Farklı masaj stilleri ile masaj yapma prensibine dayanarak çalışan masaj koltukları, dinlenme amacıyla kullanılan ürünlerdir. Ağırlıklı olarak alışveriş merkezlerinde ve çeşitli dinlenme tesislerinde kullanılan masaj aletleri popülerleşen ve gelişmiş modelleri ile evde televizyon karşısında ya da iş yerlerinde kısa molalarda dinlenmek için tercih edilen ürünlerin başında gelir. Özellikle tüm gün çalışan bireyler için ideal bir bedensel ve zihinsel dinlenme aracı olan koltuklar; masaj yapma teknikleri ve kullanım özellikleri ile farklılık gösterir.

Masaj koltuğu çeşitleri, temel olarak eğim, bölgesel masaj yapma stili ve kullanılan teknolojiler bakımında değişir. Özellikle markaya göre teknik özellikleri farklılık gösteren ürünler; ovma, yoğurma, titreme gibi ana stiller ile çalışarak masaj yapar. Farklı teknikleri kullanarak çok boyutlu masaja imkan veren koltukların da özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ürünler arasında geleneksel Çin masaj tekniklerini içeren cihazlar, elle yapılacak tüm masaj stillerini kullanıcıya sunar. Vurma, baskı, çırpma, tutma, kavrama ve bükme gibi stiller ile vücudun farklı bölgeleri üzerinde çalışır. Özellikle gerdirme hareketleri ile boyun, göğüs ve bel kısmına etkili bir şekilde masaj yapan ürünler, rahatlama sağlayarak yorgunluğu azaltır. Özellikle zor ulaşılan bölgelere ulaşarak masaj yapma özelliği sunan ürünler, etkili ve yoğun bir masaj imkanı sunar. Koltuklar arasında sırt kısmına ayrı yöntemlerle masaj yapan, kalça ve bel kısmında ayrı masaj teknikleri kullanan ürünler ve bacak ile ayak çevresine farklı yöntemler ile masaj yapan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Koltuk modellerinde aynı zamanda ısınma özelliği sunan ürün çeşitleri de mevcut. Özellikle bel ve ayak kısmına yerleştirilmiş ve ayrı ayrı açıp kapanan ısıtma niteliği hem ağrıları azaltmaya yardımcı olur hem de pratik bir şekilde kullanılabilir. Yeşim taşının iyileştirme özelliği ile birlikte sunulan ısıtma özelliği bel bölgesinde oluşan çeşitli ağrıları azaltmaya yardımcı olur. Isıtma fonksiyonu dışında yatma açısı da farklılık gösteren ürünlerde farklı derecelerde ayarlanabilir ürünler bulunur. Yatma pozisyonunun değiştiği farklı şekillerde kullanabilen koltukların açılarını inceleyebilirsiniz. Bel, sırt ve omuz kısımlarının yanında özellikle kollara da masaj yapan koltuklar, vücudun tamamını çalıştırma özelliği sunar. Aynı zamanda farklı hız kademelerine sahip olan koltukların ebatlarını inceleyebilirsiniz.

Ağırlıklı olarak kumanda, kablolu kumada ya da kumandanın yanında dokunmatik yüzey ile kontrol edilen ürünler markalarına bağlı olarak değişir. Tek tuşla kolayca kontrol edebileceğiniz cihazlar arasında dokunmatik kumanda kısmında LCD ekranı olan ürünler yer alır. Masajın yapılışını takıp etme imkanı veren koltuklarda, USB bağlantısı ve MP3 bağlanabilme özelliği olan sunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Masaj esnasında telefon ve benzeri cihazlardan bağlayarak müzik dinleyebileceğiniz koltuklara müzik de yükleyebilirsiniz.

Masaj koltuğu fiyatları ise ürün özellikleri ve masaj teknolojileri ile doğrudan ilişkilidir. Yüksek teknoloji ürünü olan masaj koltukları, yatma pozisyonları ve çeşitli özellikleri ile benzer modellerden ayrılır. Farklı masaj tekniklerini farklı seviyeler ile sunan ürünlerin markaları da farklılık gösterir. Masaj koltukları arasında aynı markanın değişik ürünleri farklı fiyatlara sahiptir. Koltuklar arasında dinleme tesisi ve alışveriş merkezi gibi yerlerde kullanılmak için üretilen para jetonlu ürünlerde bulunur. Oldukça cazip fiyatlara sunulan jetonlu ürünlerin elektrik tüketimi gibi teknik özellikleri göz önüne alınarak karar verilmelidir. Uygun fiyatlı masaj koltuğu çeşitlerinde ev için kullanıma uygun ürünler de yer alır. Temel masaj tekniklerinin birçoğunu içeren uygun fiyatlı koltukların programları, masaj yapma stilleri ve kol aparatları değişiklik gösterir. Isıtma özelliği sunan ürün çeşitleri ise kendi aralarında değişen fiyatlara sahiptir. Kullanım özellikleri, teknik yapıları ve fonksiyonel nitelikleri ile değişiklik gösteren masaj koltuklarını inceleyerek doğru ürünü seçebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Masaj Koltuğu Fiyatları

.
.
Toplam 24 / 43 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/374386