En Ucuz Kitaplar & En iyi Kitaplar

Dünya üzerinde okuma alışkanlığı günden güne artarken, kitap alma alışkanlıkları da değişime uğramaya başlar. Sayısız köşe başı kitapçılarının bulunduğu sokaklar yerini teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijital mağazalara bırakır. Düzenli kitap okumak, küçük yaştan itibaren başlayan bir özellik olmasının yanında, daha sonraları da gelişebilen oldukça faydalı bir uğraştır. Her ne kadar yoğun ve kargaşanın olduğu bir hayat tarzınız olsa da, kitap okumak, okuduğunuz kitabı sevdikleriniz ile paylaşmak ve belki de kimi zaman ilginizi çeken satırların altlarını çizmek isteyebilirsiniz. Kitaplar; felsefe, roman, öykü, şiir, anı, anlatı, biyografi, edebiyat gibi temel kategorilere ayrılır. Kimisi kısa ve içerisinde çizgi romanların bulunduğu öykülerden oluşurken, kimisi ise uzun bir biyografi romanı olabilir. Yaşam tarzınıza, ne aradığınıza ve aslında hayatınıza ne katmak istediğinize bağlı olarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Kendinize ister yabancı dil kitap setleri, isterseniz de son çıkan yeni kitaplar kategorisinden eserler seçebilirsiniz. Okumanın birçok alanda önemli faydaları olduğundan, fırsat bulduğunuz her anda, sıklıkla kitap okumanın size faydası olacaktır.

Çeşitli Kitap Kategorileri

Elbette kitap okumaya geçmeden önce hangi kitabı okumak istediğinize karar vermeniz gerekir. Sizin için en doğru kitabı satın almak ve en azından önünüzdeki birkaç günü onunla geçirebilmek için iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir. Dünyayı görmeye ve keşfetmeye karşı ilginiz var ise seyahat kitapları ve bu seyahatleri gerçekleştiren gerçek kişilerin tecrübelerinin bulunduğu kitapları tercih edebilirsiniz. Bu tarz kitaplar genellikle fotoğraflı olduğundan, daha kalın ve büyük olabilir. İçeriğinde seyahat olan kitap fiyatları, diğer daha ince romanlara göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Aynı zamanda bu tarz kitapları okumayı daha da eğlenceli hale getirmek isterseniz, ülkelerin ünlü eserlerinin bulunduğu puzzle fiyatlarını gözden geçirebilir, size en uygun olan puzzle setini de alabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz yer ile ilgili çok fazla bilgi edinmeniz gerekebilir. Tarihi, kültürü ve günümüzdeki durumu ile ilgili en iyi bilgileri çoğu zaman ülkenin kitabı ile aynı ismi taşıyan belgesellerde bulabilirsiniz. Bahsi geçen belgesel film fiyatları, normal bir kitap fiyatını çoğu zaman geçmemektedir.

Edebiyat kategorisinde altında karşılaşacağınız edebi eserler ise hayata farklı açılardan bakmanızı ve kendinizi çok daha iyi tanımanızı sağlayacaktır. Dünya edebiyatından Türk edebiyatına çeşitli yazarların eserlerini okuyarak kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih romanlarına meraklıysanız anı veya biyografi kitaplarına göz atabilir, kültürel tarihten savaşlara pek çok konuyu ele alan tarihi romanlar arasında bir seçim yapabilirsiniz. Dönemin siyasi tarihi hakkında bilgi edinebilir, bu kitapları çeşitli araştırmalarınızda da kullanabilirsiniz.

Ruhsal gelişiminizi güçlendirmek, dünyaya daha pozitif ve huzurlu bakabilmek için yazılan birçok kişisel gelişim kitabı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kişisel gelişim kitapları bir roman gibi veya madde madde takip edebileceğiniz şekilde de yazılmış olabilir. Size en uygun olan eserleri, kitap indirim reyonunda bulabilir ve uygun fiyatlarla birden fazla kitabı satın alabilirsiniz.

Kitap Okumanın Faydaları

Yaşayan milyonlarca insan kitap okuyarak birçok becerisini geliştirir ve her seferinde hayatına farklı bir bakış açısı katar. Siz de kitapların büyüsü içerisinde sayısız bilgiye ve yaratıcı düşünceye ulaşarak, hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınızı korumaya özen gösterebilirsiniz. Kitap okumanın pek çok faydası bulunur:

Hafızanızı Geliştirir

Hafızanızı güçlendirmek için kitap okumak size büyük fayda sağlayabilir. Kurgusal bir roman okuduğunuzda, tüm karakterleri, yer ve bilgileri aklınızda tutmanız gerektiğinden, tüm bu bilgiler sizin eski anılarınızı da hatırlayıp canlandırmanıza olanak tanıyacaktır. Karakterler veya mekanlar üzerine düşünürken kendi bilgilerinizi tazeleyebilir, uzun zaman önce yaşayıp unuttuğunuz pek çok ânı da kolayca hatırlayabilirsiniz.

Stresi Azaltır

Kendinizi daha yorgun ve stresli hissettiğiniz zamanlarda televizyon izlemek veya telefonunuz ile sosyal medyaya girmek yerine kendinize güzel bir kitap sipariş edebilirsiniz. Okudukça kendinizi güzel bir hikayenin içerisinde kaybolmuş ve aslında var olan tüm problemlerinizi unutmuş şekilde bulabilirsiniz. Oldukça iyi yazılmış akıcı bir roman, sizi beklenmedik dünyalara taşıyarak ilginizi çekeceğinden stresinizi de azaltacaktır.

Bilgi Kaynağıdır

Bilgi; gezerek, görerek ve aynı zamanda da okuyarak edinilebilir. Daha fazla şey öğrenmek ve öğrendiklerinizi hayatınızda uygulayabilmek için bir kitap alabilir veya online kitap seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Kelime Hazneniz Gelişir

Okudukça daha fazla bilgi ve kelimeye maruz kalacağınızdan kelime dağarcığınızda gelişecektir. Kendinizi ifade ederken veya birine herhangi bir konu ile ilgili bir bilgi aktarırken akıcı ve düzgün konuşabilmek, çok fazla kitap okumaktan gelir. Özgüveninizi artıran klasik kitapları satın alarak edebi yanınızı güçlendirebilir, farkındalığınızı çoğaltabilirsiniz.  

Analitik Düşünme Becerisi Kazandırır

Polisiye veya gizem dolu bir roman, hikaye içerisinde size birçok detay vererek aslında kitabın sonu gelmeden olayı çözebilmenizi sağlayacak anahtarı sunar. Bazı zamanlarda tüm bu detayları bir kağıda not edebilir ve romanın sonu gelmeden analitik düşünme becerilerinizi geliştirebilmek için tahminlerde bulunabilirsiniz.

Daha İyi Yazma Becerisi Sağlar

Kimi zaman yazma ihtiyacı hisseder ve kendinize günlükler tutmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda yazılarınızı yazarken kelime dağarcığınızın yetmediği veya unuttuğunuz durumlar olabilir. Başınızdan geçen bir olayı anlatırken o anda hissettiklerinizi kağıda dökmek ve gerçek duygularınızı yansıtacak kelimeleri bulabilmek adına zorlanabilirsiniz. Eğer sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz cep kitap olarak da bilinen minik kitaplar edinirseniz, her fırsatta okuyabilir ve yazma becerilerinizi bu sayede geliştirebilirsiniz.

Empati Yeteneğinin Artması

Toplumlar içinde şiddetin ön plana çıktığı ve sayısız insanın birbirine zarar verdiği durumlar söz konusu olabilir. Tüm bunların en aza inmesine destek olabilmek için küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığı edinmek, yaş ilerledikçe empati yeteneğinin de artmasına olanak tanır. Kitap okuma alışkanlığı, sosyal ilişkiler kurmanızı sağlar ve tüm bu becerileri sürdürebilmenize olanak tanır. Bu anlamda çeşitli klasikler arasından bir seçim yapabilir veya kişisel gelişim, psikoloji kitaplarına odaklanabilirsiniz. Uzun vadede edinebileceğiniz bu empati yeteneği için indirimli kitap setleri satın alabilirsiniz.

Kitaplarınızı Nereden Alabilirsiniz?

Yoğun geçirdiğiniz günlerde, yapacağınız birçok alışveriş gibi okumak istediklerinizi de kitap yorumlarını inceleyerek online bir şekilde satın alabilirsiniz. Kitap nereden alınır diye düşünmenize ve kendinizi yormanıza gerek kalmadan, evinizin konforunda hiç acele etmeden satın alımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Sizi özgürleştiren, anlık da olsa bulunduğunuz ortamdan soyutlayan yegane şey sadece elinize alıp okuduğunuz kitaptır. Bu özgürlüğü zahmetsiz bir şekilde deneyimleyebilmek için binlerce kitaba ve yüzlerce çeşide sahip kitaplar arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Kitap satış için girdiğiniz sitede, sadece kitap değil aynı zamanda birçok puzzle ve belgesel filmlere rastlayabilirsiniz. Okuduklarınızı pekiştirmek, vizyonunuzu daha da genişletmek ve olaylara bakış açınızı değiştirebilmek için kitap okuma alışkanlıklarınızı çeşitli hobilerle birleştirebilirsiniz. Yapacağınız kitap alışverişi, hayatınıza anlam katacak anı veya biyografi kitabı olabileceği gibi yaratıcılığınızı güçlendirecek, kelime haznenizi genişleterek belki bir gün sizin de bir kitap yazabilmenizi sağlayabilecek edebi romanlar olabilir. Bu faydalı aktiviteyi kendiniz, çocuklarınız ve sevdikleriniz için ön planda tutabilirsiniz. Her boş zamanınızda kitap okumak, okuduklarınızın hayatınızda size yer açmasına izin vermek, deneyimleyeceğiniz en özel anlardan biridir. Bu sebeple geniş bir yelpazeye sahip kitap çeşitlerine göz atabilir, kütüphanenizde yeni kitaplar için yer açabilirsiniz.

En Popüler Kitap Türleri Hangileridir?

En popüler kitap türleri arasında ilk sırada gelen romantik romanlar, en çok satanlar arasında da yer alır. Her zaman trend olma eğilimi gösteren ve iyi yazılmış romantizm türündeki romanların genellikle sadık okuyucuları vardır. Son dönemlerde hayattan ilham alanlar için ise kişisel gelişimler en popüler türdeki kitaplar arasında yer alır.

Çocuklar Neden Çok Kitap Okumalıdır?

Çocukların gelişim süresi içerisinde temel dil becerilerini geliştirebilmeleri ve kelime haznelerini güçlendirebilmeleri için yaşlarına uygun kitapları okumaları gerekir. Kurgusal olan kitaplar çocukların düşünme ve etkileşimini artırarak, yeni fikirler geliştirmelerine katkı sağlar.

Nasıl Daha Kolay Kitap Okuyabilirsiniz?

Bir kitabı okurken, ne yazdığını anlamaya çalışarak okuduğunuz zaman hem daha kolay hem de daha hızlı okuyabilirsiniz. Okuduğunuz kitaptaki olay, yer, zaman ve karakterlerin ismi ile özelliklerine dikkatlice kendinizi verirseniz, kitabı okumanız oldukça kolaylaşacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/15
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Kitap

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Kitap Okuma Aksesuarları
Kitap Okuma Aksesuarları
Edebiyat
Edebiyat
Eğitim
Eğitim
Çocuk & Gençlik
Çocuk & Gençlik
Araştırma ,Tarih & Siyaset
Araştırma ,Tarih & Siyaset
Akademik
Akademik
Kişisel Gelişim & Psikoloji
Kişisel Gelişim & Psikoloji
Din ve Mitoloji
Din ve Mitoloji
Dijital Yayınlar
Dijital Yayınlar
Hobi
Hobi
Aile & Çocuk Bakımı
Aile & Çocuk Bakımı
Sağlık, Spor ve Diyet
Sağlık, Spor ve Diyet
İş, Ekonomi & Pazarlama
İş, Ekonomi & Pazarlama
Çizgi Roman & Mizah
Çizgi Roman & Mizah
Yemek
Yemek
Gezi & Turizm
Gezi & Turizm
Dergi
Dergi
Yabancı Dil Kitaplar (Foreign Languages)
Yabancı Dil Kitaplar (Foreign Languages)
Sesli Kitaplar
Sesli Kitaplar
Sanat
Sanat
E-Kitap Okuyucular
E-Kitap Okuyucular
Online Eğitim
Online Eğitim
İş Bankası Kültür Yayınları
İthaki Yayınları
Epsilon Yayınevi
Yapı Kredi Yayınları
İndigo Kitap
Ephesus Yayınları
Can Yayınları
Timaş Yayınları
Kolektif Kitap
Gece Kitaplığı
Nobel Akademik Yayıncılık
Cinius Yayınları
Dorlion Yayınları
Egem Eğitim Yayınları
Kişisel Yayınlar
Alfa Yayınları
Pegem Akademi Yayıncılık
Pegasus Yayınları
İletişim Yayınevi
Seçkin Yayıncılık
Kolektif
Komisyon
Anonim
Kollektif
--
3AKonsept
'Amr B. Kulsüm
Stefan Zweig
Jules Verne
Jack London
Derleme
Sabahattin Ali
Sir Arthur Conan Doyle
Bediüzzaman Said Nursi
Franz Kafka
Elmalılı Hamdi Yazır
50 CENT
Abdullah Arslan
Ömer Seyfettin
Lev Nikolayeviç Tolstoy
Türkçe
İngilizce
Arapça
Fransızca
Almanca
Rusça
Yunanca
Kürtçe
Türkmence
İtalyanca
Osmanlıca
İspanyolca
Tacikçe
Farsça
Urduca
Abazaca
Korece
Çince
İsveççe
Hintçe
Japonca
Zazaca
Azerice
Latince
Boşnakça
Ermenice
Flemenkçe
Kazakça
Portekizce
Lehçe
Özbekçe
İsveçce
Danca
Gürcüce
Tatarca
Hollandaca
Bulgarca
Kırgızca
İbranice
Arnavutça
Macarca
Norveçce
Danimarkaca
Fince
Lazca
Makedonca
Malayca
Moğolca
Romanca
Ukraynaca
Rumca
Sanskritçe
Süryanice
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?