Şişme Bot

Şişme botlar uygun fiyatlı, çok yönlü, taşınabilir ve kurulumu kolay deniz araçlarından biridir. Balık tutmaktan eğlence amaçlı yüzmeye kadar çok sayıda kullanıma sahiptir. Giriş seviyesi modeller de dahil olmak üzere her botun sahip olması gereken aksesuarlar vardır. Kürek, pompa, taşıma çantası, koltuk, tamir takımı, botunuzla beraber satın almanız gereken temek aksesuarlardır. Kullanım amacına göre seyir, eğlence, tatlı su ya da balık tutmak amacıyla tasarlanmış modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Botunuza uygun aksesuarlarla, sürüş deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Şişme Bot Modelleri Nelerdir?

Tatlı ve tuzlu su gezintileri yapmak için tasarlanan şişme botlar, tüm şişme botlar arasında çok yönlü tasarımı ile öne çıkar. Belirli bir etkinlikte “uzmanlaşamamaları” ve dolayısıyla birkaç etkinliğe özgü özelliklerinin bulunmamasına rağmen, bu botlar, neredeyse tüm su koşullarında kullanılabilir. Şişme botunuzu çeşitli aktiviteler için tekneyi kullanmayı planlıyorsanız seyir botlarını tercih edebilirsiniz. Birden fazla günlük kullanım için şişme bot arıyorsanız, aktivite botları sizin için en iyi seçim olabilir. Rekresyon sınıfındaki şişme botlar, seyir botları gibi uzun mesafeler için uygun olmasa da tatlı su aktiviteleri gibi kısa mesafeli sürüşler için iyi bir seçimdir. Balık tutmak için tasarlanan şişme botlar, kürek tutucular, saklama cepleri ve balıkçılık malzemeleri için ek alanlara sahiptir. Balıkçılık botları seyit botları kadar uzak mesafelere gidebilir. Aynı zamanda rafting botları kadar sert ve dayanıklıdır.

Tatlı su botları, suyun akış özelliklerine göre farklı modellere sahiptir. Debisi yüksek sulardan, göller ve sakin su kaynaklarına kadar, farklı su tipleri için tasarlanmış tatlı su botları arasından seçim yapabilirsiniz. Yüksek debili sular için tasarlanan şişme botlar, sert malzemelerden üretilir ve yüksek manevra kabiliyetine sahiptir. Göl ve sakin sular için tasarlanan modeller, su direncini azaltmak için şık bir tasarıma sahiptir. Kürek ve gövde tasarımı, botun su üzerinde düz bir şekilde hareket etmesini sağlar. Tüm şişme bot modelleri arasında en sağlam dikiş konstrüksiyonu şişme kanolarda bulunur. Sert kanolar yerine kullanılabilecek mükemmel bir alternatiftir. Geleneksel kanoların şeklini ve işlevini taşınabilir ve saklaması kolay bir tasarımla birleştirdiğinden en popüler modellerden biridir.

Şişme Bot Hangi Malzemeden Yapılır?

Şişme botlaar genellikle Hypalon ya da PVC'den yapılır. PVC botlar hafif yapıları ve kolay taşınabilirliği nedeniyle çok popülerdir. Bazı PVC botlar karmaşık şekilde dokunmuş liflerle gelir. Santimete başına 3 x 3'lük geleneksel oranın aksine, yeni nesil botlarda cm başına 6 x 6 gibi sıkı dokunmuş PVC kullanılır. Su koşullarında oldukça dayanıklı olan PVC teknelerin dezavantajı, uzun güneş ışığına ve ısıya karşı karşı dayanıksız olmasıdır. Hypalon ise ağır, çok güçlü ve PVC’ye kıyasla daha yüksek maliyetli bit kumaştır. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz, dayanıklılığı ile öne çıkan bir bot arıyorsanız Hypalon botlar PVC botlardan daha iyi bir seçenektir. Sürekli kullanacağınız bir istiyorsanız, o zaman Hypalon; kompakt ve taşınabilir tasarıma sahip, ara sıra kullanacağınız bir bot için PVC şişme bot modellerini tercih edebilirsiniz. 

Şişme botların zemini, birbirine kenetlenmiş alüminyum veya kontrplaktan yapılmış sert zeminler yapısına veya yüksek basınçlı hava tabanına sahip olabilir. Zemin tipi teknenin net ağırlığını etkilediği için önemlidir. Eğlenceli bir sürüş deneyimi, kolay taşınabilir bir bot veya basit bir montaj işlemi istiyorsanız, yüksek basınçlı hava tabanları idealdir. Daha az esnek, ancak daha yüksek yapı sertliği ile daha yüksek çalışma hızı ve daha etkin güç kullanımı istiyorsanız sert zeminli botları tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şişme Bot Fiyatları

260 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
İndirimli Ürünler
Toplam 48 / 260 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?