Kamp aktiviteleri, seyahatler ve gezilerde kullanılan çadırlar farklı boy ve özelliklerle piyasaya sunuluyor. Çadır malzemeleri kullanılacakları alana göre değişiklik gösteriyorlar.

Çadır Aksesuarları

Çadır aksesuarlarının başında özellikle yaz dönemi ve deniz kamplarında sıkça ihtiyaç duyulan tenteler ve gölgelikler geliyor. Bazı çok amaçlı tente modelleri hem zemin matı hem de gölgelik olarak kullanılabiliyor. Gölgelikler, 2 ya da 4 adet direğe sahip oluyor, kumaşları ise çok yer kaplamayan ve ağırlığı fazla artırmayan malzemelerden yapılıyor.

Özellikle uzun dönem süren ya da sosyal tesislerin uzağında kurulan kamplarda banyo, WC ve duş gereksiniminin karşılanması için üretilen çadır aksesuarlarına çadır banyo ya da çadır soyunma kabini adı veriliyor. Özel bir kumaşla üretilen ve içi göstermeyen bu aksesuarlar kişilere aradıkları mahremiyeti sağlıyor.

Gazebo adı verilen gölgelikler dört direk üzerinde yükseliyor. Bu ürünlerde gölgelik ya da tentelerden daha büyük bir alan için gölgelik yaratılabiliyor. Ürün boyutlarına göre kişi sayısı değişiklik göstermekle birlikte gazebolar genellikle 4 - 6 kişi için yeterli oturma alanı sağlıyor. Kişileri yağmur ve güneşten korumak için tasarlanan gazebolar sadece kamp dönemleri için değil, büyük davetler ya da bahçe gibi alanlar için de kullanılabiliyor.

Kamp süresinde hem çadır hem de çadır dışında kullanılan kamp mumları, şarj edilebilir bataryalar ya da değiştirilebilir piller ile çalışıyor. Karanlıkta kamp alanının herhangi bir yerini aydınlatmak için kullanılabilecek çadır mumları, küçük boyutları ile öne çıkıyor.

Çadır aksesuarları arasında yer alan su geçirmez kılıf, çadır içinde kullanılacak ve saklanacak malzemelerin sudan ve nemden korunmasını sağlıyor. Farklı boyutlarda satılan su geçirmez kılıflarda cep telefonu, laptop, tablet gibi elektronik cihazların yanı sıra önemli dokümanları saklamak da mümkün oluyor.

Araç üstü çadır modelleri, çadırlarını zeminde değil, araç üzerine kurmak isteyenler için satışa sunuluyor. Bu modellerin, kurulacağı aracın tavan genişliğine göre farklılık gösteren boyutları bulunuyor.

Aksesuarlar arasında bulunabilecek çadır yan paneli, özellikle gazebo ya da tente gibi büyük gölgeliklerin yan kısımlarına takılarak yere kadar uzatılıyor. Böylece herhangi bir yönden gelen ve engellenemeyen güneş ya da yağışı kesiyor.

Karavan güneşliği başlığı altındaki ürünler karavan kapılarına uygun olacak şekilde tasarlanıyor. İki ucu direkler üzerinde yükselirken diğer iki ucu karavana sabitlenen karavan güneşliklerinin farklı boy, renk ve yükseklik seçenekleri bulunuyor.

Çadır Malzemesi Çeşitleri

Çadır malzemesi çeşitleri arasında kurulumun öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyulan çadır kazığı ilk sırada yer alıyor. Çadır kazıkları çadırları zemine sabitlemek için kullanılıyor. Sert ya da yumuşak zeminler için farklı kazık çeşitleri bulunuyor. Kazıklar çelik ya da plastikten üretilebiliyor.

Çadır kurulumu sonrasında kullanılan malzemelerden biri de çadır polü tamir seti olarak öne çıkıyor. Bu ürün ile çadırların direklerini tamir etmek mümkün oluyor. Polelerin kaybolması durumunda yedek pole adı verilen malzemeler ile çadırların eksiksiz kurulması sağlanıyor.

Hem plastik hem de çelik kazıkları sökmeye yarayan kazık sökme aleti, yıpranmış halatları yenilemek için tasarlanan çadır gergi ipi modelleri de çadır malzemesi çeşitleri içinde yer alıyor. Özellikle kurulumun zor olduğu sert zeminlerde kauçuk çelik çekiç adı verilen ürünler kurulumu kolaylaştıran ürünler arasında bulunuyor.

Çadır içerisinde aydınlatmayı sağlayan, çadır kumaşına ya da direklere asılarak kullanılabilen çadır lambası modelleri ışık gücüne göre 1 ya da 2 kişiyi aydınlatabiliyor. Daha geniş alanları aydınlatabilecek çadır lamba modellerinin yanı sıra dinamo sistemi ile çalışan USB ile şarj olan ya da pille enerji sağlayan modellere de rastlanabiliyor. Çadır içinde gerekli eşyaların düzenlenmesini sağlayan ve hemen her modelle uyumlu çadır cebi modelleri de çadır içi konforu arttırıyor. 

Çadır altında zemini kaplayarak, nemden ve diğer dış etkenlerden koruyan zemin matı modelleri ise genellikle kolay temizlenen malzemelerden üretiliyor. Çadırlarda kullanılmak için üretilen sineklikler de kampçıların keyfini kaçıran sinek ve böcekleri uzak tutarak konforu arttırıyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çadır Malzemeleri

108 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Husky Çadır Aksesuarları
  2. Nurgaz Çadır Aksesuarları
  3. Evolite Çadır Aksesuarları
  4. Msr Çadır Aksesuarları
  5. Alpinist Çadır Aksesuarları
  6. Ferrino Çadır Aksesuarları
  7. Summit Çadır Aksesuarları
  8. Tunç Çadır Aksesuarları
  9. Fizan Çadır Aksesuarları
  10. Vango Çadır Aksesuarları
  11. Easy Camp Çadır Aksesuarları
  12. Piithalat Çadır Aksesuarları
  13. AND OUTDOOR Çadır Aksesuarları
  14. Bidesenal Çadır Aksesuarları
  15. Coghlans Çadır Aksesuarları
  16. Upland Çadır Aksesuarları
  17. Angel Eye Çadır Aksesuarları
  18. Coleman Çadır Aksesuarları
  19. Hamaha Çadır Aksesuarları
  20. Hannah Çadır Aksesuarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Güncel Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19102/1307140
Başa dön