Fenerler

Fener modelleri günlük hayatın pek çok noktasında kullanılabiliyor. Bu nedenle her yaş grubundan ve cinsiyetten insanın fefnere ihtiyacı oluyor. Fenerler farklı renk, boyut ve materyaller ile bambaşka ürünler haline geliyor ancak bu ürünler aynı veya benzer işlevleri ile sıkça tercih ediliyor. Fener modelleri aslında gün içerisinde pek çok işe yarıyor. Fener kullanımı ile elektrik gittiğinde ışık elde etmek mümkün. Aynı zamanda fenerler ile bir noktaya odaklı olacak şekilde ışık tutmak da tercih ediliyor. Fenerler bisiklet gibi araçlar üzerinde ya da bir gözlük çerçevesinde yer alabiliyor. Tüm bunlarla birlikte dekoratif fener ürünleri de bulunuyor. Dekoratif fener ürünleri yine etrafa ışık saçıyor olsa da bunu çok daha eşsiz tasarımlar içerisinden yapabiliyor. Fener basitçe bir ışık saçıyor ve bu nedenle birçok ürün üzerinde de yer alabiliyor. Bir fener, baston, şapka, dekoratif formlu bir ürün veya bunlar gibi pek çok noktada yer edinebiliyor. Fener modellerinde görülen çeşitlilik, fenerlerin kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre belirleniyor. Bu ürünler uzun vadeli kullanım için olabileceği gibi daha kısa süreli kullanımlar için de üretiliyor. Burada belirleyici olan ise elbette fenerlerin malzemeleri ve ışığın kalitesidir. Bu nedenle fener modelleri için gerek marka gerekse ürün bazında çeşitlilikler normal karşılanıyor. 

Fener Ürünleri ve Özellikleri

Fener ürünleri birçok farklı özelliğe sahiptir. Ancak kendi içinde benzer özelliklerini de barındırıyor. Fener ürünleri belli bir elektrikli sisteme göre çalışıyor. Bu sayede fener istenen ışığı verebiliyor. Bu sistem şarjlı, pilli gibi alternatiflere sahip olabiliyor. Elbette fenerin kalitesi ve ihtiyaç durumuna göre de bu değişim gösteriyor. Fener ürünlerinin dış malzemesi plastik, alüminyum veya metalden tercih ediliyor. BUna göre de ürünün kalitesi ve fiyatı değişim gösteriyor. Fener ürünlerinde dış malzeme içerisinde fenerin sistemi yer alıyor. Bu sistem her üründe değişebiliyor çünkü fener birçok farklı sistem ile kullanılabiliyor. Fener ürünleri içerisinde tek fener olabileceği gibi bazen de birden fazla fener görmek mümkün. Bu durumda fener ürünleri daha etkili ışık sunabiliyor. Aynı zamanda ledli örnekler de bulunuyor. Bir fener ürünü led ile bir arada kullanılabiliyor ve led ışık ile farklı tonları da bir arada görmek mümkündür. Led fenerler de hali hazırda fener türlerinden birini oluşturuyor ve led kapasitesine ve rengine göre birçok yerde kullanılabiliyor. Fener ürünleri günlük hayatta pek çok yerde tercih ediliyor iken özellikle ışığa ihtiyaç duyulan yerlerde büyük oranda kolaylık sağlıyor. Bir fener ürünü tercih ederken dikkat edilmesi gereken faktörler bulunuyor. Çünkü bazı fener ürünleri dekoratif iken bazıları da tamamen farklı yerlerde kullanım için tasarlanıyor. 

Fener Çeşitleri

Fener ürünleri çeşitleri ile herkesin kullanabileceği bir hale geliyor. Fenerler içerisinde yer alan malzemenin çeşidine göre kendi içerisinde değişim gösteriyor. Bu nedenle aslında belirleyici olan şey fenerlerin çalışma sistemi oluyor. Fener çeşitleri farklı formları ve zengin ürün yelpazesi içle herkese uygun sçeenekleri barındırıyor. Buna karşın fener çeşitlerinin görünmeyen bölümünde bir sistemi de bulunuyor. Bu bölümler aslında fiyatlandırmayı etkilerken ürünlerin kalitesini de büyük oranda belirliyor. Fenerlerin geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Buna uygun olarak her fener farklı teknolojik donanımları ile kullanıma sunuluyor. 

 • Şarjlı Fener Modelleri

Şarjlı fenerler her dönem sevilen fener modelleri içerisinde yer alıyor. Şarjlı kullanım ile ürünü şarj ederek bir süre serbest biçimde kullanmak mümkün oluyor. Aynı zamanda şarjlı fener modelleri, priz olan pek çok yerde kolayca çalışabiliyor. Elbette bazı şarjlı fener modelleri de taşınabilir şarjlar ile birçok yerde daha uzun süreli şarj edilebiliyor. Doğada vakit geçirenler bu yöntemi tercih edebiliyor. Şarjlı fener ürünlerinin kapsamı oldukça geniş. Birçok farklı noktada bu ürünü görmek ise mümkün. Şarjlı fener modelleri USB bağlantısı ile de biliniyor. Özellikle son yıllarda üretilen şarjlı fenerlerde bu durum daha yaygın olarak görülüyor. USB bağlantıya sahip olan şarj modelleri de kendi içerisinde güç açısından çeşitleniyor. Çünkü fenerler farklı boyutlarda olabilir ve bu nedenle tükettikleri enerji oranı da süre bakımından değişim gösteriyor. Şarjın ne kadar dayanacağını da ürünün bu özellikleri belirliyor. 5 başlıklı ve tek başlıklı bir şarjlı fener arasında fark görmek de bu sebep nedeni ile mümkün. Powerbank ile çalışabilen şarjlı fener modelleri özellikle doğada vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. 

 • Pilli Fener Modelleri

Pilli fenerler farklı pil boyutlarını barındıracak alternatiflere sahip. Çünkü her fenerin boyutu birbirinden ayrılıyor. Aynı zamanda her fenerin enerji ihtiyacı da değişim gösteriyor. Bu nedenle pilli fenerler de alsında pil ebatlarına göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Pilli fenerler bazen hem pilli hem de şarjlı olarak çeşitlenebiliyor. Pilli fenerler özellikle kolay kullanımı ile tercih ediliyor. Çünkü piller küçük ürünler olduğundan kişiler yanlarında kolayca taşıyor. Bu sayede fenerin ışığı söndüğünde pili değiştirerek yeniden ürünü kullanıma hazır hale getiriyor. Pilli olan fenerler kamp feneri olabildiği gibi evlerde ve ofislerde kullanılabilen fenerler de pilli olabiliyor. Pillerin de yedeklemelerinin yapılması gerekiyor aksi durumda ürün kullanımı son buluyor. Bu nedenle pilli fenerler aynı zamanda şarjlı ya da güneş enerjisi kullanan fenerler olarak da üretilebiliyor.Pilli fenerler küçük ürünlerde de görülebiliyor. Küçük okuma ışıkları ve lazerler pilli olarak kullanılabiliyor. 

 • Dinamolu Fener Modelleri

Dinamolu fener modelleri daha eski olması nedeni ile daha az tercih ediliyor. Genellikle hareket sonucu dinamo etkisi ile fenerler yanıyor. Buna en iyi örnek ise eski bisiklet fenerleri oluyor. Bisikletin pedalı hareket ettiğinde buna bağlı olan fener sistemi ile kişinin önünde ışık oluşuyor ve önünü rahatça görebiliyor. Bu fenerlerin içerisinde elektrik üretebilen bir sistem yer alıyor. Bu ürünler de pilli oluyor ancak farkı içerisinde yerleşik bir pil bulunuyor ve bu pili değiştirmek gerekmiyor. Bu yöntem bugün elbette hala tercih ediliyor. Çünkü pek çok avantajı bulunuyor. Dinamolu fenerler gereksiz yere ışık yaymıyor ve uzun ömürlü ürünler olarak görülüyor. Aynı zamanda masrafsız bir ürün olduğundan sürekli masraf yapmak gerekmiyor. 

Fener Seçenekleri Nelerdir?

Fener seçenekleri kapsamlı bir alternatifi de sunuyor. Fenerler günümüzde hemen hemen her yerde kullanılabiliyor. Telefonlarda dahi yer alan fenerler el fenerleri, okuma fenerleri gibi birçok yerde tercih ediliyor. Işık ihtiyacı günün her saatinde olabiliyor. Ancak özellikle karanlık noktalarda fener ihtiyacı artıyor ve küçük ya da büyük fener tercihleri bulunuyor. Fenerler gün ışığı söz konusu olduğundan da kullanılabiliyor çünkü rahat ve odaklı bir kullanım sunuyor. Bu esnada fenerlerin alternatifleri de merak ediliyor. Fener seçenekleri iki ana gruba ayrılıyor. Bunlardan biri ihtiyaca bağlı tercih edilen fenerler oluyor iken bir diğeri de dekoratif fenerler grubu olarak biliniyor. İhtiyaca bağlı olarak kullanılan fenerlerin dış görünümü benzerdir ve alsında önemsenen yerleri dış görünüşleri değildir. Bu fenerler ihtiyacı karşılıyor ve ışık veriyor. Elbette her birinin ışık seviyesi birbirinden ayrılıyor ki bunu belirleyen de kalitedir. Aynı zamanda her fenerin farklı performans güçleri bulunuyor ve bunlara bağlı en uygun tercihi yapmak gerekiyor. Dekoratif fenerler ise ışık vermekten uzak bir kullanıma sahip. Yani dekoratif fenerlerin amacı ışık vermek değil. Bu ürünler daha çok hoş dış tasarımı için tercih ediliyor. Ancak elbette her biri loş veya parlak olmak üzere farklı ışıklar sunabiliyor. Bunlar bir led dizisi halide olabilir ya da balon forumu gibi farklı bireysel formlar içerisinden ışık saçıyor. Bu nedenle ürünleri incelerken ışık performansını da bilmek gerekiyor. 

Fener Kullanım Alanları

Fenerin kullanım alanı oldukça geniş. Bu nedenle fener kullanım alanlarına göre fener tercihi yapmak gerekiyor. Bu durum fenerlerin ürün çeşitliliğini de arttırıyor. Fenerler zengin ürün yelpazesine sahip olması sayesinde hem bütçeye hem de isteğe bağlı ürün seçeneklerini gösteriyor. Fenerler günlük hayatta tercih edilebiliyor. Bunlardan biri dekoratif fenerler oluyor. Dekoratif fenerler daha çok loş ışık ya da az ışık veriyor ki bu sayede dış tasarımı ve dekorasyonu tamamlıyor. Aynı zamanda led sırası halinde fenerler de bulunuyor ve bunlar da bir yerlere asılarak ya da yapıştırılarak o bölgeyi aydınlatıyor. Fenerler kamp gibi aktiviteler esnasında tercih edilebiliyor. Doğa söz konusu olduğunda fener ihtiyacı dikkat çekiyor. Bu nedenle kampçılarda birçok fener bulunabiliyor. Aynı zamanda evde de fener ihtiyacı doğabiliyor. Özellikle tamir, tadilat süreçlerinde, evde elektrik gittiğinde ve bir noktaya ışık tutma ihtiyacı duyulduğunda fener gereksinimi de oluşuyor. Fenerler ihtiyaca göre b5 başlıklı, 3 başlıklı gibi çeşitleniyor. Aynı zamanda daha küçük ve elde kullanılabilecek minimal fenerler de yer alıyor. Fenerler araç içerisinde de tercih ediliyor. Özellikle bisikletin olmazsa olmaz parçaları arasında minimal fenerler yer alıyor. Bunlar ön kısma takılıyor genellikle ve bu sayede bisikleti kullanan kişi önünü görebiliyor. Bazen ise sadece süsleme amacı ile de aynı araç üzerinde tercih edilebiliyor. 

Fener Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fener seçimi yaparken hassas ve dikkatli olmak gerekiyor. Bunun sebebi ise aslında fenerlerin binlerce alternative sahip olması. Birçok fener modeli bulunuyor ve bu modeller içerisinden ihtiyaç ve zevke hitap edeni seçmek için incelemek gerekiyor. Bunun için öncelikle fenerin nerede kullanacağını belirlemek gerekiyor. Evde kullanılacak fener ile doğada veya araçta kullanılacak fener birbirinden ayrılıyor. Fener seçerken nerede kullanılacağı belirlendikten sonra ise fenerin modelnie geçmek gerekiyor. Bu aşamada marka seçimi de önem kazanıyor. Fener seçerken pilli, şarjlı gibi alternatiflere bakmak önemlidir. Güneş enerjili fenerler de yer alıyor ki ekonomik olmaları sebebi ile öne çıkıyorlar. Kullanılacağı yer ile birlikte fenerin kullanılma biçimi de belirleniyor. Fenerin iç tasarımı da bu aşamada tercih ediliyor. Fener seçiminin son aşaması ise tasarımı kapsıyor. Tasarım tercihi bulunanlar için de alternatifler sunuluyor. Tüm bunlar bütçe ile de ilişkilendiriliyor. 

Fener Fiyatları

Fenerlerin fiyatları da tıpkı ürünleri gibi çeşitleniyor. Bu nedenle bir fener fiyatı söylemek mümkün olmuyor. Fenerlerin fiyatlandırmasını etkileyen faktörler birden fazladır. Bunların başında ise fenerin markası geliyor. Marka ve kalite bir arada fiyatı etkiliyor. Aynı zamanda fenerlerin iç malzemesi, dış tasarımı ve fenerin ebatı gibi pek çok faktörü de incelemek gerekiyor. Fener fiyatlandırmasında bütçe dostu seçenekler de yer alıyor. Hepsiburada üzerinde bulunabilen fener ürünleri, binlerce farklı model ve çeşitleri ile herkese hitap edebilecek alternatifleri sunuyor. 

 • Fener seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • Fener satın alırken feneri ne amaçla kullanacağınız önemlidir. Portatif tasarımları ile yanınızda taşıyabileceğiniz fenerler avantaj olur. Daha az enerjiyle daha çok ışık veren fenerler, enerji tasarrufu sağlar.
 • Fenerler Nasıl Çalışır?

 • Fener modellerinin çalışma prensibi, tasarıma bağlı olarak değişir. Tercih ettiğiniz model şarjlı ise ürün şarja takılır ve güç depolar. Daha sonra düğmesine basılarak aydınlatma sunar. Pil ile çalışan modellerde pilde bulunan akım fenere geçer ve ortam aydınlanır.
 • Fener ürünlerinin fiyatları neye göre değişiklik gösterir?

 • Aydınlatma gücü, aydınlatma mesafesi, pil türü, çalışma süresi ve parlaklık düzeyleri fener fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olur.
 • Fener Modellerinde Yer Alan Ampullerin Ömürleri Ne Kadardır?

 • Fener modellerinde yer alan ampullerin cinsi, gücü ve enerji kaynakları farklılık gösterdiğinden ürünlerin kullanım ömürleri için de değişkenlik söz konusu oluyor.
 • Projektör Çeşitleri Ne Amaçla Kullanılır?

 • Geniş ve karanlık alanlar için tasarlanan projektör çeşitleri, kullanıldıkları ortamlarda gün ışığı etkisi yaratarak maksimum verimlilikte aydınlatma meydana getiriyor.
 • El Feneri Modellerinde Işık Şiddeti Nasıl Ayarlanır?

 • Bazı el feneri modellerinde ışığın şiddeti sabit ve değiştirilemez olmakla birlikte bazı modellerde yer alan kademe seçenekleri, ışığın şiddetini ayarlamaya olanak sunuyor.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fener Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Outdoor
Outdoor
Fenerler
Fenerler
El Feneri
El Feneri
Kafa Feneri
Kafa Feneri
Kamp Lambası
Kamp Lambası
Anahtarlık Fener
Anahtarlık Fener
Dalış Feneri
Dalış Feneri
Kitap Okuma Lambası
Kitap Okuma Lambası
Yeşil Lazer
Yeşil Lazer
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/356609