Şemsiye

Bahçe & Balkon Şemsiyesi

Sıcak yaz günlerinde sevdiklerimizle birlikte vakit geçirmek, kimi zaman arkadaşlarınızla barbekü partileri organize etmek yaz aylarının vazgeçilmez etkinliklerindendir. Bu organizasyonları yapmak için mekanlarınız değişebilir ancak dış mekanlarda ihtiyaç duyacağınız ve değişmeyecek en önemli eşyalardan biri şemsiye olacaktır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz zamanlarda, bir şemsiye güzel anlarınızda sizleri zararlı etkenlerden korumakla kalmaz; dekoratif görünümü ile de ortamınızı renklendirmeye ve ortama hareket katmanıza olanak sağlar.

Evlerimiz hepimizin hoşça vakit geçirdiği en rahat mekân olmuştur. Bu nedenle bu güzel mekanların dekorasyonu önemlidir. Evinizde sıkça vakit geçirdiğiniz yerlerden birisi şüphesiz balkonunuz olmuştur. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte de şık ve ferah mekanlar oluşturmak önemli bir konu haline gelir. Alacağınız bir balkon şemsiyesi ya da bahçe şemsiyesi ile nasıl şık ve ferah mekanlar oluşturabilirsiniz? Hem şık hem de ferah bir ortam oluşturmanın temel anahtarı ise bir şemsiye. Bahçenize koyacağınız bir bahçe balkon şemsiyesi mekanınızı güzelleştirecek ve sizlere ferah bir açık hava deneyimi sunacaktır. 

Yazın vakit geçirmeyi sevdiğiniz yerler bir plaj, bahçe ya da balkonunuz olabilir. Satın alacağınız bir balkon şemsiyesi, bahçe şemsiyesi ya da plaj şemsiyesi ile keyfinizi ikiye katlayın. Farklı kumaş, renk ve materyal seçenekleri bulunan plaj balkon bahçe şemsiyesi ile mekanlarınızı kendi zevkinize göre dizayn ederek daha çok keyifli anlar biriktireceksiniz. 

Şemsiye Çeşitleri Nelerdir?

Şemsiye çeşitleri dilediğiniz mekâna göre farklı ölçü ve boyutlarda mevcuttur. Plaj için daha küçük boyutlarda şemsiyeler mevcutken balkon şemsiyeleri, plaj şemsiyelerine oranla daha büyük boyutlarda üretilir. Bahçe şemsiyeleri ise bu şemsiyeler arasındaki büyük boyut bir şemsiye olarak yer alır. Plaj şemsiyeleri kumaş olabileceği gibi bu şemsiyelerin hasır örme versiyonları da bulunur. İster balkonunuzda ister bahçenizde ya da dostlarınızla plajdayken yazın sıcağından korunmak için alacağınız plaj, balkon, bahçe şemsiyesi ile aynı zamanda ortamınızı zevkinize göre dizayn etme imkanına sahip olacaksınız. 

Çoğunlukla güneşten korunmak amacıyla kullanıldığı düşünülse de plaj balkon bahçe şemsiyesi sizi yalnızca güneş ışınlarından korumak ve ferah tutmakla kalmaz, ayrıca haşereler ya da toz gibi dış etkenlere karşı da sizi koruma altına alır. Bahçe balkon şemsiyesi, iki farklı mekân için de kullanımı uygun bir eşyadır. İsterseniz balkonunuzda isterseniz bahçenizde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Balkon Şemsiyeleri

Balkon, evlerin ailecek ya da bireysel olarak tartışmasız vakit geçirmekten en çok keyif alınan alanların başında gelir. Durum böyle olduğunda çoğunlukla zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarının daha konforlu ve keyif verici olmasını tercih edersiniz. Balkonlar kimi zaman misafir ağırladığınız ikinci bir oturma odası ya da ailecek leziz sofralara yer verdiğiniz ikinci yemek odanız yerine geçer. Bu yüzden güzel balkonunuzu daha konforlu ve hareketli bir alan haline getirmek için bir balkon şemsiyesinin işinize çok yarayacağı aşikardır. Alacağınız bir balkon şemsiyeleri ile misafirlerinizi ya da sevdiklerinizi rahat ettirebilir ayrıca balkonunuzu kendi zevkinize göre dizayn etme şansına sahip olacaksınız. Balkon mobilyanıza uygun olarak bulabileceğiniz çeşit çeşit balkon şemsiyesi bulunmaktadır. Balkon şemsiyesi balkonunuzda güneşten korunmanızı sağlarken aynı zamanda size özel bir alan da oluşturur. Sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilmeniz için çeşitli modellerde balkon şemsiyesi çeşitleri mevcuttur. Balkon şemsiyeleri her bütçeye uygun olarak piyasada mevcuttur. Balkon şemsiyesi fiyatları şemsiye materyallerine göre ve boyut özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; ahşap balkon şemsiyesi, plastik materyalden üretilmiş bir balkon şemsiyesi arasında maliyet farkı bulunmaktadır. Ahşap balkon şemsiyeleri, iskeleti ahşap materyalden üretilmiş ve kaliteli kumaşla kaplanmış şemsiye modelleridir. Bu tip şemsiye modelleri son derece şık ve modern görünümlüdür.

Balkon şemsiyeleri içerisine su doldurulabilen litrelik şemsiye bidonu, şemsiye kazığı ve kumaşlı tenteden oluşmaktadır. Bu tip şemsiye modellerinde litrelik şemsiye bidonuna su doldurarak şemsiyenizi ortam yüzeyine sabitleyebilirsiniz. Daha sonra uzayıp kısalabilen şemsiye kazığını istediğiniz seviyede ayarlayarak kullanabilirsiniz. Bu tip şemsiyelerde kullanım kolaylığı açısından açma kapama klipsleri mevcuttur. Yukarı yönlü hareketle klipsi sabitleme yuvasına sabitleyerek şemsiyenizi açabilir ve güzel havanın tadını sevdiklerinizle birlikte çıkarabilirsiniz. 

Kimi bahçe şemsiyesi belli bir yükseklikte sabit iken kimi balkon bahçe şemsiyesi eğilebilir özelliğe sahiptir. Eğilebilir özellikteki şemsiyeler klasik şemsiye modellerinden farklı olarak özel bir tasarıma sahiptir. Bu tipteki şemsiyelerin materyalleri çoğunlukla metal ayak ve metal gövdeden imal edilmiştir. Ağırlıkları nedeniyle eğilebilir balkon bahçe şemsiyelerinin sabit bir yere konumlandırılmaları bu açıdan dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Bu özellikteki şemsiyelerde şemsiyenin size olan mesafesini eliniz ile dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu tip şemsiyelerde 8 adet kol bulunur 8 telli eğilebilir plaj balkon deniz bahçe şemsiyesi adı altında da ulaşabileceğiniz bu şemsiye türü, kaliteli ve çokça tercih edilmektedir. Bu bakımdan isteğinize göre bir şemsiye elde etmek sizin tercihinize kalmıştır. 

Plaj Şemsiyesi 

Yaz mevsiminde güneşlenirken plajların olmazsa olmazı plaj şemsiyesidir. Bunun nedeni güneşlenirken rahat etmek ve zarar görmeden sahilde ya da plajda vakit geçirmenin önemli olmasıdır. Bu bakımdan plaj şemsiyeleri yazın kumsallarda pek çok işletmeci tarafından tercih edildiği gibi bireysel kullanıcılar tarafından da çokça tercih edilen vazgeçilmez bir eşyadır. Yaz aylarında özellikle renk renk ve çeşit çeşit desenlerde seçenekleri bulunan plaj şemsiyeleri ile plajda tarzınızı ve zevkinizi gösterme şansına da sahip olursunuz. Play şemsiyeleri hasır, kumaş ya da plastik gibi materyallerde bulunmaktadır. Çokça tercih edilen plaj şemsiyesi çeşitlerinin başında isteğinize göre tercih edebileceğiniz capcanlı renklerde modeller bulunmaktadır. Rahatça güneşlenmek ve plajın tadını çıkarırken ortamınızı renklendirmek de istiyorsanız çizgili plaj şemsiyesi almanız önerilir. Bu tip plaj şemsiyeleri renk ve desen seçenekleri ile göz kamaştıran, yaz sezonunun enerjisini tüm canlı renk seçenekleri ile yansıtan trend plaj şemsiyelerindendir. Sarı, mor, turuncu, yeşil, kırmızı ya da mavi renklerde plastik kumaş ya da örme kumaşlarla tasarlanmış plaj şemsiyeleri ile plaj keyfinizi ikiye katlayın, güneş ışınlarından korunarak güneşlenin. Ayrıca plaj şemsiyeleri portatif olmaları sayesinde sizlere şemsiyenizi istediğiniz yere götürebilme seçeneği sunar.

Bu özelliklerde bir plaj şemsiyesi son derece kullanışlı ve yüksek kaliteye sahiptir. Renk ve çeşitlilik bakımından sizin için uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu bakımdan plaj şemsiyesi fiyatları almayı düşündüğünüz materyal ya da renk tercihinize göre farklılık gösterebilir. Plaj şemsiyeleri hem portatif hem pratik şemsiye çeşitlerinden olduğu için bahçe ya da balkon şemsiyelerine oranlar daha uygun fiyatlara erişebileceğiniz şemsiyelerdir. Balkon şemsiyeleri koruyucu özelliklerinin yanı sıra dekoratif seçenekler de sunması sebebiyle plaj şemsiyelerine oranla farklı kumaş yapısına sahiptir. Bahçe şemsiyeleri ise gerek ebatları gerekse kullanılan materyalleri nedeniyle model ve çeşit olarak şemsiye modellerine farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Ayrıca bahçe şemsiyeleri artık birer bahçe mobilyası olarak görülmektedir. Plaj şemsiyelerinizi yalnızca plajda ya da piknikte değil, dilerseniz evinizin balkonunda da kullanabilme opsiyonuna sahipsiniz.

Bahçe Şemsiyesi

Havalar güzelleştikçe kendinizi daha çok doğa ile vakit geçirir vaziyette bulursunuz ki güzel havaların tadı da böyle çıkar. Ancak böyle durumlarda kimi zaman fazla sıcaktan bunalabilir hatta fazla güneşten dolayı cildinizin yanması tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Keyifli bir şekilde vakit geçirmek isterken bu tip sorunlarla hiç kimse uğraşmak istemez. Peki bu problemleri kendinizden nasıl uzak tutacaksınız? Bu sorunuz için verebilecek tek bir cevap vardır: bahçe şemsiyesi. Bahçe şemsiyeleri boyutları ve kaliteli materyalleri ile sizlere sağlamlığının yanı sıra tam koruma sağlarken, dekoratif açıdan da şık bir görünüm sunar.

Yaz ayları parti ya da çeşitli organizasyonlar için en çok tercih edilen aylardır. Bahçenize şık ve modern bir hava katmak için organizasyonlarınızda yer verebileceğiniz bahçe gölgelik bahçe güneşlik parti çadırı ile bahçenizi vazgeçilmez bir organizasyon alanına çevirebilirsiniz. Alacağınız bir bahçe şemsiyesi ile organizasyonlarınızda bahçenize şık bir hava katacaksınız ve bahçeniz siz ve sevdikleriniz tarafından akla ilk gelen favori organizasyon mekanlarından birisine dönüşecektir. Yeşil çimlerinizin üzerindeki ahşap bahçe mobilyalarınız ile kombinlenebilecek pek çok bahçe şemsiyesi mevcuttur. Bu tarz mekanlarda ferahlık sağlaması açısından genellikle beyaz kumaşlı bahçe şemsiyesi ya da bahçe gölgelik bahçe güneşlik parti çadırı tercih edebilirsiniz.

Açık havada vakit geçirmek isteyenlerin vazgeçilmezi bahçe şemsiyeleri balkon şemsiyelerine oranla boyut ve materyal olarak farklıdır. Sağlamlık ve uzun ömürlülük açısından metal malzemelerle yapılmış iskeletli bahçe şemsiyeleri mevcuttur. Bu materyallerde isteğinize göre değişiklikler yapılabilir. Bahçe şemsiyenizi organizasyonlarınızda süsleyebilme imkanına sahipsinizdir. Sizler de açık havada sevdiklerinizle vakit geçirmekten keyif alıyorsanız ve mekanlarınızdaki keyifli anlarınızı artırmak istiyorsanız sizin için sunulan bahçe şemsiyesi çeşitlerimize bakabilirsiniz.

Yalnızca görsel olarak değil işlevsel olarak da hayatımızda yer alan şemsiyeler, iç dış mekân tasarımlarının önemli bir parçası haline gelmiştir. Çeşitli renk seçenekleri ile mekanlarınızı renklendirebilirsiniz. Kendiniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz kaliteli ve konforlu alanlar yaratmak istiyorsanız ve bunu yaparken de balkon şemsiyesi fiyatları dikkate alınarak bütçenizi aşmamaya özen gösteriyorsanız alacağınız bir bahçe şemsiyesi, balkon şemsiyesi ya da plaj şemsiyesi seçeneklerine tek bir tıkla ulaşmak mümkün. 

Bahçe Şemsiyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bahçe şemsiyesi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan birisi bahçenizdeki oturma grubu ya da masa sandalye takımızın ölçülerine uygun boyutlarda şemsiye seçmeye dikkat etmelisiniz. Bahçe şemsiyeleri tek ayaklı modelde olabileceği gibi parti ve organizasyonlarda tercih edebileceğiniz dört ayaklı bahçe şemsiyesi modelleri de bulunmaktadır. Bahçe şemsiyesi seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli konu ise bahçe şemsiyesi kumaşınızın hangi kalitede olacağıdır. 

Bahçe Şemsiyesi Kumaşları Nasıldır?

Şemsiye kumaşları çeşitli kalite standartlarında ve dokularda sunulmaktadır. Güneş ışınlarından korunmak ve ferahlamak için hava geçiren ve kalın kumaş türünden yapılmış bahçe şemsiyelerini tercih edebilirsiniz. 

Bahçe Şemsiyeleri Alternatif Olarak Nerede Kullanılabilir? 

Ortamlarınızı keyifli mekanlara dönüştürmek ve sevdiklerinizle birlikte daha çok kaliteli zaman geçirmek, eviniz, bahçeniz ya da balkonunuz için yapacağınız küçük değişikliklerle etkisi büyük sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken zevkinize ve tarzınıza göre, eşyalarınızla uyumlu olacak modeldeki bir bahçe şemsiyesi, balkon şemsiyesi veya plaj şemsiyesi satın almak. Alacağınız bir bahçe şemsiyesi, balkon şemsiyesi veya plaj şemsiyesi ile mekanlarınızı hem işlevsel olarak hem de tasarım olarak fayda sağlayacaksınız. Hem ekonomik hem de şık bir yaşam alanı dizayn etmek istiyorsanız, bahçe şemsiyesi, balkon şemsiyesi veya plaj şemsiyesi tercih etmeniz en doğru seçimdir. Farklı model ve renk seçenekleri ile satın aldığınız bahçe şemsiyesi, balkon şemsiyesi veya plaj şemsiyesi çeşitleri sizleri bekliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe & Balkon Şemsiyesi

726 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Şemsiye Ayak Türü
Toplam 24 / 726 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001194/34001209