Şişme Yataklar

Bulunduğu yerde her daim konforunu üst plana çıkartmak isteyenler için şişme yatak modelleri arasından yapılacak doğru seçim, beraberinde başarılı sonuçları getirir. Farklı şişme yatakların kullanımı ile birlikte istenilen her yerde konforlu uyku ve dinlenme alanlarının ortaya çıkarılması sağlanabilir. Şişme yatakların ilk olarak kullanıma başlandığı dönemlerde hem boyut hem de alternatif bakımından son derece dar bir yelpaze üzerinden insanlara sunuluyordu. Bunun sonucunda da arzu edilen her yerde şişme yatakların kullanımı mümkün olmuyordu. İlerleyen zaman ve bu konudaki talebin ciddi anlamda artması ve teknolojinin çok daha başarılı şekilde kullanılabilmesi ile beraber artık şişme yatak konusunda gerçekleştirilen en ufak bir araştırma ile dahi ortaya birbirinden farklı tarzdaki seçenekler çıkmaya başlıyor. 

Şişme Yatak Nedir?

Belirli boyutlarda hazırlanarak insanlara sunulan şişme yatak modelleri, düşünülenin aksine yalnızca açık alanlarda değil kapalı alanlarda da sıklıkla kullanılmaya başlanan yatak modellerinin arasında kendine yer buluyor. Adından da anlaşılabileceği üzere şişme yataklar, farklı materyallerden üretilmekte ve farklı şişirme özellikleri ile kullanıcılarına sunulmakta. Bu sayede de insanlar nerede ve hangi amaçla olura olsun fark etmez, tam olarak aradıkları özelliklere sahip modelleri inceleyerek bunların arasından dilediklerini seçerek hiç zaman yitirmeden kullanmaya başlayabiliyorlar. 

Araştırmalar sırasında da ortaya çıktığı üzere başta şişme yatak modellerinin kalıpları olmak üzere dış yüzeylerinin sertlikleri, dış etkenlere karşı dayanma oranları, materyal bileşenleri, renkleri, toplamdaki hacimleri, sahip oldukları dokuları, ağırlıkları, var olan ekipmanları ve aksesuarları; modeline ve markasına bağlı olarak değişim gösterir. Dolayısıyla şişme yatakları kullanmak isteyen kişiler; doğru detayların üzerinde durmaları halinde tam olarak aradıkları modeldeki şişme yatakların arasından dilediklerini seçebiliyorlar. Şişme yatak modellerinin detaylı incelemeleri esnasında dikkat çeken diğer bir nokta ise yatakların şişirilmesi için tercih edilen yöntemler. 

Klasik tarzda yani manuel şişirmeli olan şişme yatak çeşitlerinin yanı sıra pompa dahili ya da harici, fiber teknolojili yataklar, kendinden motorlu yatak modelleri gibi birbirinden farklı modellerin detaylı incelenmesi; yalnızca fiyat konusunda değil kullanım esnasında performans anlamında da arzu edilmiş sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Farklı aksesuarlar ve ekipmanlar kimi zaman şişme yatak ile beraber insanlara sunulurken kimi zaman ise ekstradan ihtiyaç dahilinde alınmak adına hazırlanır. Böylece kullanım alanına bağlı olarak insanlar şişme yataklarının çok daha iyi bir şekilde kullanılabilmesi adına diledikleri ürünleri rahatlıkla alabilirler.

İhtiyaçlar İçin İdeal Şişme Yatak Modelleri 

Kullanım alanına bakıldığı zaman da görülebildiği gibi şişme yatak modelleri ilk olarak kamp, bahçe gibi açık alanlarda tercih edilen ürünler arasında kendine yer buluyordu. Ancak şişme yatakların kullanım kolaylığı başta olmak üzere farklı boyutlara sahip olması, ortopedik yapısı gibi farklı etkenlerin devreye girmesi ile beraber artık birçok ev ve yaşam alanında da şişme yatakların çok daha sık bir şekilde kullanılmaya başlandığını görmek mümkün hale gelmiş oluyor. Üstelik insanların şişme yatak konusundaki taleplerinin artması sonucunda artık şişme kanepe ve koltuk tasarımları, ekonomik ve kullanışlı tasarımlar, lüks şişme yatak modelleri ve ergonomik özellikli modeller insanların beğenisine sunuluyor. Bu sayede yalnızca kamp yaparken değil ev içerisinde hem oturma hem de yatmak amacı ile farklı şişme yatak modelleri incelenerek bunlar arasından isteklerin en iyi şekilde yerine getirilmesini sağlayan modeller rahatlıkla incelenebilir hale geldi. 

Satın aldığı şişme yatak için devamlı şekilde şişirme ile uğraşıp zamanlarını harcamak istemeyenler, kendinden motorlu elektrik pompalı modelleri inceleyebiliyorlar. Özellikle de dışarıda tatil amaçlı ya da acil durumlarda kullanım amacı ile bu modeller rahatlıkla tercih edilebiliyor. Çift katlı yatağa sahip olan şişme yatak modelleri, klasik tarzdaki modellere nazaran yerden çok daha yüksek bir yapıda olması ile bilinir. Bu sayede de soğuk zamanlarda şişme yatakların kullanılması halinde yerden yüksek olması soğuğun kişiye ulaşmasını engeller. 

Hava akım ayarına sahip olan şişme yatak modelleri ve koltukları ise kullanım esnasında içerisinde var olan hava dengesini ideal orana sabitlemesi sayesinde özellikle uyuma esnasında rahatsız bir durumun ortaya çıkmasını engeller. Aynı şekilde uzun süreler boyunca koltuk özelliğine sahip şişme yatağın kullanılması esnasında da performansın en üst düzeylerde olması anlamını beraberinde getirir. 

Şişme Yatakların Özellikleri Nelerdir?

İnsanların bir kısmı şişme yatak konusunda tam olarak bilgi sahibi olmadığı için bu ürünlerin kullanımı sırasında istenilen sonuçların elde edilebilmesi konusunda net olarak bilgi sahibi olamıyorlar. Gerçekte ise gelişmeyi sürdüren teknolojinin de kullanılmaya başlanması sonrasında artık pek çok kişi farklı yerlerde kullanmak adına şişme yatakları ve bu yatakların sahip olduğu özellikleri detaylı şekilde inceleyerek en doğru şişme yatak seçimini yapmayı hedefliyorlar. Satın alım öncesinde şişme yatak modelleri ile alakalı gerçekleştirilecek incelemeler sırasında da görülebileceği üzere hangi özelliklere sahip olursa olsun fark etmez normal yataklara nazaran çok daha hafif bir yapıya sahiptir. Üstelik ağırlık çekme kapasiteleri de tahmin edilenden daha yüksektir. Var olan bu özelliği, şişme yatağın hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sorunsuz şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Şişme yatakların diğer bir özelliği ise az yer kaplamasıdır. Özellikle de yatağın söndürülmesi sonrasında doğru şekilde katlanması ile beraber çok küçük bir alanda hiçbir sorunla karşılaşmadan muhafaza edilmesi mümkün hale gelmiş olur. Bel ve sırt bölgesinde ortaya çıkan ağrıları gidermek adına ortopedik yatak arayışına giren pek çok kişi, bu konudaki incelemeleri esnasında fiyatların çoğu zaman yüksek olmasından dolayı şikayetçi olabilirler. Bu aşamada devreye ise şişme yatak giriyor. İyi ve kaliteli bir şişme yatak modeli, yükün eşit olarak dağılmasına yardımcı olacak özel bölmeleri üzerinde barındırır. Bu sayede şişme yatağın tercih edilmesinin sonrasında çok daha rahat bir şekilde uyku süresinin geçirilmesi mümkün hale gelir. Üstelik bu tarzdaki şişme yataklar, ortopedik yataklara nazaran çok daha uygun fiyatlı olmaları ile ön plana çıkıyor. 

Şişme Yatak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Üretimine ilk olarak başlandığı zamanlarda şişme yatak modellerinde özellikler ve boyutlar birbiri ile benzer olduğu için seçim süreci sırasında üzerinde durulması gereken çok fazla detay bulunmuyordu. Dolayısıyla insanlar yalnızca karşılarına çıkan modeller içerisinden seçimlerini yapabiliyorlardı. Lakin sonrasında çok daha fazla tercih edilmesi ile birlikte artık şişme yatakların kendi içlerinde özellikleri konusunda da ciddi farklılıklar kendi içinde yer alır hale geldi. Çeşitlerin artış göstermesi ilk aşamada tam olarak arzu edilen tarzdaki şişme yatakları kolaylıkla seçebilecekleri düşüncesinde olabiliyorlar. Gerçekte ise şişme yatak seçimi konusunda gerekli olan adımların doğru şekilde atılmaması sonucunda seçilecek yatak ne yazık ki istekleri tam olarak yerine getirmez. Günümüzde farklı marka ve modellere sahip şişme yataklar insanların hemen ulaşabilecekleri bir noktada. Seçimini bu aşamada en iyi şekil yapmak isteyenlerin ise ilk olarak üzerinde durmaları gereken şey, üretilmiş olan şişme yatağın materyali. Yalnızca fiyat bazlı araştırma yapılarak daha düşük fiyatlı olsun diye kalitesiz materyallerden imal edilmiş şişme yataklar arasından seçim yapmak ilk bakışta istenilen sonuçların elde edilebileceği düşüncesini beraberinde getiriyor olabilir. Lakin kısa bir süre içerisinde bu şişme yataklar ağırlığı kaldırmama, hava kaçırma ya da yırtılma gibi şişme yatağın kullanılmasına engel durumlar söz konusu olur. Bunun olmasının engellenmesi için şişme yatak seçimi için ilk olarak yatağın üretilmiş olduğu materyalin ne olduğuna dikkat edilmelidir. Kaliteli materyallerden üretilmiş olan şişme yataklar sadece çok daha uzun süreler boyunca kullanılmaz. Aynı zamanda rahatlık anlamında da insanlara aradıklarını vermeyi başarır. Şişme yatağın kullanılacağı alanda soğuk seviyesi yükselme eğilimi gösteriyorsa, kalın ya da çift katlı olan şişme yataklar arasından seçim yapılabilir. Bu yataklar yerden klasik tarzdaki şişme yataklardan çok daha yüksek olacağı için hem soğuğa karşı kişiyi korur hem de yerden gelebilecek olan böcek gibi canlıların yatağın üstüne ulaşmasını engeller. 

Son dönemlerde üretilmeye başlamış olan şişme yatak modellerinde ortopedik anlamda daha başarılı sonuçların ortaya çıkması hedefleniyor. Özel olarak tasarlanan bu yatakları kullanmak, çok daha iyi bir dinlenme zamanını beraberinde getiriyor. Lakin bu tarzda özelliklere sahip olan yatakları bulamamak son dönemlerde sorun olmaktan çıktı. Şişme yatakların üzerine serilmesi adına özel olarak üretilen şişme şilteler de yine bu aşamada devreye giriyor. Şişme yatağın boyutuna uygun olarak alınacak bu ürünler ile dinlenme zamanı hiç olmadığı kadar konforlu bir hale gelmeyi de başarmış oluyor. Tek kişilik modellerin yanı sıra artık çift kişilik ya da çok kişilik şişme yatak modelleri artık üretilerek insanların kullanımlarına sunulmaya devam ediyor. Bu sayede şişme yataklar nerede ve hangi amaçlar ile kullanılmak isteniyor olursa olsun fark etmez, en iyi sonuçları elde etmek artık çok daha kolay. Doğru şekilde yapılacak seçim ile beraber ideal boyutlarda şişme yataklar arasından seçim yapmak son derece kolay hale geliyor. 

Satın alacağı şişme yatak ile beraber hem dinlenmek hem de uyumak isteyenler, hem koltuk hem de yatak şeklini alabilen modelleri incelemelidir. Bu yatak modelleri, isteğe bağlı olarak katlanarak koltuk görevi görebiliyor. Böylelikle farklı amaçlar için hem koltuk hem de yatak gereksiniminin de başarılı şekilde ortadan kaldırılması sağlanıyor. Yatak başlığı da yine şişme yatak araştırması yaparken mutlaka üzerinde durulması gereken önemli detaylardan bir diğeri. Birçok kişi için söz konusu şişme yataklar olduğu zaman akla gelen tek şey düz ve herhangi bir başlık bölgesinin olmadığı klasik tarzdaki şişme yatak modelleri olabiliyor. Gerçekte ise artık başın çok daha iyi desteklenmesi ve dinlenme sürecinin daha verimli bir hale getirilmesi adına başlığa sahip olan şişme yataklar içerisinden seçim yapılabilir. 

Kimileri şişme yatak modellerinin şişirilebilmesi adına yalnızca pompa kullanılabileceğini düşünüyorlar. Lakin teknolojinin bu alanda da kullanılması ile beraber elektrikli ya da motorlu şekilde şişirildiği şişme yataklar, yatakların hazırlanması bakımından arzu edilen hızlı sonuçların elde edilmesini sağlıyor. Üstelik son dönemlerde birçok şişme yatak, şişirilmesi adına bu sistemleri de bünyesine katarak insanlara sunuluyor. Bu sayede doğru adımların üzerinde durulması ile beraber hızlı şekilde yatak şişirilerek kullanıma başlanması sağlanıyor. 

İç ya da dış mekanda kullanılmak istenmesi farketmez, şişme yatak modelleri günümüzde artık her yaştan insanın hakkında araştırmalarını sıkıştırdığı ürünlerden bir tanesi. Farklı renk ve özelliklere sahip olan şişme yataklar, insanların nerede olurlarsa olsunlar fark etmez kendilerini rahat hissetmelerini sağlamayı başarıyor. İstenildiği zaman söndürülerek daha küçük boyutlu bir hale getirilerek muhafaza edilmesi son derece kolay olan şişme yataklar, her geçen gün popüler ürünler arasında kendine yer bulmaya devam ediyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şişme Yatak Fiyatları

1136 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Outdoor
Outdoor
Kamp & Kampçılık Malzemeleri
Kamp & Kampçılık Malzemeleri
Şişme Yataklar
Şişme Yataklar
Çift Kişilik Şişme Yatak
Çift Kişilik Şişme Yatak
Tek Kişilik Şişme Yatak
Tek Kişilik Şişme Yatak
Şişme Çocuk Yatakları
Şişme Çocuk Yatakları
Şişme Mat
Şişme Mat
Şişme Koltuk
Şişme Koltuk
Şişme Yastık
Şişme Yastık
Şişme Yatak Pompası
Şişme Yatak Pompası
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 1136 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?