Dağcılık, avcılık, tırmanış, trekking ve hafif doğa yürüyüşleri tarzındaki açık alan aktivitelerinde sıklıkla kullanılan çadırlar, günübirlik ya da uzun süreli konaklama ihtiyaçlarınızı karşılamak için tercih edilebiliyor. Doğa ile iç içe olabilmenizi sağlayan çadırların kapasitesi, kişi sayısına ve kullanım önceliklerine göre değişebiliyor. Tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dört kişilik, aile çadırı ve odalı çadır çeşitleri gibi kullanım tarzınıza ve beklentilerinize uygun olarak tasarlanan çok sayıda çadır çeşidi bulunuyor. Çadır içerisine ilave edebileceğiniz güneşlik, perde, şişme yatak, mat, uyku tulumu, sineklik ve tente benzeri ekstra ekipmanlar sayesinde, çok daha konforlu ve ergonomik konaklama imkanlarına sahip olabilmek de mümkün oluyor.

Çadır Modelleri

Mevsimler, doğa koşulları, çevresel şartlar, kişi sayısı ve kullanım ergonomisi göz önüne alınarak imal edilen birbirinden farklı çadır modelleri bulunuyor. Sırt çantasına bağlanabilen veya ufak alanlarda muhafaza edilebilen katlamalı tek kişilik ya da çift kişilik modeller, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Genel anlamda çadırların ölçüleri ve genişliği ise birbirinden farklı olabiliyor. Ufak ölçülü iki kişilik çadırlar, sadece iki uyku tulumunu barındırabilecek genişlik sunuyor. Daha geniş modellerin içindeki ekstra alanlar sayesinde; çanta, giysi, yiyecek ve kamp eşyası gibi çeşitli malzemelerinizi yanınızda muhafaza edebilmeniz kolaylaşıyor. Bu nedenle, almayı düşündüğünüz çadırın en, boy ve yükseklik ölçülerini kontrol etmekte veya ekstra bir kişilik fazla alana sahip olan bir çadır almakta fayda bulunuyor.

Kamp yapmak için kullanılan çadırların büyük bir çoğunluğu çift kamış gergi sistemi ile kuruluyor. Teleskopik biçimde iç içe geçen ya da katlamalı olarak birleştirilen esnek kamışlar, çadırın ana iskeletini oluşturuyor. Kumaş, tente ve branda parçaları da kurulum esnasında ana iskelete ekleniyor. Pratik kullanım fonksiyonları ile öne çıkan geleneksel çadırlar, bir kaç dakika içerisinde hazır hale getirilebiliyor. Aç-kullan özelliğe sahip olan yeni nesil çadır modelleri de kullanıcılara esnek çözümler sunuyor. Tek bir hamleyle açılıp kurulan çadır çeşitleri, tek bir katlama hareketi ile de toplanabiliyor. Çok odalı veya geniş hacimli çadırların kurulumu, ufak hacimli çadırlara kıyasla biraz daha zahmetli olabiliyor. Fakat, çadır içerisinde bulunan ek aksesuarlar ve kurulum şeması sayesinde kısa süre içerisinde büyük çadırları hazır hale getirebilmek mümkün oluyor.

Çadır Fiyatları

Hafif ve minimalist tasarım detayları ile bilinen ultralight tipi çadırlar, çantanızın altında veya yan kısımlarında dahi kolaylıkla taşınabiliyor. Oldukça ince ve esnek kumaşlar kullanılarak şekillendirilen yaz çadırları, UV ışınlarının çadır içine ulaşmasını engelliyor. Serin havanın çadır içerisindeki boşluklara dolmasını sağlayan hava kanalları, gün boyunca ferah ve havadar bir ortama kavuşmanıza olanak tanıyor. İrtifa dağcılığı için tasarlanan çadır çeşitleri ise; şiddetli rüzgar, kar, yağmur, dolu ve tipi gibi zorlu doğa koşullarına dayanabilecek şekilde imal ediliyor. Su ve rüzgar geçirmez kumaşlardan üretilen kış çadırları, yüksek irtifalarda ve kış boyunca kamp yapmak için tercih edebileceğiniz ideal ürünler arasında yer alıyor.

Genel olarak çadır fiyatları ise; ürünün markası, türü, modeli, tasarımı, rengi, kumaş yapısı, dayanıklılığı ve kullanım ergonomisi gibi çeşitli hususlara bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Zorlu doğa şartları için özel olarak hazırlanan ve inovatif materyaller ile desteklenen çadırlar, geleneksel ince kumaşlı çadır çeşitlerine kıyasla daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olabiliyor. Çadırın tüm yüzeyini kaplayan kanvas, polyester, bambu ve pamuk gibi hafif ya da dayanıklı kumaşlar, ürünün kalitesini ve fiyatını belirleyen önemli ayrıntılar arasında bulunuyor. Çelik zemin sabitleme kancaları, branda, özel taşıma çantası, tente direkleri ve yağmurluk gibi ek aksesuarlar da ürünün fiyatı üzerinde etkili oluyor.

Çadır Fiyatları ve Modelleri

715 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ferrino
  2. Husky
  3. Easy Camp
  4. AND OUTDOOR
  5. Evolite
  6. Makalu
  7. Remixon
  8. GadaHome
  9. Savage
  10. Coleman
  11. Pinguin
  12. Tunç
  13. Andoutdoor
  14. Loap
  15. Free Camp
  16. Quechua
  17. Vaude
  18. Discovery
  19. Okan
  20. Pavillo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19102
BAŞA DÖN