Konvektörler

Konvektörler

Konvektör elektrikli radyatör sınıfında yer alan ve ortamda bulunan havanın uygun koşullara getirilmesini sağlayan bir cihazdır. Elektrik enerjisini kullanarak ortamda ki havayı alıp yeniden ortama ileten ısıtıcı türleri arasında yer alır. Bütçe dostu olan bu cihazlar enerji tüketimi bakımından son derece idealdir. Ancak enerji tüketim miktarı modellerine göre farklılık gösterir. Hem iç hem de dış mekanlardaki sıcaklığı korumak için farklı ısıtıcılardan yararlanılır. Bunlardan birisi de konvektörlerdir. Özellikle kolay kullanımları sayesinde öne çıkan bu cihazlar hızlı bir şekilde ortamın ideal sıcaklığa kavuşmasına yardımcı olur. Yüksek bir ısı yayılımını sağlayan aynı zamanda toz problemi olmayan konvektör ısıtıcı modelleri solunum yollarını rahatsız etmeden çalışır. Havada bulunan toz, yayılan ısı sayesinde tutularak kişilere daha fresh bir hava sunar. 

Konvektör Isıtıcıların Avantajları Nelerdir?

Konvektör ısıtıcı nedir? Sorusu oldukça merak edilen konular arasında yer alır. Özellikle ısıtıcı gereksinimi olan kullanıcılar açısından daha da önemlidir. Konvektörler hem marka hem de nitelik açısından farklılık gösterir. Elektrik ile çalışan ve ortamda ki havayı ısıtmaya yarayan bu cihazlar iç mekanlarda oldukça yüksek kapasitede bir ısıtma imkanı sunar. Son derece sessiz çalışan bu cihazlar ideal sıcaklığın sağlanmasına yardımcı olur. Birçok modelde bulunan zamanlayıcı özelliği ile uyku düzenini dikkate alarak ısınma ayarlamaları yapabilirsiniz. Konveksiyonel bir hava aktarımına sahiptir. Bu durum da kullanıcı sağlığı açısından önemli bir avantaj sağlar. Bunun yanında enerji tasarrufu açısından da idealdir. Çok işlevsel tasarımları olduğundan kolaylıkla iç mekan dekorasyonlarına uyum sağlar. Bunun yanında çok hızlı bir şekilde ısındıkları için içerideki soğuk havanın da çabucak kırılmasını sağlar. Bu da daha az enerji tüketimi sağlar. İnce, estetik tasarımları ile mekanların içerisinde çok fazla yer kaplamazlar ve kablo kalabalıkları meydana getirmezler. Portatif ısıtma cihazları olduğu için yaz aylarında temizleyerek bir sonraki kış ayına kadar kolayca saklayabilirsiniz. Soğuk havalarda oldukça etkin bir ısıtma imkanı sunar. 

Konvektör Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Konvektör ne demek? Sorusuna radyatör sınıfında değerlendirilen bir ısıtıcı modelidir şeklinde yanıt verilebilir. Bu cihazların çok basit bir çalışma prensibi vardır. Öncelikle doğal bir hava akışı vardır ve alınan hava korumalı rezistanslar sayesinde ısıtılır ve sonra tekrar ortama gönderilir. Bu nedenle de birçok iş yeri ve ev ortamında kullanımı çok idealdir. Konvektör ısıtıcı satın alırken şu noktaları mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • Konvektör Isıtıcılarda Model Seçimi

Konvektör seçimlerinizi yaparken model seçimine önem vermeniz gerekir. Kullanılacağı oda boyutlarına göre bir seçim yapmak yer kaplaması açısından son derece önemlidir. Bunun yanında ahşap rengi, siyah, gri ya da beyaz tonlarından birini seçebilirsiniz. Bu ürünlerde özellikle üst kısımlarda bulunan filtre kısımları son derece önemli konulardır. Duvara monteli modelleri tercih edebileceğiniz gibi dik duran ve portatif özellikte olan konvektörleri de seçebilirsiniz. Bu ürünlerde en çok tercih edilenler genelde duvara monte edilebilenlerdir. Bunlar hem boyut olarak daha idealdir hem de yer kaplamaması açısından çok işlevseldir. 

  • Konvektör Gücüne Dikkat Etmelisiniz 

Konvektör ısıtıcılar farklı watt değerine sahiptir. En yüksek watt değerinde satın almak daha iyi bir ısınma sağlar. Konvektör ısıtıcı 2000w en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu ısıtıcı modelleri beklentileri en iyi şekilde karşılar ve ortamda ki havayı kısa sürede değiştirerek ideal seviyeye getirir. Bunların yanında 1000 watt, 1500 ve 2500 watt modeller de bulunmaktadır. 

  • Mekan Boyutlarına Uygun Konvektör Isıtıcı Almalısınız

Konvektör ısıtıcı modellerini satın alırken ortamın büyüklüğü son derece önemlidir. Orta boyutlarda bir oturma odasını ısıtmak isterseniz rahatlıkla 1000 watt yeterli olacaktır. Bununla birlikte geniş salonları ya da ofis ortamlarını ısıtmak için tercih ediyorsanız 2000 ya da 2500 watt modelleri seçmelisiniz. 

  • Kullanım Konforuna Önem Vermelisiniz

Isıtıcı modellerinde en büyük problem bu cihazların ortamda yer kaplamasıdır. Aynı zamanda kablo kalabalığı çıkarması ya da bir yerden bir yere zor şekilde taşınmasıdır. Eğer konvektör ısıtıcıyı farklı yerlerde kullanacaksanız portatif olan ve tekerlekli modelleri seçmelisiniz. Bunun yanında sabit kullanmayı düşünüyorsanız seçimlerinizi duvara monteli şekilde almanız daha idealdir. 

  • Yedek Parçası Kolay Bulunabilen Markaları Tercih Edin

En ideal konvektör ısıtıcılar arasından seçim yaparken aynı zamanda yedek parçası kolay bulunabilen markaları tercih etmelisiniz. Sizlere hızlı bir servis olanağı sağlayacak markalar her zaman için bu cihazların daha hızlı bir şekilde bakım ve onarımdan geçirilmelerini sağlar. Konvektör valut seçimlerde dikkat edilen detaylar arasında bulunur. 

Konvektör Isıtıcı Kullanımı

Konvektör ısıtıcı modelleri son yıllarda en fazla tercih edilen ısıtma cihazları arasında yer alır. Bu cihazların tercih edilmesindeki en önemli neden de güvenli bir ısınma imkanı vermesidir. Her türlü güvenlik detayının düşünüldüğü bu ısıtıcılar son derece kaliteli ısınma çözümleri sunar. Yaşanılan ortamlarda doğal bir ısıtma sağlayarak yaşam koşullarınızı en iyi şekilde iyileştirir. Bu cihazları kullanabilmek için kullanım kılavuzunu detaylı olarak incelemek gerekir. Her markanın kendine göre bir çalışma prensibi vardır. Bu nedenle de bu prensipleri dikkate alarak çalıştırmanız gerekir. Aynı zamanda derecesini ayarlamak ve zamanlama özelliklerinden yararlanmak da önemli detayları arasında bulunur. 

Elektrikli Konvektör Fiyatları 

Yeni nesil ısıtıcı modelleri arasında yer alan konvektör ısıtıcılar son derece ideal tasarımlardır. Bu tasarımlar evlerde ve iş yerlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek bir performansa sahip olmaları aynı zamanda estetik duruşları ile mekanda fazlalık yaratmamaları bu cihazların çok ideal olmalarını sağlar. Fiyatları bakımından da hemen her bütçeye uygundur. Konvektör ısıtıcı fiyatları ulaşılabilir olup her kullanıcı bu ürünleri kolaylıkla temin edebilir. Ancak ürünlerin fiyatları modellerine, çalışma şekillerine, güç derecelerine ve hatta renklerine göre farklılık gösterebilir. Ancak her durumda çok ideal tasarımlardır ve beklentileri en iyi şekilde karşılar. Son derece fonksiyonel tasarımlar olan ısıtıcılar ortamlarda yarattıkları sıcak etkiye karşın çok az elektrik harcar. Bu da cihazların daha da işlevsel olmasını sağlar. Birçok kullanıcı en iyi konvektör ısıtıcı modelleri arasından seçimlerini yaparak evlerinde ve iş yerlerinde ideal sıcak ortam yaratabilir. Her bütçeye uygun olarak satışa sunulması bu cihazların birçok mekanda tercih edilmesini sağlar. Konvektör seçimlerinizi yaparken kullanılacağı alanı göz önünde bulundurmak ve enerji tüketim seviyesine dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu cihazlar beklentileri en iyi şekilde karşılayan modellerdir ve kullanıcı açısından son derece rahat bir kullanıma sahiptir. Uygun fiyatlarıyla da her zaman öne çıkan ısıtıcılar arasında yer alır. 

Konvektör Isıtıcılar Nerede Kullanılır?

Konvektör ısıtıcı modelleri birçok mekanda kullanılabilir. Genel olarak iç mekanlarda kullanılsa da dış mekanlarda da kullanılabilmektedir. Kış bahçesi ve teras gibi alanlarda da yakın mesafeleri ısıtmak için kullanabilirsiniz. 

Konvektör Isıtıcılarda Hangi Modeller Tercih Edilmelidir?

Konvektör ısıtıcıyı eğer sabit bir şekilde kullanacaksanız duvara monte modeller yer kaplamaması açısından daha idealdir. Ancak başka yerlere taşımanız gerekecek ise tekerlekli ve taşınabilir modeller daha idealdir. 

Konvektör Isıtıcı Performansı Yüksek Midir?

Konvektör ısıtıcı modellerinde performans son derece yüksektir. Ancak bu durum birçok faktöre göre farklılık gösterir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Konvektör

142 ürün listeleniyor
İvigo
Nobo
Beha
Luxell
Kumtel
Delonghi
Kuas
Solaris
Beko
Bosch
Aeon
Arçelik
Firelli
Flavel
Germo Stein
Heatart
MAKTEK
Markasız
Simfer
Koenic
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 142 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?