Elektrikli bisikletle ayaklar yorulmadan şehrin tadını çıksın!Havalar ısındı, kıştan kalma ağırlığı ve enerjiyi üzerimizden atmanın tam zamanı. Temiz hava almak, spor yapmak ya da ulaşım amaçlı olarak bisiklet kullanmanın zamanı geldi! Modern zamanı biraz daha gelenekselleştirmek adına, bisikletin elektrikli olanını tercih edenler; hem zamandan tasarruf ediyor hem de sıfır yakıt tüketiyor!
Her yaşın eğlence kaynağı olan bisiklet sürme keyfi, devrim geçirdi ve daha kolay kullanıma sahip hale geldi. Elektrikli bisiklet, görüntü olarak diğer bisikletlerden çok daha farklı olmasa da teknik olarak birçok özelliğe sahiptir. Temiz, ucuz ve pratik bir ulaşım kolaylığı vardır. Bir nevi motosiklet ve otomobilin arasında yer alıyor diyebiliriz. Aynı zamanda da geleneksel bisiklet keyfinin aynısını yaşatmaya devam ediyor!
Otomobil gibi kapalı alanda bırakmadan fakat motosiklet kadar da yüksek hıza sahip olmayan elektrikli bisikletler, şehir içi ve kısa mesafelerdeki ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor! Elektrikli bisikletler, asıl olarak hız için değil, ihtiyacın giderilmesi için tasarlanmış araçlardır. Bu sebeple, hız limitleri aşıldığında ya da üzerindeki yükün ağırlığı arttıkça, fren sistemi verimliliğini yitirecektir. Bu da hayati risk almak demektir.
Yolda kalmak istemeyen akıllı kullanıcıların, gidecekleri mesafe için gerekli olandan biraz daha fazla akülerinin dolu olması gerekiyor. Çünkü gidilecek mesafeden farklı olarak, akünün erken bitmesine neden olabilecek yokuşlu yollar, üzerindeki yük ve rüzgar gücü gibi etkenler de vardır.
Motosiklet ile hemen hemen aynı gruba dahil olsa da elektrikli bisiklet fiyatları, daha uygundur ve kaçırılmaması gereken eğlenceli bir fırsattır. Elektrikle çalıştığı için yakıt masrafı yoktur. Ayrıca akaryakıt ile çalışan motorların yanında çevre dostudurlar! Her bütçeye uygun, ucuz elektrikli bisiklet fırsatları kesinlikle üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Zaten güzel havaların tadını kim çıkarmak istemez ki!
Elektrikli bisiklet modelleri, 250 Watt’tan daha düşük ya da 250 Watt’tan daha yüksek güce sahip olanlar olarak gruplandırılabilir. Elektrikli bisiklet markaları, istenebilecek her türlü özelliği düşünerek birçok model çıkarmışlar. Yıllardır kullanılan bu elektrikli bisikletler, özellikle nüfusu yüksek olan Çin ve Hindistan’da ulaşım kolaylığı ve ekonomik olması açısından oldukça istek alıyor ve tercih ediliyor.
Son olarak, trafik içerisinde her sürücü ve yayanın dikkatli olması gerektiğini unutmamak gerekir. Elektrikli bisiklet kullanımında da çok dikkat edilmesi gerekiyor. Elektrikli bisikletlerin, trafik kanunlarında tam olarak bir tanımı olmasa da hiçbir can güvenliğinin tehlikeye atılmaması gerektiğini asla unutmamalıyız. Bu yüzden -hiçbir tanım olmamasına rağmen- koruyucu önlemler alınmasında yarar vardır. Bu önlemlerin en başında kask kullanımı gelir. Kaskın dışındaki sert yüzey, dışarıdan gelecek darbeleri korurken, içerisindeki polistiren madde, darbenin içerideki etkisini azaltmayı sağlayacaktır. Bunların dışında seçilen kıyafetin, gece görülebilir olması; elektrikli bisikletin üzerinde mutlaka sinyal lambalarının ve etraftaki araçları ikaz edebilmek amacıyla kornanın bulunması kesinlikle gereklidir.

Elektrikli Bisiklet

15 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Benelli
  2. Deltaforce
  3. Enik Bikes
  4. Salcano
  5. Tetra
  6. Goccia
  7. Kewei
  8. Yadea
  9. Yuki
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/27026409
BAŞA DÖN