Minderler (Yoga-Pilates-Egzersiz)

Yoga, Egzersiz Ve Pilates Minderi

Spor yapmak, sağlıklı bir yaşam için büyük ölçüde önem taşır. Spor yapmak için tercih edilen farklı yöntemler vardır. Çeşitli egzersizlerin yanı sıra pilates ve yoga da son zamanlarda sık sık tercih edilen sporlardandır. Bu sporların aynı zamanda sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Sağlıklı bir vücut etkisinin yanı sıra, bu şekilde bir etkiye de sahip olarak vücudunuzun ihtiyacı olan dinç ve enerjik ruha kavuşmanızı sağlar. Bu iki sporun amacı vücudunuza esneklik katmaktır. Aynı zamanda, bu egzersizler sayesinde klasik spor egzersizlerinin geliştirmekte etkili olamadığı kasları geliştirerek, daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz üzerinde de oldukça etkili olan bu iki sporu kolay bir şekilde evinizde bile yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şeyin yoga, egzersiz ve pilates minderi olduğu söylenebilir. Bu minderi kullanarak oldukça güvenli ve sağlıklı bir şekilde gerekli hareketleri yerine getirebilirsiniz. İstediğiniz her yere götürebileceğiniz bu minder sayesinde açık havada bile Yoga ve pilates yapabilmeniz mümkündür. 

Yoga, Egzersiz Ve Pilates Minder Çeşitleri

Bu kadar keyifle yapılan bir egzersiz olarak görülen yoga ve pilates için birbirinden farklı minderler mevcuttur. Bu minderler sizler için hem renk açısından çeşitlilik, hem de kalınlık olarak çeşitlilik sunar. Minderlerin kalınlıkları değişiklik gösterebilir. Bu farklı kalınlıktaki minderler arasından sık sık yapmak istediğiniz egzersiz doğrultusunda karar vererek tercihler yapabilirsiniz. Genelde pilates için 10-15 mm kalınlıktaki minderler önerilirken, yoga için ise 5-8 mm kalınlığındaki minderlerin tercih edilmesi beklenir. Bu minderler sağlık açısından oldukça uygundur. Zemine uzanarak yapacağınız her hareket için omurganız açısından sağlıklı ve uygun bir ortam oluşturur. Bu yüzden gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve egzersizlerinizi bu egzersiz minderleri üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra, oldukça farklı renk seçeneklerine de sahiptir. Dilediğiniz renkte tercih yapabilmeniz için birçok seçenek sunulur. Çeşitli minderler arasından seçeceğiniz bir pilates ya da yoga minderi sayesinde hareketlerinizi en doğru şekilde uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda bu minderler üzerinde kontrollü bir şekilde sporunuzu tamamlamış olursunuz. Renkli minderler sizin için daha motive edici amaçlar taşıyabilir. Renklerden yana bir seçimle gününüzü ve anınızı canlandırabilirsiniz. Sadelikten bir türlü vazgeçemeyenler için daha düz ve sade renkler de mevcuttur. Ruhunuza iyi gelecek bu egzersizler için siz de tercihleriniz doğrultusunda kendi ruhunuzu yansıtan renk seçimini yapabilirsiniz.

Yoga Matı

Yoga, zihinsel ve fiziksel bir iyilik haline ihtiyaç duyulduğu anlarda sık sık başvurulan bir egzersizdir. Bu eğersiz sayesinde bünyeniz nefes almaya odaklanır ve bu da vücudunuz için gerekli olan rahatlığı sağlamaya başlar. Eski bir gelenek olarak yoga uzun yıllardır kişiler için ruhsal ve fiziksel iyilik sağlar. Bunun dışında da faydaları oldukça fazladır. Solunum sistemine etki etmesinin yanı sıra, kalp sağlığı için de olumlu etkileri vardır. Kaslarınızın güçlenmesini sağlar. Stres, depresyon, endişe, kaygı gibi sizleri derinden etkileyebilecek olan duygularla mücadele ederek kronik ağrılarınızı azaltır. Uyku düzeninizden memnun değilseniz, bu konuda bile olumlu ve düzenleyici etkileri vardır. Sağlığınız üzerinde bu kadar önemli bir egzersiz olan yogayı sizin de yapmanız önerilir. Bireysel bir spor tarzı olduğu için kendi hedefleriniz ve tercihleriniz doğrultusunda hareketlerinizi belirleyebilirsiniz. Bunun için alacağınız bir yoga matı ile aslında tüm hazırlıklarınız da tamamlanmış olacaktır. Öncelikle nefes egzersizleriyle giriş yaparak sonrasında belirlediğiniz fiziksel egzersizlerle devam edebilirsiniz. Yapacağınız egzersizler sonrasında ise dinlenme ve gevşeme aşamasına geçebilirsiniz. Sağlık açısından bu da oldukça önemli bir aşamadır. Tüm bu egzersizleri yeterli ve doğru yapabilmeniz ancak bir minder aracılığıyla mümkündür. Minder kullanımı aynı zamanda sağlık açısından da büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden egzersizlerinize başlamadan önce kendiniz için mutlaka uygun bir mat seçmelisiniz.

Pilates Matı

Pilates son zamanlarda sık sık tercih edilen egzersizlerden biridir. Sadece spor yapmak amacı taşımayıp aynı zamanda zihin ve beden arasındaki dengeyi kurmayı da amaçlar. Kaslarınızın kuvvetini arttırarak vücut esnekliğinizin de artmasında rol oynar. Pilates yaparak vücudunuzdaki tüm bölgeleri çalıştırmanız mümkündür. Pilatesin karın ve sırtınız üzerinde oldukça önemli etkisi vardır. Bu bölgelerde var olan kaslarınızı geliştirerek duruşunuzun dikleşmesinde etkili olur. Aynı zamanda sık sık kilo problemi sebebiyle de tercih edilen bir egzersiz olmuştur. Bölgesel yağlanmalar ve selülitler üzerinde azaltıcı bir etkisi olduğundan bu problemin yaşandığı zamanlar için de kurtarıcı bir spor olarak görülür. Tüm bu olumlu etkileri kendi üzerinizde sağlayabilmek için, hareketlerin doğru yapılmasına ihtiyaç duyarsınız. Bir pilates matı yardımıyla, ihtiyacınız olan hareketleri doğru ve sağlıklı bir şekilde uygulamış olursunuz. Bu minder sayesinde omurganızı gelişebilecek herhangi bir olumsuz etkenden de korumuş olursunuz. Kemiklerinize hareket sırasında fazla yüklenmeniz de engellenmiş olur. Sizler de pilates öncesi mutlaka ihtiyacınız olan matı renk çeşitliliği ve minder kalınlığı seçenekleri arasından seçmelisiniz. 

Egzersiz Minderi Fiyatları

Sağlık açısından çok önemli bir yere sahip olan spor, farklı şekillerde tercih edilebilir bir durumdur. Kimileri koşmayı ya da yürümeyi tercih ederken, kimileri bir spor hocası önderliğinde makine üzerinde yapabileceği egzersizleri tercih edebilir. Kimileri ise hem vücut, hem de ruh sağlığı için pilates ve yoga gibi farklı alanlara yönelir. Bu egzersizler yapıldığında sadece sağlıklı bir fiziksel vücut yapısı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı bir zihni de beraberinde getirir. Vücut üzerinde birçok yapıcı etkisi bulunur. Bu yüzden sizler tarafından da sık sık tercih edilir. Bireysel sporlar olarak görüldüğünden tek başınıza yapmanız mümkündür. İhtiyacınız olan en temel şey bir mattır. Bu mata sahip olarak yapmayı hedeflediğiniz tüm hareketleri olması gerektiği gibi doğru şekillerde ve sağlıklı olarak tamamlamış olursunuz. Bunun için kullanabileceğiniz birbirinden farklı minder çeşitleri bulunur. Hemen hemen aradığınız her renkte bulabileceğiniz bu minderler arasından size hitap eden rengi seçebilirsiniz. Aynı zamanda yapılacak hareketlere bağlı olarak minder kalınlıkları da değişiklik gösterir. Bu detayları dikkate alarak seçimler yapmalısınız. Bu noktada; pilates ve yoga minderi fiyatları minderden mindere göre değişiklik gösterebilir. Yine de bütçenizi aşmayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Sizleri bekleyen en uygun fiyatlar üzerinden bir tercih yapabilmek için ürünlere buradan göz atabilirsiniz. 

Yoga Minderi Nasıl Olur?

Yoga yapımı için farklı hareketler mevcuttur. Sık yapacağınız hareketlere bağlı olarak tercih edeceğiniz minder değişiklik gösterebilir. Hafif yoga hareketleri yaparken kullanacağınız minderlerin 5-8 mm kalınlığında olması yeterli olarak görülür. Ancak dengeye bağlı yoga hareketleri yapmayı planlıyorsanız, bu durumda 3-5 mm kalınlıktaki minderleri tercih etmeniz önerilir. 

Neden Pilates Minderi Kullanılır?

Pilates yapacağınız zemin sert olmamalıdır. Sert zemin üzerinde bu tarz hareketler yapmak sağlığınıza zarar verebilir. Özellikle uzanarak gerçekleştirdiğiniz hareketler için omurganızın sağlığı açısından yumuşak bir zemin olması gerekir. Kalın matları bu işlem için tercih edebilirsiniz.

Pilates Minderi Nasıl Olmalıdır?

Pilates yapmak için önerilen minder kalınlığı 10-15 mm arasıdır. Bu modeller arasından seçim yaparak sizin için ideal olacak mindere sahip olmuş olursunuz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yoga, Egzersiz ve Pilates Minderi

1221 ürün listeleniyor
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 1221 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?