Bisiklet aydınlatma ikazı aksesuarları, trafikte bisiklet kullanırken görünürlüğünüzü artırmak için tasarlanmıştır. Sesli ya da ışıklı aksesuarlar, araçlar tarafından görünmenizi sağlarken yayaların da sizi fark etmesine yardımcı olur. Bu sayede bisikletten hızlı giden araçlara karşı güvenliğinizi artırmanıza ve daha yavaş olan yayaların da size yol vermesine olanak sunar.

Ön ve Arka Bisiklet Işığı

Bisikletin ön kısmında genellikle beyaz ışık tercih edilir. Arka kısmında ise daha çok sinyal görevi gören kırmızı ya da turuncu tonlarında dikkat çekici ışıklar kullanılır. Bu sayede karanlıkta sadece ışığınızı gören bir sürücü, bisikletin hangi yöne doğru gittiğini kolayca anlayabilir ve buna göre tedbir alarak manevralarını gerçekleştirebilir. Ön ve arka ışıkları ayrı ayrı satın alabileceğiniz gibi takım olarak da bulabilirsiniz. Bunların dışında harekete duyarlı renkli lambaları jantınıza monte ederek de bisikletinizin karanlıkta fark edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bisikletin ön kısmı için tasarlanan ledli ön bisiklet farı modelleri, multi fonksiyon özelliği sunar. Bu sayede bisikletin ön lambasını dilerseniz gece sürüşlerinizde far olarak, dilerseniz yanıp sönen ön ikaz lambası şeklinde de kullanabilirsiniz. Yolun durumuna göre lambanın fonksiyonunu kolaylıkla değiştirerek sokak lambası olmayan yollarda görüşünüzü artırabilir trafiğin yoğun olduğu caddelerde ise araçların sizi daha iyi görmesini sağlayabilirsiniz. Genellikle led teknolojisi tercih edilen ön lambalar, düşük enerji tüketimi ile daha uzun süre yüksek performans sağlar.

Bisiklet arka lambaları da multi fonksiyon özelliği sunar. Tercihinize göre sabit, hızlı ve yavaş flaşör fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Bazı modellerde sağdan sola ve soldan sağa şekilde yanan flaşörler de mevcuttur. Ön ve arka lambaları, sürüşe başlamadan önce bir kez ayarlamanız tüm sürüş için yeterlidir. Dönüş ve fren sinyali verebilmeniz için özel tasarlanan arka sinyal lambaları ise gidona montelenen düğmeler ile kontrol edilir. Tüm lamba modelleri montaj aparatları ile birlikte sunulur. Böylece lambanızı bisikletin kadro ya da gidonuna kolaylıkla monte edebilirsiniz. 

Pil Kullanmadan Fark Edilmek için Reflektör Modelleri

Bisikletin farklı yerlerine kolayca monte edilebilen reflektör, araçların ışığını yansıtarak bisikletinizin görünür olmasını sağlar. Reflektörlerde de ön kısım için beyaz, arka kısım için kırmızı renk tercih edilir. Jantlar ve pedallara takılan reflektörlerde ise reflektörlerin hareketi belirginleştirecek alanlara monte edilmesi önem taşır. Bisikletin jant tellerine kolayca yerleştirilen reflektörler, dönme hareketini ortaya çıkararak yolda bir bisikletli olduğunun anlaşılmasını kolaylaştırır. Bununla birlikte dönme hareketi diğer sürücülere hızınız hakkında fikir vererek manevralarını buna göre yapmalarını sağlar.

Tek ya da takım olarak sunulan reflektörler, herhangi bir enerji kaynağı kullanmadığı için trafikte her daim görünür olmanıza yardımcı olur. Reflektörün özel tasarlanan yansıtıcı yüzeyi, pek çok farklı açıdan gelen ışığı algılar ve yüzeye değen ışığı anında yansıtır. Böylece bisiklet üzerinde bir ışık kaynağı varmış gibi görünür. Ayrıca içinde elektronik bir aksam olmayan tüm hava koşullarında rahatlıkla kullanılabilir.

Bisiklet Zili ve Kornası

Bisiklet gidonu üzerine yerleştirilen sesli ikaz aksesuarları, genellikle yayaların bisikletliyi fark etmesi için tasarlanmıştır. En yaygın kullanılan çın çın bisiklet zili modelleri, yayalar tarafından da bilinen klasik bir zil sesi olduğu için yayaların arkalarından gelen bisikleti kolaylıkla fark etmelerini sağlar. Hem sağ hem de sol el kullanımı için uygun olan çın çın bisiklet zili modelleri, ayrı bir aparata gerek olmadan gidonun üzerine kolayca monte edilir. İçerisindeki mekanizmanın hareketiyle ses çıkaran zilleri herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan uzun süre kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra havalı ve elektronik zil modelleri de bulunur. Havalı modellerde zilin balon kısmı sıkıldığında güçlü bir ses çıkarır. Düğme ile kontrol edilen elektronik ziller ise birden fazla melodi seçeneği sunar. Trafikte hem fark edilmek hem de trafiği daha iyi takip edebilmek için bisiklet gidonu ya da kaska monte edilen ayna modellerini de bisiklet aksesuarlarınız arasına ekleyerek sürüş güvenliğinizi artırabilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet Aydınlatma İkazı

Toplam 24 / 3031 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/27064236/27031194