Maket Balık ve Suni Yemler

Maket balık ve suni yem çeşitleri balığın yemeyi sevdiği canlı avın hareketlerini ve özelliklerini taklit etmek için kullanılan temel olta balıkçılığı malzemelerinden biridir. Canlı avla aynı renk ve şekle sahip olarak tasarlanan  suni yemler; yansımalar, renkler, ışık oyunları ve olta hareketleri sayesinde su içinde gerçek yem gibi hareket eder. Mevsimsel olta balıkçılığı, farklı türde yemler gerektirir. Bu yemler balıkçılık bölgesinin özelliklerine göre yüzey, dip ve yer altı su koşullarına göre tasarlanır. Her bölge türü için belirli türde maket balık ve suni yem bulabilirsiniz. Böylece canlı yeme gerek olmadan, istediğiniz zaman balık tutabilirsiniz.

Suni Balık Yemi Nedir?

Suni yemlerin çoğu, belirli balık türlerini hedef alacak şekilde tasarlanır. Farklı ağırlık ve boyut seçenekleri ile sert rüzgarlı koşullarının yanı sıra güçlü akıntılara dayanabilirler. Suni yem çeşitleri, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçeneğe sahiptir. Yemler genellikle sert ve yumuşak olmak üzere ikiye ayrılır. Balık avlayarak beslenen daha büyük balıklar, sert yemlerle avlanma eğilimindedir. Bunlar yumuşak yemlerden daha dayanıklıdır. Ayrıca büyük avcı balıkların beslendiği balıklara daha çok benzer. Ek olarak, sert yemler suda gürültü yapabilir ve av gibi hareket edebilir. Bu ise yemin suda aha fazla dikkat çekeceği anlamına gelir.

Crankbait ve Spinnerbait Yemler Nedir?

Suni balık yemleri balıkları ve deniz canlılarını taklit eder. Avlanmak istenen balığın türüne göre crankbait, minnow, ve kalem gibi maketler ve sinek, kurbağa, yengeç gibi yemler farklı renklerde ve şekillerde tasarlanır. Crankbait, küçük balıklara benzer. Orta derinlikteki sularda avlanıyorsanız en iyi şekilde çalışır.  Spinnerbait, hareketi ve flaşı seven balıkları çekmek için mükemmeldir. Spinner yemler olta balıkçılığına yeni başlayanlar için idealdir çünkü kullanımı çok kolaydır. Bu yemlerde tipik olarak, balığa çekici görünmek için etrafında dönmeyi  ve suda yansıma yapmayı sağlayan, dönen bıçaklı metal bir şaft bulunur. Bıçakların dönmesini sağlamak için yapmanız gereken tek şey oltayı çekmektir. Dönme hareketinin yarattığı titreşimler ve ses, balıklar tarafından fark edilir. Bu nedenle görsel suni yemlerin daha az etkili olduğu kirli veya bulanık sularda balık avlıyorsanız spinner yemler en iyi seçimdir.

Jig Yem Nedir?

Jigler, birçok balık türünün dikkatini çekmek için çok yönlü bir yem seçeneği sunar. Neredeyse tüm oyuncu balıklar jig yeme yanıt verir. Suda yatay olarak hareket eden spinnerbaitlerin aksine, sarsıntılı, dikey bir hareket yaratma amacıyla kullanılır. Bu yemlerin kafaları, gövdeleri ile kıyaslandığında, dikey hareket için daha ağır olacak şekilde tasarlanır. Gövdesi saç, tüy, plastik toprağı veya bir balığın dikkatini çekecek diğer şeylerle süslenmiştir. Jiglerin en büyük zorluklarından biri, balıkları yakalamak için hareket ettirmeleri gerektiğidir.

Minnow, Kalem, Popper ve Spoon Yem Nedir?

Minnow balık yemi çok küçük balıkları taklit eder. Tasarımına göre yüzme, dalma ve sıçrama gibi, avcı balığın beslenmeyi sevdiği avlarını taklit etmek için sağlar. Minnow maketleri ile çok sayıda balık türü yakalanabileceğinden, istediğiniz balığı avlayabilmek için dikkatli kullanmanız gerekir. Kalem balık maketleri büyük avcıları yakalamak için kullanabileceğiniz başlıca suni yem çeşididir. Yatay ve dikey olarak iki tasarıma sahiptir. Popper, su yüzeyinde yüzen böceklerin hareketini ve şeklini taklit eden daha küçük ve sert yemlerdir. Yem sarsıldığında, avınızı çekecek bir ses çıkarır. Bu yemler, yumurtlama sonrası bir mevsimde sakin göl suları için mükemmeldir. Spoon maketleri en eski yapay yemlerden biridir. Şekil ve renk olarak basit tasarıma sahiptir.  Sudaki sakat veya yaralı avları yansıtmak ve taklit etmek için tasarlanır. 

Suni Sinek Yemi Nedir?

Birçok olta balıkçısının, hem sucul hem de karasal böcekleri taklit eden suni sinek yemi koleksiyonu vardır. Sinekler, akarsularının yakınında alabalık balık tutmak için en iyi seçimdir. Sinek ile balık avlama, balık maketi ile yapılan avcılıktan biraz farklıdır. Suni sinek yemleri çok hafif olduğu için farklı teknikler ve ekipman gerektirir. Tipik bir yapay sinek yemi birkaç gram ağırlığındadır. Genellikle iplik ve köpük kullanılarak üretilir.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Maket Balık ve Suni Yemler

9.875 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Savage Gear Maket Balıklar Suni Yemler
  2. kendo Maket Balıklar Suni Yemler
  3. Strike Pro Maket Balıklar Suni Yemler
  4. Nurgaz Maket Balıklar Suni Yemler
  5. Fiiish Maket Balıklar Suni Yemler
  6. Lucky John Maket Balıklar Suni Yemler
  7. Fujin Maket Balıklar Suni Yemler
  8. Blue Blue Maket Balıklar Suni Yemler
  9. Fladen Maket Balıklar Suni Yemler
  10. River Maket Balıklar Suni Yemler
  11. Kaptan Nemo Maket Balıklar Suni Yemler
  12. Remixon Maket Balıklar Suni Yemler
  13. Daiwa Maket Balıklar Suni Yemler
  14. Powerex Maket Balıklar Suni Yemler
  15. Spro Maket Balıklar Suni Yemler
  16. Effe Maket Balıklar Suni Yemler
  17. Yo-zuri Maket Balıklar Suni Yemler
  18. Buyfun Maket Balıklar Suni Yemler
  19. RAPALA Maket Balıklar Suni Yemler
  20. Nomura Maket Balıklar Suni Yemler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/22016244
Başa dön