Kettlebell

Gelişen teknolojinin spor ekipmanları üretimine katkısı, Kettlebell gibi farklı kullanım alanlarına hitap eden pek çok antrenman ekipmanı üretimini kolaylaştırmıştır. İlk bakışta standart bir ağırlık ekipmanı izlenimi yaratan ürün, evde iş yerinde ya da açık havada çok farklı kas gruplarını tek başına çalıştırabilen egzersizler yapmaya olanak tanır. Her bir kullanıcının fiziksel özelliği, antrenman yoğunluğu ve performans kapasitesi farklı olduğu için, Kettlebell egzersiz aleti, bu değişkenleri karşılayabilmek amacıyla farklı özellikler sergiler. Spor ürünlerinin amiral markaları arasından farklı renk, model ve ağırlıktaki Kettlebell'leri, bütçenize uygun fiyatlarla temin ederek dilediğiniz her yerde fiziksel egzersiz yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. 

Fiziksel Uygunluğu Geliştiren Mükemmel Tasarım

Kettlebell, fiziksel olarak bakıldığında her türlü çalışmayı rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz eşsiz bir tasarıma sahiptir. Bu tasarım sayesinde hem yerde hem de ayakta uygulayacağınız ağırlık egzersizleriyle, fiziksel uygunluğunuzu artıracağınız gibi, kas kapasitenizin desteklenmesine de katkı sağlarsınız. Kettlebell egzersiz ekipmanında toplam ağırlık, tutamaklardan gövdeye bütün olarak yayılmıştır. Bu özellik, kullanım esnasında sarsıntı ya da dengesizlik yaşamanızın önüne geçer. Dolayısıyla kas gelişimi için son derece önemli olan stabil hareket ilkesini, Kettlebell kullanarak rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Ayrıca fiziksel yapısı itibarıyla, uzuvlarınızın hareket kabiliyetini kısıtlamadan, tekli hareketlerden birleştirilmiş hareketlere kadar farklı kombinasyonları rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 

Kettlebell İle Hangi Kas Grupları Çalıştırılabilir?

Kettlebell kullanarak, vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki kas gruplarını farklı egzersiz hareketleri uygulayarak etkin bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikli iş, çalıştırmak istediğiniz kas grubunun büyüklüğüne göre ağırlık seçimi yapmaktır. Seçimi yaptıktan sonra, çalıştıracağınız bölgeyi, uygun esnetme hareketleriyle ısındırıp egzersiz uygulamalarına geçebilirsiniz. Hareketleri uygularken, kas kasılmalarının ve gevşemelerinin etkili bir şekilde gerçekleşmesi için çalışma rutinine ve hareketin uygulanma aşamalarına dikkat etmeniz gerekir. 

Kettlebell ile birlikte biceps curl, shoulder press, bench press, rowing ve triceps extansion gibi temel hareketleri uygulayarak, vücudun bütününe dönük bir antrenman gerçekleştirebileceğiniz gibi yer egzersizlerine ürünü dahil ederek, karın, kalça ve bel bölgesinin de hareketliliğini sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygun ağırlıklar kullanarak, kardiyovasküler sisteminizin kapasitesinin gelişmesine ve kilo kontrolü sağlamanıza yardımcı olacak aerobik hareketlerini de yine Kettlebell kullanarak rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Kısacası, tek bir spor ekipmanı kullanarak, hem vücudunuzun fiziksel uygunluğunu artırabilir hem de hedeflediğiniz fiziksel formu yakalayabilirsiniz.

Kettlebell Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ürünün fiyatlarının belirlenmesinde, toplam ağırlık, malzeme niteliği, fiziksel detaylar ve işlevsel özellikler rol oynar. Ağırlığı fazla olan ürünler, ebat olarak da büyük olduğu için üretilirken daha fazla malzeme kullanılmıştır. Dolayısıyla yüksek ağırlıklı Kettlebell egzersiz aletleri, düşük ağırlıklı aletlere göre daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bununla beraber ürünler, genellikle yekpare dökümden meydana gelir ve döküm üzerinde herhangi bir şekilde deformasyon oluşmaması adına neopren ya da vinyl gibi malzemelerle kaplanır. Kaplama işleminde kullanılan bu malzemenin kalitesi de yine Kettlebell' in fiyatına doğrudan etki eder.

Fiziksel detaylarda kullanılan malzemenin kalitesi ve ekipmanın toplam ağırlığının, fiyatın belirlenmesine etkisi olduğu gibi, işlevsel özellikler de yine Kettlebell'in satış fiyatı belirlenirken göz önünde bulundurulur. Bazı markaların kullanıcılarına sunduğu ürünler, ayarlanabilir ağırlık özelliğine sahiptir. Ağırlık ayarlama manivelasının çevrilmesiyle, ekipmanın kapasitesi doğrultusunda, istenilen ağırlıkla çalışmaya imkan veren bu özellik, doğal olarak ürün fiyatına da yansır ve bu ürünler daha yüksek fiyatlardan alıcı bulur.   • Kettlebell dış ortamda kullanıma uygun mudur?

  • Kettlebell fiziksel özellikleri ve dayanıklı malzeme yapısı itibarıyla dış ortamda kullanıma uygundur.
  • Ağırlık seçimi neye göre yapılmalıdır ve ürün nasıl muhafaza edilmelidir?

  • Kettlebell ağırlık seçimi yaparken, çalıştırmayı planladığınız bölge ve fiziksel kapasiteniz gibi değişkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Ürünü muhafaza etmek için Kettlebell standı kullanılabilir.
  • Kettlebell kullanarak fazla kilolardan kurtulmak mümkün müdür?

  • Kettlebell ile doğru antrenman metodunu uygulayarak fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kettlebell Fiyatları

115 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 115 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/60004761/387327/60004344