Montlar ve Ceketler

Outdoor Mont ve Ceket Modelleri

Outdoor giyim denince akla konforlu ve sportif olduğu kadar şık bir giyim tarzı da gelir. Günümüzde pantolon, eldiven, ayakkabı, mont ve ceket seçimlerinde outdoor oldukça fazla tercih edilir. Outdoor mont ve ceket seçimlerinin başlıca sebeplerinden biri yoğun ve karlı geçen soğuk havalarda fazlasıyla sıcak tutmasıdır. Diğer bir özelliği ise konforlu olmasıdır. Bu gibi özellikleri ile outdoor ürünler, sonbahar ve kış ayları için vazgeçilmezdir. Bu ürünleri vazgeçilmez yapan bir diğer özellik ise hem günlük hem de teknik kullanımlar için uygun olmasıdır. Örneğin işe giderken de ya da bir dağ tırmanışı yaparken de outdoor ürünleri tercih edebilirsiniz. Siz de geniş yelpazeli outdoor ürün kategorileri arasından ihtiyacınıza, tarzınıza ya da modaya uygun ceket, pantolon ya da ayakkabı gibi birçok ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Kelime anlamına bakıldığında outdoor, dış mekân ve açık hava anlamlarına gelir. Yaygın olarak ise genelde dağcılık, kampçılık ve koşu gibi açık hava sporları için kullanılır. Outdoor sporları her zaman havanın açık olduğu güneşli günlerde yapılmaz. Outdoor giyim ise buna bağlı olarak açık hava sporları sırasında görülebilecek rüzgârlı, yağmurlu ve hatta karlı günler için özel olarak tasarlanır. Aynı zamanda dış mekân hava şartları koruyuculuğunun yanı sıra spor esnasında verimi arttırmak için konforu ön planda tutarlar. Outdoor giyim günümüzde hava şartlarına karşı koruyuculuğu ve konforlu yapısı sayesinde günlük giyimde de oldukça fazla tercih edilir. Artık doğa sporlarının yanında şehir içinde de kullanılır. Günümüzde özellikle outdoor mont ve ceketlerin kullanım alanının genişlemesi ile birlikte markalar özellikle hem şehir içine hem de doğa sporlarına uyum sağlayabilecek tasarımlar yapmaktadır.

Outdoor: Hem Konfor Hem Koruma

Hem açık hava sporları hem de şehir içi kullanım için outdoor ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle outdoor kullanımının günlük hayata da yansıması ile outdoor kategorileri ve tasarımları oldukça genişledi. Genel olarak bu kategoriler arasında outdoor ayakkabı, outdoor pantolon, termal çoraplar ve eldivenler, outdoor mont ve ceket gibi birçok ürün bulunur. Bu kategorilerdeki ürünler günümüzde her tarza uygun tasarımlar ile beğeniye sunulur. Outdoor tercihinizi geniş ürün seçenekleri arasından hem tarzınıza hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun olacak şekilde kolayca yapabilirsiniz. Rahatlıkla kombin yapabileceğiniz siyah bir ceket ya da en yoğun kış günlerinde bile maksimum performansı sağlayacak bir mont arıyor olabilirsiniz. Bunun yanında en sevdiğiniz renkte ve daha rüzgârlı günlerde kullanım için uygun bir mont da arıyor olabilirsiniz. Kapalı havalarda, yoğun geçen kış aylarında, yağmurlu ve rüzgârlı günlerde mont ve ceket seçiminizi outdoor giyimden yana kullanmak isterseniz karşınıza birçok renkte ve tarzda, çeşit çeşit ürün çıkacaktır.

Outdoor ceket ve montlar genel olarak sıcak tutma özelliğine sahiptir. Outdoor seçenekleri arasından kullanılacak hava şartları ve konuma göre bir ürün tercihi yapabilirsiniz. Örneğin daha çok yağmurlu günlerde kullanmak için bir mont satın almak istiyor olabilirsiniz. Özellikle yoğun yağmurların yaşandığı bir bölgede oturuyorsanız su geçirmez outdoor ceket kesinlikle doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda -10 derecenin altında ve çok soğuk havalarda kullanmak amacıyla da bir mont tercihi yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu ihtiyaca uygun olarak outdoor şişme mont tercih edebilirsiniz. Montlarda hacim arttıkça sıcak tutma oranı da artar. Diğer bir seçenek olarak kaz tüyü outdoor mont tercih edebilirsiniz. Kaz tüyü hem fazlasıyla sıcaklık sağlar hem de oldukça hafiftir. Outdoor tercihinizde sıcak tutma özelliğinin yanı sıra ihtiyacınıza uygun olarak ürünün ağırlığını da göz önünde bulundurmalısınız. Outdoor ceket ağırlığı azaldıkça konforu artan bir üründür. Bu nedenle özellikle doğa sporları için verimliliği de arttırıcı özelliğe sahiptir. İhtiyacınıza uygun ağırlığı belirlemek tercihinizde için önemlidir ve büyük kolaylık sağlar. Özellikle kayak, mağaracılık, tırmanış ve yelken gibi doğa sporlarında şehir için kullanım için değil teknik kullanım için üretilen outdoor montlar tercih edilmesi amacına daha uygun olacaktır. Teknik montlar su geçirmezlik ve çift katlı olma gibi genel özelliklerin yanı sıra özel esnek ve nefes alabilir kumaş, kask için uygun kapüşon ve gizli ve spor kullanımına uygun cep gibi spesifik özelliklere de sahiptir.

İhtiyacınıza ve Tarzınıza Uygun Outdoor Mont ve Ceket Seçimi

Günlük kullanım için siyah bir ceket veya alacağınız montun hem kış aylarında maksimum derecede koruma özelliğine sahip hem de birbirinden farklı renk skalasına sahip olması önemlidir. Ceket ve mont seçiminiz için outdoor geniş ürün yelpazesinde en uygun ürünler sizi bekliyor. Geniş kategori sayesinde birçok marka, birçok tarz ve bütçenize uygun ürünü bulmak artık çok kolay. Maksimum sıcaklığı sağlayacak outdoor polar ceket tercih edeceğinizde buna ek olarak kırmızı, mor, yeşil gibi birçok renk karşınıza çıkacaktır. Zevkinize uygun rengi istediğiniz tarz ve markada bulabilirsiniz. Buna ek olarak ister sportif ister klasik bir mont tercih edebilir ya da hem sportif giyime hem de klasik giyime uyum sağlayabilecek mont seçenekleri bulabilirsiniz. Bu tercih hem ihtiyacınıza hem de tarzınıza hizmet edecektir. Mont arayışında bir diğer önemli durum ayrılacak bütçedir. Outdoor ürünler arasından herkes kendi ihtiyacına uygun olanı ve tarzını yansıtanı kolayca bulabildiği gibi kendi bütçesine uygun bir mont veya ceket de bulabilmektedir.

Outdoor ürün seçenekleri arasından tercihinizi yapmadan önce ne istediğinizi belirlemeniz çok önemlidir. Tercihiniz için sınırları belirlemek işinizi fazlasıyla kolaylaştırır. Her şeyden önce ihtiyacınızı belirlemeniz daha iyi olacaktır. Günlük mü kullanacaksınız yoksa doğa sporları için mi arıyorsunuz? Sonbaharda mı yoksa kış aylarında mı giyeceksiniz? Yaşadığınız yerde havalar yoğun yağmurlu mu yoksa kuru ve aşırı soğuk mu geçiyor? Kapüşonlu bir ceket mi arıyorsunuz? Kendinize bu gibi sorular sorarak bu soruların cevapları ile kolayca ihtiyacınızı belirleyebilirsiniz. Bu sayede kaz tüyü, su geçirmez, şişme gibi birçok ürün seçeneği arasından kışlık outdoor mont ve ceketinizi bulabilirsiniz. İhtiyacınızı belirledikten sonra tarzınıza uygun ürünü bulmak da önemlidir. Tek bir renk mi istiyorsunuz yoksa çok renkli mi? Aradığınız ceket her kullanıma uygun mu olmalı yoksa spesifik olarak tercih edeceğiniz bir renk var mı? Gizli fermuar mı olmalı yoksa birçok fermuarla tasarlanmış bir tarzı mı olmalı? Bu gibi sorular ise aramanızı daraltmada ve kolay tercih yapmada size yardımcı olabilir. Aynı zamanda alacağınız montun uzunluğu da çok önemlidir. Uzunluk hem ihtiyacınıza hem de tarzınıza uygun olmalıdır. Örneğin günümüzde çokça tercih edilen kısa mont olarak bilinen crop tarzları ya da tam bir sıcaklık sağlayacak uzun montları tercih edebilirsiniz.

Geniş Ürün Yelpazesi ile Outdoor Mont ve Ceket Seçimi

Kendiniz için, çocuklarınız ya da sevdiklerinize hediye olarak ceket almak istiyorsanız outdoor tarzlara göz atmak isteyebilirsiniz. Cinsiyet seçenekleri arasından oğlan ve kız çocuk, kadın, erkek ve unisex ayrımı ile kolayca istediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Her marka ve model için her cinsiyete ve yaşa uygun outdoor ürünler bulunabilmektedir. Tüm markalar size geniş bir yelpaze sunar. Doğru tercih ile outdoor tarzlar daima uzun kullanım sağlar. Konforlu kullanım ve şık tarzları ile outdoor mont fiyatları konusunda da her bütçeye uygun ürünler sunar. Outdoor ceket kadın seçeneklerinde dar ve bol, uzun ve kısa, kapüşonlu ve kapüşonsuz, bol cepli ya da gizli cepli ve kemerli, siyah, mor ve çok renkli gibi tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun birçok ürün özelliği bulunur. Alacağınız montta ve cekette olmasını istediğiniz özellikleri belirledikten sonra geniş ürün yelpazesi arasından kolayca tercihinizi yapabilirsiniz. Outdoor ceket erkek modellerinde de aynı çeşitliliği bulabilirsiniz. Erkekler için 20’den fazla marka ve 1000’den fazla ürün seçeneği bulunur. Siyah, gri ve lacivert gibi çokça tercih edilen renklerin yanı sıra sarı ve turuncu gibi özel renkleri de tercih edebilir ya da çok renkli ceketlere de göz atabilirsiniz. Yine erkekler için de kapüşonlu ve kapüşonsuz, dar ve bol, uzun ve kısa gibi ürün seçenekleri de mevcuttur.

Çocuklar için de cinsiyete ve yaşa göre birçok ürün seçeneği vardır. Hem çocukların beğenebileceği seçenekler arasından bir tercih yapmak hem de daima sıcaklığı koruyacak bir mont almak outdoor ürünleri sayesinde kolayca gerçekleşir. Teknik mont seçenekleri arasında çocuklara uygun montlar da bulunur. Bu sayede çocuğunuz kayak gibi doğa sporları yaparken outdoor mont sayesinde hem maksimum derecede sıcak kalabilir hem de rahat hareket edebilme imkânından yararlanabilir. Aynı zamanda bazı çocuklar için özel olarak üretilen bazı outdoor mont modellerinde gizli bir medya bağlantısı bulunur. Bu bağlantıyla özellikle doğa sporları esnasında çocuğunuz ile bağlantınızın kesilmesini önler. Gizli cep özelliği yetişkinler için üretilen mont ve ceketlerde de bulunabilmektedir. Bu cep telefon ya da müzik çalar koymak için rahatça kullanılabilir. Bu sayede hem teknik hem günlük kullanım için de rahatlık sağlar.

Outdoor Ceket ve Mont Temizliği

Özellikle mont ve ceket gibi giysilerin temizliği ürünün yıpranmaması, zarar görmemesi ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Outdoor modellerde de ürünün etiket kısmında temizleme talimatları yazmaktadır. Hangi tekstil malzemesinden yapıldığı, iç ve dış özellikleri gibi farklılıklardan dolayı her ürünün yıkama şartları değişebilir. Fakat yine de her outdoor mont ve ceket seçenekleri için genel geçer temizlik talimatları bulunmaktadır. Bu talimatlara uymak ürünü daha uzun ömürlü yapacaktır. Outdoor ürünlerin yapımında çoğunlukla sentetik kullanılmaktadır. Bu sebeple ürünü yüksek sıcaklıklarda yıkamamak her zaman daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Makinede yıkıma tercih edilecekse hassas yıkama ya da elde yıkama programları kullanılabilir. Özellikle çamaşır suyu gibi ürünlerin kullanımından kaçınmalısınız. Bu ürünler ceketinizi ağırlaştırır ve renk kaybı gibi yıpranmalara yol açar.

Özellikle outdoor ürünlerinde yıkama sonrasında çamaşır kurutma makinesi ya da ütü tercih edilmemelidir. Uzun ömürlü kullanım için ev içinde kurutma önerilmektedir. Belirli aralıklar ile ceketinizi balkonda havalandırmanız daha uzun bir temizlik sağlar ve kötü kokuları önlemeye yardımcı olur. Ürünün tekstil malzemesi değiştikçe yıkamada kullanılması gereken deterjan türü ve yıkama programı da değişiklik gösterebilir. Örneğin polar ceket ya da montunuzu genellikle hassas programlarda yıkamanız önerilir. Bunun yanında nefes alabilen mont ve ceket seçeneklerinde de bu tarz ürünler için özel üretilen deterjanlar kullanılması her zaman yıpranmayı önleyecektir. Aynı zamanda özel deterjan kullanarak bir fırça yardımı ile elde yıkama yapmak da önerin temizleme yöntemleri arasındadır. Özel deterjanınızı kullandıktan ve ceketinizi temizledikten sonra özellikle su geçirmez ve nefes alabilir outdoor ürünler için özel olarak üretilen yıkama spreylerini tercih edebilirsiniz. Bu spreyler sayesinde giysilerinize ekstra su geçirmezlik ve nefes alma özelliği kazandırabilirsiniz.  Ceketlerinizi ateş gibi yüksek ısılardan uzak tutmak da yıpranmayı önlemek açısından çok önemlidir. Kullanım aşamasında da temizliğe dikkat edilmelidir.

Doğru Mont Doğru Kombin

Sonbahar ve kış aylarında özellikle mont ya da ceket ile kombin yapmak için kısıtlı seçenek varmış gibi görünebilir. Fakat outdoor ceket ve mont için sunulan geniş kategori sayesinde kombin yapmak artık çok daha kolay. Outdoor giyim içinde çok renkli montlar hem tarzınıza hem de modaya uygun tasarımlara sahip. Örneğin turuncu ve siyah outdoor mont aldığınızda onu turuncu bir çanta ve siyah botlar ile kombin yapabilir ya da aynı mont ile tüm kombininizi siyahtan yana kullanarak montunuzdaki turuncu rengi şık ve ince bir detay olarak öne çıkarabilirsiniz. Outdoor mont kadın modelleri arasından alacağınız kısa bir mont ile uzun çizmeler ve boyfriend kesim bir pantolon kullanmak da hem modaya uygundur hem de uzun gösterir. Uzun ceket tercihlerinizi de dar bir pantolon ve yine çizmeler ile kombinleyebilirsiniz. Klasik ve şık bir giyim tercih edecekseniz bol ceketler ile dar elbiseleri kullanabilirsiniz.

Renk kategorileri arasından yeşil ve kırmızı outdoor mont erkek ve kadınlar arasında çokça tercih edilir. Renkleri bakımından kombinlemesi zor gözükebilir. Fakat yeşil outdoor mont ile siyah pantolon ve botlar kullanılabilir. Aynı şekilde renk tercihinizi kırmızıdan yana kullandığınızda kombininizi bej ve gri renkler ile tamamlayabilirsiniz. Outdoor tarzı aldığınız mont ve ceketlerin kullanımı esnasında pantolon, ayakkabı ve eldiven gibi aksesuarlarınızı da outdoor ürünler arasından tercih etmek hem tarzınıza bir bütünlük sağlayacak hem de kullanım açısından tam bir konfor sağlayacaktır. Günlük kullanım da renkli ayakkabılarınızı ortaya çıkarmak ya da postal tarzı botlarınızla uyum sağlamak için siyah outdoor mont tavsiye edilir. Ceketlerinizde kapüşon olmayacaksa bir bere ile kombin yapabilirsiniz. Bu hem sizi soğuktan korumaya yardımcı olur hem de farklı bir tarz yakalamanıza olanak sağlar. Çocuklar için de outdoor ürünler ile kolayca uyum ve kombin yapılabilir.

Şimdi birçok marka ve model arasından kolayca size ve sevdiklerinize uygun mont ve ceketleri bulabilir, dilediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. Her zevke, tarza, bütçeye ve ihtiyaca uygun çocuk, kadın ve erkek tüm outdoor mont seçenekleri tek bir adreste: Hepsiburada!

Outdoor Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Outdoor mont alınırken öncelikle kullanılacak hava şartları bakımından ihtiyaç, sizi yansıtan tarz ve model belirlenmelidir. İhtiyacınızı ve tarzınızı belirledikten sonra birçok renk ve model seçeneği ve farklı materyaller ile üretilmiş çeşitli outdoor mont arasından size uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Outdoor Mont Nasıl Yıkanır?

Outdoor montların temizliği içeriğinde kullanılan tekstil ürününe göre farklılık göstermektedir. Tüm çeşitler için dikkat etmeniz gereken yıkanırken fermuarların kapalı olması, sıvı deterjan tercih edilmesi ve yumuşatıcı kullanımından kaçınılması gibi genel hususlar bulunmaktadır.

Outdoor Ceket Nasıl Kombinlenir?

Ceket kombinlemek erkekler ve kadınlar arasında farklılık gösterse de genel olarak doğru olanı ve şık olanı tercih etmek büyük önem taşımaktadır. Kombin yaparken özellikle mont ve ceketin rengi, uzunluğu ve fermuar yapısı gibi ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Mont ve Ceket Modelleri

6028 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 43 / 6028 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?