Çadır Aksesuarları

Kamp aktiviteleri dendiğinde akla ilk gelen ihtiyaç çadırdır. Her türlü seyahatte kamp tutkunlarının yanında bulunan çadırlar, kullanıcıya pek çok yerde konaklama imkanı sunar. Mevsimlere, hava koşullarına ve gidilecek alana uygun çadır seçmek oldukça önemlidir. Doğru çadır seçimi ne yazık ki her zaman yeterli olmayabilir. Seyahatlerinizde güvenli barınma imkânı sunan çadırlarla birlikte kullanılan malzemeler sizlere konforlu ve keyifli bir kamp deneyimi yaşatır. Çadır aksesuarları çadırların ayrılmaz bir parçasıdır ve kamp yapılacak alanlar ile paralellik gösterir. Bir yaz kampında gerekli olan çadır aksesuarları ile bir orman kampında gerekli olan çadır aksesuarları farklıdır ve doğru tercihler kamptan alacağınız keyfin artmasını sağlar.

Çadır Aparatları

Çadır aksesuarları kamp esnasında yaşanabilecek pek çok aksilik karşısında kolaylık sağlar. Çadır malzeme çeşitleri kamp ve seyahat alanına göre değişkenlik gösterir. Ancak birçok aksesuar ve ekipman çadır kurulum aşamasından seyahatinizin son anına kadar kullanabileceğiniz kadar çeşitlidir. İhtiyaç duyulan ilk çadır aparatı, çadır kazığı diğer adıyla kamp çivisidir. Çadır kazıkları çadırları zemine sabitlemek için kullanılır. Çadır kuracağınız zemine uygun olarak yumuşak ve sert olmak ve üzere iki türü vardır. Sert zeminlerde bu çivileri kolaylıkla zemine çakabilmek için kamp çekiçleri kullanılabilir. Doğayla iç içe olma deneyiminizde hava durumunun sebep olabileceği aksiliklere bu aparatlar sayesinde ek bir önlem almış olursunuz. Çadır kazıklarının her ihtimale karşı yedeği de bulunmalıdır. Kurulum aşaması ve sonrasında kullanılan çadır kazıklarının kolaylıkla sökülebilmesi için kazık sökme aletleri bulunur. Hem plastik hem de çelik çivileri sökebilen bu aletler kamp çivinizi zarar vermeden söker ve toplanma aşamasında sizlere kolaylık sağlar. Kurulum esnasında çadırların ayrılmaz bir parçası daha bulunur. Her çadırın büyüklüğüne göre tasarlanan çadır polleri, uzun ve birleştirilebilen çubuklardır. Çadırların eksiksiz kurulabilmesini, dik ve güvende durmasını sağlar. Doğa koşulları nedeniyle küçük evinizin polleri zarar görebilir. Bu durumda yanınızda bulunan bir pol tamir seti ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Çadır İçi Malzemeler

Çadır malzemeleri aslında düzen sağlayan küçük ya da büyük kurtarıcılardır. Çadır içi konforunuzdan, gece hareket alanınızın kolaylaşmasına, eşyalarınızın düzenini sağlamaya kadar pek çok konuda yardımcı olur. Doğada uyku kalitesini düşünenler için tasarlanmış malzemeleri de bulmak mümkündür. Gerekli eşyalardan biri olan çadır içinde kullanabileceğiniz ürünler, sağlıklı bir uyku için pek çok seçenek sunar. Zeminden gelen soğuk havayı ve nemi önleyen zemin matları taşlı, eğik zeminlerin rahatsız edici etkisini de azaltır. Taşlı ve otlu bölgelerin çadırlara zarar verme olasılığını da ortadan kaldırır. Ayrıca zemin matları çadır yalıtım malzemeleri olarak da bilinir. Sağlıklı ve konforlu uyku deneyimine önem verenler için bir diğer seçenek ise şişme çadır yatakları olacaktır. Çift kişilik, tek kişilik gibi seçenekleri bulunan bu yataklardan sahip olunan çadıra uygun olanlar seçilebilir. Bu yatakların yanında kimi zaman şişme yastıklarda bulunduğu gibi ayrıca temin etmekte mümkündür. Şişme kamp yataklarını şişirmek için pompa alınabilir. Şişirme pompaları, elektrikli pompalar ve el pompaları olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca kamp koşullarının yaratabileceği olumsuzluklara karşı şişme yatak tamir kitleri, kamp keyfinin ve çadır içi düzenin sorunsuz devam etmesini sağlar. Kış kamplarında kalın giyinmek bazen yeterli olmayabilir. Bu durumlar için de sizi güvenle saracak uyku tulumları tercih edebilirsiniz.

Çadırda Kullanılan Malzemeler

Çadır lambaları çadır kumaşlarına veya direklerine asılarak gecenin hareket kabiliyetinizi kısıtlamasının önüne geçer. Böylelikle kamp eğlencesi ve huzuru gece de devam eder, kamp süresi boyunca aksiliklere karşı kontrolün sizde olmasını sağlar. Çadır lambası modelleri ışığın kuvvetine göre farklılıklar gösterir. 1 ya da 2 kişiyi aydınlatan modeller olduğu gibi kalabalık gruplar için üretilmiş geniş alanları aydınlatan modeller de vardır. USB sistemi şarj olan modellerin yanı sıra elektrik bulunmayan ortamlar için pil ile kullanabileceğiniz modellere de rastlanır. Çadır içi malzemeleri denildiğinde akıllara portatif malzemeler gelir. Çadır içi sobaları bunlardan bir tanesidir. Çadırın içini kolaylıkla ısıtan bu sobaların baca ve ayak kısımları çıkarılıp katlanabilir, bu sayede rahatlıkla taşınır ve dilenen yere kolaylıkla götürülebilir. Gezi ve seyahatlerin küçük yuvası çadırların içinde muhafaza edilecek eşyaların, su ve nem gibi faktörlerden korunması oldukça önemlidir. Bu gibi durumlar için üretilmiş su geçirmez kılıflar tercih edilebilir. Bu sayede eşyalarınız her daim güvende olur. Özellikle tablet, telefon, laptop gibi elektronik eşyalarınızı kolaylıkla saklamanızı sağlar. Özel bir kilit sistemiyle tasarlanan bu kılıflar eşyalarınızı kamp dönüşüne kadar sağlam tutar. Çadırında geniş bir hareket alanı isteyenler veya seyahatlerine sürpriz dostları katılan kamp severler için durumu biraz daha kolaylaştırmaya yarayan çadır cepleri veya çadır fileleri doğru tercih olacaktır. Çadır cepleri sayesinde eşyalarınızın kapladığı alanı azaltabilir ve düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Çadırda geçirilecek zaman dilimlerini zorlaştıran bir diğer unsur da doğanın küçük ev sahipleridir. Sinek, karınca ve çeşitli böceklerden korunmak için sineklik kullanılması gerekir. Kimi çadırlarda sineklik bulunur ancak bulunmayan çadır sahipleri için de ayrıca üretilmiş sineklikler vardır.

Diğer Çadır Kamp Malzemeleri

Doğal hayatın sığınakları olarak bilinen çadırları doğanın sunduğu birçok koşuldan korumak için tercih edilecek daha birçok çadır gereçleri vardır. Güneş, rüzgar, yağmur gibi her türlü hava koşuluna karşı edinebileceğiniz malzemeler bulunur. Bunlardan ilki olan çadır tenteleri sayesinde yakıcı güneşten korunmak mümkündür. Gazebo olarak da bilinen bu ürün gölgelik olarak kullanılmasının yanı sıra su geçirmez kumaşlardan tercih edildiğinde yağmura karşı da korur. Çadır tenteleri kamp severlere birçok boy ve şekil seçeneği sunar. Çadır tentelerine alternatif olarak çadır şemsiyeleri de tercih edilebilir. Taşınabilir modelleri ile yaz kamplarında sahilde de kullanabilmenize olanak tanır. İhtiyaçlarınıza uygun çadır malzemeleri ve aksesuarları doğru tercih edilmelidir. Her kampçının yanında bulunması gereken malzemeler de vardır. Çadırların alabileceği her türlü hasara karşı yapışkanlı onarım pedleri iyi bir kurtarıcıdır. Herhangi bir yırtılma ve delinme riskine karşı bu pedlerden edinmek akıllıca olacaktır. Küçükte olsa bu delikler özellikle kış aylarında çadır içine yağmur ve soğuk havanın girmesine sebep olduğundan onarım pedleri sayesinde sorun minimum seviyeye indirilebilir.

Çadır Malzemeleri ile Kendinizi Değerli Hissedin

Kamp severlerin çantalarında kolaylıkla taşıyabileceği portatif acil durum kitleri ile kamp huzurunuz hep devam eder. Herhangi bir sağlık sorunu ne yazık ki kampı yarıda bırakmaya sebep olabilir. Acil durum kitleri ile birden fazla aksiliğe müdahale edilebilir. Çadırları dilediğiniz yere rahat ve ergonomik bir şekilde taşıyabilmek için her çadır büyüklüğüne uygun çadır kılıfları bulunur. Böylelikle çadırlar taşınma aşamasında az yer kaplar ve askıları ile kolayca taşınır. Doğa sınırsız güzellikleriyle kamp severlere birçok artı sunar ama her ortamda temiz su bulmak mümkün olmayabilir. Kamp çantanızda bir matara taşımak işinizi kolaylaştırır. Sıcak su, yemek gibi unsurları düşünenler için ise portatif oluşu ile dikkat çeken kamp ocakları kullanılabilir. Elektrikli ve gazlı olan modelleri olduğu gibi mangal yapma imkânı sunan modeller de vardır. Gazlı modeller için yanınıza alınacak küçük bir gaz tüpü ile daha uzun süre kullanım sağlanır. Çadır aksesuarları denildiğinde liste oldukça uzundur ancak her kamp ortamına uyum sağlayacak ürünlerin doğru listesi yapıldığında kamp deneyimleriniz oldukça keyifli hale gelir. İhtiyaçlarınıza uygun hazırladığınız bu listenin doğru depolanması ve taşınabilmesi için yine liste uzunluğuna uygun sırt çantaları işleri kolaylaştırır. Kamp çantaları teknik özellikleri sebebiyle kullanıcılarına tek bir çanta ile basit, rahat bir taşıma ayrıca geniş bir depolama alanı sunar. Bu sayede sizlere sadece konforlu ve keyifli bir kamp deneyiminin tadını çıkarmak kalır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çadır Malzemeleri

1099 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1099 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19102/1307140