Dambıl Setler

Evden çalışıyorsanız ya da gerek iş gerekse okul çıkışında, fitness salonuna ayıracak vakit bulamıyorsanız, oldukça uygun fiyatlı dambıl seti modelleri sizi bekliyor. Kaslarınızı bölgesel olarak çalıştırmak veya dambıllardan destek alarak farklı antrenmanlar gerçekleştirmek için değerlendirebileceğiniz ürünler; kullanım alanından yapısal özelliklerine kadar pek çok açıdan birbirinden ayrılıyor. Koşu bandı fiyatları dikkate alındığında erişilebilir aralıklarda olmasının yanı sıra kullanılmadığı zamanlarda az yer kaplamasıyla da alışveriş listenize girmeye hak kazanan dambıl setleri, büyük çeşitlilik gösteriyor. Bu noktada ilgili setlerin hangilerinin kendinize ve antrenman programınıza uygun olduğunu öğrenmeniz, en doğru ürünü edinmeniz noktasında önem kazanıyor.

Ev Antrenmanlarınız İçin Kauçuk Dambıl Seti Modelleri İdeal

Daha önce herhangi bir antrenman geçmişiniz olmasa da kendi olanaklarınızla form tutmaya, kilo vermeye ya da kilo almaya karar verdiyseniz, giriş sınıfı ve profesyonel dambıl seti çeşitleri size hitap ediyor. Doktorunuza danışarak başlayabileceğiniz her türlü antrenmanda değerlendirebileceğiniz dambıl setleri, üretildiği malzemeye göre değişiklik gösteriyor.

En erişilebilir fiyatlara sunulan dambıl seti modelleri, tamamı kauçuk formda olan, içi kum ve benzeri materyallerle doldurulan ürünler oluyor. Ağırlık antrenmanları ile yeni tanışacak herkes için uygunluk gösteren dambıl setleri, başlangıç seviyesi için yeterli sayılabilecek ağırlıklarda geliştiriliyor. Örneğin pilates ile ilgilenenler, kol ve omuz kaslarını adım adım geliştirmeyi hedefleyenler, kauçuk yapıdaki dambıl setlerini tercih edebiliyor. Egzersiz süreçlerinde ellerinin dambıl yüzeyi nedeniyle zaman içinde yıpranmamasını isteyenler için neopren gibi kaplamalarla desteklenen modeller de bulunuyor. Ayrıca ağırlık çalışırken kullanılabilecek dambıl eldivenleri de üretiliyor.

Belirli bir kas geliştirme aşamasını geçmiş olan ve daha ağır dambıl setleriyle çalışmaya hazır spor tutkunları için plakaları değiştirilebilen kauçuk/vinil çözümler devreye giriyor. Boş dambıl ve halter barlarına takılabilecek şekilde üretilen ve vida/kelepçe/kıskaçlar yardımıyla ilgili barlara sabitlenebilen plakalar, ev ortamında kas kütlesini adım adım artırmayı planlayanların beklentilerine yanıt veriyor. Evindeki antrenman alanının zemini parke kaplamalı olan kullanıcılar için ideal yapıdaki kauçuk/vinil kaplamalı ağırlık plakaları, setlerin tamamlanmasının ardından dambılı, belirli bir yükseklikten yere bırakmayı isteyenler için uygunluk gösteriyor. Zira kauçuk/vinil yapılı dambıl seti çeşitleri, hassas zeminlere zarar vermemesiyle öne çıkıyor.

Yoğun Antrenmanlarınız İçin Döküm Dambıl Setleri

Uzun süre spor salonlarına devam ederek kas kütlenizi artırmayı başardıysanız ve çalışmalarınızı artık evinizin spor köşesinde sürdürmeyi amaçlıyorsanız, döküm dambıl seti modelleri ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Türkiye’nin ve dünyanın önemli spor malzeme üreticileri tarafından geliştirilen sabit ağırlıklı, değişebilir plakalı, dambıl ve halter barlı çelik dambıl seti çeşitleri, yoğun antrenman süreçlerinde daima yanınızda oluyor.

Fitness salonlarında çalışmaya alıştığınız ağırlıklarda ve daha üstünde olabilen setler; kol, omuz, göğüs, sırt gibi bölgelerinizdeki kaslarınızı çalıştırıp geliştirebilmenize imkân tanıyor. Online spor antrenörünüz eşliğinde ya da kendi başınıza yapacağınız antrenmanlarda ağırlıklarını değiştirerek kullanabileceğiniz setlerden bazıları, çanta ile geliyor. Bu sayede uzun iş seyahatlerine çıktığınızda bile kondisyonunuzu, edindiğiniz dambıl seti modelleri ile korumanız mümkün hâle geliyor.

Eğer evinizin bir bölümünü tam teşekküllü bir spor alanına dönüştürmeyi hedefliyor, dambıl setlerinizi konumlandırabileceğiniz özel alanlara gereksinim duyuyorsanız, yatay ve dikey olarak dizayn edilen ağırlık seti stantları size sesleniyor. Birden fazla sayıda alarak antrenmanlarınızı kurguladığınız şekilde tamamladıktan sonra ağırlık plakası değişimi yapmaksızın bir diğer dambıl setine hızlıca geçebilmenizi sağlayan stantlar, kullandığınız ağırlıkların düzenli ve steril kalmasına da katkıda bulunuyor. Dilerseniz, spor malzemeleri konusunda deneyimli şirketlerin hazırladığı, stantlı dambıl seti çözümleri de bulunuyor. Düşük ağırlıklardan yüksek ağırlıklara doğru uzanan geniş bir skalaya sahip ürünler, aynı zamanda sağlık topu gibi ekstralara da ev sahipliği yapıyor. Böylesi ürünlerin fiyatları, kondisyon bisikleti fiyatları ile benzer aralıklarda olabiliyor.

Kardiyo ve Aerobik Egzersizlerinize Uygun Kettlebell Dambıl Setleri

Kaslarınızı güçlendirdikten ve kas kütlenizi artırmaya başladıktan sonra fazla kilolarınızdan kurtulmak veya vücudunuzun alt bölge kaslarını da etkin şekilde çalıştırmayı istiyorsanız, kettlebell/çaydanlık dambıl seti çözümleri, gereksinimlerinizi karşılıyor. Adını, görünümünden alan ve geleneksel dambıl modellerinden fiziksel olarak ayrılan kettlebell dambıl setleri, sabit ağırlıkla geliyor ve plaka vb. birimlerin değiştirilmesiyle ağırlıkları kişiselleştirilemiyor. Ancak kettlebell dambılların, size sağladığı farklı avantajlar bulunuyor.

Squat, lunge ve kettlebell ile gerçekleştirilebilecek kardiyo ya da aerobik egzersizlerinde sorunsuz şekilde değerlendirebileceğiniz dambıl seti çeşitleri, hem tek elle hem de çift elle kullanıma müsait olduğu için antrenman esnasında sahiplerine esneklik kazandırıyor. Bacak, sırt ve kol kaslarınızın farklı bölümlerini güçlendirmeniz noktasında size büyük yardımı olacak kettlebell dambıl seti modelleri, plakalı dambıllar gibi kauçuk ve döküm/çelik yapıda olabiliyor. Ayrıca kettlebell formundaki dambıl setlerini, standart dambıl setlerini yerleştirebileceğiniz stantlardan ziyade düz bir zemine konumlandırmanız tavsiye ediliyor. Kullanım senaryonuz çerçevesinde, ağırlıkları genellikle 1 kilogramdan başlayan ve 20 kilogram üstüne kadar çıkabilen kettlebell dambıl seçeneklerinin fiyatları, standart dambıl seti fiyatları değerlendirildiğinde biraz daha yüksek olabiliyor.

Akıllı Dambıl Seti Modelleri ve Müziğin Ritmiyle Fazlalıklarınızdan Kurtulun

Hayatın her aşamasına uyum sağlayan teknoloji, ağırlık setlerine ve doğal olarak dambıl seti modellerine de yansıyor. Fitness kavramını yeniden tanımlamak üzere geliştirilen ve üretildiğinden bu yana Uzak Doğu pazarı başta olmak üzere dünyanın genelinde çok sayıda kullanıcıya ulaşan akıllı dambıl setleri; egzersiz takibi, akıllı cihazla senkronize egzersiz, kalori takibi gibi birçok özelliği beraberinde getiriyor.

Hem geleneksel fitness ve vücut geliştirme hareketlerinin hem de fitness’ın dansla buluştuğu egzersizleri gerçekleştirebilmenize imkân tanıyan akıllı dambıl seti çeşitleri, üzerlerinde bulunan algılayıcılar sayesinde cep telefonu, tablet ve televizyon gibi akıllı cihazlarınızla gerçek zamanlı olarak iletişime geçiyor. Akıllı cihazınızdaki uygulama yardımıyla; fiziksel ölçülerinize, cinsiyetinize ve spor geçmişinize göre size uygun bir program sunan uygulama, dambılların nasıl hareket ettirildiğini kontrol ederek programdaki egzersizleri doğru şekilde yapıp yapmadığınızı tespit edebiliyor. Set tekrarı takibinin yanı sıra egzersizlerin nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili de görsel yönlendirmelerde bulunan uygulamalar, kısa sürede öğrenip uygulayabileceğiniz aerobik hareketlerini size tanıtıyor. Gerçekleştirdiniz egzersiz etkinliğinin sonrasında yaktığınız kalori miktarı ve hareketleri hangi doğrulukta tamamladığınız gibi istatistikleri, uygulama aracılığıyla görüntülemeniz de mümkün oluyor.

Kauçuk/vinil kaplamalı ya da döküm dambıllar kadar ağır olmasa da antrenman sürecine farklı bir boyut kazandırmak isteyen ve pilates ile ilgilenen, başta kadınlar olmak üzere herkese hitap eden akıllı dambıl seti çeşitleri, fiyat bakımından diğer çözümlerden ayrılıyor. Ancak ürünlerin sunduğu olanaklar ve kullanıcıda yarattığı antrenman yapma motivasyonu göz önüne alındığında pek çok spor tutkunu, gönül rahatlığıyla akıllı dambıl seti modellerine yatırım yapıyor.

Squat yaparken kullanmak için hangi tip dambıl setlerini seçmeliyim?

Sizin için uygun ağırlıkta olan kettlebell/çaydanlık tipi dambıl setlerini, squat antrenmanlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hangi dambıl setlerinde bar ve dambılların ağırlıklarını değiştirebilirim?

Ağırlık plakaları sökülüp halter ya da dambıl barlarına takılabilen dambıl setlerinin ağırlıklarını, antrenmanlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

Pilates sırasında değerlendirebileceğim, özel kaplamalı bir dambıl seti var mı?

Ellerinizi antrenmanlar esnasında rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilen ve neopren kaplama ile yüzeyi iyileştirilen dambıl setleri üretilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dambıl Seti Fiyatları

767 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 49 / 767 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?