Kum(Boks) Torbaları

Boks ve kick boks başta olmak üzere Muay Thai ya da karma dövüş sanatları gibi dövüş sporlarının tamamının antrenmanlarında kum torbası kullanılır. Boks torbası, kum torbası ya da boks standı gibi farklı isimlerle anıldığı da görülen bu ekipman, vuruş tekniklerini çalışmanın yanı sıra pek çok egzersiz için de yarar sağlayabilir. Yumruk ve tekme çalışmaları yapabileceğiniz kum torbaları vuruş tekniklerinizi artırmak için de tavsiye edilir. Doğru teknik ve çalışma biçimleri sayesinde yukarıda sözü edilen dövüş sporlarında ilerlemeniz mümkündür. Bandaj, boks eldiveni gibi diğer malzemeleri de kullanarak bütüncül bir çalışma programı oluşturabilir, kum torbaları ile eğlenerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Kum Torbası Çeşitleri Nelerdir?

Tek bir kum torbası çeşidi yoktur, farklı tür ve biçimlere sahip çok sayıda stant bulunur. Tavana asılan standart kum torbalarına ek olarak insan vücudunu andıran boks stantları, yere sabitlenen boks torbaları gibi çeşitler de söz konusudur. Öte yandan kum torbalarının üretildiği materyal de değişiklik gösterir. Dış yüzeyi sentetik olan kum torbalarının sayısı daha fazla olsa da deriden yapılmış kum torbaları da diğer alternatifi oluşturur.

Kum torbaları profesyonel sporcular ya da yeni başlayan amatörler için de spesifik özellikler barındırabilir. Profesyonel sporculara yönelik geliştirilen kum torbalarının iç yüzeylerinde sert malzemeler kullanılır. Bu sertlik antrenmanın zorluğunu artırır. Ancak, dövüş sporlarına yeni başlayanlar için sert kum torbaları önerilmez çünkü vuruşlar doğru teknik ile yapılmazsa istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Kum Torbası Nasıl Seçilir?

Kum torbası seçimi yapmadan önce kullanım amacının doğru bir şekilde belirlenmesi ve antrenman yapılacak alanın göz önünde bulundurulması tavsiye edilir. Teknik çalışmalarda insan vücudunu andıran boks stantları bir adım öne çıkacaktır çünkü vuruş yapılacak bölge, bu stantlar ile daha ideal bir şekilde hesaplanabilir. Vuruş yöntemlerine genel olarak hakim olabilmek ve gündelik çalışmalar yapabilmek için ise standart kum torbaları yeterli olacaktır.

Antrenman yapacağınız yer de kum torbası seçiminde önemli bir kriterdir. Tavana asılan kum torbaları tavan yüzeyinde ufak bir işlem gerektirir. Yere sabitlenen boks stantlarında ise nispeten geniş bir alan olması beklenir. Küçük boyutlu antrenman topları ise hemen her yerde kullanılabilir çünkü kapı gibi bölgeler, bu ekipmanları kurabilmek için yeterlidir.

Kum Torbası İle Nasıl Çalışılır?

Kum torbası ile antrenman yapmadan önce ilk olarak ısınmanız önerilir. Isınma işleminin ardından bandaj ve boks eldivenini giymeniz, sürekli olarak doğru tekniği uygulamanız alacağınız verimi de artırır. Kum torbası üzerinde çalışırken sabit durmamalı, devamlı bir şekilde hareket etmelisiniz. Dans olarak tabir edilen adımları yapmanız ve kum torbasının her yüzeyinden faydalanmanız da antrenmanın etkisini üst noktaya taşıyan ayrıntılar arasında yer alır.

Kum Torbalarının Fiyatları Nedir?

Kum torbası almaya karar verenlerin önüne çok sayıda seçenek çıkar, bu seçeneklerde geniş bir fiyat aralığı görülür. Kum torbasının çeşidi fiyat üzerinde en etkili olan parametredir. Standart kum torbaları ile spesifik özellikler barındıran alternatifler arasındaki fiyat farkı da fazla olacaktır. Ayrıca insan vücudu şeklindeki stantların fiyatları da tavana asılan kum torbalarından farklıdır. 

Kum torbalarının dış yüzeyi ve iç katmanları da fiyatı etkileyen değişkenlerden bir tanesidir. Deri ile kaplanmış kum torbaları profesyonel sporculara hitap ettiğinden dolayı nispeten yüksek seviyelerde seyredecektir. Sentetik kumaştan elde edilmiş kum torbaları ise fiyat konusunda avantaj sunar. Yeni başlayan sporcular, amatörler ya da dövüş sporlarını hobi amaçlı yapacak olanlar için sentetik kum torbaları da yeterlidir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kum Torbası Fiyatları

424 ürün listeleniyor
Desfabe
Spor Byfit
Crayz
Excalibur
Akel
Htun
Toprak Sport
Leyaton
Tekiner
Remege
Star
Toprock Store
Cosfer
Dragon
Go İthalat
Crazy
Decathlon
Diji Baby
Everlast
Haşado
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 36 / 424 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?