Basketbol Ayakkabısı

 Basketbol Ayakkabısı

Gündelik hayatta sıklıkla kullanılan ve olmazsa olmaz ürünlerden biri olan ayakkabıların kalitesi ve modeli, ayak sağlığıyla doğrudan ilişkilidir. Küçük büyük demeden her kesimin farklı şekillerde tercih ettiği ayakkabıların kullanışlı olmasını sağlayan birbirinden farklı özellikler bulunmaktadır. Kadın ayakkabıları, erkek ayakkabıları, çocuk ayakkabıları, spor ve davet ayakkabıları gibi kategorilere ayrılan ayakkabıların rahat olması, ayakta güzel durması, ayağa zarar verecek yapıda olmaması ve uygun fiyatlı olması birçok kişinin ayakkabı seçerken ayakkabıda aradığı ilk şartlardandır. Basketbol ayakkabısı, spor ayakkabıları kategorisinde yer alan ve basketbol ile yakından ilgilenen bireylerin vazgeçilmezi olan ayakkabılardan biridir. Basketbol tutkunlarına özel olarak üretilen basketbol ayakkabıları, özel yapılı olarak üretilmektedir. Ayağa hem içten hem de dıştan konfor sağlayan bu kaliteli basketbol ayakkabılarıyla uzun süre boyunca spor yapıldığı için ayağın ayakkabıdan kötü etkilenme ihtimali yok denecek kadar azdır. Farklı renkleri ve modelleri bulunan basketbol ayakkabılarının bireylerin ayak numaralarına göre üretilen farklı numaraları da mevcuttur. Basketbol ayakkabılarını genç ve orta yaşlı olan herkes rahatlıkla satın alabilir.

Basketbolu bölünmeden oynarken tempoya daha fazla ayak uydurmanızı sağlayacak basketbol ayakkabıları, tüm gününüzün verimli ve keyifli geçmesini de sağlar. Spordaki başarı ve performansınızı arttıran ve spor esnasında en iyi şekilde zıplama hareketleri göstermenizi sağlayan bu basketbol ayakkabıları, ayağınızın her an rahat etmesi amacıyla en kaliteli iç malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Ergonomik tasarımı sayesinde daha kolay hareket etmenizi sağlayan alt tabana sahip bu basketbol ayakkabısı erkek ve kadınların ayak yapısı dikkate alınarak üretilmiştir. Birbirinden farklı numaralar ile ayağınızı sıkmadan daha özgür hissetmenizi sağlayan bu ayakkabılar tam da rahatına düşkün olanlar için oldukça idealdir. 

Basketbol Ayakkabısı Ne Zaman Tercih Edilir?

Basketbol ayakkabısı daha çok basketbol müsabakalarında ve antrenmanlarında tercih edilse de basketbol ayakkabısı günlük giyilir mi? Sorusuna cevap arayan birçok kişi vardır. Rahatlığından ve ayak sağlığını destekleyen yapısından dolayı birçok kişinin günlük spor ayakkabısı olarak da tercih ettiği basketbol ayakkabı modelleri de mevcuttur. Koşu, yürüyüş ve spor amacıyla tercih edilen bu ayakkabıların kaliteli olanları günlük olarak giyildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Basketbol ayakkabılarının giyilebilir olması, verimli bir maçı ve egzersizleri de beraberinde getirir çünkü ayakkabının kaliteli olması, hem ayağın sağlığı açısından hem de daha rahat hareket edebilme açısından oldukça önemlidir. Basketbol ayakkabılarının numarasını doğru şekilde seçmek, ayakkabının ayağı sıkmaması ve ayaktan çıkmaması açısından da önemli bir detaydır.

Basketbol ayakkabısı 38 numara, genellikle kadınların tercih ettiği ve kadın ayak yapısına uygun olan bir ayakkabı numarası çeşididir. Farklı modelleri bulunan 38 numara basketbol ayakkabısını şık ve modern görünümünden dolayı istediğiniz her an kullanabilirsiniz. Sayfada mevcut olan beden tablosuna bakarak ayak bedeninize uygun ölçüde numara tercih edebilir ve 38 numara ayak ölçülerine göz atabilirsiniz. 

Basketbol ayakkabı erkek bireylerin ayak yapısına uygun olarak birçok numara çeşitliliği bulunan ayakkabılardan biridir. Dil ve taban kısmının iyi malzeme kullanılarak desteklenmesi ile eşsiz bir tasarım amaçlanmıştır. Zıplamayı kolaylaştıran ve zemin üzerinde daha rahat hareket edilmesini sağlayan bu ayakkabılar ile günlük hayatta da daha iyi bir performans sergileyebilirsiniz.

Basketbol ayakkabısı 40 numara çeşitleri oldukça fazladır. 40 numara ayak numarasına sahipseniz ve kendinize uygun basketbol ayakkabısı seçmekte zorlanıyorsanız birbirinden farklı basketbol ayakkabılarının mevcut olduğu bu kategoriden dilediğiniz modeli seçebilir ve ayağınıza uygun olan basketbol ayakkabısıyla daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Basketbol Ayakkabılarının Özellikleri

Basketbol, aynı anda birçok farklı hareketin sergilendiği bir spor olduğu için basketbol ayakkabısı seçimine özen göstermek de oldukça önemli bir konudur. Farklı sıçrama hareketleriyle devam ettirilen oyun için seçilen ayakkabının malzemesinin kaliteli olması, ayakkabıda ani gelişen yırtılma, kopma gibi farklı sorunların önüne geçer. Bir diğer özellik ise ayakkabının taban yüksekliğidir. Bireylerin boyuna göre tercih edilen taban yüksekliği, sert ve keskin atışlar yapılmasında oldukça etkilidir. Ayakkabı tabanının zemine uygun olarak seçilmesi, ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını ve zemin üzerinde daha rahat hareket ederek daha iyi atışlar yapılmasını sağlar. Darbe emici özelliği bulunan ayakkabılar, sporun daha keyifli ve ayağa darbe almadan geçmesini sağlar. Bu özellikteki ayakkabılar, birçok basketbol sporcusunun ilk tercihidir. Oldukça ağır olan topla ayağa darbe almak, tüm gününüzün keyifsiz geçmesine neden olurken darbe emici bir ayakkabı ile bunu minimum seviyeye indirmeniz mümkündür. Ayakkabının darbe emici özellikte olup olmadığını anlamak için orta tabanı belirleyici etkendir. Kalın ve iyi malzeme kullanılarak üretilmiş tabanlı ayakkabı, aynı zamanda darbelere karşı etkin koruma sağlamaktadır. Yük ve denge dağılımı olan ve su itici özelliğiyle her mevsimde rahatlıkla kullanılabilen basketbol ayakkabıları genellikle bağcıklı olarak satılmaktadır. Şık tasarımı ve ayaktaki duruşuyla her bireyin zevkine uygun olan bu basketbol ayakkabılarını önemli basketbol maçlarınız olduğunda da tercih edebilir ve fazla ağırlık yapmadan ayağınızı yormayacak tasarımlara basketbol ayakkabısı kategorisinden göz atabilirsiniz. 

Basketbol Ayakkabılarında Numaranın Önemi

Basketbol ayakkabısı satın alırken ayakkabıdan verim almak için ayak numarasını doğru seçmek ve konforun sağlanabilmesi açısından bu özelliğe dikkat etmek gerekir. 38 ve 40 numara arası basketbol ayakkabıları daha çok kadınların ayak yapısına uygun ayakkabılarken, 40 numara ve basketbol ayakkabısı 43 numara çeşitleri de daha çok erkeklere uygun bir yapıdadır. Ayakkabının büyüklüğü, ayak yapısının büyüklüğüyle doğru orantıda olduğu için erkekler genellikle basketbol ayakkabısı 44 numara, basketbol ayakkabısı 45 numara ve basketbol ayakkabısı 46 numara ayakkabılara göz atarak bu ayakkabıların modellerine bakarlar. Basketbol ayakkabısı kategorisinde görebileceğiniz birbirinden farklı ayakkabı çeşitleri arasındaki büyük numaralı özel basketbol ayakkabılarına olan talep de oldukça fazladır. Ayakkabı numarası arttıkça ürünün fiyatı artmakta ve aynı şekilde ayakkabı numarası azaldıkça ürünün fiyatı da aynı oranda azalmaktadır. Ürünlerin kalitesi de markasına göre şekil alır. Bu doğrultuda ayakkabı seçerken teknik özelliklerin size göre en uygun olanlarını belirleyebilir ve ürün kısmında bulunan açıklama kısmından ayakkabının özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. Bir diğer bölüm olan kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleri kısmında beğendiğiniz ayakkabı hakkında yapılan yorumlar yer almaktadır. Bu değerlendirmeleri okumak, ayakkabı seçmenizi daha da kolaylaştıracaktır. Bireylerin en çok memnun kaldığı ürünler, genellikle en fazla satılan ürünlerdir. 

Basketbol Ayakkabılarının Fiyatları

Basketbol ayakkabısı fiyatları, ayakkabının modeline, markasına ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Fiyatı fazla olan basketbol ayakkabıları ile fiyatı uygun olan ayakkabılar arasındaki fiyat farkı genellikle ayakkabının özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ayakkabı özelliği arttıkça fiyatı da aynı şekilde artar. Sayfada bulunan yüzlerce çeşitli basketbol ayakkabılarına uygun fiyatlar dahilinde sahip olmanız mümkündür. Farklı markalara ait olan basketbol ayakkabıların da fiyatları farklıdır. Bireyler, özellikleri en çok olan basketbol ayakkabılarına daha çok ilgi duyarlar. Yüzlerce basketbol ayakkabısı modeli arası dan bütçenize uygun olanını seçmek, daha mantıklı bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır. Fiyatları her yönüyle değişiklik gösteren bu ayakkabıları dilediğiniz her an satın alabilir ve yüksek performanslı bir spor deneyiminin tadını çıkartabilirsiniz. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Basketbol Ayakkabısı

4158 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Marka
Toplam 24 / 4158 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/27045326