Bisiklet Kaskı ve Korumalıklar

Bisikletler, ekonomik ve pratik kullanım özellikleri ile öne çıkan fonksiyonel ulaşım araçlarıdır. Ulaşımı keyifli bir hâle getirmelerinin yanı sıra spor amacıyla da sıklıkla tercih edilirler. Şehir içinde, uzun yollarda veya engebeli arazilerde kullanılmak üzere tasarlanmış pek çok farklı çeşidi bulunan bisikletler, devamlı hareket halinde olması gereken araçlar oldukları için kullanım sırasında sürücü güvenliğinin de iyi sağlanması gerekir. Her ulaşım aracında olduğu gibi bisikletlerde de emniyet ekipmanları kullanarak güvenliğinize dikkat etmeniz, yaralanmaların önüne geçmek adına önemlidir. Bu nedenle bisiklet kaskı ve korumalıklar, bisiklet kullanmayı güvenli kılarken, sürüş esnasında konforu artırarak bisiklet sürme deneyimini daha eğlenceli hâle getirir.

Bisiklet Kaskı ve Korumalık Çeşitleri

Bisiklet güvenlik ekipmanları, her bisiklet tipine göre farklı biçimlerde tasarlanmıştır. Yol bisikletleri için üretilen kasklarda aerodinamik ön planda tutulduğu için bu tür kaskların üzerinde siperlik bulunmazken, seyahat sırasında kafanın rahat nefes alabilmesi adına delikler bulunur. Dağ, orman gibi yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış dağ bisikleti (MTB) kasklarında ise siperlikler bulunur ve engebeli arazilerde kullanıcıya yüksek emniyet olanağı sağlar. Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen şehir bisikletleri için tasarlanan kasklar ise daha konforlu bir kullanım imkânı sunar. Her bisiklet kaskı, sürücünün güvenlik ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamak üzere özenle dizayn edilmiştir.

Bisiklet kasklarıyla beraber vücudun diğer kısımlarının emniyetini sağlamak üzere tasarlanmış bisiklet korumalıkları, güvenlik seviyesini bir üst düzeye taşımak adına oldukça önemlidir. Bisiklet eldivenleri, sürüş esnasında tekerlerden gidona iletilen darbelerin el ve bilek kısımlarına doğrudan aktarılmasına engel olmasının yanı sıra, düşme durumlarında da bu bölgelerin zarar görme riskini önemli oranda azaltır. Bisiklet korumalıkları arasında en önemli ekipmanlardan bir diğeri ise bisiklet gözlükleridir. Bisiklet gözlükleri, Güneş'in zararlı ışınlarını filtre etme özelliklerinin yanı sıra seyahat sırasında göze zarar verebilecek toz, küçük taşlar veya yabancı cisimlere karşı önlem alma konusunda başarılı ekipmanlardır. Tüm bunlarla beraber diz, dirsek gibi bölgeleri koruyan koruyucu setler güvenliği artırarak, keyifli bir bisiklet seyahatini mümkün kılar.

Bisiklet Kaskı ve Korumalıklarla Görünürlüğünüzü Artırın

Bisikletler diğer ulaşım araçlarına göre daha küçük boyutlardadır ve üzerlerinde far gibi aygıtlar bulunmadığı için özellikle hava karardıktan sonra başka araçlar tarafından görülmeleri oldukça zorlaşır. Bu durum, bisiklet kullanıcıları için ciddi bir güvenlik zaafı oluşturur. Ancak bisiklet kaskı ve korumalıkları, tüm bunlar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu ürünlerde bulunan reflektör ve yansıtıcı özelliğe sahip malzemeler, trafikte görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olarak olası kazaların önüne geçer. Ürünlerde bulunan yansıtıcıların yanı sıra reflektif kemer, kask ışığı gibi harici ekipmanları tercih ederek seyahat esnasında görünür olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Konforlu ve Emniyetli Sürüşün Tadını Çıkarın

Bisikletlerde bulunan her selenin sertlik oranı, tüm sürücüler için ideal seviyede olmayabilir. Bunun için farklı dokulara sahip seleleri tercih ederek, daha konforlu bir sürüş deneyimini elde edebilirsiniz. Benzer biçimde oturma kısmı süngerlerle desteklenmiş bisiklet pantolonlarını da kullanabilirsiniz. Farklı tutuş açıları ile seyahat etmenizi mümkün kılan bisiklet elcikleri ise kazandırdığı ekstra gidon hakimiyeti sayesinde konfor ve emniyeti etkili bir biçimde birleştirir.

Bisiklet kullanırken etraftaki diğer araçların veya arazi yapısının takibini yapmak önemlidir. Bisiklet elciklerine veya kasklarına kolaylıkla monte edilebilen bisiklet aynaları sayesinde görüş alanınızı genişleterek, başınızı sürekli farklı yönlere hareket ettirmenize gerek kalmadan sürüş farkındalığınızı artırabilirsiniz.

Bisiklet kaskı ve korumalıklarının fiyatları, ürünlerde kullanılan malzemelere veya ürün modellerine göre değişiklik gösterir. Pek çok farklı bisiklet çeşidi veya vücut tipine göre tasarlanmış bisiklet kaskı ve korumalık modelleri arasında kişisel tercihleriniz veya ihtiyaçlarınıza göre rahatlıkla tercih yapabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bisiklet Kaskı ve Korumalıklar

535 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Cinsiyet
 4. Markalar A-Z
  1. Voit Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  2. Dynamic Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  3. Altis Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  4. Delta Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  5. Hattrick Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  6. Zozo Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  7. Lazer Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  8. Lixada Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  9. GIRO Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  10. Kask Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  11. Bell Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  12. Giro Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  13. Buyfun Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  14. Polisport Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  15. Sedona Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  16. Cratoni Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  17. Vona Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  18. Prowell Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  19. Shimano Bisiklet Kaskları Korumalıklar
  20. Powerslide Bisiklet Kaskları Korumalıklar
 5. Beden A-Z
 6. Renk A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/370963/60000532
Başa dön