Kamp & Kampçılık Malzemeleri

Kamp Malzemesi

Baraka ve çadırlar aracılığı ile şehirden uzaklaşmayı ve doğada vakit geçirmeyi amaçlayan kampçılık 150 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. Dünyanın birçok farklı bölgesinde, ormanlarında ve sahil kıyılarında konaklanıp kamp ateşi yakılabilir. Yapılan bu doğa kaçamaklarında konaklamadan başlayarak yemek yapmaya kadar tatilin keyifli ve konforlu geçmesini sağlayan çeşitli kamp malzemesi bulunur. İhtiyaç duyulan malzemeler gidilen yere, mevsime, kişi sayısına ve kamp süresine göre değişkenlik gösterir. Gereksiz ağırlıkların taşınmamasını ve pek çok sorunla başa çıkılmasını kolaylaştıran doğru ürünler, doğada geçirilen vakitlerin daha keyifli, daha pratik, daha güvenli ve daha konforlu bir hale dönüşmesini sağlar. Yeni başlayanlar için çadırdan, uyku tulumuna, şişme yataktan mata, sandalyeden ocağa ve el fenerinden termoslara kadar birçok kamp ekipmanı üretilir Ayrıca kamp aktiviteleri arasında oluşabilecek acil durumlar için ilk yardım çantaları da bulunur.

Tatil Anlayışını Değiştiren Kamp Çadırı Modelleri

Kamp ekipmanları arasında şüphesiz ilk akla gelen malzemelerden biri kamp çadırı olur. Kamp süresince daha güvenli ve konforlu barınma ihtiyacını karşılayan ürünler, farklı fonksiyonel özellikleri ile birçok kullanıcıya hitap eder.

Tek kişilikten 8 kişiliğe kadar çıkan çadır modelleri otomatik ve manuel kurulum seçenekleri sunar. Teleskopik olarak içe içe geçen ya da katlayarak kurulumu yapılan çadırların ana iskeletleri sağlamlıkları ile öne çıkar. Pratik özellikleri ile kolaylıkla kurulabilen modeller birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale gelir. Otomatik tasarımlarda ise çadırın aç ve kapa fonksiyonu bulunur. Tek bir hamle ile rahatlıkla açılabilen otomatik çadırlar aynı şekilde tek bir katlama hareketiyle de katlanarak muhafaza edilir.

Çadır çeşitleri içerisinde bazı modellerde konforu daha fazla artırmak için havalandırma penceresine yer verilir. Bu pencere temiz hava almak için fermuarın açılma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Ayrıca pencere sayesinde davetsiz misafirlerin içeriye girmesi de engellenir. Penceresiz olan modeller için de sineklikli çadır çeşitleri üretilir.

Farklı boyutlarda üretilen çadırlar kullanım tarzına ve beklentilere uygun tasarımsal özellikler taşır. 4 ve daha büyük hacimlere sahip olan kamp çadırları iki kapılı olma özelliği ile büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. İstenilen yerden girip çıkmayı kolaylaştıran kapılar sürekli çevresinden dolaşarak girmeyi engeller.

Minimal tasarımları dikkat çeken çadır çeşitleri çantanın altında ya da yan bölümlerinde gönül rahatlığıyla taşınır. İnce ve esnek kumaşları ile kolayca şekillendirilebilen modeller, ultraviyole ışınlarının çadır içine girmesini önleyecek şekilde tasarlanır. Böylece kavurucu sıcaklarda bile güneş ışınlarının kullanıcıları rahatsız etmesi önlenir. Rüzgar, kar ve yağmur gibi zorlu iklim koşullarına karşı kusursuz bir dayanıklılık gösteren mevsim çadırları, su geçirmez kumaşları ile değişen ihtiyaçlara yanıt verir. Bu sayede kumaşı, ergonomik tasarımı, rengi, modeli ve pek çok özelliği ile yüzlerce çeşitteki kamp çadırı arasından en uygun çadırı bulmak oldukça kolaylaşır.

Çift Etkili Koruma Sağlayan Uyku Tulumu Çeşitleri

Uyku tulumları, konfor seviyesinin artmasına yardımcı olan ve kamp malzemeleri arasında büyük bir öneme sahip olan ekipmanlardan biridir. Yüzlerce ürün çeşidi, outdoor aktiviteler sırasında iyi bir ısı yalıtımı yapmak üzere özel olarak tasarlanır. Vücut ısısının dışarı aktarılmasını önleyen tulumlar, gece boyunca ideal vücut ölçüsünün korunmasına destek olur.

Üretilen modeller arasında 4 farklı ısı değeri bulunur. Bu değerler üst limit, konfor, düşük limit ve ekstrem olarak adlandırılır. Üst limitteki tasarımlar, uyku tulumunun içinde uyunabilecek en düşük sıcaklığın değerini ifade eder. Alt limit ise hayati fonksiyonların etkilenmeden 8 saat boyunca kesintisiz uykunun sağlanabileceği ısı değerini gösterir. Ekstrem modeller seçenekler arasında profesyonel dağcılık aktivitelerinde kullanılan üst düzey malzemeler arasında yer alır. Bu tasarımlar, soğuktan korunarak hayatta kalınabilecek minimum ısı değerini temsil eder.

Uyku tulumları mumya tipi ve yorgan tipi olmak üzere 2 farklı şekilde dizayn edilir. Mumya tarzda olan modeller, omuz tarafları geniş ve ayak bölümüne gidildikçe daralır. Böylece darlaşan kısımlarda daha az hava bulunduğu için daha sıcak tutar. Yorgan tipi tulumlar ise dikdörtgen şeklinde olup sundukları yüksek konfor ile öne çıkar. İlkbahar ve yaz aylarının en favori parçalarından olan bu modeller, rahatlıkla hareket etme imkanı sunar.

Uyku tulumlarının üretiminde kullanılan dolgu malzemesi, tulumun yalıtımını doğrudan etkiler. Elyaf ve kaz tüyü seçeneklerinin bulunduğu modeller en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Sentetik olan elyaf ürünler ıslandığında bile ısı yalıtım özelliğini korumaya devam eder. Ayrıca tulumlar kadın ve erkek olmak üzere de farklı seçeneklerde sunulur. Çünkü erkek ve kadın vücut ısıları birbirinden farklı ısı değerlerine sahiptir. Bu nedenle seçim sırasında anatomik yapının göz önünde bulundurulması büyük önem taşır. Kolay temizlenebilirliği sayesinde pratiklik sunan uyku tulumları, antialerjik yapıları ile büyük ilgi görür.

Uyku tulumlarına ek olarak kamp matları da bulunur. Açık ve kapalı alanlarda zemin hijyenini sağlamak için tasarlanan modeller, çadır içinde kullanıldığında zeminin soğuğundan korunmada önemli bir görev üstlenir. Köpük, alüminyum ve plastik gibi materyallerden üretilen matlar, kamp yapılan ortamın koşullarına kolayca uyum sağlar.

Konforlu Bir Deneyim Sunan Şişme Yataklar

Kamp malzemeleri arasında bulunan ve en konforlu uyku deneyimini sunan eşyalar arasında şişme yataklar gelir. Şişme yataklar kamp süresi boyunca verimli bir uyku uyunmasına katkıda bulunur. Ayrıca bu ürün outdoor aktivitelerinden sonra iyi bir dinlenme ortamının oluşturulmasında da önemli bir rol oynar. Yataklar uyku kalitesini artırmanın yanında fiziksel yorgunlukların minimum seviyeye inmesini de sağlar. Böylece kamp koşullarında bile yeni bir güne dinç uyanılması mümkün hale gelir.

Şişme yatak ürünleri, kullanım kolaylığı sağlayan basit yapısı ile kamp tutkunlarının kullanabileceği en portatif malzemeler arasındadır. Tek kişilik ve çift kişilik alternatiflerinin bulunduğu yataklar, çadırların içine sığabilecek boyutlarda üretilir. Ergonomik tasarımları enerjik ve zinde kalmanıza yardımcı olur. Çadır dışında oturma alanı oluşturmak için de tercih edilebilen şişme yataklar, ayrıca ev ortamında misafir yatağı olarak da kullanılır.

Çeşitli seçeneğin bulunduğu şişme yataklar yanında bulunan şişirme pompası ile birlikte satılır. Bu pompalar çok kısa bir süre içerisinde yatağın kullanıma hazır hale gelmesine yardımcı olur. Ürünlerin yüzeyler kadife ya da kadife benzeri dolgu bir malzeme ile kaplanarak üretilir. Böylece üzerine koyula örtü veya nevresimin kayması engellenmiş olur. İmal edilen şişme yatakların büyük bir çoğunluğu su geçirmez özellikte tasarlanır. Kesici ve delici herhangi bir darbeye maruz kalmadıkları sürece uzun süre kullanımına elverişli olan modeller, dayanıklı yapısı ve kaliteli malzemeleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarır.

Gelişen teknolojinin getirdiği yeniliklerden güç alan bazı modeller aldıkları enerji ile saniyeler içinde kendi kendine şişme özelliğine sahiptir. Bu yataklar indirildikleri zaman kolayca şekil alarak tekrar eski haline geri döner ve çantalarda güvenle muhafaza edilir. Oldukça hafif ve elde taşımaya elverişli olan ürünler, konforundan ödün vermeyenlerin ve daha sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamak isteyenlerin keyifli anlar geçirmesine vesile olur.

Kampta Konfor Seviyesini Artıran Portatif Malzemeler

Kamp sırasında barınma ihtiyaçlarının dışında diğer temel ihtiyaçların karşılanmasına fırsat tanıtan birçok ekipmana da yer verilir. Çeşitli modellerin bulunduğu ürünler tek tek satın alınabileceği gibi set halinde de satılır. Malzemeler arasında en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasında portatif mutfak malzemeleri yer alır. Bu ürünler doğa ile içe içe geçirilen keyifli vakitlerde yemek pişirilmesine olanak sağlar.

Kamp yaparken ihtiyaç duyulan başlıca mutfak eşyaları arasında ocaklar, soyacaklar, termoslar, muglar ve ateş başlatıcılar bulunur. Yalnızca sıcak ve soğuk içeceklerin değil yemeklerin taşınmasına da yardımcı olan termoslar kamptaki en kullanışlı ekipmanlar listesinde en üst sırada yer alır. Farklı malzeme ve hacimlerde üretilen modellerin dış kısımları sıcaktan elin yanmasını önleyecek şekilde tasarlanır. Ayrıca içecekleri keyifle tüketmek için birbirinden şık tasarımlara sahip olan mug’larda üretilir. 300-600 ml arasındaki içecekleri soğuk ya da sıcak tutmak bu ürünlerde sıkça kullanılır.

Tekerlekli ve elde taşımaya uygun olan portatif dolaplar, uzun süreli geçen kamp tatillerinde yiyeceklerin muhafaza edilmesini sağlar. Hazırlanan yiyeceklerin sıcak ve soğuk bir şekilde saklanmasını sağlayan gıda çantaları da bulunur. Bu çantaların bölmeli kısımları yiyeceklerin birbirine karışmadan hijyenik koşullarda saklanmasına imkan tanır. Ayrıca ürünler belirli bir zaman aralığında üstün izolasyon performansı da sergiler.

Yemeklerin basit bir şekilde hazırlanmasını sağlayan kamp ocakları kusursuz tariflerin hazırlanmasına ve kamp tatilinin daha konforlu geçmesine destek olur. Portatif, taşınabilir ve kolay kurulumları ile öne çıkan cihazların her kullanıcının ihtiyacına göre çeşitli modelleri bulunur. Değişik yakıtlarla çalışabilen ocaklar uzun süre dayanıklı olması adına paslanmayacak şekilde üretilir. Çakmağın çalışmaması ihtimaline karşı bulundurulması gereken ateş başlatıcılar çok yönlü kullanımlarıyla dikkatleri üzerine çeker. Kamp ocakları, çakmaklar ve ateş başlatıcılar özellikle sert koşullara sahip olan kamplar sırasında hayat kurtarıcı olur. Yemek yapmak ve ısınmak dışında kullanılabilecek olan bu ürünler yabanı hayvanların uzaklaştırılmasına da yardımcı olur. Çakı bıçaklar ise kamp sırasında hemen hemen her türlü işlerin kolay hale getirilmesini sağlar.

Kampı Rahat Bir Hale Getiren Kamp Malzemeleri

Yapılan kamptan keyif alınabilmesi için karşılaşılan problemlere en kısa süre içerisinde ve en pratik şekilde çözüm sunmak gerekir. Gidilecek yerin şartlarına göre götürülecek olan yedek kıyafetler, el feneri, outdoor çanta, sinek kovucu, ilk yardım çantası bu ürünlerin başında gelir. Bunların yanında kamp hayatının olmazsa olmazı olan kamp sandalyeleri kampçıların bir an olsun yanından ayırmadıkları demirbaşlar arasında yer alır. Beklenmedik hava değişimi sırasında oturulacak alan yaratan ürünler kamp keyfinin kaçmasını engeller. Ek parçalar ve kumaşlarla desteklenen sandalyeler, kaliteli malzemeleri ile yamulmalara ve dezenformasyona karşı oldukça dayanıklı şekilde üretilir. Taşıma kapasitesine göre çeşitlilik gösteren modellerin birçoğunda bardak koyma bölümü bulunur. Bunun yanında sandalyelerin katlanabilir olması ve kılıfı ile kolayca taşınabilmesi kamp hayatını ve taşıma işlemini kolaylaştırır. Rahatına düşkün olanlar için tasarlanan yeni nesil kamp sandalyeleri yumuşak yapısı ile kullanıcıları kendine çeker.

Profesyonel ya da amatör fark etmeksizin kamp sırasında doğada geçirilen zamanlarda bazı temel ihtiyaçların yanında bulundurulması gerekir. ihtiyaç duyulan tüm eşyaların bir arada taşınmasını sağlamak için çeşitli tasarımlara sahip outdoor çantalar üretilir. Bu çantalar genellikle sırt çantası şeklinde dizayn edilir ve hareket esnekliği ile tüm dikkatleri üzerine çeker. Farklı büyüklük kapasitesinde göre tasarlanan modeller, 15 litreden 100 litreye kadar değişen iç hacimlere sahiptir. Doğadan ilham alınan kamuflaj deseninin yanında farklı desen alternatifleri ile de üretilen outdoor çantalar, kullanım kolaylığının sağlanabilmesi için farklı boyutlardaki bölmelerden oluşacak şekilde imal edilir.

Kampçılık sırasında ihtiyaç duyulan ısıtıcılar, dışarıda kalınması gereken soğuk gecelerde kullananları hem sıcak tutar hem de sinek ve böcek gibi ısırıklardan korunmasını sağlar. Cep, el, ayak ve vücut ısıtıcıları küçük yapıları ve hafiflikleri sayesinde çantaların içine kolayca sığar. Bunun dışında, termal olan battaniyelerde soğuk havalarda üşünmemesi için kullanıcılara yardımcı olur.

Kedi ve köpek kovucu cihazlar ise bu tür hayvanlardan korkanların yada çekinenlerin tercih ettiği kurtarıcı ürünlerden biridir. Küçük kumanda boyutundaki cihazlar insanların duyamadıkları ancak hayvanların duyabildiği ve bunlardan rahatsız oldukları ultrasonik bi ses frekansı yayar. Kesinlikle hayvanlara bir zararı dokunmayan bu cihazlar, harici olarak alınıp takılan bir mat ve kartuş sayesinde çalışır.

Avantajlı Kamp Malzemeleri Fiyatları

Çeşitli kamp malzemelerinin fiyatları, ihtiyaç duyulan ürüne ve bu ürünlerin fonksiyonel özellikleri ile birlikte malzeme kalitesine göre değişkenlik gösterir. Seçilen çadırların fiyatlarında kişi kapasitesi, fonksiyonel özellikler ve çadırın malzemesi dışında doğa şartlarına uygunlukları doğrultusunda da değişir. Kalabalık ailelerin bir arada konakladığı büyük bir aile çadırının fiyatı tek kişilik çadır modellerine göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunulur. Ayrıca şişme yataklar, uyku tulumları ve matlarında fiyatları performans kalitesine ve ürünün özelliklere bağlı olarak farklılıklar oluşur. Kamp hayatının olmazsa olmaz eşyalarından olan masa ve sandalyeler set olarak satın alındığında fiyatları daha avantajlı olur. Setlerin fiyatları ise malzeme ve kalitenin yanı sıra parça sayısına göre de değişir. Çok amaçlı bir kullanıma sahip olan masa ve sandalyeler, uzun süreli kullanıma elverişleri oldukları için ekonomik fiyatlarda olduğu gözlemlenebilir. Güvenlik malzemeleri olarak bilinen bazı kamp malzemeleri de kampta en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden olup, çok avantajlı fiyatlarla kullanıcıların ihtiyacına yanıt verir. Bu ürünlerin satış fiyatları, tamamen ürünün kullanım alanına bağlı olarak farklılık gösterir. Aynı şekilde sağlık ekipmanları her kampa çıkanların yanında bulundurması gereken ekipmanlardan olup çok uygun fiyatlarda satışa sunulur. Kısa süreli kamp konaklamalarında yiyecek ve içeceklerin muhafaza edilmesini sağlamak için korunaklı gıda çantalarının kullanılması, ekonomik bir çözüm vadeder. Ancak doğada sık sık vakit geçirenler ve kamp yapmayı sevenler için üretilen soğutucu mini dolaplar uzun vadede daha avantajlı bir tercih olur.

Kamp termosları sıcağı ve soğuğu ne kadar süre boyunca muhafaza eder?

Termoslar içinde bulunan içecekleri 8 ila 12 saat arasında sıcak ya da soğuk bir şekilde saklar. Bu, termosun kalitesine, modeline ve bulunduğu ortamın sıcaklık derecesine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda termosun yapıldığı malzeme de bu durumu etkileyen nedenler arasında yer alır.

Soğuktan korunmayı sağlayan uyku tulumlarının ölçüler nedir?

Uyku tulumları, kadın ve erkek kullanıcılara özel olarak farklı boyutlarda tasarlanır. Kadın kullanıcılar için standart modeller 168 cm, uzun modeller ise 183 cm’e kadar üretilir. Erkek uyku tulumları 168 cm, 183 cm ve 198 cm olmak üzere 3 farklı ölçüde satışa çıkar. Ayrıca bazı model ve markalarda 203 cm’de olan erkekler içinde uyku tulumları bulunur.

Satın alınan kamp çadırı hangi alanlara kurulabilir?

Kamp çadırının kurulacağı alanın ve yerin mümkün olduğunca düz olması gerekir. Ayrıca zemin kısmında bulunan tentenin taşlardan arındırılmış olması rahat ve konforlu bir uyku uyunabilmesi açısından son derece önem taşır. Çadır kurulurken rüzgarın esme yönü ve suya olan yakınlığı da dikkat edilmesi gereken faktörler arasında yer alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kamp Malzemeleri Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Outdoor
Outdoor
Kamp & Kampçılık Malzemeleri
Kamp & Kampçılık Malzemeleri
Kamp Duşu & Tuvalet
Çadır
Çadır
Oturma & Dinlenme
Oturma & Dinlenme
Outdoor Çantalar
Outdoor Çantalar
Kamp Mutfağı
Kamp Mutfağı
Şişme Yataklar
Şişme Yataklar
Uyku Tulumu
Uyku Tulumu
Kamp Matı
Kamp Matı
Çakılar & Bıçaklar
Çakılar & Bıçaklar
İlk Yardım & Hayatta Kalma Malzemeleri
İlk Yardım & Hayatta Kalma Malzemeleri
Outdoor Aksesuar
Outdoor Aksesuar
Köpek ve Haşere Kovucular
Köpek ve Haşere Kovucular
Kamp Aksesuarları
Kamp Aksesuarları
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?