En Ucuz ve Kaliteli Multimetreler

Multimetreler

Kullanımı her geçen gün giderek artış gösteren multimetreler avometrelerin geliştirilmiş olan modellerine verilen isimdir. Çeşitli değerleri ölçmeye yarayan aletler olan bu multimetreler frekansı, kondansatör kapasitesini, ısıyı, endüktansı ölçmek için kullanılır. Aynı zamanda sıcaklık ve polarite gibi testler yapmak amacıyla da kullanımlarına yer verilir. 

Multimetre Nedir?

Multimetre avometre, ohmetre ve voltmetre cihazlarının ayrı ayrı yaptığı işlemleri tek cihaz üzerinden yapmayı sağlayan bir cihaz türüdür. Amper ölçümünde oldukça fayda sağlayan bu cihazlar çeşitlere ayrılmaktadır. İki farklı çeşidi bulunan multimetrelerin analog ve dijital olmak üzere iki farklı türü mevcuttur. Analog multimetreler günümüzde çok fazla kullanılmamasına rağmen hakkında bilgi sahibi olunması gereken cihazlardır. Analog multimetrelerin üst kısmında bir skala bulunur. Dijital aletlere nazaran avantajları da bir hayli fazladır. Gerilim değişimleri skala üzerinde görülür ve çok kolay bir şekilde algılanır. Ancak en büyük dezavantajı çok çabuk bozulmalarıdır. Diğer çeşidi ise dijital multimetreler olarak bilinir. Dijital multimetre çeşitleri LCD ekrana sahip olan ve ölçüm yapılan birimle alakalı değerleri gösteren çeşitlerdir. Piyasada bir hayli fazla dijital çeşit mevcuttur. Genel olarak ele alındığında dijital multimetre fiyatları açısından da adından söz ettirir. Oldukça uygun fiyatlar kapsamında sunulur ve zorlanmadan temin etmenize olanak sunar. Fiyatları cihazların kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Cihazların kalitesi ise hassasiyetlerine ve dayanıklıklarına bağlıdır. 

10A Dijital Multimetre

10 A olarak ya da fluke 101 dijital multimetre ölçü aleti olarak adlandırılan model en fazla tercih edilen modellerden birisidir. Clear LCD ekran özelliği bulunur. Rahat koruyucu kapak ile donatılmış olan bu ölçü aleti test kurşun asılı yuvaya da sahiptir. Hassas koruma sayesinde 2 m damla geçirmez özelliğe sahiptir. Otomatik şekilde kapanma ve otomatik arka ışık özelliğe sahiptir. Yüksek sesli buzzer sayesinde ölçümü nasıl yaptığınızı net bir şekilde sizlere anlatır. Ergonomik tasarımlı döner anahtarı sayesinde cihazı çok pratik bir şekilde açabilirsiniz. Akımı 10 amper, voltu 600dür. Kullanım alanı el tipi olarak bilinir. Düşme ve çarpmalara karşı oldukça dayanıklı olan bu ut33d+ dijital multimetre test prob tutucusuna sahiptir. Genel özellikleri arasında 3 AAA pil kullanımı yer alır. LCD ekran ebatları 66 mm x 51 mm’dir. Pil testine ve sıcaklığa karşı da oldukça dayanıklıdır. Ürünün net ağırlığı 473 gramdır. Ürünün boyutları ise 131 mm x 95 mm x 58 mm olarak karşınıza çıkar. Standart ambalajı ile gönderimi sağlanır. Kırmızı ve gri gibi farklı renk seçenekleri de mevcuttur. 

Komponentci MAS830L Dijital Multimetre Ölçü Aleti

Kapsamlı bir şekilde tasarlanmakta olan dijital multimetre ölçü aleti okullarda ve teknik servislerde son derece rahat bir şekilde kullanılabilir. Kullanım rahatlığı ve güvenirliği ön plana çıkar. Performans olarak çalışanlar tarafından da önerilen bu dijital ölçüm cihazı ışıklı LCD ekran özelliği de taşır. İçeriğinde pil bulunmaz. Gerilim aralık çözünürlük ve doğruluk değerleri 200 ve 100 olarak sıralanır. 

830D Dijital Multimetre

Dt-830d dijital multimetre robotik ve elektronik anlamda projelerde severek kullanabileceğiniz cihazlar arasında yer alır. Hem ucuz hem de basit kullanımlı dijital ölçü aletleri işinizi görme esnasında bir hayli yarar sağlar. Basit yapısı sayesinde ne derece uygun fiyatlı olduğunu da görebilirsiniz. Kullanış seviyesine rağmen oldukça yüksek kaliteye sahip olan dijital avometre multimetre ölçü aleti ile DC gerilim ölçümünü gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda AC voltaj ölçümü, direnç ölçümü, transistor ölçümü ve kısa devre kontrolü gibi çeşitli ve temel uygulamaları da bu cihaz ile gerçekleştirebilirsiniz. Diyot ölçme esnasında buzzer özelliği de devreye girer ve sesli bir şekilde ölçüm yapmanızı sağlar. Mini cep tipi sayesinde dilediğiniz her yere kolayca taşımanızı sağlar. 2/1 basamaklı LCD ekrana sahiptir. 1999 okuma kapasitesine sahiptir. Düşük ve orta gelirli pil göstergesi sayesinde cihazın bataryasını yakından takip etmenizi sağlar. Aşırı yük koruması sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan tüm ölçümleri rahatlıkla yapabilirsiniz. 9 V pil ile çalışan dijital ölçü aleti multimetre kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle online rafta yerini almaktadır. 

Çok Fonksiyonlu Dijital Multimetre

Dijital ölçüm aletleri arasında yer alan çok fonksiyonlu dijital multimetre, sinüs dalga ölçümü yapmaktadır. Eşsiz özelliklere sahip olan bu cihaz canlı ve nötral kabloların yoğunluğunu ölçmede işe yarar. Oldukça hızlı ve sistematik bir şekilde NCV özelliklerini tanımlayabilir. Çok fonksiyonlu özelliğe sahip olması sayesinde sektörel anlamda en çok tercih edilen cihaz olarak ortaya çıkar. Tüm serilerde kullanılan test sonuçlarına bakıldığında sezgisel olarak ve gözleme dayalı olarak daha net sonuçlara ulaşılmasını sağlar. Karanlıkta ölçüm yapma esnasında fener kullanımına olanak sunar. Arka ışık özelliği sayesinde de karanlıkta rahatlıkla ölçüm yapmanıza yardımcı olur. Ergonomik tasarımı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Dayanıklı çift enjeksiyon özelliği taşır. Elektrikçiler ve hobi severler tarafından daha fazla tercih edilir. Nötr ve canlı kabloların doğru bir şekilde ayırt edilmesine de olanak sunan çok fonksiyonlu dijital ölçü aleti voltaj açısından, akım açısından, kapasitans açısından, frekans ve diyot ölçümleri açısından her zaman ön plandadır. Süreklilik testlerinde de sık sık kullanımına yer verilir. 

Temassız Gerilim Dedektörü

Temassız şekilde kullanıma olanak sunan gerilim dedektörü, iletkenlerde, kablolarda, soketlerde ve diğer elektrik ya da elektronik gibi düşük voltajlı ekipmanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım amacı ise faz bağlamında nötr ayrımını yapabilmektedir. Çift mod göstergesi sayesinde güvenilir bir kullanım olanağı sunar. Yeşil durum göstergesi düşük mod demektir. Ses sistemlerinde ve güvenlik sistemlerinde kullanımı tercih edilir. Yüksek mod kırmızı durun göstergesidir. Daha iyi indüksiyon gerektiren şebekelerde, üç fazlı elektrik ve diğer yüksek güç sistemlerinde kullanımı tercih edilir. Konsantre el feneri sayesinde ise karanlık ortamlarda kullanıma olanak sunar. Merkeze alınan noktaların daha parlak ve daha berrak gözükmesine yardımcı olur. Işığı daha konsantre hale getirir ve aydınlatma etkisini çoğaltır. Böylece dedektör kalemi çok daha verimli şekilde kullanılır. Temel özellikleri arasında otomatik kapanma, buzzer, led göstergesi, AC voltage detection ve yüksek ya da düşük voltaj modu yer alır. Kaynak makinelerinde, yeraltı madenciliğinde, kalın yalıtım katmanlı kablolarda ve diğer elektromanyetik AC sinyallerini ölçmede de temassız gerilim dedektörü kullanılmaktadır. Ürünün net ağırlığı 50 gram, ürün boyutu 150 mm x 18 mm x 23 mm olarak belirlenir. Standart aksesuar olarak pil kullanılır. İçeriğinde blister ve kullanma kılavuzu yer alır. 

İğne Uçlu Prob Ölçü Aleti Probu

İğne uçlu prob ölçü aleti ise iğne uçlar ile ölçüm yapılmasına olanak sunar. Prob girişlidir. Dijital özellik taşır. Analog ölçü aletlerinde kullanımına ihtiyaç duyulur. Çalışma sıcaklığı 0-40 C arasında değişebilir. Renk olarak siyah ve kırmızı şekilde karşınıza çıkar. 

Mini Multimetre Ölçü Aleti

Kompakt yapıya sahip olan mini cep multimetre ölçü aleti net okumalar için oldukça sık tercih edilir. Led ekranı sayesinde karanlık ortamlarda dahi kullanıma olanak sunar. Tüm çalışmalar için günlük bağlamda oldukça ideal olan mini multimetre ölçü aleti, batarya durum tespiti yapma özelliğine de sahiptir. Başlatma anında batarya durum tespitini otomatik olarak tamamlama özelliğine de sahiptir. Üzerinde yanan yeşil ışık normal durumu, sarı ışık pilin zayıflığını, kırmızı ışık bataryanın düşüklüğünü göstermektedir. Aynı zamanda acousto-optik bir göstergesi de mevcuttur. Otomatik kapanma süresi ise 15 dakikadır. Ürünün net ağırlığı 130 gr’dır. 

Işıklı Ekran Multimetre Ölçü Aleti

Işıklı ekrana sahip olan multimetre ölçü aleti okullarda ve teknik servislerde rahatlıkla kullanılabilecek güce sahiptir. Performans açısından çalışanları son derece memnun eden bu ışıklı ekran sayesinde 9 V düzeyinde çalışma yapabilirsiniz. Paket içeriğinde 1 adet MAS cihaz bulunur. Pilleri ve kullanım kılavuzları bulunur. Gerilim aralıkları, çözünürlük aralıkları ve doğruluk aralıkları cihazın kullanımına oranla en ideal düzeydedir. 

Multimetre Ölçü Aleti Fiyatları

Multimetre ölçü aletlerinde fiyatlar oldukça ideal seviyededir. Bütçenizi aşmadan temin edebileceğiniz bu aletler ile ölçüm işlemlerinizi çok pratik ve güvenilir şekilde yapabilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerden online bir şekilde erişim sağlayarak temin edebileceğiniz aletler fiyat açısından da yorucu değildir. 

Multimetre Ölçü Aletleri Nasıl Kullanılır?

Bu cihazların ne olduğunu öğrendikten ve çeşitleriyle alakalı detaylı bilgilere sahip olduktan sonra nasıl kullanıldıklarını da bilmek gerekir. Analog ya da dijital olarak çalışan bu cihazlar kullanım sırasında kademe şeklinde ayarlanarak kullanılır. Üzerinde yer alan skala, dijital ekran ve düğmeler kullanılarak değer ölçümleri yapılır. Örnek vermek gerekirse 30 volt DC kademesinde bir ölçüm yapılacağı zaman ölçülecek olan maksimum gerilim 30 volt DC olmalıdır. Bu şekilde orantılı olarak ayarlanan ölçüm aleti rahat bir şekilde gerilim ölçümünü yapmanıza olanak sunar. Kademeyi seçtikten sonra takılması gereken uçları ilgili alana takarak ölçüme başlayabilirsiniz. Eğer ölçüm yapılacak olan alanın gerilim büyüklüğü bilinmiyorsa en büyük kademe seçilerek ölçüm yapılmalı ve risk en aza indirilmelidir. Bu ölçüm cihazları kullanılarak direnç ölçümü, kısa devre ölçümü ve gerilim ölçümü yapılır. Aynı zamanda işletme gerilimleri ve devre akımlarının da ölçümü yapılır. 

Multimetre Ölçü Aletleri Ne İşe Yarar?

Multimetre ölçü aletlerinin kullanımı direnç ölçümü yapılmasını sağlar. Direnç ölçümü sayesinde kısa devre olup olmadığını tespit eder. Gerilim ölçümü yapılmasını sağlar. Mod seçilmesini sağlar. İşletme gerilimini ölçer. Paralel bir şekilde cihaz devreye bağlanır. Gerilimin yük üzerinde ne kadar miktarda düştüğünü tespit eder. Devre akımının ölçülmesini sağlar. Bir devreden geçen akımı ölçer. Otomatik kademe seçildiğinde çok daha avantajlı bir şekilde ölçümü gerçekleştirir. Duyarlılık açısından, count açısından, çözünürlük açısından, doğruluk, sağlamlık, güvenlik, hız, kalibrasyon açısından daima uygun bir sisteme sahiptir. Ölçümleri en hızlı şekilde gerçekleştirerek veri elde etmenizi sağlar. Tüm işlemleri bir dizi içerisinde yapmanıza olanak sunar. Belirli şartlar altında ölçümleri en doğru şekilde almanıza yardımcı olur. 

Multimetre Ölçü Aletleri Çeşitleri Nelerdir? 

Multimetre ölçü aleti çeşitleri iki kategoriye ayrılır. Bunlar dijital multimetreler ve analog multimetrelerdir. Analog özelliğe sahip olan multimetreler skalalı ara yüzden oluşur. Bu skala bölümleri gerilim değişimlerini gösterir. Dijital özelliğe sahip olan cihazlar ise kalite açısından daha fazla ön plana çıkar. Hem değer okumaları daha kolay şekilde elde etmeyi sağlar hem de daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunar. Çeşitli sayıda modeli ve farklı boyutları piyasada online şekilde de satışa sunulmaktadır. Modeller arasında farklılıklar görünse de temelde kullanım prensibi aynıdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Multimetreler

3461 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Premium Fırsatları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 25 / 3461 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003083/60006758