Bisiklet Kaskı ve Korumalıklar

Bisikletler, ekonomik ve pratik kullanım özellikleri ile öne çıkan fonksiyonel ulaşım araçlarıdır. Ulaşımı keyifli bir hâle getirmelerinin yanı sıra spor amacıyla da sıklıkla tercih edilirler. Şehir içinde, uzun yollarda veya engebeli arazilerde kullanılmak üzere tasarlanmış pek çok farklı çeşidi bulunan bisikletler, devamlı hareket halinde olması gereken araçlar oldukları için kullanım sırasında sürücü güvenliğinin de iyi sağlanması gerekir. Her ulaşım aracında olduğu gibi bisikletlerde de emniyet ekipmanları kullanarak güvenliğinize dikkat etmeniz, yaralanmaların önüne geçmek adına önemlidir. Bu nedenle bisiklet kaskı ve korumalıklar, bisiklet kullanmayı güvenli kılarken, sürüş esnasında konforu artırarak bisiklet sürme deneyimini daha eğlenceli hâle getirir.

Bisiklet Kaskı ve Korumalık Çeşitleri

Bisiklet güvenlik ekipmanları, her bisiklet tipine göre farklı biçimlerde tasarlanmıştır. Yol bisikletleri için üretilen kasklarda aerodinamik ön planda tutulduğu için bu tür kaskların üzerinde siperlik bulunmazken, seyahat sırasında kafanın rahat nefes alabilmesi adına delikler bulunur. Dağ, orman gibi yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış dağ bisikleti (MTB) kasklarında ise siperlikler bulunur ve engebeli arazilerde kullanıcıya yüksek emniyet olanağı sağlar. Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen şehir bisikletleri için tasarlanan kasklar ise daha konforlu bir kullanım imkânı sunar. Her bisiklet kaskı, sürücünün güvenlik ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamak üzere özenle dizayn edilmiştir.

Bisiklet kasklarıyla beraber vücudun diğer kısımlarının emniyetini sağlamak üzere tasarlanmış bisiklet korumalıkları, güvenlik seviyesini bir üst düzeye taşımak adına oldukça önemlidir. Bisiklet eldivenleri, sürüş esnasında tekerlerden gidona iletilen darbelerin el ve bilek kısımlarına doğrudan aktarılmasına engel olmasının yanı sıra, düşme durumlarında da bu bölgelerin zarar görme riskini önemli oranda azaltır. Bisiklet korumalıkları arasında en önemli ekipmanlardan bir diğeri ise bisiklet gözlükleridir. Bisiklet gözlükleri, Güneş'in zararlı ışınlarını filtre etme özelliklerinin yanı sıra seyahat sırasında göze zarar verebilecek toz, küçük taşlar veya yabancı cisimlere karşı önlem alma konusunda başarılı ekipmanlardır. Tüm bunlarla beraber diz, dirsek gibi bölgeleri koruyan koruyucu setler güvenliği artırarak, keyifli bir bisiklet seyahatini mümkün kılar.

Bisiklet Kaskı ve Korumalıklarla Görünürlüğünüzü Artırın

Bisikletler diğer ulaşım araçlarına göre daha küçük boyutlardadır ve üzerlerinde far gibi aygıtlar bulunmadığı için özellikle hava karardıktan sonra başka araçlar tarafından görülmeleri oldukça zorlaşır. Bu durum, bisiklet kullanıcıları için ciddi bir güvenlik zaafı oluşturur. Ancak bisiklet kaskı ve korumalıkları, tüm bunlar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu ürünlerde bulunan reflektör ve yansıtıcı özelliğe sahip malzemeler, trafikte görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olarak olası kazaların önüne geçer. Ürünlerde bulunan yansıtıcıların yanı sıra reflektif kemer, kask ışığı gibi harici ekipmanları tercih ederek seyahat esnasında görünür olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Konforlu ve Emniyetli Sürüşün Tadını Çıkarın

Bisikletlerde bulunan her selenin sertlik oranı, tüm sürücüler için ideal seviyede olmayabilir. Bunun için farklı dokulara sahip seleleri tercih ederek, daha konforlu bir sürüş deneyimini elde edebilirsiniz. Benzer biçimde oturma kısmı süngerlerle desteklenmiş bisiklet pantolonlarını da kullanabilirsiniz. Farklı tutuş açıları ile seyahat etmenizi mümkün kılan bisiklet elcikleri ise kazandırdığı ekstra gidon hakimiyeti sayesinde konfor ve emniyeti etkili bir biçimde birleştirir.

Bisiklet kullanırken etraftaki diğer araçların veya arazi yapısının takibini yapmak önemlidir. Bisiklet elciklerine veya kasklarına kolaylıkla monte edilebilen bisiklet aynaları sayesinde görüş alanınızı genişleterek, başınızı sürekli farklı yönlere hareket ettirmenize gerek kalmadan sürüş farkındalığınızı artırabilirsiniz.

Bisiklet kaskı ve korumalıklarının fiyatları, ürünlerde kullanılan malzemelere veya ürün modellerine göre değişiklik gösterir. Pek çok farklı bisiklet çeşidi veya vücut tipine göre tasarlanmış bisiklet kaskı ve korumalık modelleri arasında kişisel tercihleriniz veya ihtiyaçlarınıza göre rahatlıkla tercih yapabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bisiklet Kaskı ve Korumalıklar

361 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sedona
  2. Vona
  3. Kask
  4. Cratoni
  5. Delta
  6. Giro
  7. Fila
  8. Prowell
  9. Rollerblade
  10. Busso
  11. Carelle
  12. Plus
  13. Zozo
  14. Kali
  15. Limar
  16. Powerslide
  17. Black Diamond
  18. Dreamcar
  19. Dynamic
  20. Hattrick
 2. Beden A-Z
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Cinsiyet
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/370963/60000532
Başa dön