Masa Ayakları

Masa, sehpa, dolap, mobilya ve baza gibi çeşitli eşyaların zeminle bağlantısını sağlayan portatif ayaklar, farklı yapı ve özellikte birçok malzemeden üretiliyor. Takıldığı eşyaların kolayca taşınabilmesini ve kullanılabilmesini sağlayan portatif ayaklar ile eşyalar, daha şık ve dekoratif bir görünüme kavuşuyor. Oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahip olan portatif ayakların renk, görünüm ve tasarım olarak birbirinden güzel birçok modeli bulunuyor.

Masa Ayağı Modelleri ve Diğer Portatif Ayaklar

Paslanmaz çelik, demir, alüminyum, sert plastik ve ahşap gibi birçok dayanıklı malzemeden masa, sehpa, dolap ve mobilya gibi eşyalar için portatif ayaklar yapılıyor. Metal malzemelerden yapılan portatif ayaklar, daha güzel görünmeleri ve paslanma gibi çevresel faktörlerden etkilenmemeleri için krom ya da nikelle kaplanıyor. Masa, sehpa, dolap ve mobilya gibi eşyaların çoğunda kullanılabilen portatif ayakların yanı sıra sadece belirli eşyalar için üretilen portatif ayaklar da bulunuyor. Masa tablaları için üretilen masa ayaklarının düz, çapraz, küpeşte, "U" tipi, katlanabilir, ortadan ve ofis masa ayağı gibi çeşitli tasarım biçimleri ve birbirinden etkileyici renkleri bulunuyor.

Ofis ya da kütük masa ayağı olarak da adlandırılan masa ayakları "U" şekilli metal profil malzemeden üretiliyor ve genelde ahşap ya da kütük masa tablalarında tercih ediliyor. Masa tablalarına tam ortadan monte edildikleri için "ortadan masa ayağı" olarak adlandırılan masa ayakları ise metal kaplama malzemeden, dökme demirden ya da alüminyumdan üretiliyor. Ortadan masa ayaklarının krom, siyah, kırmızı, mavi ve sarı gibi oldukça canlı ve etkileyici renklerde modelleri bulunuyor. Dekoratif ve çok şık bir görünümleri olan ofis ve ortadan masa ayaklarını ev, ofis, kafe, restoran ve otel gibi birçok iç ve dış mekân masaları için kullanabilirsiniz.

Baza ve Makine Denge Ayakları

Bazalar için üretilen portatif ayakların plastik ya da metal malzemeden üretilen dekoratif modelleri bulunuyor. Ayarlanabilir ya da sabit tasarımlı olan baza ayaklarının uzunluğu, santimetre (cm) ya da milimetre (mm) olarak ürünün özelliklerinde belirtiliyor. Bazayı zemine etkili şekilde sabitleyen baza ayakları sayesinde yatakların dengesiz durması ve sallanması gibi problemler yaşanmıyor. Tekli olarak satılan baza ayakları bulunduğu gibi dörtlü paket şeklinde satılan baza ayakları da bulunuyor.

Çeşitli makinelerin zemine etkili şekilde sabitlenmesi ve titreşimin engellenmesi için kullanılan makine denge ayakları ise farklı boyut ve ölçülerde üretiliyor. Makine denge ayakları, cihazların zemine iyi sabitlenmemesinden kaynaklanan bütün sarsıntıları ve rahatsız edici tüm sesleri engelliyor. Yağ ve kimyasallara dayanıklı ve ağırlık taşıma kapasiteleri yüksek olan makine denge ayakları ile makinelerinizde titreşimden kaynaklanan bütün sorun ve arızaların önüne geçebilirsiniz.

Masa Ayağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masa ayağı ve diğer portatif ayakları alırken, ayağın ölçüleri ve bağlantı yerlerinin ayağın takılacağı eşyalara uygun olmasına dikkat etmek gerekiyor. Masa ayağı ve portatif ayakların, takıldıkları eşyaları renk, tasarım ve dekoratif görünüm gibi yönlerden tamamlayıcı nitelikte olmaları da önem taşıyor. Makine denge ayaklarında ise ayağın takılacağı makinenin ağırlığının ayağın taşıyabileceği toplam ağırlık miktarından fazla olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

Masa Ayağı ve Diğer Portatif Ayak Fiyatları

Masa ayağı ve diğer portatif ayakların fiyatları, ürünün yapıldığı malzemeye, ölçülerine, tek ya da takım hâlinde satılmasına ve kullanım amacına göre değişiyor. Takım hâlinde satılan birçok masa ayağı ve portatif ayak modeline avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Birbirinden şık masa ayağı ve portatif ayak modelleri arasından, sahip olduğunuz eşyaları en iyi şekilde tamamlayan ve onlara uyum gösterenleri tercih edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masa Ayakları ve Modelleri

HepsiLojistik Ürünleri
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 4127 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000309/60001176