Kronometre - Adımsayar

Belirli zaman aralıklarını tespit etmek için süre tutmaya ve zamanı hassas bir şekilde ayarlamaya yarayan kronometreler, başta spor olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Koşu, dalış veya tırmanış gibi outdoor sporlarda kullanılan kronometreler, havacılık ve denizcilikte de temel ekipmanlardan biridir.

Kronometre modelleri özellikleri açısından farklılık göstermektedir. Ürün çeşitleri arasında ise hafızalı kronometreler, askılı kronometreler, kalori hesaplayan kronometreler, adımsayarlar ve su geçirmeyen kronometreler yer almaktadır. Ürünler arasında en hızlı ortalama zamanı gösteren modeller, sporcular için ideal bir kullanım sunar.

Profesyoneller İçin Çok Yönlü Kronometreler

Fonksiyonel özellikler taşıyan kronometreler, hafızalı modeller ve standart kronometreler olarak değişmektedir. Hafızalı kronometreler, kısa zaman aralıklarını kaydedebilme özelliği taşır. Belirlenen zamandan başlayarak 23 saat 59 dakika 59 saniye kadar süre tutma kapasitesine sahip olan ürünler, 100 hafızalı yapısı ile performansınızı uzun süreli takip etmenize imkan tanır. Aynı zamanda hafızalı kronometreler, dijital ekrana sahip olup modeline göre saat, takvim, alarm, yeniden hatırlatma ve geri sayım özelliği taşırlar.

Dijital kronometreler arasında dinlenme, ara zaman özelliğine sahip ürünler de yer alır. Tempo zamanlama, 3 farklı hız ayarlama gibi özellikler ile desteklenen modeller, koçluk özelliği de taşır. Farklı geri sayım özellikleri ile maç, antrenman ve yarış gibi aktiviteleri yönetmeye yardımcı olan modlara sahip ürünler, istediğiniz tempoda çalışmanızı sağlar. Çok fonksiyonlu ürünler, model ve markasına göre adım ölçme gibi özellikler de taşır.

Su Geçirmez Kronometreler

Kronometreler arasında özellikle deniz sporları için tasarlanan ve su geçirmezlik seviyesi yüksek olan ürünler de bulunur. Ortalama olarak 10 yıl garanti özelliğine sahip olan kronometreler, minimum 5 bar su geçirmezlik özelliği taşır. Su altında çalışabilen yapısı ile konforlu bir kullanım deneyimi sunan ürünler, dayanıklı bir yapıya sahiptir. Denizciler için özel olarak geliştirilen kronometreler, avuç içine sığan tasarımı ve bileğe takmayı sağlayan tutma ipi ile oldukça fonksiyonel bir kullanım sergiler. Ürünler arasında koşu gibi sporlar için yağmur altında çalışma özelliği sunan modellere de ulaşabilirsiniz.

Adımsayar Çeşitleri ve Özellikleri

Sağlığına dikkat edenler için geliştirilen adım sayar modelleri, kalori ölçüm gibi özellikleri ile kronometrelerden ayrılır. Mikrobilgisayar özelliği taşıyan ve pedometre olarak da bilinen adımsayarlar, zaman ve mesafe prensibi çerçevesinde hareket sensörü ile çalışıp harcanan ortalama kaloriyi gösterir. Ağırlık ayarlaması ile kişiselleştirilebilen modeller, mesafe ölçme birimini de değiştirmeye imkan tanır. Böylece gerek spor salonunda gerekse açık havada rahat bir şekilde kullanılabilir. Adımsayar çeşitleri genellikle ışıklı ekran ile desteklenir ve karanlık yerlerde rahat bir şekilde kullanılabilir.

Modeline göre su geçirmezlik özelliğine sahip ürünler de mevcuttur. Adımsayar çeşitlerinin diğer bir fark yaratan özelliği, uzun adım ayarlama özelliğidir. Kadın ve erkek kullanıcılara göre değişen adım hesaplama özelliği sayesinde farklı fiziksel özelliklere sahip kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Klipsli tasarımı ile kemere veya cebe yerleştirilerek kolayca taşınan ürünlerin vücudu ortalayacak biçimde kullanılması önerilir. Adımsayarlar arasında radyolu ürünler de yer alır. Spor esnasında çeşitli programlar dinlemeye imkan tanıyan modeller kulaklıkları ile birlikte satılır. Kulaklıksız satılan modeller ise standart girişi ile farklı kulaklık modelleri ile rahatlıkla kullanılabilir.

Kalem pil ile çalışan adımsayarlar dışında güneş enerjisi ile çalışan ürünlere de göz atabilirsiniz. Aynı zamanda şarjlı pil desteğine de sahip olan ürünler, farklı hava şartlarında konforlu bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca fonksiyonel ürünler dışında daha sade özelliklere sahip olan modellere de erişebilir, kronometre ve adımsayar çeşitleri arasından size en uygun ürünü seçerek spor yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kronometre Fiyatları

742 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 742 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?