Evinizin bahçesinde, terasında ya da balkonunda yağmurdan ya da güneşten korunmanız için üretilen bahçe şemsiyeleri ile mevsimlerin tadını daha iyi çıkarabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle hava durumuna bakmaksızın keyifli zaman geçirebileceğiniz ya da kendinize ayırdığınız vakitlerde tek başınıza oturarak kitap okumak, film izlemek ya da dinlenmek gibi aktiviteler gerçekleştirmenizi sağlayan bahçe şemsiyeleri size birçok model ve tarz sunar. Modeller genellikle kullanım amacına ve bahçe yapısına göre farklılık gösterir. Bunun yanında farklı renk ve tasarıma sahip olan modeller, evinizin dekorasyonunu bahçenize yansıtmanıza fırsat tanır. Her model ve renk, asıl olarak sizin evinizde geçirdiğiniz zamanın kalitesini arttırmak için özel olarak üretilir ve kullanıma sunulur.

Eğlencenin Boyutu Sizin Elinizde

En eğlenceli vakitleri beraber geçireceğiniz bahçe şemsiyesi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli konulardan bir tanesi boyutlardır. Bahçe şemsiyenizi konumlandırmayı düşündüğünüz alanın ölçüsü, şemsiye açıldığında ulaşacağı boyutlara uygun olmalıdır. Her alana uygun büyük veya küçük çaplarda bahçe şemsiyeleri mevcuttur. Eğer bahçe şemsiyesini kafe ve restoran gibi bir işletmeniz için alıyorsanız, işletmenizin bahçesinde kaç tane şemsiye olacağını, aralarında ne kadar mesafe olması gerektiğini vb. ölçüleri detaylı olarak hesaplamalısınız. Ayrıca yalnızca şemsiye çapı değil, boru yüksekliğini de kendinizin veya müşterilerinizin rahatlığı açısından hesaba katmalısınız. Şemsiye borusunun ayarlanabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle bahçenizdeki alanı olabildiğince yüksek verimde kullanabilirsiniz.

Her Modelin Keyfi Ayrı

Bir model seçerken, bahçe şemsiyenizi kullanmak istediğinizin alanın yapısının yanında coğrafi özellikleri de çok önemlidir. Örneğin yaşadığınız coğrafya ya da bahçe şemsiyesini koyacağınız alan çok fazla rüzgar alıyorsa yandan gövdeli şemsiyeler pek önerilmez. Bu durumda klasik gövdeli veya mekanizmalı teleskopik şemsiyeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca alacağınız şemsiyenin de bacalı olması gerekir. Eğer rüzgar sorununuz yoksa, şemsiyenizin daha az yer kaplamasını istiyorsanız, bahçe şemsiyenizin altına masa vb. eşyalar koyarak daha sosyal ve şık bir alan yaratmayı amaçlıyorsanız yandan gövdeli şemsiyeleri tercih edebilirsiniz. Kafe veya restoren gibi işletmelerde kullanmak için alacağınız şemsiyenizi yine rüzgâra ve işletmenizin tarzına bağlı olarak seçmeniz gerekir. Açma kapama sistemlerinden olan iple açma, mekanizmayla açma ve kaldırarak açma seçeneklerini de kendi keyfinize uygun şekilde seçebilirsiniz. Modeller arasında bir farklılık da konumlandırma çeşididir. Toprağa çakılan şemsiyelerin yanında tekerlekli modeller de mevcuttur. Toprağa çakılan şemsiyeler yer kazandırsa da şemsiyeyi çakacağınız zeminin buna müsait olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde şemsiyeniz ayakta kalmayabilir. Şemsiyeyi sık sık taşımanız gerekecekse de tekerlekli bir model satın almanızda fayda var. Klasik gövdeli bir bahçe şemsiyesinde ise baş kısmının 360 derece eğilebilmesi önem taşır. Böylelikle güneşin ya da yağmurun geldiği tarafa doğru baş kısmını çevirebilir ve koruma sağlayabilirsiniz. Bu tarz şemsiyeler için seçeceğiniz bidonlara da yine coğrafyanızdaki rüzgar etkili olmaktadır. Ortalama 20 litre bidonlar sıklıkla tercih edilse de duruma göre 20 litreden az veya çok bidonlar da kullanılır. Bidonların içine kum ve su doldurularak kullanılır. Rüzgar sizi çok etkilemiyorsa hafif modeller tercih ederek şemsiyenizi gerekli durumlarda taşımayı da kolaylaştırabilirsiniz.

Renk Seçimine Dikkat

Doğa ile fazla iç içe bir konumdaysanız sarı rengin kimi zaman böcek ve sinekleri kendine çektiğini aklınızda bulundurmalısınız. Bunun dışında bahçe şemsiyenizi seçerken evinizin dekorasyonuna veya işletmenizin kurumsal kimliğine uygun tarza seçebilirsiniz. İşletmeniz denize yakın bir konumdaysa daha canlı renk ve tasarımlar müşterilerinizin dikkatini daha çok çekecektir. Ayrıca şemsiyenizin üzerine işletmenizin logosunu bastırmanız da marka bilinirliğiniz açısından size katkı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe & Balkon Şemsiyesi

Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 519 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001194/34001209