Modern yaşamın öğrenci, ev hanımı ya da çalışan fark etmeksizin hemen herkesi hareketsizliğe yöneltmesi, kişilerin zamanla kilo almasına ve sağlıklarını günden güne kaybetmesine zemin hazırlıyor. Yaz aylarının son derece sıcak, kış aylarının ise yağışlı ve soğuk geçmesi, dış mekan sporlarının ve uzun süreli yürüyüşlerin de kısıtlı olmasına neden oluyor. Spor salonuna gitmeye zaman bulamayanlar için çok sayıda marka tarafından hazırlanan ve kendi içlerinde farklı kullanım amaçlarıyla hazırlanan kondisyon bisikletleri, bu noktada devreye giriyor.

Ev içerisinde ya da kendine ait iş yeri dahilinde uygun olunan zamanlar çerçevesinde spor yapmak arzusunda olanlar için dikey konumlu, yatay konumlu, eliptik ya da doğrudan pedal mekanizması şeklinde dizayn edilen kondisyon bisikletleri, birçok beklentiyi karşılıyor. Seçeceğiniz modellerde hız, kullanım süresi, gidilen mesafe, kalori sayacı, pedal çevirme hızı, saat ve tarih, nabız gibi pek çok gösterge yer alabiliyor. Elektrikli ya da elektriksiz çalışacak formda tasarlanan kondisyon bisikletleri ve kondisyon aletleri, gereksinimlere yanıt verebiliyor. Bunun yanında mekanik aksamları genellikle ayarlanabilen ürünlerin sele yüksekliği ve el-kol yerleştirilen alanlarının açıları ve yükseklikleri rahatlıkla değiştirilebiliyor. Kullanım sırasında hareketli parçaları en az ses çıkaracak şekilde tasarlanan modellerin bazıları, beraberinde twister, çekme lastiği, stepper, dambıl seti gibi farklı kas gruplarını çalıştırabilen ekstra fonksiyonlar ve aksesuarlarla da gelebiliyor. Kimi ürünlerin sunduğu fonksiyonellik, mekanik aksamdan ziyade dijital açıdan da hayli zenginlik gösteriyor. Örneğin, bazı kondisyon bisikletlerinde bulunan dijital sistem, akıllı cep telefonu ve tabletlerle tam uyumluluk göstererek ne kadar mesafe sonucunda gün içinde tükettiğiniz yiyecek ve içecekleri yakacağınızı hesaplayabiliyor. Ayrıca gelişmiş ürünlerin bazılarında bulunan ekranlar, sizi kondisyon bisikleti üzerindeyken sanal bir yolculuğa çıkararak antrenman sırasında sıkılmanızın da önüne geçiyor. Bunun yanında, elektrikli ve programlanabilir altyapılı modeller, nabzınızın durumuna göre bisikletin çalışma hızını arttırıp azaltarak kendinizi normalden daha çok yormanızı engelliyor.

İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak edineceğiniz kondisyon bisikleti fiyatları, seçeceğiniz ürünün; markası, modeli, elektrikli ya da elektriksiz olması, sürüş konumu, sahip olduğu özellikler ve beraberinde getirdiği mekanik veya dijital ekstralara göre farklılık arz ediyor. Hedefinizdeki ürünü edinmeden önce evinizde ya da iş yerinizde gerçekleştireceğiniz antrenmanlarınız için ayırabileceğiniz alanların, almayı planladığınız ürünler için yeterli olup olmadığını da değerlendirmeniz, antrenman konforunuz ve kondisyon bisikletlerini tam performansıyla kullanmanız açısından önem kazanıyor. Bunun yanı sıra yöneldiğiniz ürünü kullanım amacınız da ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Hareketsiz bir yaşantınız varsa ve yıllardır sportif faaliyetlerle aktif olarak ilgilenmediyseniz, elektrikli kondisyon bisikleti modelleri sizin için ideal hale geliyor. Zira bu ürünlerdeki kontrol mekanizması, seçeceğiniz modele göre nabız kontrolü dahi yapabilmesiyle aşırı ve şiddetli antrenmanı engelleyebiliyor. Normalde de aktif bir insansanız ve düzenli olmasa da çeşitli şekillerde sportif aktivitelere dahil oluyorsanız, elektrikli ya da elektriksiz modeller, sizin için uygunluk sunuyor. Eliptik, dikey konumlu ya da yatay konumlu modeller, fazla kilolarınızdan kurtulmanızda etkili olurken, gün içerisinde harcamanız gereken kalori düzeyini de rahatlıkla takip edebilmenize imkan tanıyor. İleri yaşlardaysanız ve çok kapsamlı bir kondisyon bisikleti almayı arzu etmiyorsanız, pedal mekanizmalı temel düzeydeki kondisyon bisikletleri, gereksinimlerinizi karşılıyor. Doğru şekilde konumlandırıldığında yalnızca bacaklarınızı değil kol ve sırt kaslarınızı da çalıştırmanıza olanak veren ürünler, üzerlerinde bulunan dijital göstergelerle, antrenmanınız hakkında genel bilgi edinmenizi de mümkün kılıyor.

Sağlıklı bir yaşama adım atmak için kendinize en uygun modellerden dilediklerinizi alabilir, evde veya iş yerinde spor yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kondisyon Bisikletleri

89 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Voit
  2. Altis
  3. Hattrick
  4. Dynamic
  5. Fox Fitness
  6. Dunlop
  7. Life Fitness
  8. Reebok
  9. Athletic
  10. Cosfer
  11. Elite
  12. Lifefit
  13. Magnum
  14. Proform
  15. Sportica
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Bisiklet Tipi
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/407474
BAŞA DÖN