Spor Çorap Fiyatları

Spor çorapları, yoğun fiziksel efor gerektiren aktiviteler için ayaklarınıza ekstra konfor sağlar. Ayağınızda sürtünme sonucunda meydana gelebilecek şişlik, su toplaması ya da tahriş gibi sorunları önlemeye yardımcı olur. Normal bir çorap, zorlu egzersizler ya da antrenmanlar sırasında ihtiyacınız olan emicilik ya da yastıklama gibi özelliklere sahip değildir. Birkaç çift kaliteli spor çorabı satın alarak performansınız artırabilir, ayaklarınızın her koşulda rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Spor Çorabı Çeşitleri

Günümüzde hemen hemen her spor türü için üretilmiş özel bir çorap bulabilirsiniz. Spor çorapların sağladıkları faydalar benzer olmakla birlikte aktivite türünüze ve çorabı giyme sürenize göre özellikleri farklılık gösterebilir. Herhangi bir aktivite için doğru çorabı nasıl seçeceğinizi bilmek hem konforunuzu hem de ayaklarınızı koruyarak gününüzün iyi geçmesine yardımcı olabilir. Spor çorapları arasındaki en önemli farklılık, kullanılan kumaşın özelliklerinden kaynaklanır. Bu nedenle çorap seçerken öncelikle kumaş içeriğini incelemelisiniz. Birçok çorabın farklı kumaş karışımlarından yapıldığını görebilirsiniz. Kumaş tiplerinin özelliklerini göz önünde bulundurarak, daha bilinçli karar verebilirsiniz.

Merinos Spor Çorapları

Yün denildiğinde genellikle kış ve soğuk hava düşünülür. Bununla birlikte merinos yünü nefes alma özelliğine sahip özel bir yündür ve yıl boyunca giyilebilir. Ağırlıklı olarak merinos koyun yününden yapılan ve kaşıntıya neden olmayan bu iplik, son derece yumuşak, konforlu, ve son derece dayanıklıdır. Koku oluşumuna karşı dayanıklıdır. Nemi fitilleme ve hızlı bir şekilde buharlaştırma yeteneği nedeniyle spor çoraplarında yoğun olarak kullanılan ve outdoor aktiviteler için son derece popüler olan merinos yünü, performans sporcularının da tercihidir. Pamuk, akrilik veya sentetik gibi diğer kumaşlarla karşılaştırıldığında merinos spor çorabı fiyatları genellikle daha yüksektir, ancak tüm kumaşlardan daha yüksek konfora sahiptir.

Akrilik ve Pamuklu Spor Çorapları

Akrilik kumaş, spor çorap fiyatları açısından merinos yününe kıyasla daha uygun fiyatlı ve çok yönlü bir kumaştır. Kullanımı konforludur ve ayak için iyi bir yastıklama seviyesi sağlar. Aynı zamanda oldukça hızlı kurur. Pamuk tüm kumaş çeşitleri arasından en uygun fiyatlı seçenektir. Günlük çoraplar ve yoğun olmayan fiziksel aktiviteler için doğal bir kumaştır. Bununla birlikte yoğun nem emici özelliği, sporcu çorabı olarak kullanılmasını önler. Koşma ya da agresif yürüyüş gibi yüksek aktiviteli sporlarda çoraplar ter ile ıslandığında artan sürtünme ayakların tahriş olmasına ve su toplamasına enden olur. Bu nedenle, yüksek aerobik kullanım için, düşük pamuk içeriği olan veya hiç pamuk içermeyen çorapları seçmeniz gerekir.

Sentetik Spor Çorapları

Naylon ya da benzeri sentetik iplikler, diğer kumaşlarla karıştırılarak, genellikle % 20 ila % 50 oranında kullanılır. Çoraplara naylon ipliğin eklenmesinin nedeni, dayanıklılık ve çabuk kuruma sağlamaktır. Elastan, spandex ya da likra gibi özel sentetik kumaşlar, çorap malzemesine esneklik kazandırır ve bu sayede çorabın ayağınıza daha düzgün oturmasını sağlar. Genellikle çorabın kumaş içeriğinin sadece küçük bir yüzdesi (Yüzde 2 ila yüzde 5) bu malzemelerden oluşur.

Çorap Kalınlığı

Çorap ne kadar kalın olursa, yastıklama o kadar fazla olur. Bununla birlikte, daha kalın çoraplar daha sıcaktır. Kışın, koşmadığınız sürece orta kalınlıkta ya da daha kalın çorapları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında yürüyüş yapıyorsanız ayağınıza nasıl uyum sağladıklarını görmek için farklı kalınlıkta çoraplar deneyebilirsiniz. Sıcak havalarda hafif çoraplar seçmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte çok uzun kilometreler boyunca yürümeyi ya da koşmayı planlıyorsanız, havanın ne kadar sıcak olduğuna bakmaksızın en az orta ağırlıkta çoraplar giymeniz gerekir. Uzun yürüyüşler için, giydiğinizden farklı kalınlıkta yedek bir çorap satın almak iyi bir fikir olabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Spor Çorap Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 3664 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/60000546/27045076