Pilates Setleri ve Malzemeleri

Pilates; kas ve iskelet sisteminde oluşan sorunlara yönelik dünyanın farklı bölgelerinde bir tedavi yöntemi olarak uygulanan fizyoterapi temelli bir yöntemdir. Sadece bir tedavi yöntemi olamayan pilates aynı zamanda iskelet sisteminde meydana gelecek olası sorunlara karşı önlem amaçlı kullanılır. Diğer bir adıyla kontroloji olarak bilinen pilates, temel olarak omurganın daha sağlıklı olmasını sağlar ve doğru duruş pozisyonlarının kazanılmasına yardımcı olur. Vücut sağlığı için birçok hareketi kapsayan pilates, birçok spor branşında olduğu gibi çeşitli ekipmanlar gerektirir.

Pilates malzemeleri arasında başta pilates minderi, egzersiz bandı, farklı büyüklüklerde toplar, ağırlık topları, çeşitli setler ve ihtiyaç duyacağınız diğer birçok malzeme bulunur. Düzenli olarak pilates yapanlara tavsiye edilen setler, ihtiyaç duyulan gerekli malzemeleri kapsar. Setler içinde mini top, büyük top, çember, bant, yoga matı, dambıl ve pompa bulunur. Parça sayısı ve malzeme türleri değişen pilates seti çeşitlerinde çoklu parçaya sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Pilatesin gerektirdiği çeşitli egzersizleri yapmak için gerekli olan tüm parçaları içeren setler ile farklı programları kolayca uygulayabilirsiniz. Setler arasında dikkat çeken diğer bir ürün ise twister disk içeren ürünlerdir. İster tek başına isterseniz de pilates programınızın bir parçası halinde getirerek kullanabileceğiniz twister, eğlenerek spor yapmanıza imkan verir. Pilates seti içerisinde yer alan farklı parçalardan biri de sayaç atlamalı ip ve sauna bel kemeridir. Farklı spor programlarında da kullanabileceğiniz sayaçlı ipleri spor salonlarında kullanabilirsiniz. Bel kemeri ise egzersiz programları dışında takılmak için tasarlanmış ürünlerdir.

Setlerin yanında tek satılan pilates ürünlerine ulaşabilirsiniz. Isınma, gövde gerdirme, bacak egzersizleri ve kalça egzersizleri gibi hareketlerde kullanılan pilates topları arasında farklı ebatlarda dayanıklı malzemeden üretilmiş ürünler, farklı renk seçenekleri ile kullanıcıya sunulur. Özellikle şişirme pompası ile satın almanız tavsiye edilen topları; fitness, aerobik ve jimnastik gibi farklı sporlarda da kullanabilirsiniz. Toplar arasında el topu çeşitleri ve lastikli top çeşitleri de bulunur. Mat olarak da bilinen pilates minderi zemin üzerinde kaymayan yapısı ile yoga gibi sporlar için de ideal bir kullanım sergiler. Mat çeşitlerinde kalınlıkları farklı olan ve dört parçadan oluşan kare pilates minderi türleri de yer alır. Pilates malzemeleri arasındaki bant çeşitleri ise hafif direnç, orta direnç ve yüksek direnç olarak farklı direnç seviyelerine sahiptir. Direnç seviyeleri ile farklı derecelerde kasların çalışmasını ve sıkılaşmasını sağlayan bantlar, ısınma hareketlerini yapmak için ideal bir kullanım sunar. Üç parça olarak satılan direnç bantları ile aynı işleve sahip olan fakat farklı modellerde tasarlanan direnç lastikleri ise el tutma bölümleri ile daha kolay bir şekilde kullanılır. Set halinde satılan direnç lastiklerini tekli ürünler halinde de bulabilirsiniz.

Tek satılan pilates malzemeleri arasında setlerin içerisinde nadiren bulunan rollar çeşitleri de yer alır. Duruşu düzeltmek ve denge sağlamak için kullanılan temel pilates ekipmanlarından olan ve genellikle sıkıştırılmış sert süngerden yapılan rollar çeşitlerini farklı modellerde ve uzunluklarda bulabilirsiniz. Basen bölgesini ve karın bölgesini çalıştırmak için geliştirilen pilates çemberleri ise hafif tasarımlara sahiptir. Pilates barlarıysa esneme ve germe hareketlerinde kullanılan temel malzemelerden biridir. Aynı zamanda farklı uzunluklarda ve renklerde labut, kurdele, basu topu, direnç yayı gibi pilates malzemelerini de temin edebilirsiniz. Denge sağlamada kullanılan top setlerinde çekme ipi, bant seti, pompa gibi aksesuarlar ile satılan ürünler öne çıkar. Pompa, taşıma çantası gibi yardımcı malzemelere de ulaşacağınız ürünler arasından ihtiyacınız olan pilates ürününü kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Pilates Seti Fiyatları

1.414 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Delta
  2. Avessa
  3. Busso
  4. Gymstick
  5. Thera-Band
  6. MSD
  7. Leyaton
  8. Povit
  9. Altis
  10. Tryon
  11. Liveup
  12. Reebok
  13. Cosfer
  14. Dynamic
  15. Hattrick
  16. Usr
  17. Voit
  18. Xq Max
  19. Actifoam
  20. Clifton
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Pilates Ürün Tipi A-Z
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/367867
Başa dön