Yüzme aktivitesi vücudunuz için en iyi egzersizlerden biridir. Yüzerken güvenliğinizi ve rahatınızı sağlayan çeşitli yüzme ekipmanları vardır. Su altı deneyiminize bağlı olarak, doğal olarak yüzmek ancak doğru paletlerle mümkündür. Yüzme palet fiyatları ve modelleri, farklı işlevleri karşılayacak şekilde uyarlanmıştır. Örneğin, bazı paletler yarışma eğitimi için kullanılırken bazıları denizlerde ve okyanuslarda şnorkel aktiviteleri için tasarlanmıştır. Seçiminiz ne olursa olsun, bütçenize uygun kaliteli bir palet bulabilirsiniz. Amatör ya da profesyonel palet çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Yüzme Paleti Çeşitleri

Yüzme paletleri ayağın yüzey alanını artırarak yüzme sırasında ilave itme gücü ve hız sağlar. Genellikle antrenman ve dalış olmak üzere iki tiptir. Antrenman ürünleri yüzme eğitimi ve yüzerken kas yapmanıza yardımcı olmak için yoğun olarak kullanılır. Ayak vuruşunuza direnç eklediği için kas yapılarını güçlendirmek için idealdir. Yaygın olarak yüzme havuzunda kullanılsa da açık denizde de kullanılabilir. Açık denizde, SCUBA dalış veya şnorkel için kullanılan “dalış yüzgeçleri” veya “SCUBA yüzgeçleri” ile havuzda kullanılan antrenman amaçlı paletler aynı şey değildir. İkisi arasında birçok fark olmakla birlikte tanımlayıcı faktör, dalış kanatçıklarının daha uzun olmasıdır. Dalgıçlar genellikle ellerini kullanarak yüzmedikleri için dalgıç paletleri, dalış ekipmanının getirdiği sürtünmenin üstesinden gelmek için yavaş ve geniş bir vuruş için tasarlanır. Antrenman paletleri ise kısa bıçak tasarımı, bacak güçlendirme ile birlikte hızlı bir vuruş temposu için idealdir.

Antrenman ve Dalış Paletleri

İlk önemli faktör paletin boyutudur. Paletin geniş ve uzun olan kısmına pala adı verilir. Palalar yüzmeyi etkileyen üç farklı seçeneğe sahiptir. Kısa palalar, hızlı antrenmanlar için mükemmeldir. Orta boyuttaki palalar, şnorkel için yararlıdır çünkü hafiftirler ve kolay kullanılabilirler. Son olarak, uzun palalar zamanlarının çoğunu denizde veya su altında geçiren uzman şnorkelciler için mükemmeldir. Güvenilir itiş sağlarlar, bu da daha az efor ile daha hızlı yüzme hızı anlamına gelir. Diğer su ekipmanlarında olduğu gibi, seçtiğiniz palet iyi bir destek sunmalıdır. Yüzme paletleri ayaklarınızın rahat kalmasını sağlamak için genellikle hafif ve konforlu, kauçuk malzemeden yapılır. Buna ek olarak, açık ağızlı bir yüzme paleti ayaklarınızın konforunu artırır; çünkü ayaklarınızın içinde rahatça nefes almasını sağlar. Her bir yüzgeç yüzgeçleri biraz farklı bir kenar tasarımına sahiptir. Çoğu durumda, pürüzsüz olan bu kenarlar suda hareket etmeyi kolaylaştırır. En iyi yüzme yüzgecinizi seçerken suda kolayca hareket etmenizi sağlayacak palet yapısına sahip olduğundan emin olmalısınız.

Açık ve Kapalı Paletler

Ayak cebi yani yüzgecin ayağınızın giren kısmı, bir kayış kullanılan açık topuk tasarımı ve bir ayakkabı gibi tüm ayağı kapsayan kapalı topuk olmak üzere genellikle iki stilde gelir. Kapalı topuk tasarım ayarlanabilir değildir. Ayakkabı numarası çeşitli numara seçenekleri ile satışa sunulur. Ayağı saran ve tam olarak oturan tasarımı ile ayaklara rahat bir uyum sağlar. Açık topuk tasarımı genellikle farklı ayak boyutlarına göre ayarlanabilir bir kayışa sahiptir. Bu stil tarzı, ayakkabı boyutuna göre değil, temel küçük, orta, büyük olarak sunulur. Her iki palet türünün de kendine göre avantajları vardır. Ayarlanabilir bir kayış, takılması ve çıkarılması genellikle daha kolay olduğu için kolaylık sağlar. Kapalı bir topuk ise ayağınızla palet arasında daha az boşluk olduğu için her vuruştan daha fazla güç aktarır. Palet ne kadar sıkı olursa vuruşunuzdan sağlanan güç miktarı o kadar fazla olur. Ayağınıza oturmayan gevşek paletler verimsizdir ve enerjinizi boşa harcar. Kaliteli bir palet, ayağınızı sıkmadan rahat bir şekilde uyum sağlar. Paletiniz ayağınıza biraz büyük geliyorsa, bir çift ince çorap ekleyebilirsiniz. Mayo kumaşından yapılmış iyi bir palet çorabı, doldurmaya çalıştığınız küçük bir alan varsa, etkili bir çözüm sunabilir. Çoraplar, ayrıca daha sert yüzgeçlerin bazılarında rahatlık sağlarken sürtünmenin ve kabarcıkların önlenmesine de yardımcı olur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Yüzme Palet Fiyatları

249 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Beden A-Z
 4. Markalar A-Z
  1. Voit Paletler
  2. Altis Paletler
  3. Delta Paletler
  4. Selex Paletler
  5. Seac Sub Paletler
  6. Mad Wave Paletler
  7. Adalılar Paletler
  8. Arena Paletler
  9. Speedo Paletler
  10. Tryon Paletler
  11. Sportive Paletler
  12. Vardem Paletler
  13. Direkstoktan Paletler
  14. Avessa Paletler
  15. Pool Energy Paletler
  16. Busso Paletler
  17. Dry Paletler
  18. EXE Paletler
  19. Problue Paletler
  20. Scubapro Paletler
 5. Renk A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Güncel Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19007/19140
Başa dön