Kaliteli ve Ucuz Deniz Ayakkabıları Uygun Fiyatlarla Burada

Herhangi bir spor veya aktivite için hem koruma sağlayan hem de en yüksek performans sergilemenize yardımcı olan doğru ayakkabının seçilmesi şarttır. Deniz ayakkabıları hafif tasarımları, esnek malzemeleri ve dayanıklı dış yüzeyleri ile her yaştan kullanıcı için ideal bir koruma ve konfor dengesi sunar. Su aktiviteleriyle uğraşan herkes için çok yönlü kullanım olanağı sağlar.

Deniz Ayakkabısı Nedir?

Deniz ayakkabıları ıslak zeminde ya da su içinde, ayakları koruyan ve ayakkabının kaymasını önleyen özel bir tabana sahip ayakkabılardır. Su sporları, kürek sporları, balık tutma, ıslak arazide yürüyüş ve yüzme gibi aktivitelerde giyilebilecek en iyi ayakkabı seçimidir. Deniz ayakkabılarını diğer ayakkabılardan farklı yapan temel özelliği üstün çekiş gücü ile birlikte ayak koruması sağlamasıdır. Ayakkabılarda tipik olarak kaygan yüzeylerde optimum çekiş için özel olarak tasarlanmış bir sırt deseni bulunur. Kauçuk dış kısımları ıslak yüzeylerde daha iyi bir tutuş sunar. Çoğu su ayakkabısı tüm ayağı kaplar ve kalın tabanlara sahiptir. Bu özellikler ayaklarınızı sıcak yüzeylerden ve kaya gibi keskin nesnelerden korumayı sağlar. Bu, özellikle deniz tabanı ve nehir yatakları gibi öngörülemeyen sularda gezinirken önemlidir. Deniz ayakkabılarının büyük bir çoğunluğu suda ya da karada giyilebilir. Genellikle atletik bir spor ayakkabı gibi ayağa oturduğundan, spor ayakkabılarının kullanıldığı alışverişe çıkmak, gezinti yapmak gibi kısa süreli günlük kullanım için de tercih edilebilir. 

Deniz Ayakkabısı Ne İşe Yarar?

Deniz ayakkabıları, ayak koruması sağlamak için kapalı parmak bölgesi tasarımına sahip olması ve ayrıca ayağın üst kısmını kaplaması nedeniyle sandaletlerden farklıdır. Islak zeminlerde ve su içinde performansı artıran deniz ayakkabıları, kaliteli yürüyüş botlarında ve yürüyüş ayakkabılarında bulunanlara benzer bir çekiş sağlar. Tasarımları ıslak ve kaygan yüzeylerde en iyi şekilde tutunmayı sağlar. Deniz, dere göl ya da akarsularda; kayalar, taşlar ya da çakıllar nedeniyle meydana gelebilecek sıyrıklar gibi yaralanmaları önler. Spor ayakkabılarının aksine, deniz ayakkabıları suyu tutmaz. Stiller markadan markaya değişmekle birlikte, deniz ayakkabıları sandaletlere kıyasla, her zaman daha iyi nefes alabilirlik, zemin tutuşu ve ayak koruması sağlar. Bu sayede aynı gün içerisinde, hem su hem de kara aktivitelerinde konforlu bir şekilde giyilebilir. Özellikle kano ve rafting gibi su sporlarında su ve kara arasındaki parkurlarda ayakkabı değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bununla birlikte suyu tahliye etme ve çabuk kuruma özelliği nedeniyle, deniz ayakkabılarında kaliteli yürüyüş ayakkabısına benzer şekilde dolgular yoktur. Bu nedenle, uzun yürüyüşler için ideal değildir.

Deniz Ayakkabısı Neden Giyilir?

Suda kullanımı uygun olmayan ayakkabıların suyla temas ettiğinde ağırlaşması kaçınılmazdır. Bu da deniz ayakkabılarında aradığınız pürüzsüz, sıvı hareketlerini bozar ve ilave ağırlık sağlar. Deniz ayakkabıları ise su altı ve kuru yüzeylerde giyilmek üzere tasarlanmıştır. Günlük ayakkabılar suyu tahliye etmedikleri için suyu emer ve tutar. Bu nedenle sudan çıktıktan sonra bol miktarda rahatsızlık yaşanması kaçınılmazdır. Deniz ayakkabılarında su tahliyesine yardımcı olmak için çok sayıda drenaj noktası ve delik vardır. Deniz ayakkabıları esnektir ve ayakları serin tutmaya yardımcı olan nefes alabilirlik için file başta olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılır. Hafif ve nefes alabilen tasarımı sayesinde, suya batırıldığında daha iyi su akışı, sudan çıktığında ise daha iyi drenaj sağlar. Havuz kenarındaki koruma için kaydırmaz patik yeterli olsa da, aktivite seviyenizi arttırıyorsanız, deniz ayakkabıları ihtiyacınız olan ek avantajları sunar. Çocuklar için tasarlanan deniz ayakkabılarının, kesintisiz eğlence için güvenli ve rahat olması gerekir. Çocuğunuz havuza ya da denize girmese bile, deniz ayakkabısı giyebilir. Kauçuk tabanlar, havuz kenarında kaymasını önlemeye yardımcı olabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Deniz Ayakkabıları ve Modelleri

563 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Beden A-Z
 4. Cinsiyet
 5. Markalar A-Z
  1. Nike Deniz Ayakkabıları
  2. Kinetix Deniz Ayakkabıları
  3. Newborn Deniz Ayakkabıları
  4. Savana Deniz Ayakkabıları
  5. Esem Deniz Ayakkabıları
  6. Föz Deniz Ayakkabıları
  7. Gezer Deniz Ayakkabıları
  8. Ayakland Deniz Ayakkabıları
  9. Bonas Deniz Ayakkabıları
  10. Freshout Deniz Ayakkabıları
  11. Igor Deniz Ayakkabıları
  12. Ecrou Deniz Ayakkabıları
  13. Nogossip Deniz Ayakkabıları
  14. Slipstop Deniz Ayakkabıları
  15. Ahs Deniz Ayakkabıları
  16. Serabien Deniz Ayakkabıları
  17. Speedo Deniz Ayakkabıları
  18. Walkie Deniz Ayakkabıları
  19. Almues Deniz Ayakkabıları
  20. LC Waikiki Deniz Ayakkabıları
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19007/60005884
Başa dön