Yemek hazırlamayı ve mutfaktaki işleri kolaylaştıran mutfak malzemeleri, buzdolabı poşetleri, çöp poşetleri, alüminyum folyo ve streç filmler gibi farklı ürün çeşitlerinden oluşur. Mutfak gereçleri, mutfak içindeki organizasyonu sağlamayı kolaylaştırır. Farklı ürünler yemekleri sağlıklı, güvenilir ve pratik pişirmeye katkı sağlamakla beraber, muhafaza etmeye de yardımcı olur. Mutfak gereçlerinin alt kategorisinde alüminyum folyo, streç film, buzdolabı poşeti, çöp torbası, parşömen kâğıdı, tek kullanımlık ürünler, alışveriş torbası ve kese kâğıtları gibi malzemeler yer alır.

Yemek Yapmayı Keyfe Dönüştürün

Mutfak içinde yiyecekleri belli bir düzene göre ayırmayı ve kullanılmak istenildiği zaman kolayca erişebilmeyi sağlayan mutfak malzemeleriyle yemek hazırlamak daha konforlu hale gelir. Fakat mutfak gereçlerinin birçoğu yiyeceklerle yakından temas edeceği için, bu gereçlerde kullanılan maddelerin içeriğine dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca çöp torbaları ve buzdolabı poşeti gibi mutfak gereçleri, her ne kadar mutfak içinde bir düzen oluşturmayı sağlasa da çoğu zaman tek kullanımlık olduğu için çöpe atılır. Bu nedenle çevreye zarar vermemek için doğada kolayca çözünebilen maddeden üretilmiş poşetleri alma hassasiyeti büyük fark yaratır.

Mutfak Gereçlerinin Kullanım Alanları

Mutfak sarf malzemeleri, mutfak içinde düzeni sağlamak ve mutfaktaki işleri kolaylaştırmak için üretilmiş ekipmanlardır. Bazı mutfak gereçleri ve kullanım alanları şu şekildedir:

 • Alüminyum folyo ve streç film; yalnızca evde değil kafe, restoran, şarküteri ve fırın gibi yerlerde yaygın olarak kullanılan mutfak gereçlerindendir. Mutfakta farklı amaçlar için kullanılan alüminyum folyo, ısıyı koruyarak bazı yiyeceklerin daha kısa sürede buhar sayesinde pişirilmesini, yemek pişirdikten sonra artan kısmını muhafaza etmeyi sağlar. Streç film ise yiyecekleri saran bir mutfak malzemesidir. Yiyecekleri daha uzun süre taze tutmaya, lezzet ve koku gibi özelliklerini korumaya katkıda bulunur.
 • Buzdolabı poşeti, standart ve ekonomik seçenekleri olmakla beraber, çok yönlü bir mutfak gerecidir. Meyve, sebze ve kuru gıdaları dış etkenlerden korur, uzun süre taze kalmasını sağlayarak bozulup bayatlamasını engeller. Fırın ve mikrodalgada kullanılması uygun olmayan buzdolabı poşetleri, ihtiyaç olduğu takdirde kullanılabilen yiyecekleri derin dondurucuda uzun süre saklamayı kolaylaştırabilir.
 • Çöp torbası; küçük, orta ve büyük boyutlara sahip olmakla beraber kokulu, kokusuz seçenekleri bulunur. Çöpleri bir arada tutan çöp torbaları, mutfaktaki hijyeni sağlar. Bozulmaya başlamış gıdaların üzerine yerleşme riski bulunan, sinek ve böceklerin oluşmasını engeller. Bu sebeple sağlam ve dayanıklı bir maddeden yapılan çöp torbaları tercih edilmedir.
 • Parşömen kâğıdı, mutfak düzenini sağlamada büyük ölçüde yardımcı olan bir malzemedir. Genellikle fırın tepsisinde kullanılır. Yapışmaz yüzeye sahiptir ve pişirme esnasında yiyeceklerin yanmamasını ve bozulmadan kolayca tepsiden ayrılmasını sağlar. Pişme esnasında fırın tepsisinin yüzeyine yapışmayan yiyecekler sayesinde, daha kolay temizlik yapmanıza yardımcı olur.

Mutfak Malzemesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek pişirmek ve pişirilen yemeği muhafaza etmek için, çeşitli araç ve ekipmanlarla mutfaktaki ürünleri kategorilere ayırarak organize etmek mümkündür. Fakat bu ekipmanlar çok sık tüketildiği için doğada risk faktörleri oluşturur. Ayrıca yiyecekleri muhafaza ettiği ve yiyeceklerle birebir temas ettiği için, bazı faktörlere dikkat edilmesi gerekir. Bazı önlemler alarak bunların önüne geçilebilir. Alüminyum folyonun pişirme esnasında yiyeceklere temas etmemesi gerekir. Çünkü ısıyla beraber yiyeceklerin üstünde metalik bir tat ve doku bırakır. Bu da sağlık için risk oluşturur. Çöp torbaları, sık ve tek seferli kullanılan bir ürün olmasından dolayı çok fazla tüketilen bir mutfak gerecidir. Bu sebeple, doğada çözünebilen maddeye sahip çöp torbalarını alarak doğadaki ekolojik dengenin bozulmasının önüne geçilebilir. Çevreye duyarlı ve %100 çözünebilen maddeye sahip çöp torbaları ile doğa korunabilir. Bazen kişiler ihtiyacı olandan fazla ürün almaya meyilli olabilir. Bunun önüne geçmek için alışveriş öncesi ihtiyaç listesi hazırlayarak, işe yaramayan fazla büyük bir çöp torbası ya da dolap poşeti almanın önüne geçebilir ve asıl ihtiyacınız olan, işlevsel mutfak gereçlerini alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mutfak Malzemeleri

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Koroplast Mutfak Sarf Malzemeleri
  2. Ambalaj Pazarı Mutfak Sarf Malzemeleri
  3. 1001 Ambalaj Mutfak Sarf Malzemeleri
  4. Modatools Mutfak Sarf Malzemeleri
  5. Florex Mutfak Sarf Malzemeleri
  6. İhtiyaç Limanı Mutfak Sarf Malzemeleri
  7. Bkr Mutfak Sarf Malzemeleri
  8. Roll-Up Mutfak Sarf Malzemeleri
  9. Eldora Mutfak Sarf Malzemeleri
  10. Polmix Mutfak Sarf Malzemeleri
  11. Cook Mutfak Sarf Malzemeleri
  12. Online Poşet Mutfak Sarf Malzemeleri
  13. Pack Mutfak Sarf Malzemeleri
  14. Parex Mutfak Sarf Malzemeleri
  15. Kaliteli Ürün Mutfak Sarf Malzemeleri
  16. Çınar Mutfak Sarf Malzemeleri
  17. Pratikser Mutfak Sarf Malzemeleri
  18. Özge Mutfak Sarf Malzemeleri
  19. Piknik Mutfak Sarf Malzemeleri
  20. Carpcorn Mutfak Sarf Malzemeleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483619/60001205
Başa dön