Adını günümüzde yerlerini suni çime bırakan halı sahalardan alan halı saha ayakkabısı, futbol sporuna ilgi duyan kişiler için son teknoloji ile oynanacak zemin özellikleri dikkate alınarak üretiliyor. Sert sayılabilecek saha zeminlerinde sakatlık riski oluşturan kramponlar yerine tercih edilen bu ayakkabılar, aklınızın ayaklarınızda değil oyunda olmasını sağlıyor. Pamuklu iç yapısı ve doğru ebattaki taban tırnakları sayesinde yüksek performans sergilemenize yardımcı olan modellerin faydaları saymakla bitmiyor.
Önden veya yandan bağcıklı formlardaki halı saha ayakkabısı türleri, yıpranma ve aşınma oranları gözetilerek dayanıklılığa dayalı üretim biçimiyle de uzun soluklu kullanım avantajı ve maksimum sağlamlık vaat ediyor. Küçük ya da büyük olması fark etmeksizin futbola gönül vermiş herkese hitap eden ayakkabılar, eğlencenizi doruğa çıkarma konusunda ihtiyacınız olan konforu sunuyor.
Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile beraber birer inovasyon harikasına dönüşen halı saha ayakkabısı çeşitleri, yapacağınız ani dönüşler ve yere sağlam basmanız gerekliliği düşünülerek geliştirilen yapıları ile dengeli bir performans göstermenize imkan veriyor. Profesyonel sporcuların gereksinimleri göz önüne alınarak üretilen ayakkabılar, hafif olmaları neticesinde hareket kabiliyetinize gözle görülür bir ivme kazandırıyor.
Lescon, Adidas, Nike, Umbro, Lotto, Puma ve Kinetix gibi dünyanın önde gelen markalarının halı saha ayakkabısı ürünleri, hepsiburada.com ayrıcalığıyla beğenilerinize sunuluyor.

Halı Saha Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halı saha ayakkabısı seçerken öncelikle malzemesine dikkat etmelisiniz. Üst kısmı deri olan modelleri tercih ederseniz, sentetik olan modellere göre daha yumuşak bir ayakkabıya sahip olmuş olursunuz. Halı sahada rahat bir şekilde futbol oynayabilmek için ayakkabının tabanının kauçuk olduğundan emin olmalısınız. Halı saha ayakkabısı alırken ayakkabınızın yastıklama özelliğine dikkat etmelisiniz. Yastıklama malzemesinin çok kalın olması, oyun sırasında zorlanmanıza neden olacaktır. Futbol oynayacağınız zemin de halı saha ayakkabısı seçiminizde önemli bir rol oynayacaktır. Ayakkabınızın her zemin için uygun olmasını istiyorsanız, çıkarılabilir çivili modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece farklı zemin ve koşullarda, bu durumlara uygun olan çiviyi kullanarak ayakkabınızın her koşulda işlevsel ve rahat olacağını garantileyebilirsiniz. Halı saha ayakkabınızın ayağınıza tam oturduğundan, küçük ya da büyük gelmediğinden emin olmalısınız. Böylece yaralanmaların ve sakatlanmaların önüne geçebilirsiniz. Ayakkabınızın performansınıza olan olumlu etkisini artırmak için mümkün olduğu kadar hafif modellere yönelmelisiniz. Ayakkabı ağırlaştıkça sizi yavaşlatacağından, performansınızı olumsuz etkileyecektir. Hafif, yumuşak, kauçuk tabanlı halı saha ayakkabıları tercih ederek bu durumun rahatlıkla önüne geçebilirsiniz.

Halı Saha Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?

Halı saha ayakkabısı temizliğinde ayakkabının malzemesine dikkat etmelisiniz. Sentetik malzemeden yapılan halı saha ayakkabıları temizlik sırasında size çok fazla sorun çıkartmayacaktır. Ancak deri malzemeden yapılan halı saha ayakkabıları, yıkama sırasında bir miktar su çekeceğinden, kururken şekil bozukluğuna uğrayabilir. Bunu engellemek için kurutma sırasında ayakkabınızın içini gazete gibi su çekme özelliğine sahip bir malzemeyle doldurup kurumaya bırakabilirsiniz. Halı saha ayakkabınızı malzemesi ne olursa olsun sıcağa maruz bırakmamalısınız. Sıcağa maruz kalan ayakkabılarınızın şeklinde deformasyonlar yaşayabilirsiniz. Bu deformasyonlar nedeniyle ayakkabınızın kullanım ömrü azalabilir. Halı saha ayakkabınızı uzun yıllar boyunca kullanmak, ilk günkü gibi sağlam ve güzel görünecek şekilde saklamak istiyorsanız, ayakkabınızı mutlaka doğru şekilde yıkayıp, kurutup, kutusunda ve özenle saklamalısınız. Eğer ayakkabınızı çok sık kullanmıyorsanız, saklarken içine dolgu malzemesi ya da kalıp koyabilirsiniz. Böylece uzun süre bekleyen ayakkabınızın şekil bozukluklarına uğramasının önüne geçmiş, ömrünü uzatmış olursunuz.

Halı Saha Ayakkabısı Numarası Nasıl Olmalıdır?

Halı saha ayakkabı seçiminde ilk bakmanız gereken ayakkabının rahatlığı ve ayağınıza uygunluğudur. Ayağınıza dar gelen bir halı saha ayakkabısı nedeniyle oyun sırasında canınız yanacaktır. Ya da ayağınıza büyük gelen bir halı saha ayakkabısıyla hem performansınız düşer hem de çok ciddi bir sakatlık riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayakkabının oyun sırasında ayağınızdan çıkması, birlikte futbol oynadığınız arkadaşlarınıza çarpma riskiyle birlikte onlar için de yaralanma tehlikesi oluşturur. Bu nedenle halı saha ayakkabısı alırken mutlaka kendi ayak numaranızı seçmeye özen göstermeli, ayakkabının ayağınıza tam olarak oturduğundan emin olmalısınız. Ayakkabınızı bağlarken de gereğinden fazla sıkmamalı ama aynı zamanda da kesinlikle gevşek bırakmamalısınız. Gereğinden fazla sıkılan ayakkabı bağcıkları ayağınızda uyuşmalara sebebiyet verebilir, gevşek kalan bağcıklar ise çözülerek ayağınıza takılma ve sizi düşürme riski oluşturabilir. Bu konularda yüksek hassasiyet göstererek ayakkabınızı güvenle, sağlıkla ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Halı Saha Ayakkabısı

Konumseçilmedi
Beden
Toplam 24 / 2734 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/384554