibi, tanktaki sıvının kaldırma kuvvetine dayanıyor. Akaryakıt tankı seviye göstergesi, biri sayaç; diğeri şamandıra olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Parçalar, birbirine ipliklerle bağlanıyor.

Tank ölçüm çubuğu ise tank stoklarını ölçmek için kullanılıyor. İkiye katlanan ve ahşaptan üretilen tank ölçüm çubuğu, akaryakıt maddelerine de aşınmadan dayanabiliyor.

Bir akaryakıt istasyonunun hizmet kalitesini; ekipmanların çeşitliliğiyle beraber bu ekipmanların standartlara, yönetmeliklere uygun olup olmadığı, parçalarının kalitesi ve fonksiyonları belirliyor. Dolayısıyla istasyonların bu ürünleri temin etmesi, müşterilerinin devamlılığını ve satışları olumlu yönde etkiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akaryakıt İstasyon Ürünleri

3999 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 3999 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/80168004