Silikonlar

Pek çok farklı alanda dolgu ve yapıştırma işlemleri için değişik özellikler gösteren, kaliteli malzemelere ihtiyaç duyulur. Kaliteli malzemelerden üretilen silikon çeşitleri, oldukça kullanışlı ve dayanıklıdır. Silikon, yapıştırma ve izolasyon işlemlerinde çok fazla tercih edilen ürünler olarak her alanda karşımıza çıkar. Silikon maddesinin sızdırmazlık özelliği vardır. Farklı şekillerde tasarlanan ve değişik formlarda hazırlanan çeşitli silikon çeşitlerini bulmak oldukça mümkündür. Farklı çalışma alanlarında ki materyal özellikleri, kullanım bakımından değişiklik gösterir. Farklı ortamlar için ürün kategorileri arasında en uygun olan malzemenin seçilmesi etkili sonuçlar sağlar. Ev ve diğer dış ortamlarda mutfak ve banyolarda sızdırmaz özelliğine sahip olduğu için çok fazla tercih edilir. Genel olarak duşakabin kenarlarında bulunan açıklıklar, zamanla su sızmasına sebep olur. Böylelikle her duş alındığı zaman kabinin içerisinde banyo zeminine çok fazla bir şekilde su akarak kullanıcılarını rahatsız eder. Açıklıkların iyi bir şekilde kapatılması için kaliteli malzemelerden üretilen silikon ürünlerine ihtiyaç duyulur. Bir aparat yardımı ile rahat bir şekilde uygulanabilen mükemmel bir dolgu malzemesine silikon denir. Banyolarda fayans ve tekne arasında kalan boşlukları iyi bir şekilde doldurmak için silikon malzemesi tercih edilir.

Duşakabin dışında küvet açıklarını doldurmak için silikon tercih edilmektedir. Hızlı bir şekilde yapışma özelliğine sahip olduğu için, doğa ile dost olan malzemelerden üretilir. Kokusuz olan modeller her zaman çalışma alanında kolaylıklar sağlar. Doğru bir şekilde uygulandığı zaman uzun yıllar boyunca kullanılır. Seramik, cam ve plastik gibi maddelerden üretilen eşyaların yapıştırılması için çok sık tercih edilmektedir. Kalın ve ince seçenekleri bulunan ve çabuk şeklindeki silikonlar, silikon tabancası yardımı ile kolay bir şekilde istenilen her alana uygulanabilir. Malzemelerin kalınlığı tercih aşamasında oldukça önem taşır. Silikon tabancasının haznesi ile uyumlu olan boyuta göre silikon tercihinde bulunulması gerekir. Bir hobi alanlarımızda çok sık tercih edilen silikon ürünlerini kolaylıkla ve güvenle tercih edebilirsiniz. Akvaryum, pencere, küvet ve duşakabin gibi farklı ortamlarda kullanılan silikon modelleri geniş bir ürün kategorilerine sahiptir. İnşaat ve yapı çalışmaları yapan kişiler tarafından çok sık tercih edilir. Her zaman silikon modellere son derece kaliteli işler çıkarılmasına yardımcı olur. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için yapıştırma ve dolgu işlemleri için her zaman silikon modelleri tercih edilir. Yüksek bir performans sağlayan bu ürünler genellikle tek komponentli bir yapıya sahiptir. Esnek bir ürün olan silikon kesinlikle solvent içermez.

Farklı Seçeneklere Sahip Olan Silikon Çeşitleri

Kolay uygulanan silikon modelleri, silikon tabancası yardımı ile rahat bir şekilde uygulanabilen mükemmel bir yapıştırıcı ve doldurucu sonuçları ortaya koyar. Çubuk şeklindeki modelleri ile uygun bir silikon tabancası yardımıyla farklı tasarımlara sahip olur. Küçük ve büyük boyutlarda tasarlanmış olan pek çok farklı modeller bulunur. Minimal tasarımlara sahip olan modeller, rahat kullanım bakımından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Farklı şekillerde ki güç oranına sahip olan silikon tabancaları, uygulanan basınç sonucunda aktif bir şekilde çalışır. Hoş bir görünüme sahip olan bu modeller inşaat ve tadilat işlerinin keyifli bir şekilde geçmesine yardımcı olur. Güvenlik anahtarı bulunan silikon tabancası modelleri, çalışma sırasında meydana gelebilecek herhangi bir tehlikenin önüne geçmiş olur. Profesyonel ve amatör kullanımlar için tasarlanmış olan silikon tabancaları çeşitlerinin birçok modelleri vardır. Genel olarak yapı çalışmalarında oldukça kolaylık sağlayan aparatlar, çok sık tercih edilmektedir. Evlerde dekor edilirken profesyonel kişiler tarafından kullanılan silikon modelleri etkili bir şekilde sonuçlar verir. Çubuk ve kartuş ile yapılan çalışmalar sonucunda ortaya mükemmel yapılar çıkar. Tadilatlarda ve hobi çalışmalarında çok sık tercih edilen Çubuk silikonlar sıcak bir uygulama ile işlem sağlar.

Mum silikon için tasarlanmış olan çeşitler belirli bir sıcaklık oranı sonucunda uygulanır. Kuvvetli bir şekilde baskı gücü elde etmenizi sağlayan çubuk silikon modelleri sayesinde istediğiniz her alanda kullanım sağlayabilirsiniz. Silikon tabancalarının hazne boyutu tüp silikon ile uyumlu bir şekilde olması gerekir. Ağırlık değerleri bütün silikon çeşitlerinde değişiklik gösterir. Metal olan mekanizmaya sahip olan silikon modelleri, dayanıklı yapıları sayesinde uzun süreli bir şekilde kullanım açısından uygundur. Silikon tabancasının arka kısmına yerleştirilen mum tetiğine basıldığı zaman sıcak yüzey ile temas ederek erir ve etkili bir şekilde sonuç ortaya çıkarır. İstediğiniz her şeyi yapıştırmak için ve uygun sıcaklığa ulaşan tabancanın ucundan sıvı şeklinde silikon çıkar. Tercih edilen bölge rahat bir şekilde uygulama sağlanan ince uç tasarımları ile mükemmel sonuçlar elde etmeye yardımcı olur. Malzemelere uygun olan modelleri tercih ederek güvenli ve pratik bir şekilde uygulamalar yapabilirsiniz. Silikon malzemeler, genel olarak sağlık alanında çok fazla tercih edilen bir yapıda bulunur. Silikon jeller yara izlerinin kapatıcı olması için kullanılan ürün olarak sağlık alanında büyük fayda sağlar. İstenmeyen yara izlerini ortadan kaldırmak için silikon jeller kaliteli bir şekilde üretilir ve kaliteli kimyasal formülasyona sahiptir.

Silikon Çeşitlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanılan alanlara göre silikon modelleri, belirli markalar tarafından özenli bir şekilde geliştirilir ve daha etkili sonuçlar ortaya koymak için üretilir. Kullanım amacının doğru bir şekilde belirlenmesi, her zaman silikon seçimi yaparken büyük yardımcı olur. Otomotiv sektöründe yapılan bazı çalışmalar sonucunda genel olarak çelik silikon modelleri tercih edilir. Otomotiv sektöründe yapıştırma ve sızdırmazlık çalışmalarında kullanılan malzemeler, tek bir şekilde bileşenli poliüretan malzemeden elde edilmektedir. Kolay bir şekilde uygulanan ve her alanda ön plana çıkan silikon malzemeleri sertleşmeden sonra elastik bir yapıya sahip olarak kuvvetli bir yapıştırıcı özelliğindedir. Metal parçalar arasında sağlanan esnek bir yapıştırma özelliği sayesinde birçok alanda çok sık tercih edilir. Farklı kullanım alanlarına sahip olan silikon modelleri seçenekleri arasında bulunan renkli silikon modelleri oldukça popülerdir. Genel olarak hobi amaçlı yapılan çalışmalar sonucunda mükemmel bir yapıştırıcı özelliği bulunan renk ve modeller, kullanıcıları tarafından geniş bir renk sahiptir ve çok sık tercih edilir. Sıcak silikon olarak kullanılan renk ve modeller genel olarak mum formunda tasarlanır ve ilgi alanı olan kişilerin ilk tercihleri arasındadır.

Silikon Üretiminde Kullanılan Kaliteli Malzemeler Nelerdir?

Cam, ahşap ve metal gibi malzemeler için yapıştırma işlemi yapılması bakımından tercih edilen silikon modelleri, tek bileşenli kimyasal ürün olarak her alanda karşımıza çıkar. Silikon malzemelerde yapılan ürünler sağlık açısından çok fazla tercih edilen bir yapıya sahiptir. Silikon jel, yara izi kapatma konusunda oldukça etkilidir ve sağlık açısından kişilere büyük fayda sağlar. İyileşme bakımından dokunun aşırı çoğalmasından kaynaklanan yara izlerini, büyük bir ölçüde kapattığı için silikondan üretilmiş olan malzemeler oldukça kullanışlıdır. Cerrahi bir işlem uygulandıktan sonra düzenli aralıklarla uygulandığı zaman ortaya mükemmel sonuçlar çıkarır. Bu gibi güzeller rahatsız edici kırmızı yara izi görünümünü ortadan kaldırır ve böylelikle özel olarak tasarlanır. Çok önceden oluşmuş olan yara izlerinde tedavi etmek için kullanılır. Kaşıntıya büyük oranda azaltan bu madde, kişilerde kızarıklık problemlerinin önüne geçmeye yardımcı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Silikon Fiyatları ve Modelleri

4046 ürün listeleniyor
Akfix
Soudal
Selsil
Dayson
Somafix
Sista
Ceresit
Master
Sibax
Henkel
Steın
Hersey Evinizde
Tytan
Würth
Go İthalat
Bostik
Derby
Apel
NP1
İstanbul e-Hırdavat
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 4046 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?