Şişme yatak pompası; tek kişilik ve çift kişilik yatak, havalı kanepe, yastık, şişme bot, şişme oyuncak, balon, deniz yatağı ve su topu gibi içi hava ile dolan eşyaları şişirmek için kullanılabilen ekipmanlar arasında yer alır. Kamp yaparken geceyi konforlu bir yatak üzerinde geçirebilmek için ya da misafirinize hızlı bir şekilde rahat bir yatak hazırlayabilmek amacıyla, elektrikli veya manüel şişme yatak pompası kullanabilirsiniz.

Şişme Yatak Pompası Fiyatları

Şişme yatak pompası fiyatları; aletin markasına, türüne, fonksiyonlarına ve kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir. Elektrikli kompresöre sahip olan ve fazladan aksesuar barındıran modeller, klasik el gücü ile çalışan pompalara kıyasla daha farklı fiyat aralığında sunulur. Aynı şekilde elektrikli pompalar da, markasına, psi gücüne, malzeme kalitesine, dakikada yüklediği hava miktarına ve diğer teknik özelliklerine göre fiyat anlamında çeşitlilik gösterir. Elektrik destekli ürünlerde kompresörün dayanıklılığı, hızı ve çalışır durumdayken çıkardığı ses düzeyi oldukça önemlidir. Yatağınızın markasına, modeline, subap türüne ve büyüklüğüne uygun pompa seçimi yapmak, çok daha kısa sürede sonuca ulaşmanızı sağlar. Eğer almayı düşündüğünüz pompayı; kamp, piknik ve gezi gibi outdoor aktivitelerde sıkça kullanmak istiyorsanız, araç çakmağı ile çalışan 12V elektrik motorlu modellere göz atmanızda fayda vardır.

Şişme yatak ve yastıklarda bulunan hava delikleri, ürünün ergonomik yapısına uygun olarak konumlandırılır. Havanın içeriye girişini kolaylaştırmak için geliştirilen tek yönlü hava valfı, çoğu modelde standart olarak sunulur. Manüel veya otomatik kompresör ile çalışan hava pompalarını valf veya sibop ağzına sabitleyerek hava şişirme işlemi başlatılır. Hem elektrikli modellerde hem de manuel pompalarda çok sayıda ve farklı özelliklere sahip adaptör bulunur. Yatağınıza uygun adaptörü, pompa ağzına bağladıktan sonra yatak hava girişine sıkıştırmak yeterli olacaktır. Eğer pompa etrafında hava kaçağı varsa, yanlış adaptör veya giriş ucu bağladığınız anlamına gelir. Fit bir şekilde oturan uç, şişirme işlemi esnasında hiçbir şekilde hava sızdırmayacağı için, çok daha kısa sürede yatağınızı hazır hale getirir.

Şişme Yatak Pompası Çeşitleri

Şişme yatak pompası çeşitleri, genel olarak elektrikli ve manuel olmak üzere iki ana kategoride değerlendirilebilir. Elektrik gücü ile çalışan ürünler, basit, hızlı, zahmetsiz ve pratik bir şekilde yatağı şişirmeye yardımcı olur. Ayrıca, çok küçük ve hafif olduğu için taşınması da son derece kolaydır. Sadece yatak için değil, şişme yastık, bot, balon, top ve deniz yatağı gibi eşyaları da aynı cihaz ile kolaylıkla şişirebilmek mümkündür. Özellikle büyük hacimli ve geniş yatakları şişirirken, oldukça fazla havaya ihtiyaç vardır. Elektrikli kompresörler saniyeler içinde ve ısınma sorunu olmadan yatağı kullanılabilir forma sokar.

Manüel hava pompaları; elektrikli modellerden farklı olarak, daha uzun sürelerde ve beden gücüne ihtiyaç duyarak yatağı şişirir. Havalı yatağın subabı ve pompanın ucu ayarlandıktan sonra, pompa sabit bir noktaya hizalanarak ritmik bir şekilde ve kol kuvvetiyle çalıştırılır. Gücü daha hızlı ve daha kolay aktarabilmek için, manüel el pompaları genellikle dikey formda imal edilir. Ayak gücü ile çalışan ve yere paralel olarak konumlandırılan ürünler de mevcuttur. Beden gücü ile çalışan modeller, elektrik ulaşımının olmadığı dağcılık, trekking, rafting ve kamp aktivitelerinde imdadınıza yetişir. Oldukça küçük boyutlarda tasarlandığı ve son derece soft yapıda oldukları için, sırt çantası içine veya üzerine rahatlıkla yerleştirilebilir. Kategori içinden İntex, Bestway ve Airman gibi markaların şişme yatak pompalarını detaylı olarak inceleyebilir; beklentilerinize ve ihtiyacınıza en uygun ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Şişme Yatak Pompası

33 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bestway
  2. intex
  3. Altis
  4. Freecamp
  5. Kızılkaya
  6. Airman
  7. Bircan
  8. Coghlans
  9. Toptancı Kapında
  10. Vardem
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/367176/60007523
Başa dön