Yüzme

Yüzme Malzemeleri

Yüzme malzemeleri; deniz, kapalı ve açık havuzlarda kişinin konforlu şekilde yüzmesini sağlamaktadır. Kişiyi su içerisinde rahat hareket ettirir. Yüzme malzemeleri farklı model markalarda üretilmiştir. Çocuklar ve yetişkinler için özel hazırlanan yüzme ürünleriyle güven içinde suya dalabilirsiniz. Popüler markaların ürettiği yüzmeyi kolaylaştıran ürünlerle su içerisinde hedeflediğiniz noktaya hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Suyun içinde ilerlemeyi kolaylaştıracak özel tasarımlı ürünlerdir. Yüzücü malzemeleri, sürtünme kuvvetini azalttır. Bundan dolayı yüzmek daha kolay hale gelir. 

Yüzme malzemeleri; bone, mayo, gözlük, palet gibi ürünlerden oluşmaktadır. Yüzme ekipmanlarından bir tanesinin eksik olması yüzmeyi olumsuz etkiler. Aynı zamanda hijyen gibi konularda da sıkıntı yaratmaktadır. Bu malzemelerle profesyonel yüzme noktasında önemli adım atmış olacaksınız. Yüzme malzemeleri, bebekler için de tasarlanmıştır. Bebekler kendilerine özel geliştirilmiş yüzücü malzemeleriyle yüzmeyi çok erken öğrenebilirler. 

Yüzme Malzemeleri Çeşitleri

Yüzücü malzemeleri;

 • Mayo,
 • Gözlük,
 • Bone,
 • Paletten oluşmaktadır. 

Yüzme sporunu profesyonel olarak yapmaya karar verenlerin mutlaka onun için gerekli ürünleri seçmeleri gerekmektedir. Amatör yüzücüler de bazı malzemeleri temin etmek zorundadır. Özellikle yüzme havuzlarında hijyeni sağlamak açısından bahsedeceğimiz malzemeleri temin etmek gerekmektedir. Havuz yüzme malzemeleri ile sağlıklı şekilde yüzmeye başlayabilirsiniz. Yüzücü mayosu, bone ve gözlük özellikle havuzlarda mutlaka kullanılmalıdır. Havuzda mayo kullanımı, sürtünmeyi minimuma indirir. Havuz içerisinde mayoyla kişi daha rahat etmeye başlar. Yüzme açısından en iyi performansını sergiler. Mayolar, tek parçadan oluştuğu için kullanıcının kendini çok rahat hissetmesini sağlar. Mayolar, klora dayanıklı olarak üretilirler. Havuz suyundan kesinlikle etkilenmezler. Yüzüş kalitesinin yükseltilmesi açısından çok önemli ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Mayoların kolay kolay eskimemesi de diğer önemli özelliğidir. Mayolarda beden ölçüsü ve tasarıma çok dikkat edilmektedir. Kullanıcı kendini rahat hissedeceği kesimde mayo satın almalıdır. Yüzme gözlüğü, yüzerken kişinin gözüne su kaçmamasını sağlar. 

Yüzme esnasında performansının olumsuz etkilenmemesi için çok önemlidir. Bone; saçlar, yüzerken kişiye engel olabilir. Bu engeli ortadan kaldırmak adına bone takılır. Aynı zamanda havuz hijyeninin sağlanması için de bone kullanılması tavsiye edilmektedir. Bone sayesinde suyun içine saç kıllarının gitmesi engellenir. Yüzücü aletleri hem esnek hem de ayarlanabilir şekilde üretilirler. Mayonun dışındaki tüm yüzme malzemeleri standart üretilir. Kullanım açısından çok rahat ürünlerdir. Pratik kullanımıyla dikkat çeken ürünlerdir. Kaliteli malzemelerden üretilmelerinden dolayı çok uzun süre kullanılabilir. Yalnız gözlük ile mayolar direkt cilde temas ettiği için seçim yaparken çok dikkat edilmelidir. Özellikle gözlük seçiminde kalitesiz plastiklerden üretilen gözlüklerden uzak durmak gerekmektedir. Yumuşak ve esnek yapılı bone seçilmelidir. Başınızı çok sıkmamasına dikkat etmelisiniz. Yüzücü aletleri, yüzme konforundan ödün vermeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Gözlükler model, renk ve ayarlanabilir özelliklerine göre kategorilere ayrılmaktadır. Gözlüklerin bazıları kullanıcıya geniş bakış açısı sağlamaktadır. O nedenle işlevleri aynı olsa da özellik açısından çok farklıdırlar. Kullanıcı kendini nasıl rahat hissedecekse ona göre ürün satın almalıdır. 

Yüzme Ekipmanları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüzme antrenmanı malzemeleri satın alırken birkaç noktaya özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bu tür malzemeleri satın almadan önce mutlaka kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ürünün rahat ve pratik kullanım özelliklerini de detaylı inceleyiniz. Suya dayanıklılığı ve sağlamlığına da incelenmelidir. Zararlı güneş ışınları engelleyen yapıda olması uygun olmaktadır. 

Yüzme malzemeleri satın alırken fiyat konusunun da detaylı ele alınması gerekir. Fiyat-performans araştırılmasının çok iyi yapılması gerekmektedir. Bu ürünlerde marka seçenekleri çoktur. Onun için kullanıcı dilediği fiyat ve özellikte ürünü mutlaka bulur. Mayo seçimi tasarıma göre yapıldığında yüzerken şık da görünebilirsiniz. 

Yüzmek İçin Kaliteli Malzeme Kullanımı

Yüzme sporu, birçok kişinin severek yaptığı sporların en başında gelmektedir. Hem profesyonel hem de amatör olarak yapılabilen bir spor dalı olduğunu söyleyebiliriz. Doğru teknik ve yüzme havuzu malzemeleri ile bu spor dalı çok keyifli hale gelebilmektedir. Yüzme sporu için kullanılan malzemeleri ve özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Kulağa havuz ve denizde su kaçmaması için kulak tıkacı.
 • Palet, havuz ve denizde kişinin kendini çok rahat hissetmesini sağlar.
 • Yüzme maskesi.
 • Şnokelli ürünler, nefes hakimiyeti sağlama ve yüzmeyi öğrenmek isteyenler tarafından çok rahat kullanılmaktadır. Şnokelli ürünlerin tüm yüzü kaplama gibi bir özellikleri vardır. Onun için suyun buruna ve ağza gitmesi engellenir.
 • Yüzme kalitesi aynı zamanda yüzücü taytı ve atleti ile de sağlanmaktadır. Yüzerken mayo dışında atlet ya da tayt da giymeyi tercih edebilirsiniz. Burada ne giydiğinizden çok kendinizi nasıl hissettiğiniz daha önemlidir. 
 • Yüzerken seçilen tüm ekipmanlar, kişinin konforunu direkt etkiler.

Yardımcı Yüzme Ekipmanları Nelerdir?

Kişi istediği ve azmettiği takdirde yüzmeyi hemen öğrenir. Ona bu noktada yüzücü malzemeleri eşlik eder. Kişi yüzerken bir taraftan da stresini atmış olur. Yüzerken mayo gibi ana malzemelerin yanında yardımcı malzemelerden de yararlanabilirsiniz. Bu malzemelere ek olarak; yüzme tahtası ile simidini örnek verebiliriz. Yüzme tahtaları farklı farklı boylarda üretilirler. Çok kullanışlı bir üründür. Yüzme tahtasının üzerinde tutamaçlar vardır. Bu tutamaçları çok kolay kavrayarak suyun üzerinde daima dengede olabilirsiniz. Yüzme simitleri, her yaş grubu tarafından kullanılan gerekli malzemelerdir. Çocukların yüzmeyi öğrenmelerinde önemli yardımcı araç olduğu söylenebilir. Yüzmeyi hem öğreten hem de destekleyen ürünlerin başında gelmektedir. Bacak arasından geçirilerek kullanılabilen bir üründür. 

Bacakların arasından geçirildiği için kişinin su yüzeyinde durması çok kolaylaşmaktadır. Yardımcı yüzme ekipmanlarına örnek olarak makarnaları verebiliriz. İnce ve uzun şeritten oluşan makarnalar, yüzme antrenman malzemeleri içerisinde ilk sırada yer almaktadır. Makarna ile de çok kısa sürede yüzme öğrenilebilir. Palet, yüzerken hemen yorulmayı engeller. Aynı zamanda kondisyon eksikliği gibi durumları da yok eder. Paletleri ayakkabı numarasıyla doğru orantılı olarak seçmek gerekmektedir. Palet; kişinin su içinde hızlı hareket etmesini sağlamaktadır. Az efor sarf ederek yüzmenize yardımcı olmaktadır. Çok uzun mesafeler palet sayesinde kısa sürede tamamlanır. 

Yüzme havuzu malzemeleri fiyatları

 • Marka, ürünün üretildiği malzemenin kalitesi ve özellikleri doğrultusunda şekillenmektedir. 

Ayrıca yüzme malzemelerinin farklı renk ve modelleri de direkt fiyatı etkilemektedir. Bu tür malzemeler, yüzmenin profesyonelce yapılması için gereklidir. Konfor göz önünde bulundurularak dizayn edilen mayolar, çok kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Tüm yüzme malzemelerinde fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Mayolar model, kalite gibi unsurlara bağlı olarak çeşitli fiyat aralıklarıyla tüketicilere sunulurlar. Yüzme malzemesi satın alırken; istek, ihtiyaç ve fiyat konusunu ön planda tutmak gerekmektedir. Belirttiğimiz bu hususlarla bağlantılı olarak satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde gerçekten kullanabileceğiniz bir ürünü satın almış olacaksınız. Bone, palet, gözlük, yüzme tahtası şeklindeki tüm ürünlerde fiyat farklılığı vardır. Fiyat farklılığı ürünlerde kullanılan plastiğin kalitesine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Yüzmek İçin Mayo Gerekli midir?

Yüzerken mayo ya da bikini tarzı kıyafetlerin kullanılması kullanıcının rahatlığı açısından önemlidir. 

Kendi Kendine Yüzmeyi Öğrenmeye Yardımcı Ekipmanlar Nelerdir?

Kişi makarna, simit ve yüzme tahtası ile yüzmeyi daha kolay öğrenir. 

Yüzme Bonesi Ne İşe Yarar?

Yüzme bonesi; havuz hijyeninin sağlanması ve saçların ıslanmaması için kullanılır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüzme Malzemeleri

10.000+ ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Spor Branşları
Spor Branşları
Yüzme
Yüzme
Yüzücü Gözlükleri
Yüzücü Gözlükleri
Boneler
Boneler
Şnorkel
Şnorkel
Paletler
Paletler
Deniz Ayakkabısı
Deniz Ayakkabısı
Yüzücü Mayosu
Yüzücü Mayosu
Yüzücü Antrenman Malzemeleri
Yüzücü Antrenman Malzemeleri
Kulak ve Burun Tıkacları
Kulak ve Burun Tıkacları
Su Topu
Su Topu
Yüzme Tahtaları
Yüzme Tahtaları
Yüzücü Kronometreleri
Yüzücü Kronometreleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?