Şişme Can Yeleği

Su aktivitelerinde can yeleği kullanımı güvenlik açısından önemli. Can yelekleri, deniz veya havuz aktiviteleri sırasında yetişkin ve çocukların güvende olmasını sağlayan önemli araçlar. Yüzme eğitimi, suda güvende olmak gibi amaçlarla kullanılıyorlar. Farklı markaların farklı renk, özellik, tasarım ve malzeme seçenekleri ile ürettiği can yeleği modelleri içinden kullanım beklentinize uygun olanı Hepsiburada.com rehberliğinde keşfedebilirsiniz. Can yeleği siparişi oluşturmak üzere nelere dikkat etmek gerektiği, hangi özellikleri dikkate almak gerektiği ya da en yeni modelleri inceleyebilirsiniz. Yeni çıkan can yeleği modellerini listeleyebilir, çocuk ve yetişkinlere özel ürünleri boyutlarına, renklerine ya da markaya özel olarak kolayca filtreleyebilirsiniz. En çok tercih edilen can yeleği modelleri için liste yapabilir, fiyatları, özellik detaylarını ve varsa güncel kampanya ya da indirim seçeneklerini hemen keşfedebilirsiniz. 

Can Yeleği Nedir ve Can Yeleği Nasıl Kullanılır?

Nasıl bir can yeleği almalı sorusunun yanıtı önemli. Bu sorunun ekseninde can yeleği kullanım amacı önem kazanıyor. Can yeleği; havuz, deniz gibi boyu geçen su derinliklerinde dibe batmadan suda kalabilmek için kullanılan bir yardımcı malzemedir. Aynı zamanda güvenlik için gereklidir. Yüzme bilmeyen yetişkinler, yüzme bilmeyen çocuklar, yüzme bilse bile belirli bir yaşın altındaki küçük çocuklar için suda güven konusunda can yeleği hayati önem taşıyor. Kolayca delinmeyen ya da yırtılmayan malzemelerden üretilmesi çok önemli. Ayrıca içindeki çocuk ya da yetişkinin hareketlerini kısıtlamayacak tasarım özelliklerinde olması şart. Konforlu da olması beklenen can yelekleri, içine doldurulan hava ile suda batmadan kalabiliyor. Genellikle bir yelek gibi iki koldan geçirilerek giyiliyor. Ön kısmında yeleğin suda kollardan çıkmasını engellemek üzere üçlü, çift ya da tek kemer bulunuyor. Bazı can yelekleri ise süveter gibi giyilebiliyor. yani kemersiz ya da fermuarsız oluyor. İnce can yelekleri, bu aşamada daha konforlu olabiliyor. 

Can Yeleği Modelleri

Hangi can yeleğini almalı sorusuna model özellikleri yanıt veriyor. Yüzme bilmeyenler için can yeleği arayışında pek çok detay önem kazanıyor. Bunlardan biri de can yeleği modelleri. Pek çok üründe olduğu gibi can yeleklerinde de model model seçenekler var. Can yelekleri, tasarım, boyut, kullanım özellikleri ve renkleri ile çeşitleniyor. En iyi can yeleği arayışında ise kullanıcının beklentisi ya da kullanım amacı öne çıkıyor. Kollardan geçirilen baş ve boyunu yukarıda tutan çift kemerli can yelekleri, fermuarlı can yelekleri, vücuda giyilen can yelekleri, cepli can yelekleri gibi farklı modeller söz konusu. Ancak can yeleği modelleri en temel şekilde çocuklar için can yeleği modelleri ve yetişkinler için can yeleği modelleri şeklinde ayrışıyor. 

 • Bebek Can Yeleği Modelleri

Bebek can yeleği modelleri konfor ve güvenlik kadar eğlenceli tasarımları ile de öne çıkıyor. Bebeğin kaç aylık olduğuna göre değişen seçenekleri oluyor. Bebek can yelekleri, şemsiyeli ya da şemsiyesiz olabiliyor. Kolay giyilip çıkarılmaları, bebeğin boynunu desteklemeleri de önemli özellikler. 

 • Çocuk Can Yeleği Modelleri

Çocuklara can yeleği modeli arayışında çok fazla seçenekle karşılaşılıyor. Çocuk can yeleği modelleri, temelde marka özelinde farklılık gösteriyor. Diğer yandan çocuğun kaç aylık olduğu ya da yaşına göre de farklı çocuk can yeleği modelleri olduğu görülüyor. Burada yaş ve kilo önemli kriterler. Bebek can yelekleri, daha fazla vücut bölgesini suda sabit tutarken 3 yaş ve üzerinde daha fazla hareket özgürlüğüne odaklanan can yelekleri tercih ediliyor. Çocuklar için can yeleği modeli arayışında bir diğer belirleyici unsur da cinsiyet. Kız çocuk can yelekleri; daha çok pembe, lila, mor, sarı gibi renklerle ve kız çocuk çizgi karakterleri ile desenleniyor. Erkek çocuk can yelekleri ise mavi, lacivert, gri, kırmızı ya da yeşil ve bu renklerin kombinasyonu olan renklerde oluyor. Erkek çocuk can yeleği desenleri ise erkek çocukların sevdiği popüler çizgi film kahramanları ile onların beğeneceği şekilde sunuluyor. 

 • Yetişkin Can Yeleği Modelleri

Yetişkinler can yeleği kullanır mı ekseninde yapılan araştırmalar; yüzme bilmeyen veya bir sebeple yüzemeyen yetişkinlerin gereksinimlerine odaklanıyor. Dönemsel bir rahatsızlık yaşarken, acil durumlarda ya da temelde yüzme bilmediği için pek çok yetişkin can yeleği kullanıyor. Diğer yandan akıntılı nehirlerde balık tutan avcılar da özellikle cepli can yeleği modelerini tercih ediyor. Yetişkinler için can yeleği veya büyükler için can yeleği arayışında renk, deseni şekil, tasarım, fonksiyon, kullanım özellikleri ve boyutlar önem kazanıyor. Peki, can yeleği çeşitleri neler ve can yelekleri neye göre çeşitleniyor ya da kategorize ediliyor? 

Can Yeleği Çeşitleri

Can yeleği modelleri daha çok yaşa göre ve tasarıma göre şekillenirlen can yeleği çeşitleri işleve göre ve malzemeye göre farklılaşıyor. Can yeleği çeşitleri için iki ana kategoriden bahsetmek doğru olacaktır:

 • Malzemesine Göre Can Yelekleri

Şişme deniz ve havuz ürünleri kategorisinde yer alan can yelekleri çeşitleri özellikle malzeme konusunda farklılaşıyor. Malzeme, can yeleği çeşitlenmesindeki ana faktör olarak karşımıza çıkıyor. Can yelekleri hangi malzemeden üretiliyor, sorusunun yanıtı burada önem kazanıyor. Can yeleği neden üretilir ekseninde kauçuk ve lateks malzeme en dominant materyaller olarak öne çıkıyor. Malzeme ne kadar kaliteli ise ya da ne kadar doğru seçilirse can yeleğinin sunacağı konfor ve güvenlik etkisi de o kadar artıyor. Kaliteli can yeleği arayışında malzeme listesinin ya da içerik bilgisinin incelenmesi bu nedenle önemli. 

 • İşlevine Göre Can Yelekleri

Can yelekleri; bebekler için, çocuklar için, yetişkinler için ya da acil durumlar için olmak üzere farklı işlevlerde üretiliyor. Bebekler için can yelekleri, hassas cilde dost malzemeden ve küçük boyutta üretilirken çocuklar için olan ürünlerde hareket esnekliği artıyor. Yetişkinlere göre can yeleklerinde ise yüzmede kullanılan, acil durumlarda kullanılan, balık avı için kullanılan can yeleği gibi farklı çeşitler söz konusu oluyor. Tekne ya da su araçlarında bulunan can kurtarma setleri arasında yer alan can yeleği çeşitleri ise ayrı bir konu. Bu türden olan can yelekleri, genellikle otomatik şişen türdedir.  Otomatik şişme can yelekleri suya düşme esnasında otomatik olarak şişer. Bu da özellikle kapalı bilinç gibi ya da acil durum gibi hallerde büyük bir öneme sahip olan özel bir fonksiyondur. böyle durumlarda kişinin yüzme biliyor olması farketmeksizin can yeleği takması gerekir. Otomatik şişen yelek, suya temas ettikten dört ya da beş saniye sonra kendiliğinde şişerek hayat kurtarır. 

Can Yeleği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Can yeleği satın alma öncesinde bazı detayları dikkate almak önemli. Bu eksende daha verimli bir alışveriş yapılabilir. Can yeleği alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusuna yanıt olabilecekler detaylar şöyle listeleniyor. 

 • Yumuşak dokulu olmalı

Tahriş etmeyen yüzey konusu önemlidir. Can yeleğinin malzemesi, cildi tahriş etmeyecek özellikte olmalıdır. Bu da malzemenin içeriği ile ilişkilidir. 

 • Sert ve keskin hatları olmamalı

Özellikle çocuk ve bebeklere can yeleği alırken dikkat edilecek konulardan biri de sert kısımların varlığıdır. Köşe ya da uçlarda özellikle dikiş yerlerinde bulunan sert kısımlar, çocuğun suda yumuşayan cildine kolayca zarar verebilir. 

 • Yaşa göre seçim yapılmalı

Bebek can yeleği alırken bebeğin kaç aylık olduğuna ve kaç kilo olduğuna bakılarak tercih yapılmalıdır. 

 • Kilo dikkate alınmalı

Çocuklara can yeleği alırken de çocuğun yaşı ve kilosu dikkate alınmalıdır. 

 • Kilo aralığına bakılmalı

Yetişkinler için can yeleği ebatları da yine kilo ve boy ekseninde değerlendirilir. 

 • Hareketleri kısıtlamamalı

Kollarda ve bacaklarda hareket özgürlüğü sunması da çocukların suda rahat olmasına yardım eder. Bu da dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Aksi halde çocuk, suda hiç hareket edemez ve keyif almaz. 

 • Malzemesi uygun olmalı

Çocuklarda koltuk altı kısmında sürtünmeden kaynaklanan bir kızarıklık ya da tahriş olmaması için can yeleğinin malzemesi önemsenmelidir. Çocuklar için köpük malzeme ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Can Yeleği Kullanımı Nasıl Olmalı?

Çocuk için can yeleği kullanırken de yetişkin için can yeleği kullanırken de bazı detaylara dikkat etmek ve konunun öneminin farkında olmak gerekiyor. Can yeleği kullanımı konusu, bilinçli tüketici olmanın çok büyük fark yarattığı hayati bir konu olarak dikkat çekiyor. Can yeleği kullanımında dikkat edilecekler listesinin başında üretici kataloğunu incelemek var. Üretici; yeleğin nasıl şişirilmesi gerektiğini, yeleğin giymeden önce mi sonra şişirilmesi gerektiğini ve nasıl kullanılması gerektiğini katalogda detaylı bir şekilde açıklar. Bu nedenle can yeleğinin üretici kataloğuna bakmak önemli. Can yeleği nasıl giyilir, nasıl takılır ve nasıl kullanılır sorularının yanıtları da önemli. Can yeleği nasıl giyilir sorusuna yanıt olarak yetişkinlerde yeleği bir miktar şişirdikten sonra giymek ve şişirmeye devam etmek kolaylık sunabilir. Çocuklara can yeleği giydirmek için de bir miktar şişirip devamını çocuğun üstünde iken şişmeye devam etmek önerilebilir. Burada çocuğun hareketlerini kısıtlayacak kadar değil üreticinin verdiği talimatlara göre şişirme yapmak önemsenmelidir. Kullanım sonrasında da yeleğin havası indirilebilir. Ayrıca ılık su ile yıkayıp kurutmak ve güneşte bırakmamak da önemli. Böylece uzun ömürlü can yeleği kullanımı sağlanabilir. 

 • Çocuklarda Can Yeleği Kullanımı

Çocuklarda can yeleği kullanırken dikkat edilmesi gerekenler konusu önemli. Öncelikle çocuklar için üretilen yeleklerin büyük bir kısmı suda durma ya da yüzmeye yardımcı olma amacı taşır. Bu eksen şemsiyeli modeller, beli saran modeller gibi farklı seçenek sunuluyor. Çocuklar için yüzmeye yardımcı yelek modellerinde kemer ya da cırt cırt ile ön kısım kapanır. Burada bu kısmın doğru şekilde kapatılması önemlidir. Ayrıca boyun kısmı da şişiriliyor ise buna çocuğun yaş aralığına göre karar verebilirsiniz. Yeleği kullandıktan sonra Ilık su ile yıkayıp kurutmak gerekir. Kuruduktan sonra kaldırılabilirler. Güneş önünde bırakmak can yeleğinin ömrünü kısaltabilir. Çocuk kaç yaşında olursa olsun yetişkin gözetiminde olmalıdır. 

 • Yetişkinlerde Can Yeleği Kullanımı

Yetişkinler de çocuklar gibi can yeleği, yüzmeye yardımcı yelek ya da suda batmayı önleyen yelek kullanabilirler. Yetişkinlerin can yeleği kullanımında da üretici kataloğunu incelemek, ürünü güneşe maruz bırakmamak gibi detaylar benzer şekilde önemlidir. Can yelekleri, sivri cisimlerle bir arada bulundurulmamalıdır. Kullanışlı olması açısından cepli modeller tercih edilebilir. 

Kimler Can Yeleği Kullanmalı?

Kaç yaşına kadar can yeleği kullanılabilir, sorusunun yanıtı kişiye göre değişir. Diğer yandan acil durumlarda her insan için can yeleği kullanımı, hayati önem taşır. Yüzme bilmeyeni yüzmekten korkan kişileri deniz kenarında ya da havuz içinde keyifli zaman geçirmek için su yüzeyinde tutan can yeleklerinin temel işlevi hayat kurtarmaktır.  Özellikle güçlü akıntı nedeniyle suda hareket etmenin zor olduğu durumlarda ve acil durumlarda can yeleği kullanılır. Burada yaş veya yüzme biliyor olmak fark etmez. Can yeleği onu giyen kişinin rahatlıkla nefes alabileceği bir yapıda olmak zorundadır ve bu haliyle güvenlik sunar. Diğer yandan bilindiği üzere mutlaka su üstünde kalmayı yani batmamayı sağlayacak şekilde olmalıdır. Ayrıca can kurtarma araçlarına çıkmaya engel olmayacak biçimde tasarlanmış olması gerekir. Bu detaylar gözetildiğinde can yeleği kullanacak kişinin yaşı, cinsiyeti, yüzme konusundaki bilgisi gibi konuların değil can yeleğinin özellikleri konusunun önemsenmesi gerektiği daha iyi anlaşılıyor.  Ayrıca can yeleğinin nasıl kullanılacağı ve nasıl güvenli olacağı da çok iyi bilinmeli. 

Can Simidi mi Can Yeleği mi Almalı?

Can simidi ile can yeleği farklı şekillere sahip oldukları gibi fonksiyonellik açısından da birbirinden kesinlikle farklıdır. Burada kullanım alanı ve yaş konusu dikkate alınmalıdır. Özellikle bebekler için yüzme ürünleri alırken bu soru çok sık ebeveynlerin aklına geliyor. bebekler için kolluk, simit ve yelek ekseninde verilecek kararda yine kaç aylık olduğu konusu önem kazanıyor. Yüzme malzemeleri ya da havuz malzemeleri arayışında bebek ve çocukların suya alışması konusunda da hassas olmak önemli. Simit gibi ürünlerde yetişkin gözetiminde olması çok önemlidir. Diğer yandan kollar, bacaklar ve bel bölgesi eğer suda rahatlıkla hareket edebilir olursa küçük çocuklarda yüzmeye yönelik bir giriş de sağlanabiliyor. 

Can Yeleği Fiyatları

Can yeleği fiyatları ekseninde yapılan araştırmada farklı kategorilere göre fiyat skalasının değiştiğini görüyoruz. Can yeleği fiyat listesi kapsamında çocuk, yetişkin modelleri ile desen ya da tasarım farkı da etkili oluyor. Yetişkin can yeleği fiyatları incelendiğinde kemer, cep gibi aksesuarlar fiyata etki eden faktörler olarak dikkat çekiyor. Elbette marka, model özellikleri, malzeme, üretim yeri gibi detaylar da yetişkinler için can yelekleri fiyat bilgisinde etkili kriterler. Özetle; yetişkin can yeleklerinde fiyat bilgisi; üretim yeri, model özellikleri, boyut, tasarım detayları, aksesuarlar ve fonksiyonellik, marka ekseninde değişiklik gösteriyor. Çocuk can yeleği fiyatları da yetişkin can yeleği fiyatları gibi fonksiyona bağlı özelliklerle şekilleniyor. Burada da yine marka, ürünün üretim yeri ya da menşei, tasarım özellikleri fiyat için belirleyici faktörler arasında yer alıyor. Can yeleği fiyatları çocuk arayışında lisanslı desenlerin de etkisi büyük. Çizgi karakterlerin lisanslı desenlerini kullanan modellerde buna mukabil yani desen hakkı ekseninde fiyat farkı olabiliyor. Can yeleği uygun fiyat araşında ürünün özellikleri, konforu ve malzemesi kapsamında karar vermek önemli. Zira, can yeleği suda batmamak gibi önemli bir işleve sahip. 

Aradığınız Can yeleği Modelleri Hepsiburada’da!

Hepsiburada ile yüzlerce mağazadaki indirim ve fırsatları cep telefonunuz üzerinden anında inceleyebilir, fırsatları kaçırmadan alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı karşılamanın konforunu sürebilirsiniz. 30 milyona yakın ürün çeşidi ile Hepsiburada.com’da aradığınızı kolayca bulabilir, ilginizi çeken ürüne dair indirim, kampanya ve diğer fırsatları da hemen keşfedebilirsiniz. Üstelik çok kullanışlı uygulamalarla alışverişinizden epeyce keyif alabilirsiniz. Ayrıca Hepsiburada.com, kullanıcıya yenilikçi teslimat çözümleri de sunuyor. Hepsiburada.com üzerinden çocuklar, bebekler ya da yetişkinler için can simidi veya can yeleği siparişi verebilir, ürünleri tüm detayları ile kolayca inceleyebilirsiniz. Can yeleği modelleri, can yeleği özellikleri, can yeleği fiyatları gibi başlıklarla arama yapabilir, ihtiyacınıza göre ürünleri filtrelemenin özgürlüğünü yaşayabilirsiniz. Yetişkin, bebek, erkek, kadın, çocuk can yeleği markaları ve özellikleri ekseninde aradığınızı hemen bulabilirsiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Can Yeleği Fiyatları

316 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 316 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?