Özelleştirilmiş taban ve bilek tasarımları ile ön plana çıkan yürüyüş ve koşu ayakkabıları ile daha rahat hareket edebilir ve egzersiz performansınızı artırabilirsiniz. Fiziksel özellikleriniz, koşu ve yürüyüş esnasında tercih ettiğiniz stil ile kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurarak sizin için ideal modeli seçebilirsiniz.

Konforlu Tasarımları ile Yürüyüş Ayakkabıları

Yalnızca yürüyüş egzersizleri esnasında değil günlük yaşantınızda da kullanabileceğiniz yürüyüş ayakkabıları konforlu tasarımları ile ön plana çıkar. Doğru yürüyüş ayakkabısı seçerek yürüyüşlerinizin keyifli bir aktiviteye dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Ayağınıza uygulana basıncı dengeleyen ve azaltan dizaynları ile yürürken daha az yorulmanızı sağlayan yürüyüş ayakkabıları sayesinde yürürken kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Ayağınızı saran ve ayağınıza uyumlu hale gelen ayakkabılar yürüyüş programlarınızın daha konforlu geçmesini sağlayarak enerjinizi yükseltir.

Yürüyüş ayakkabısı alırken taban özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Özellikle taşlı ve sert zeminlerde kullanacağınız ayakkabıların tabanlarının dayanıklı malzemelerden olması önemlidir. Ayrıca tabanın basıncı azaltma özelliği olmasına dikkat edebilirsiniz. Bileklerinize ve dizlerinize daha az kuvvet uygulanmasını sağlayan modeller, sakatlanmaların önüne geçebilir. Tabanlarda esnek malzemelerin kullanılması da yürüyüş esnasında ekstra konfor sağlar.

Yürüyüş esnasında topuk ve bileklerinizin daha rahat olması ve yürüyüş sonrasında kas ağrılarını minimuma indirmek için yastıklama sistemi bulunan ayakkabıları kullanabilirsiniz. Ayakkabının topuk kısmında darbe emici bir tabaka olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayağa gereksiz kuvvet uygulanmaması için ayakkabının ayağınıza tam oturduğuna emin olmanızda da fayda vardır. Ancak ayağınızı sıkması, kan akışını yavaşlatır ve ayaklarınızın şişmesine, su toplamasına neden olabilir.

Yürürken sürtünme nedeni ile ayağınızın tahriş olmaması için yumuşak ve koruyucu astarlı modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca ayaklarınız terlediğinde nemi dışarı atması ve koku yapmaması da son derece önemlidir. Yürüyüş yapacağınız alanları göz önünde bulundurarak alacağınız ayakkabıda ekstra özellikler de arayabilirsiniz. Uzun yürüyüşlerde kullanacağınız ayakkabının hafif olmasına, gece yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız ayakkabıda yansıtıcı bulunmasına, yağışların sık olduğu bir bölgede yaşıyorsanız su geçirmemesine dikkat edebilirsiniz.

Performansınızı Artıran Koşu Ayakkabıları

Koşarken bilek ve dizlerinize zarar vermemek için sizin için ideal koşu ayakkabısını kullanmanız son derece önemlidir. Üstelik koşu antrenmanlarına özel tasarımları sayesinde performansınızı da ciddi anlamda arttırır. Koşu ayakkabıları ilk bakışta klasik spor ayakkabıları gibi görünse de aslında oldukça farklıdırlar. İleri teknolojiden yararlanılarak tasarlanan ayakkabılar, ayağınızın rutin hareketi esnasında zarar görmesini önler, darbe emilimi sağlar. Alacağınız koşu ayakkabısına karar verirken en iyi koşu ayakkabısının kişiye göre değişiklik gösterebileceğini bilmenizde ve kendi özelliklerinize uygun en iyi modeli seçmeye odaklanmanızda fayda vardır.

Koşu ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu koşu stilinizdir. Koşu stiliniz ve koştuğunuz zeminin özelliklerine uygun bir model seçmeniz önemlidir. Eğer koşmaya yeni başladıysanız günlük koşu ayakkabısı modellerini inceleyebilirsiniz. Bu modelleri, tüm zeminlerde kullanabilirsiniz ve ürünlerde kullanılan dayanıklı malzemeler sayesinde uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yarış koşu ayakkabıları, ekstra hafif yapıları ile ön plana çıkar. Daha hızlı koşmanızı mümkün kılan modellerin tabanları daha incedir. Profesyonellere yönelik tasarlanan yol koşu ayakkabıları ise engebeli zeminlerde koşmaya uygundur. Ayaklarınızı daha sıkı saran yol koşu ayakkabılarının tabanları kaymayı önler.

Ayakkabının taban kalınlığı, rahatlığınızı yüksek oranda etkiler. Yüksek tabanlı ayakkabılar, ayağınıza uygulanan darbelerin azalmasını sağlar ve koşu esnasında yüksek konfor sunar. Düşük taban kalınlığı ise daha doğal bir koşu deneyimi yaşamanıza ve koşarken zemini hissetmenize yardımcı olur. Ancak tabanın kalınlığı ne kadar olursa olsun topuk kısmının parmak ucuna göre daha kalın olmasında fayda vardır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Yürüyüş ve Koşu Ayakkabısı

4.843 ürün var
 1. Cinsiyet
  1. Erkek
  2. Kadın
  3. Erkek Çocuk
  4. Kız Çocuk
  5. Çocuk
  6. Unisex
 2. Markalar A-Z
  1. Nike Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  2. Puma Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  3. New Balance Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  4. Slazenger Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  5. Skechers Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  6. Hummel Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  7. Kinetix Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  8. Reebok Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  9. Lescon Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  10. Under Armour Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  11. Vans Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  12. Jump Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  13. adidas Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  14. Lotto Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  15. Lumberjack Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  16. M.P Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  17. Mizuno Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  18. DGN Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  19. Cool Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
  20. Asics Yürüyüş Koşu Ayakkabıları
 3. Numara A-Z
 4. Renk
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Ürün Puanı
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/27047262
Başa dön