Sobalar ve Isıtıcılar

Soba ve Isıtıcı

Soğuk havalarda ısınmak için birçok cihaz kullanılmaktadır. Elektrikli ısıtıcı da bunlardan biri olmaktadır. Bu cihazlar elektrikten ışıma ısısı üreterek çalışmaktadır. Hızlı ve pratik bir ısınma sağlamak için kolaylıkla kullanılabilirler. Elektrikli ısıtıcılar birden fazla ısıtma türüne sahiptirler. Isıtıcı modelleri buna göre ayrılmaktadır. Kullanımı açısından avantajlıdır. Herhangi bir bakım istemeyen bu cihazlar elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Evde, ofiste ya da istenilen herhangi bir alanda rahatça kullanılabilir. Bu ısıtıcı modelleri kullanıldığı ortamı hızlı bir şekilde ısıtmaktadır. Elektrikli ısıtıcıların yanı sıra soba da senelerdir kullanılan ısıtma çeşitlerinden biri olmaktadır. Soba genellikle odun ya da kömür yakarak kullanılmaktadır. Elektrik ile çalışan sobalar da bulunmaktadır. Kuzine soba da çeşitlerinden biridir. Kuzine sobalar birden çok amaç için kullanılabilen pratik bir soba çeşididir. Sadece ısıtma için değil yemek yapmak için de kullanılabilmektedir.

Kış mevsiminde doğalgaz kullanmak yerine elektrikli ısıtıcıları ya da sobaları tercih edebilirsiniz. Isıtmak istediğiniz belli bir alan varsa bunları kullanarak daha verimli sonuçlar alabilmeniz mümkün olmaktadır. Elektrik enerjisi ile çalışan ısıtıcılar bu yönden kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Ayrıca kullanıldığı alanda etkili bir şekilde ısıtma gerçekleşmektedir. Fanlı, infrared ve yağlı radyatör olarak üç türde elektrikli ısıtıcı bulunmaktadır. Hepsinin kendine has özellikleri vardır. Birbirinden farklı özelliklerini değerlendirerek kendi tercihinize uygun bir elektrikli ısıtıcı seçebilirsiniz. Bunun dışında konvektör ısıtıcılar da bulunmaktadır. Bu ısıtıcılar duvara monte edilerek kullanılmaktadır. Isıyı kullanılan alanın her yerine homojen şekilde dağıtmayı amaçlamaktadır. Bu model tasarım açısından da çok yer kaplamamaktadır. Konvektör ısıtıcılar elektrik enerjisi ile çalışan ısıtıcı modellerinden biridir. Elektrik enerjisi ile çalışan birçok ısıtıcı birbirinden farklı modelleri ile sayfamızda yer almaktadır. Soba kullanmak isteyenler için kuzine soba gibi ısıtıcı çeşitleri de bulunmaktadır.

Fanlı ve Infrared Elektrikli Isıtıcılar

Fosil yakıt kullanmadan ısınmak istiyorsanız elektrikli ısıtıcılar mantıklı bir seçim olmaktadır. Elektrikli ısıtıcılar elektrik enerjisi ile çalıştıkları için avantajlı bir kullanım sunmaktadır. Hızlı ve pratik olan bu ısıtıcıların birçok modeli bulunmaktadır. Fanlı, infrared, yağlı radyatör ve ayak ısıtıcıları olarak dört gruba ayrılmaktadırlar. Fanlı ısıtıcılar oldukça fazla kullanılan bir modeldir. Isıtıcı fan, kullanıldığı alana sıcak hava vermektedir. Çok fazla elektrik kullanmadığı için tasarruflu bir ısıtıcıdır. Ayrıca kablosunu saklamak için özel yuvaları bulunan modeller bulunmaktadır. Böylelikle ürünü güvenle kullanabilirsiniz. Fanlı ısıtıcıları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her açıdan kullanışlı bir ısıtıcıdır. Bunun yanı sıra infrared ısıtıcı modelleri bulunmaktadır. Infrared diğer adı ile kızılötesidir. Infrared ısıtma sistemi çok sık kullanılan, önemli bir sistemdir. Infrared ısıtıcılarda kızılötesi ışınlardan oluşan ışık ile ısı sağlanmaktadır. Bunun en önemli özelliği havayı değil ışığı kullanarak ısı üretmesidir. Isıtıcıların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Teleskopik ayaklı, orbit kule biçiminde ya da dikey şekilde gibi birbirinden farklı çeşitler vardır. Hepsinin farklı avantajları bulunmaktadır. Ayrıca duvara sabitlenerek de kullanılabilen ısıtıcılar mevcuttur. Duvara sabitleyerek daha az yer işgal etmesini sağlayabilirsiniz.

Teleskopik ayaklı olan modellerde ayağın yüksekliğini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Dikey duruşlu olanlar da daha az yer işgal eden modellerden sayılmaktadır. Duvara sabitlemeden kullanmak isteyenlerin tercihleri arasında olmaktadır. Bu ısıtıcı modelleri uzaktan kumandalı ya da termostatlı olabilmektedir. Uzaktan kumanda içeren modeller kullanıcıya istediği mesafeden ısıtıcıyı kontrol edebilme fırsatı vermektedir. Bu da kolaylık sağlayan bir özelliktir. Termostatlı olan modellerde kullanıcılara farklı sıcaklık dereceleri sunulmaktadır. Böylece istenilen dereceye getirme kontrolü tamamen kullanıcıya verilmektedir. Termostatı olan modellerde istenilen dereceye ayarlandıktan sonra sıcaklık o dereceye ulaştığında devreye otomatik termostat girmektedir. Böyle kullanımı olan modellerde enerji verimi sağlanmaktadır. Aşırı ısınmayı ya da soğumayı önleyen güvenlikli infrared ısıtıcılar da mevcuttur. Devrilmesini önleyen emniyetli modeller de vardır. Bu ısıtıcılar rahat kullanım sağlamakta ve kullanan kişilerin güvenliğini düşünmektedir. Zamanlayıcı özelliğine sahip olan ısıtıcılar ile tasarruflu kullanım mümkündür. Rahat ve güvenli tasarımları ile müşterileri memnun etmektedir. Performans açısından da verimlidir. Bunun yanı sıra infrared ısıtıcılar çokça tercih edilen modellerden biridir. Enerji verimliliği sağlayan kullanması pratik ısıtıcılardır. Birçok farklı modeli bulunmaktadır. Modellerden herhangi birini zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olacak şekilde seçebilir ve değerlendirebilirsiniz. Isıtıcı fiyatları ve modelleri ile sayfamızda bulunmaktadır.

Elektrikli Sobalar ve Kuzine Soba

Kış mevsimi dendiğinde akla gelen şeylerden biri yüksek ısıtma gücüne sahip sobalar olmaktadır. Soba özellikle doğalgazdan önce her evin tercih ettiği ısınma aracıydı. Hala çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Sobalar odun ya da kömür ile ısı yaymaktadır. Teknoloji geliştikçe sobanın da farklı modelleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunlardan biri elektrikli ısıtıcı soba olmaktadır. Bu ısıtıcıların birçok farklı modeli bulunmaktadır. Hepsi farklı özelliklere ve işlevlere sahiptir. Quartz soba bu modellerden biridir. Quartz, infrared ısıtıcı gibi kızılötesi ışınlar ile ısı üreten bir ısıtıcı türüdür. Doğrudan ısıtma sağlamaktadır. Bu ısıtıcıların birçok çeşidi bulunmaktadır. Portatif ve kullanması rahat cihazlardır. Hafif yapıları ile istediğiniz zaman bir yerden bir yere taşıyabilirsiniz. Devrilme emniyeti olan modellerden tercih ederek güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıcaklığı ayarlayabileceğiniz düğme bulunan modeller de mevcuttur. Elektrikli sobalar dışında birçok kişinin tercih ettiği modellerden biri de kuzine soba olmaktadır. Kuzine sobalar ısınma amaçlı kullanılmanın dışında yemek yapmak, su ısıtmak ya da fırın amacı ile de kullanılabilmektedir. Bulunduğu yeri kolayca ısıtan kuzine sobayı odun ya da kömürden elde edilen ateşle lezzetli yemekler yapmak için de kullanabilirsiniz.

Kuzine soba kullanışlı ve ekonomik bir ısıtma aracıdır. Çabuk yanar ve bulunduğu alanı hızlıca ısıtır. Enerji tasarrufu için yemeklerinizi doğalgaz kullanarak yapmak yerine kuzine soba ile yapabilirsiniz. Soğuk havalarda içinizi ve bulunduğunuz ortamı sıcacık edecek kuzine sobalar tercihleriniz arasında bulunabilir. Kuzine sobaların birbirinden farklı renkleri ve işlemeli modelleri bulunmaktadır. Bu açıdan dekoratif bir eşya olarak da görülmektedir. Elektrikli sobalar, elektrikli ısıtıcı olarak da bilinmektedir. Elektrik enerjisi ile kullanılan bu cihazlar daha az enerji harcadıkları için tasarrufludur. Ayrıca bulundukları alanları kolayca ve hızlı bir şekilde ısıtabilmektedir. Birçok modeli bulunan elektrikli sobalar işlevsel özellikleri ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Bu özellikler her birinde değişiklik göstermektedir. Teleskop ayaklı ya da dikey duruşlu gibi farklı modellere sahiptir. Teleskop ayaklı olan modellerde ısıtıcınızın boyunu dilediğiniz gibi ayarlamanız mümkün olmaktadır. Dikey duruşlu olan ısıtıcı modelleri ise daha az yer işgal etmektedir. Fazla alana sahip olmayan kullanıcıların rahatlıkla tercih edebileceği bir modeldir. Ayrıca bu ısıtıcıların duvara monte edilebilme özelliği de bulunmaktadır. İstek ve ihtiyaç doğrultusunda ilerleyerek tercih edilebilecek birçok elektrikli soba modelleri bulunmaktadır. Sayfamızdan bu modelleri kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Konvektörler ve Ayak Isıtıcıları

Elektrikli ısıtıcılar çok kişi tarafından tercih edilen cihazlardandır. Elektrik enerjisi ile çalışan bu cihazlar tasarruf sağlayabilmektedirler. Birçok modeli bulunan elektrikli ısıtıcılar ihtiyaç ve isteğe göre farklı farklı tercih edilebilir. Konvektörler de elektrikli ısıtıcı modellerinden biridir. Konveksiyon akımlarını kullanarak çalışan bir ısıtıcı türüdür. Konvektörler bulunduğu alandaki havayı ısıtmaktadır. Yapı ve görünüm olarak hafif ve yer işgal etmeyen bir ısıtıcı türüdür. Duvara petek gibi monte edilerek kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tekerlekli modelleri de mevcut bulunmaktadır. Bu şekilde konvektörünüzü istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Konvektör ısıtıcıların aşırı ısınmaya karşı önlem alan modelleri de mevcut bulunmaktadır. Aşırı ısınma sonucu konvektör bunu anlamakta ve kendini otomatik olarak devre dışı bırakabilmektedir. Güvenlik açısından bu modelleri de tercih etmek isteyebilirsiniz. Konvektörlerin içinde fan bulunmamaktadır. Havayı ısıtarak ve devridaim yaparak konveksiyon akımı oluşturmakta ve bu şekilde çalışmaktadır. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan cihazlardır. Bu nedenle konvektörleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Elektrikli ısıtıcıların bir diğer modeli ise daha özel amaç ile kullanılabilecek olan ayak ısıtıcılarıdır. Özellikle kışın vücudun en çok üşüyen kısımlarından biri ayaklar olmaktadır. Ayak ısıtıcı elektrikli bir ısıtıcı türüdür ve ayakları ısıtmak için kullanılmaktadır. Bu yüzden ayak ısıtıcıları farklı tasarım ve modelleri ile karşınıza çıkmaktadır. Evde, ofiste ya da istediğiniz herhangi bir yerde bu cihazı kullanarak rahatlıkla ayaklarınızı ısıtabilirsiniz. Bazı modellerde sıcaklığı ayarlayabileceğiniz kademeli güç seçeneği bulunmaktadır. Sıcaklığını ayarlayabileceğiniz modellerde uzaktan kumanda seçeneği de bulunabilmektedir. Özellikle soğuk yerlerde gün boyu durmak zorunda olan ya da soğuk yerlerde çalışanlar için ayak ısıtıcıları rahat ve sağlıklı bir çözüm olmaktadır. Bazı modeller farklı renklerde ahşap görünümlü tasarımlara sahip bulunmaktadır. Bunlardan tercih ederek zemine uygun ve şık seçimler yapabilmeniz de mümkündür. Ayak ısıtıcıları oldukça portatif ve rahat cihazlardır. İstediğiniz yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Elektrik enerjisi bulunan her yerde kullanılabilmektedir. Elektrikli soba ya da ısıtıcı olarak bilinen bu cihazlar çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Farklı modelleri ile çeşitli avantaj ve özelliklere sahiptirler. Havayı kirletmeyen, sağlığınızı kötü etkilemeyen ve kullanımı rahat olan ürünlerdir. Bulunduğu ve kullanıldığı alanı oldukça hızlı bir şekilde ısıtmaktadır. İstediğiniz yerde kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış modelleri bulunmaktadır. Pek çok model içermektedir. Birbirinden farklı konvektör ve ayak ısıtıcı fiyatları ve modelleri ile sayfamızda yer almaktadır. Siz de tercih ettiğiniz herhangi bir modeli hemen sipariş verebilirsiniz.

Farklı Modelleri ile Elektrikli Soba ve Isıtıcılar

Isınma için kullanılan pek çok ısıtma türü ve cihazı bulunmaktadır. Bunlardan biri de elektrik enerjisi ile çalışan ısıtıcılardır. Elektrikli ısıtıcılar da kendi içlerinde dörde ayrılmaktadır. Bunlar; fanlı, infrared, yağlı radyatör ve ayak ısıtıcılarıdır. Bu grupların da birbirinden farklı model ve çeşitleri bulunmaktadır. Elektrikli ısıtıcılar, elektrikli soba olarak da bilinmektedir. Hepsi oldukça kullanışlı ve şık modellerden oluşmaktadır. Fanlı ısıtıcılar içlerinde bulunan fan sistemi ile havayı ısıtmak yerine kullanıldıkları alanı ısıtmaktadırlar. Fanlı modeller elektrik tasarrufu yapmanıza da yardımcı olmaktadırlar. Birçok modelinde kablo saklama yuvaları bulunmaktadır. Böylece kablo yüzünden oluşabilecek olası tehlikeler de önlenmiş olmaktadır. Ayrıca fanlı ısıtıcılarda sıcaklığı ayarlayabileceğiniz düğme de bulunmaktadır.

Şık ve rahat bir kullanım isteyen kişiler için önerilebilecek modellerden biri elektrikli soba şömineli modeller olabilir. Şömine normalde odun ya da kömür ile kullanılan şık bir ısıtma türüdür. Fakat teknolojinin de gelişmesi ile şömine efektli elektrikli ısıtıcılar üretilmeye başlanmıştır. Elektrikli şömine ile evinizi, ofisinizi ya da istediğiniz herhangi bir mekânı ısıtabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli soba camlı modelleri ile de yer almaktadır. Camlı tasarımı sayesinde daha korunaklı ve güvenli olan bu ısıtıcıları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu modellerin çoğu infrared ısıtıcılar olarak yer almaktadır. Infraredin diğer adı kızılötesidir. Kızılötesi ışınlar ile sağlanan ısı elektrikli ısıtıcılarda çokça tercih edilmektedir. Bu modelin önemli özelliklerinden biri havayı değil ışığı kullanarak ısı üretmesidir. Böylelikle daima temiz hava soluyarak kullanılan alanın ısınmasını sağlayabilirsiniz. Farklı modeller arasında teleskopik ayaklı olanlar bulunmaktadır. Teleskopik ayaklar sayesinde cihazı istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Dikey oluşları fazla yer işgal etmemesi konusunda kullanan kişilere avantaj sağlamaktadır. Duvara monte ederek de yer işgalini önleyebilirsiniz. Birçok modelde tekerlekli ayak bulunmaktadır. Tekerlekli ayaklar sayesinde ısıtıcınızı istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Devrilme tehlikesini önleyen güvenli sistemler içeren ısıtıcılar da bulunmaktadır. Bu sistem kullanıcıya güven vermektedir. Yağlı radyatör ısıtıcılar da modellerden birisidir. Bunların içerisinde su yerine yağ bulunmaktadır. Radyatörün içindeki yağ elektrik ile ısınmakta ve kullanıldığı alana sıcaklık yaymaktadır. Son olarak da ayak ısıtıcıları vardır. Vücudun en çok üşüyen yerleri olan ayaklar için kullanılmaktadır. Oldukça portatif ve kullanımı rahattır. Soğuk ortamda bulunmak zorunda olanlar için rahat bir çözümdür. Elektrikli ısıtıcı ve soba fiyatları ve modellerini sayfamızdan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Birçok Seçenek ile Elektrikli Isıtıcı ve Soba Modelleri

Soğuk havalarda sağlığı korumak için ısınmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde birçok ısınma türü ve cihazı bulunmaktadır. Bunlardan biri elektrik enerjisi kullanarak ısınmadır. Elektrikli soba ve ısıtıcılar bu amaç için sıkça tercih edilen ürünlerdir. Farklı modelleri bulunan bu ürünlerin kullanımı rahattır ve kullanan kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Teleskopik ayak, dikey yapı ya da devrilmeyi önleyen güvenlik sistemleri ile kullananlara rahatlık sunmaktadır. Teleskopik ayaklar elektrikli ısıtıcının istenilen boy seviyesine getirilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra tekerlekli ayağa sahip olan modeller sayesinde cihaz istenilen yere kolaylıkla götürülebilmektedir. Ayrıca hafif ve portatif yapısı ile taşıması oldukça kolay olmaktadır. Dikey yapıya sahip olanlar fazla yer işgal etmesini önlemektedir. Bu modeli tercih etmek istemeyenler ısıtıcılarını duvara monte ederek de kullanabilmektedirler. Yüksek ısı veren bu cihazların devrilmesi tehlikeli bir durum oluşturabilir. Bu yüzden devrilmeyi önleyen güvenli sistemler oluşturulmaktadır. Bu güvenli sistem ile olası devrilme tehlikesi de ortadan kaldırılmaktadır. Kullanacak kişiye güven vermektedir. Bu özelliklerin dışında uzaktan kontrol edebilmek için uzaktan kumandası bulunan modeller bulunmaktadır.

Elektrikli ısıtıcının uzağında bulunsanız bile uzaktan kumandası ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu cihazların üzerlerinde ısıyı ayarlamak için düğmeler bulunmaktadır. Belli ısı kademeleri düğme ile rahatça ayarlanabilmektedir. Termostatlı olan modellerle de cihazı farklı sıcaklık derecelerinde kullanabilmeniz mümkündür. Bazı ısıtıcı modelleri otomatik termostatlı olabilmektedir. Belli bir sıcaklığa erişildiğinde ısıtıcı otomatik olarak kendini devre dışı bırakmaktadır. Bu da güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Elektriği çok fazla kullanmamakta ve böylece tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadırlar. Elektrikli ısıtıcıların dışında sobalar da günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Soba modellerinden birisi de kuzine sobalardır. Kuzine sobalar sadece ısınmak için değil aynı zamanda yemek yapmak için ve fırın olarak da kullanılabilmektedir. Bu yönleri ile çok amaçlı bir ürün olmaktadır. Odun ya da kömür ile kullanılmaktadırlar. Isınmanıza yardımcı olan bu sobalar aynı zamanda yüksek ateşte pişirilen lezzetli yemekler yapmanıza da yardımcı olmaktadır. Diğer yandan doğalgaz yerine kuzine sobayı kullandığınız için enerji tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Kuzine sobalar çabuk yanar ve etrafı hızlı bir şekilde ısıtır. Bu da sağladığı avantajlardan biri olmaktadır. Birbirinden farklı renk ve desenleri ile kuzine soba çeşitleri size birçok seçenek oluşturmaktadır. Birbirinden farklı elektrikli ısıtıcı ve soba modelleri Hepsiburada’da bulunmaktadır. Sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve değerlendirebilirsiniz. İstek ve ihtiyacınıza uygun bir ürünü tercih edebilir ve hemen sipariş edebilirsiniz.

Soba Nasıl Kurulur?

Bacanın temiz olduğundan emin olduktan sonra soba kurulumunu yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz kadar soba borusunu güvenli bir şekilde birleştirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Soba Nasıl Temizlenir?

Fırça ile soba borularının içerisindeki biriken külleri ve sabunlu bir ıslak bezle de sobanızın içini temizleyebilirsiniz. Bu işlemleri ayda bir kez tekrarlamanız soba kullanımınıza yararlı olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Soba ve Isıtıcı Fiyatları

3333 ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Isıtma ve Soğutma
Isıtma ve Soğutma
Sobalar ve Isıtıcılar
Sobalar ve Isıtıcılar
Isıtıcı Ayakları & Aparatlar
Isıtıcı Ayakları & Aparatlar
Infrared Isıtıcılar
Infrared Isıtıcılar
Yağlı Radyatörler
Yağlı Radyatörler
Quartz Sobalar
Quartz Sobalar
Fanlı Isıtıcılar
Fanlı Isıtıcılar
Ayak Isıtıcıları
Ayak Isıtıcıları
Konvektörler
Konvektörler
Seramik Isıtıcılar
Seramik Isıtıcılar
Doğalgaz Sobaları
Doğalgaz Sobaları
Karbon Isıtıcı
Karbon Isıtıcı
Konveksiyonel Isıtıcı
Konveksiyonel Isıtıcı
Panel Isıtıcı
Panel Isıtıcı
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 42 / 3333 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?