Arabanızın içindeki kir birikmesi kaçınılmazdır ve arabanızı her seferinde ayrıntılı bir temizlik servisine götürmek maliyetli olabilir. Araç süpürgeleri, araç içi temizliğini hızlı ve konforlu hale getiren en önemli temizlik yardımcılarıdır. Araç içindeki tozlar, vakumlu bir süpürge ile süpürülmediği sürece araç içi hava kalitesini önemli ölçüde düşürür. Yüzeysel temizlik yapılsa bile tozlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün değildir. Bu nedenle arabanızı temiz tutmak ve hava kalitesini iyileştirmek için araç süpürgesi satın almayı düşünmelisiniz.

Araç Süpürgesi Modelleri Nelerdir?

Elektrikli süpürge almadan önce aramanız gereken çok sayıda özellik olabilir. Her elektrikli süpürge aynı amaca hizmet etse de birçok farklı marka farklı avantajlar ve benzersiz özellikler sunar. Araba süpürgeleri, evlerde kullanılan elektrikli süpürgelere benzemekle birlikte, araba süpürgelerinin tasarımında rahat taşınma ve kullanışlı olma özelliklerine odaklanılır. Standart elektrikli süpürgeler gibi bir otomobil süpürgeleri de güç kaynağının kaynağına göre kablolu ve akülü olmak üzere iki tipte üretilir. Kablolu araba süpürgeleri, şarj edilmeden direkt kullanıma olanak sağladıkları için akülü modellere kıyasla güç açısından daha verimlidir. Birçok model çakmak soketinden güç alır. Bununla birlikte kablolu bir elektrikli süpürgenin kullanımı sınırlayan ve konfor seviyesini düşüren güç kabloları vardır.

Araç süpürgelerinde daha yaygın olan akülü modeller ise kompakt tasarımları sayesinde güç kablosuna sahip değildir. Aracınızın bagajı da dahil olmak üzere tüm alanlara kolayca erişebilir; hareket özgürlüğünüz kısıtlanmadan temizlik yapabilirsiniz. Taşınabilirlik söz konusu olduğunda kablolu araç süpürgeleri, kablosuz araç süpürgeleri kadar verimli değildir. Süpürgenizi düzenli aralıklarla kullanmayı planlıyorsanız taşınabilirlik, özellikler listenizde olması gereken en önemli şeylerden biridir. Kablosuz akülü araç süpürgesi modelleri, arabanın en uzak köşelerine ulaşmanızı sağlar. Süpürgenizi sık sık kullanmayı düşünmüyorsanız, kablolu süpürgeleri tercih edebilirsiniz. 

Araç Süpürgesi Kaç ‌Watt Olmalı?

Araç süpürgesinin verimliliği ve performansı, süpürgenin kiri veya tozu ne kadar güçlü emebileceğine bağlıdır. Güçlü motorlar güçlü bir emiş sağlar. Öte yandan güçlü bir motor nispeten yüksek bir güç kaynağı gerektirir. Bu durum akülü elektrikli süpürgelerin en büyük dezavantajıdır. Akülü süpürgeler nispeten küçük bir akü kapasitesine ve dolayısıyla düşük güçlü bir motorla birlikte gelir. Bu da akülü modellerin emiş gücü verimliliğini azaltır.

Araç süpürgesinin ne kadar güçle çalıştığı performansını belirler. Piyasadaki standart modellerin bir çoğu 12 volt güçle çalışır. Akülü modeller için 12 volt, maksimum 30 dakika çalışma süresi anlamına gelir. Çalışma performansına bağlı olarak araç süpürgeleri giriş seviyesi, orta seviye ve ağır hizmet tipi olarak sınıflandırılabilir. Küçük bir arabanız varsa, giriş seviye modeller verimli temizlik olanağı sunabilir. Ancak büyük sayılabilecek bir binek otomobili kullanıyorsanız, giriş seviyesi modellerin akü gücü ve çalışma süresi yeterli olmayabilir. Böyle bir durumda daha yüksek güç ve çalışma süresi sunan, orta seviye ya da ağır hizmet tipi modelleri tercih edebilirsiniz. Ağır hizmet tipi elektrikli süpürgeler genellikle yüksek emiş gücüne ve diğer modellere kıyasla daha yüksek fiyat etiketine sahiptir. Tüm modeller arasında en dayanıklı süpürgeler genellikle bu kategoride yer alır.

Araç Süpürgesi Nasıl Olmalı?

Her araç süpürgesi, tüm tozların depolandığı bir hazne ile birlikte gelir. Güç ve taşınabilirlik seçeneklerine ek olarak, toz haznesinin büyüklüğü, çalışma konforunu yakından etkiler. Süpürgelerin toz hazneleri markaya ve modele göre değişiklik gösterir. Farklı ebat ve farklı kapasitelerde çok sayıda modelle karşılaşabilirsiniz. 

Süpürge satın alırken, hazne büyüklüğünün aracınızın ihtiyaçlarını karşılayabildiğinden emin olun. Kısa aralıklarla, sürekli hazne temizliği yapma zorunluğu, süpürgenizi kullanmaktan vazgeçmenizle sonuçlanabilir. Büyük araçlar için daha büyük hazneye sahip süpürgeleri seçin. Küçük ve orta ölçekli araçlar için küçük ya da standart hazneleri tercih edebilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Araç Süpürgesi Fiyatları

Gahome
Suitu
Xiaomi
Yukka
Black&Decker
Sakuraa
Aipinyue
Gentisy
Xyanling
Baseus
CAREX
Carub
Einhell
Goldmaster
Piranha
Ebrtech
Lydsto
Modacar
Polhammobile
3M
Toplam 24 / 130 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20035732/20035765