Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok imkan ve kolaylık telefonlara taşınıyor, böylece gündelik işleriniz ve iş hayatınız kolaylaşıyor. Özellikle akıllı telefonlar, modern insanın her türlü iletişim ihtiyacına karşılık veriyor. Günümüz insanının sağ kolu olan akıllı telefonlar, cep telefonları, masaüstü / kablosuz telefonlar ve tüm bu cihazlara ait aksesuar ve yedek parçaları telefon kategorisinde bulabilirsiniz.

Cep telefonu kategorisinde, her çeşit cep telefonu modelini bulabilir, modellerin özelliklerini ve telefon fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak kendinize uygun olan telefonu seçebilirsiniz. Telefon satın alırken, ilgilendiğiniz ürünün özelliklerini incelemeniz büyük önem taşıyor. Bazı telefonlar daha çok iş amaçlı kullanımlar için geliştirildiğinden eğlence odaklı özellikleri daha geri planda tutuluyor. Gençler için tasarlanan modellerde ise tam tersi bir durum söz konusu oluyor. Bu sebeple, ilk olarak telefonunuzu ağırlıklı olarak hangi işlemler için kullanacağınızı belirlemelisiniz. Örneğin, telefonunuz ile fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız, sosyal medyada fotoğraf paylaşmaktan hoşlanıyorsanız, satın alacağınız telefonun kamera çözünürlüğünün yüksek olmasını isteyebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz ürünün kamera özelliklerini incelerken, selfie yani özçekim yapılan ön kameranın çözünürlüğü de önemli bir nokta oluyor. Aynı şekilde bol bol fotoğraf çeken, telefonundan müzik dinleyenlerin, bellek kapasitesi yüksek veya belleği arttırılabilir telefon modellerini seçmeleri öneriliyor. Aynı şekilde İnternet bağlantınızın hızı sizin için önem taşıyorsa, yüksek bağlantı hızı sunan telefon modelleri tercih etmek isteyebilirsiniz

Telefon kategorisinde beğeninize sunulan bir başka ürün grubu ise aksesuarlar oluyor. Telefonunuzu en verimli şekilde kullanmanız için lider markalar tarafından tasarlanan bu ürünler büyük bir çeşitlilik gösteriyor. Bu ürünler arasında ekran koruyucuları ve telefon kılıfları, telefonunuzu uzun ömürlü kılmanız için büyük önem taşıyor. Ayrıca tasarım telefon kılıfları, stilinizi telefonunuza da yansıtmanızı mümkün kılıyor. Bunun yanında, data kabloları ve kulaklıklar da en çok tercih edilen cep telefonu aksesuarları arasında yer alıyor. Bluetooth ürünleri telefonunuzu kablosuz kullanmanıza olanak sağlayarak gündelik hayatınızı pratikleştiriyor. Özellikle araç kullananlar bu aksesuarları tercih ediyorlar. Araç içi telefon tutacakları da otomobil kullanırken telefonla konuşmanızı sağlıyor. Telefonu ile oyun oynamayı sevenler kablosuz kumandalara büyük ilgi gösterirken, telefon aksesuarlarından vazgeçemeyen başka bir grup ise fotoğraf sevdalıları oluyor. Telefonu ile fotoğraf çekmeyi sevenler için birçok aksesuar üretiliyor. Bunlar arasında özel amaçlı lensler sık tercih edilen bir yenilik oluyor. Telefonun üzerine takılarak, telefonun dahili objektifini modifiye etmenizi sağlayan lensler arasından balık gözü modeller ile geniş açılı manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Teleskop lensler ile uzaktaki objeleri fotoğraflayabilir, macro lensler ile çiçek fotoğrafları gibi detayları mükemmel şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Cep telefonları iletişim dünyasının değişmez cihazları haline gelmiş olsa da, masaüstü ve telsiz telefonlar da önemini korumaya devam ediyor. Bu kategoride her çeşit masaüstü veya telsiz telefonu bulabilir, fiyatlarını ve özelliklerini inceleyebilirsiniz. Telsiz telefonlar evinizdeyken de akıllı telefon konforunu yaşamanızı sağlıyorlar. İnternete bağlanabilen, kısa mesaj alıp yollayabilen, aynı zamanda da bir telesekreter görevi gören bu telefonlar büyük ilgi görüyor. Gelişen teknolojinin telsiz ve masaüstü telefonlara sağladığı bir yenilik ise artan kapsama alanları oluyor.

Özellikle iş yerlerinde tercih edilen bir başka telefonlar ürün grubu ise telefon santralleri ve konferans telefonları oluyor. Konferans telefonları birbirinden uzak olan meslektaşların aynı anda görüşme yapmasını mümkün kılarak uzaktan toplantılar gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bu şekilde iş hayatınız kolaylaşıyor. Telefon santralleri ise iş yerinizin telefon trafiğini yöneterek iş akışınız için oldukça önemli cihazlar oluyor. Telefon santrallerini seçerken kaç hatlı bir santrale ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Çalışan sayısına göre dahili hat sayısını belirleyebilir, dış hat sayısı için ise ne kadar yoğun dış görüşme yapıldığını göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Hangi Telefon Alınmalı?

Telefon sizin kişisel bir gereksinimizdir. Bu nedenle telefon alırken kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Birçok fonksiyonu olan yüzlerce model arasından kendinize uygun olanı seçebilmek için öncelikle kendi ihtiyacınız olan fonksiyonları belirlemelisiniz. Örneğin, yoğun bir iş hayatınız mı var? Fotoğraf çekmeyi çok mu seviyorsunuz? Gün içinde sık sık telefonunuzu şarj etme şansınız yok mu? Ya da tabletinizle telefonunuzun entegre olmasını mı istiyorsunuz? Kendi ihtiyacınızı belirledikten sonra, bu ihtiyacınızı en güçlü ve fonksiyonel olarak karşılayabilecek olan telefonu seçmeye özen göstermelisiniz. Eğer fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız, fotoğraf kalitesi ve depolama kapasitesi yüksek bir telefon tercih etmelisiniz. Diğer taraftan yoğun bir iş hayatınız varsa, size toplantılarınızda ve iş planınızı hazırlarken yardımcı olabilecek, belki medya özellikleri daha az ama organizasyon uygulamaları daha fazla olan bir telefon seçebilirsiniz. Bu nedenle kendinize "hangi telefon daha iyi" değil "hangi telefon benim için daha iyi" diye sormalısınız.

Telefon Ömrü Nasıl Uzatılır?

Günümüzde telefonların işlevleri arttıkça, kullanma sıklığınız da arttı. Sürekli elinizin altında olan telefonların zarar görme olasılığı da buna bağlı olarak yükseldi. Bu nedenle bir telefon aldığınızda mutlaka telefonunuza uygun bir kılıf ve ekran koruyucu da kullanmanız gerekir. Kılıf, telefonunuzun arka bölümünün zarar görmesini, ekran koruyucu ise ekranınızın çizilmesini engelleyecektir. Bu bileşenler olmadan, ne kadar özen gösterseniz de sürekli elinizde olan telefona zarar vermeme ihtimaliniz oldukça düşüktür. Bu nedenle telefonunuzu uygun koruyucularla muhafaza etmeniz yüksek önem taşır.

Hangi Telefon Aksesuarları Alınmalı?

Telefon çeşitleri ve modelleri arttıkça, telefonu tamamlayan aksesuarların da çeşitleri artıyor. Telefonunuzu satın alırken modeline, fiyatına, işlevselliğine dikkat ediyorsunuz. Ancak aslında size önerebileceği ya da birlikte kullanabileceğiniz aksesuarlara da dikkat etmelisiniz. Eğer bir telefon markasının, sizin çok ihtiyacınız olan ama o markaya özel bir aksesuarı varsa, sırf bu nedenle o telefonu satın alabilirsiniz. Örneğin, artık vazgeçilmeziniz olan ve hem telefonla konuşurken hem telefonunuzdan müzik dinlerken kullandığınız kulaklıkların telefon girişleri her telefon için farklıdır. Eğer seçtiğiniz telefonun girişine uygun kulaklık modelleri istediğiniz kalitede değilse, giriş uyuşmazlığı nedeniyle başka seçeneğiniz olmayacaktır. Ya da eğer bluetooth kulaklık tercih ediyor, kablolu kulaklık kullanmak istemiyorsanız, bluetooth destekleyen bir telefon aldığınızdan emin olmalısınız. Aksesuar beklentileriniz, telefon seçiminizi doğrudan etkiliyor.

Telefon Fiyatları

2.258.100 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Apple
  2. Samsung
  3. Huawei
  4. Xiaomi
  5. Anker
  6. Case 4U
  7. Spigen
  8. Honor
  9. LG
  10. Meizu
  11. Vestel
  12. Asus
  13. General Mobile
  14. Cekuonline
  15. Teknomeg
  16. EXCLUSIVE
  17. Kılıf Merkezi
  18. GoGo
  19. Gpack
  20. Bordo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642
BAŞA DÖN