Kamp Matı

Kamp Matı Fiyatları

Kamp yapmak, doğanın eşsiz güzelliği ile baş başa kalmak ve keyifli vakit geçirmek için, kaçınılmaz bir etkinliktir. Bazı kişiler kamp yapmayı çok sevmese de, aslında deneyimlendiğinde keyif almamak elde değil. Düşünsenize, oksijenin içinde doğa ile iç içe yeşillik, orman ve çeşmeden su içebilmek, kontrollü ateşler yakmak, ısınmak gibi birçok huzurlu anları yaşayabiliriz. Hele ki, günümüz de bu anları neredeyse artık hiç yaşayamıyoruz. Maalesef, şehir trafiği, yoğun iş tempoları derken ev yapımı yemek yemeye bile, çok vakit bulamadığımız dönemler yaşanabiliyor. Kamp ve doğa ortamları,bu koşuşturma da, biraz uzak gelebiliyor. Ama kendimizi sevelim, ruhumuzu besleyelim ve doğa ile bütünleşerek toprakla yeni enerjiler yüklenelim.

Birçok şehirde, kamp yapmak için alanlar mevcuttur. Doğanın tadını çıkarabilmemiz açısından, resmen kurulu bir düzenin içerisindeyiz. Yoğun tempolardan, bazı insanlar buna vakit bulamamış, kamp tecrübesini hiç deneyimlememiş olsalar da, muhakkak bir defa da olsa herkesin kamp, orman ve doğa güzelliğini tatmalarını öneririz. Çok çeşitli doğal kamp alanları ve doğasının zenginliği bulunan, İstanbul’da bilmediğimiz ve keşfetmediğimiz kamp alanlarının nerelerde olduğu konusunda, sizlere biraz bilgi aktaralım. İstanbul’da, kamp yapmak için alanlar nerelerdedir, çadır kurmaya uygun alanlar nerelerdedir, gelin birlikte göz gezdirelim. İstanbul, eşsiz doğa güzelliği ile resmen sayısız noktasıyla, sizlere birçok alternatif sunuyor.Kamp yapmayı sevenlerin, özellikle gezip görmekten keyif aldığı şehir arasında olan İstanbul, bu konuda sizi,kararsız bırakacak kadar çeşitliliğe sahiptir. Gezip, görüp ve inceleyip araştırdığımız da görüyoruz ki; İstanbul’da, merkezden uzak, birçok kamp alanları bulunmaktadır.

Kamp İçin Neler Gerekli?

Kamp yapmak, kalabalık arkadaş grupları ile fazlasıyla keyifli bir etkinlik fikridir. Çocuklarımız ile de, bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız. Eski zamanlarda ki çocukluklar, sokakta arkadaşları ile eğlenip, düşüp kirlenebilme özgürlüğüne sahiplerdi, ama şehrin yoğunluğu, dönem koşulları açısından baktığımız da, çocuklarınız sizler kadar şanslı olmayabilirler. Sizlerde, bu tarz alanlar yaratarak, çocuklarınız ile hem eğlenceli zaman geçirmiş olursunuz, hem de çocuklarınızı doğa ile tanıştırırsınız. Kamp alanları için öneriler nerelerdir, kamp matları, çadırlar, çadır yatakları nerelerden alınır? Sizlere, çadır kurulumu ve fiyatları hakkında,ufak bir bilgilendirme yapacağız. Bu konuda, çevrenizde kamp deneyimleyen yakınlarınız ve arkadaşlarınız var ise eğer, onların da tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Kamp Yapılacak Alanlar

· Ömerli Barajı Kamp Yeri

· Esence Köyü Kamp Alanı, Şile

· Belgrad Ormanı Kamp Alanı, Sarıyer

· Hacılı Köyü Ve Şelalesi Kamp Alanı, Şile

· Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı, Beykoz

· Darlık Barajı Kamp Alanı, Şile

· Dama Kamp Alanı, Saroz Körfezi

· Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

· Korsan Koyu, Çatalca

· Küçük Çatalca Koyu Kamp Alanı, Çatalca

· Karacaköy Göleti Kamp Alanı, Şile

· Alacalı Kamping Pansiyon, Şile

· Riva Elmasburnu Plajı Kamp Alanı, Beykoz

· Fava Kamp, Çekmeköy

· Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı, Silivri

· Seferoğulları Kamping - Kamp Alanı, Şile

· Püren Yaylası Kamp Alanı, Bolu

· Sahil Kamp İstanbul, Şile

· Kumköy Kamp Alanı, Sarıyer

· Hacılı şelalesi Kamp alanı

· Riva Elmasburnu Plajı Kamp Alanı

· Marmaracık Koyu Tabiat Kamp Alanı, Sarıyer

· Madam Martha Koyu, Burgazada

· Bozhane Köyü Kamp alanı

· Semizkum Kamp Alanı, Silivri

İstanbul’da, o kadar çok kamp alanı alternatifleri var ki, kararsız kalmamak mümkün değil. İsterseniz, kalabalık arkadaş grupları ile isterseniz de, sessizlik ve sakinliğin tadına doğa ile arkadaşlık ederek varabilirsiniz. Toprağa, temasla uyumak, kuşların, ağaçların hatta böceklerin bile seslerine şahit olmak, güneşin doğma anını izlemek, her an ayrı huzur içerisindedir. Doğa da, bu kadar seçenek varken, bakalım nerelerde kamp çadırı kurulabilir. Çadırımızı, kuracağımız alanda öncelikle tek çadırın sizinki olmamasına özen gösteriniz, bu çeşit etkinliklerde, doğayı seven başka kişilerle tecrübeler paylaşmak yarar sağlayacaktır. Kampçıların, tavsiyeleri üzerinden bilgi verecek olursak eğer, genellikle güneşin doğduğu yöne doğru, ağaç gölgesinde kalacak yerlere, kayalık diplerine, çadırların kurulması doğru olacaktır. Rüzgârın esintisine, çadırın devrilme ihtimaline karşı, dayanıklı olduğu deneyimlenmiş olması gereklidir. Kamp alanları, kamp çadırlarının kuruluşları ile ilgili, resmi açıklanan, yazılı bir mevzuat bulunmamaktadır.Ancak, kamp yapmak için, çadırın kurulacağı alanın, ruhsatlı bir kamp alanı olması bilinmektedir.

Kamp Çadır Boyutları

· İki kişilik

· Üç kişilik

· Dört kişilik

· Beş kişilik

· Altı kişilik

· Büyük aile çadırı

· Uyku tulumu çadırı

Fiyat performans açısından her aile büyüklüğüne ve bütçesine uygun olarak herkes tarafından kolayca tercih edilebilir.

Bunlara ilave olarak,deprem çadırını da konu etmeliyiz. Günümüzde, doğal afet kaçınılmaz sonuçlar yaşanmasına sebebiyet verebiliyor. Yaşanabilecek bir deprem veya beklenen dışı, oluşabilecek acil durum sonrasında, yaşam alanlarını kaybeden kişiler, yeni bir yaşam alanı sağlamak adına, deprem çadırları, bu durumlarda kullanılan özel bir çadırdır. Deprem çadırlarına, beklenmeyen olası acil durumlarda, hızlı bir şekilde ulaşabilmeliyiz. Kullanımını ve kurulumunu, daha önceden deneyimlemeliyiz. Bu çadır, özelliği hammadde ve yapıları gereği, kötü hava şartlarına dayanıklıdırlar. Deprem çadırlarını kullanmak, evini kaybeden kişiler için geçici barınak sağlamak adına, bu tarz acil durumlarda da temin edilebilir. Belli kuruluşlardan, acil durum müdahale yetkilileri tarafından, yaşanan ve yardım gereken afet bölgesine, gönderimi sağlanır. Deprem çadırları, genellikle dayanıklı bir zemin, çerçeve kalın bir kumaştan rüzgâr ve su geçirmemesi için, yağmura karşı etki etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Küçük boyda olan deprem çadırları, genellikle 3 veya 4 kişi için, yeterli olabilecek ve kısa bir süreli barınma sağlayabileceğimiz, çadır ortamıdır. Daha geniş ve rüzgâra suya dayanıklı,olan çadırda kalmak istersek, bu özelliklerde ki çadırlar, 5 veya 6 kişi için kullanım alanı sağlayabilir. Diğer küçük deprem çadırına göre, bu özelliklerle tasarlanmış çadırlarda, daha uzun süre barınma şansınız bulunmaktadır.

Kamp Çadır Boyutları

4 Kişilik Aile Çadırı - 460x230x185 cm

3 Kişilik Kamp Çadırı– 200x150x100 cm

3 Kişilik Perforece Çadır 2 Kapılı - 200x180x120 Cm

Kamp montları, çadır kurduğumuz zemin ile yeşil alanda oksijenin içerisinde, zemin ile temas ettiğimizde, ıslak zeminden sizi koruyan en önemli malzemedir. Bu tarz, açık hava etkinliklerinde, ortam sıcaklığı ve değişen hava koşulları sebebiyle, toprak, çimen ıslaklığı uyuduğumuzda,bizi hasta edecek kadar rahatsız edebilir. Kamp montları, tam olarak bu noktada, bu alanları konforlu bir hale getirebilmemiz için, toprak zemini ile bedenimiz arasında, bizlere konforlu bir koruma katmanı oluşturmaktadır.

Kamp Matı Kalınlığı Kaç mm Olmalı?

Boyut olarak kısa olan matlar, büyük boy, uzun ölçü çeşitlerine göre, daha ince ve hafiftir. Bu nedenle yolculuklarınızda, çantamızda veya araçsız kamp seyahati yaptığımızda, kolay taşınabilmesi amacıyla, tercih edilebilir. Kamp matının, genişlik özelliği anlamında üç adet genişlik seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler standarttır, matı kullanım amacına göre, bu üç genişlik seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Kamp matı, genişlik ölçüleri, 51 cm ile 64 cm veya 76 cm ölçüleri ile vücudunuzun şekline ve matı kullanma alışkanlığına göre, bu farklı ölçülerde ki matların, genişliğinden birini tercih edebilirsiniz.

Kamp Matı Ölçü Çeşitleri

180 x 55 - 15 mm

180 × 50 cm

180 × 50 cm kamp matı

180 × 50 cm

Çadırlarda Mat Yerine Alternatif Ne Kullanılır?

Rahatlık seçenekleri, her kişiye göre farklılık gösterir. Bazıları,kamp yaptıkları seyahatlerinde kamp matlarının yerine, şişme yatak kullanmayı tercih ederler. Hem doğa ile iç içe olayım, hem de konfor alanından çıkmak istemiyorum diyenler sınıfındaysanız; kamp tatillerinde, çadırınız ile uyumlu bir şişme yatak edinebilirsiniz. Kampmatına göre, daha konforlu bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır. Kamp matı, ya da şişme yatak kullanmakta kararsız kaldıysanız eğer, kısa bir kamp tatili planı yaptığınız zamanlarda, kurulum kısmında, çok vakit kaybetmek istemeyiz. Bu aşamada, kamp matı, hızlı kullanım açısından, daha kolaylık sağlayacaktır. Şişme yatak, büyük konfor sağlamakla beraber, şişirmesi ve taşınma süreci rahatlığından dolayı, sizlere biraz zahmetli olacaktır.

Kamp Şişme Yatak Ölçü Seçenekleri

140 cm iki kişilik yatak

120 cm iki kişilik yatak

Çift Kişilik Şişme Yatak + 2 Yastık + Pompa / Kamp Seti

Ayrıca, kamp montlarımızı sadece kamp yaparken,çadır ve zemin alanlarında değil, hem mat egzersizi, hem de yoga minderi olarak kullanabiliriz. Bu matlar, kapalı alanda yani çadır alanımızın içerisinde kullanılacak için, yoga veya mat egzersizi yapabilirsiniz. Bu özellikte olan matınızı, kamp yaparken çadırın içerisinde kullanmamalıyız. Sağlığımız açısından, çok yararlı değildir. Kısaca, kamp için aldığımız çadır matımızı, açık havada kullanabiliyoruz, ancak açık havada kullanmak için aldığımız egzersiz matımızı, çadırımızda kullanmamalıyız.

Kamp Matı Çanta Kullanımı

Kamp matlarınızı, taşıyabilmemiz için mat çantalarımız mevcuttur. Mat çantaların da, ayrıca kendi tarzınızı oluşturabilmek adına, mat çantalarınızı, istediğiniz renkte ve desende, kendinizde örgü ip renklerinden tasarlayabilirsiniz. Böylelikle, hem yapmaktan keyif aldığımız hobimizi yaparken mutlu oluruz, hem de sevdiğimiz rengin enerjisi ile kendimizi daha iyi hissederiz. Kamp matına seçenek olarak, şişme mat kullanmakta son derece pratiktir. Aynı zamanda, katlandığında az yer kaplama özelliğine sahiptir. Şişme montlarımızın,tıpasını açarak şişmesi için, biraz beklememiz gereklidir. Matınızı, kullanım talimatlarına uygun adımları takip ederek, hazır hale getirebilirsiniz. Bu noktada, en çok dikkat edilmesi gereken konu, matınızı kuru bir yerde, yırtıcı ve delici maddelerin zarar vermesinden, koruyacağınız bir zemine yerleştiriniz.

Kamp Matları Temizliği Nasıl Yapılır?

Kampta kullandığımız matlarımızın, yoga ya da mat egzersizleri yapmak için, kullanacağımız zamanlar da, zeminin temizliğini yapmamız vücudumuz için çok önemlidir. Çünkü bedenimiz ile temas ettiği için, vücudumuzdan attığımız terlerimiz, doğrudan matımız ile temas etmektedir. Bir sonraki kullanmamızda, temizlemeden aynı mat üzerinde kullanmamalıyız. Bu durumu, tekrar ettiğimizde bakteri oluşumuna,ter kokusu gibi rahatsızlık verici sonuçların oluşumuna sebebiyet vermiş olur. Her antrenman, her kamp kullanımı sonrasında, mat temizliği çok yoğun deterjan içermeyen, hafif köpüklü, ılık su ile hazırladığımız bir bezle, yapılmalıdır. Sonrasında, düz bir alanda kurumaya bırakmalıyız. Kuruması için, bir mandal yardımıyla, bir beze veya herhangi bir yere asarsak mat, üzerinde iz kalmamasına engel olmuş oluruz. Matlarımızı temizledikten sonra, rulo yapıp katlamadan önce, iyice kuruduğundan emin olalım. Köpük yapılı matlar, diğer bahsettiğimiz mat özellikleri ile hemen hemen aynıdır. Tek farkları, süngere benzeyen bir yapıları vardır. Bu mat çeşidi, vücudunuzun ağırlığını aldığında da, şekillenme gösterecektir. Kullanmış olduğunuz sünger mat, vücudunuzun şeklini aldığından dolayı, sizlere büyük bir rahatlık sunacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kamp Matı Fiyatları

842 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 842 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/1301315