Yüksek lisansa başvurmak isteyen adayların girmesi gereken bir sınav olan ALES'ten iyi bir puanla ayrılarak diğer adaylara karşı fark yaratabilirsiniz. Üniversitelerin yüksek lisans bölümleri için aldıkları başvurularda en çok önem verdikleri noktalardan biri de ALES puanıdır. Mezuniyet ortalamanızdan ve mülakat puanınızdan daha çok etkiye sahip olan ALES puanınız sayesinde başvuran adaylar arasında sıralamada üst sıralara yükselebilirsiniz. Akademik hayata geçiş yapmak adına düzenli bir şekilde ALES soruları çözebilirsiniz. Her gün belirli bir süre ayırararak yapacağınız çalışmalar sonucunda Türkçe ve matematik testlerinde yüksek netlere ulaşabilirsiniz. ÖSYM'nin sorduğu sorulara ve geçerli müfredata uygun şekilde hazırlanmış sorularla nitelikli bir çalışma süreci geçirebilirsiniz. Aynı zamanda puntoları gerçek sınavdaki soruların puntolarıyla eşit boyuttra olan ALES kitapları verimli bir hazırlık geçirmenize olanak tanır. Geçmiş senelerdeki sınavlarda sorulmuş ALES sorularını derleyen kitaplar aracılığıyla konulara ne kadar hakim olduğunuzu ölçebilirsiniz.

ALES Kitapları Nelerdir?

Soru bankaları, çözümlü setler, konu anlatımlı eserler ve denemelerden oluşan ALES kitapları yüksek bir puan alabilmeniz için size yardımcı olur. Son sınavlarda sorulmuş sorulara göre güncellenen baskılar daha kaliteli soruları sizlere ulaştırarak kendinizi daha iyi sınamanızı sağlar. Çıkmış soru kitapları aracılığıyla son yıllarda ALES'te adaylara sorulmuş olan tüm sorulara toplu şekilde ulaşabilirsiniz. Bu sayede ÖSYM'nin sorularına daha iyi bir şekilde alışabilirsiniz. Çözümlü olarak basılmış kitaplardan satın alarak her soru için detaylı çözümlere erişebilirsiniz. Yanlış işaretleme yaptığınız sorularda hangi noktaları gözden kaçırdığınızı çözüm bölümlerini okuyarak bulabilirsiniz. Karekodlu ALES kitapları sipariş ederek karekodu telefonunuza okutup video çözümleri izlemeye başlayabilirsiniz. Tahta üzerinde ve örneklerle yapılan anlatımlar tüm şıkları inceleyerek adayların akıllarına takılan noktaların çözümlenmesine yardımcı olur. 

ALES Puanı Kaç Yıl Geçerlidir?

ALES'ten alacağınız puanı 5 yıl boyunca başvurularınızda değerlendirebilirsiniz. Bu süreyi doldurduktan sonra yeni başvurular yapabilmek için yeniden ALES'e girmeniz gerekir. Tamamı çözümlü kitaplar aracılığıyla sınava hazırlanarak konulara daha hakim hale gelebilirsiniz. Özellikle Türkçe bölümünde uzun paragraf soruları ile dikkat çeken bir sınav olan ALES'te zaman yönetimi konusu adayların en çok şikâyet ettiği noktalar arasında yer alır. Türkçe sorularını daha hızlı çözebilmek ve tek seferde anlayabilmek için sık sık bu konudaki testleri çözmeniz gerekir. Çalışma temposu kazanarak soruları daha hızlı ve daha doğru bir biçimde yanıtlamaya başlayabilirsiniz. Bir diğer zaman alıcı bölüm olan sözel ve sayısal mantık kısmına daha iyi alışmak için de testlerden faydalanabilirsiniz. Farklı soru tiplerini tanıyarak sınavda sürpriz yaşamamak için yüzlerce örnek çeren soru bankalarından sipariş edebilirsiniz.

ALES'te Soru Dağılımı Nasıldır?

Toplamda 100 sorunun bulunduğu ALES sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüme ayrılır. Sözel bölümde Türkçe ve sözel mantık soruları bulunurken sayısal bölümde matematik, sayısal mantık ve geometri soruları yer alır. Geçmiş yıllardaki soruları toplayan kitaplarla ALES sorularına alışarak sınava daha az stresle girebilirsiniz. Tuzak sorulara ve şaşırtmacalara karşı daha dikkatli olmak için bol bol soru çözme pratiği yapabilirsiniz. Çözüm sonrasında netlerinizi kontrol etmeye ve sıklıkla yanlış yaptığınız konuların üzerinde daha fazla durmaya özen gösterebilirsiniz. Bu sayede eksiklerinizi hızla kapatıp daha donanımlı bir şekilde sınava girebilirsiniz. Açıklamalı soru çözümlerine sahip kitaplar basit anlatımları ve çözüm yöntemlerini aktarmalarıyla sınav hazırlıklarınızı başarıyla sürdürmenize yardım eder. Okuma, anlama, yorumlama, tamamlama gibi noktaları geliştirmeye yardım eden Türkçe soruları uzun paragraflarla başa çıkabilmenizi kolaylaştırır. İşlem yeteneğinizi geliştiren ve kısa çözümler üretmenizi sağlayan matematik soruları ile sayısal alana sıkı biçimde çalışabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

ALES Çıkmış Sorular ve Kitapları

265 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Yargı Yayınevi ALES Kitapları
  2. Yediiklim Yayınları ALES Kitapları
  3. Akıllı Adam Yayınları ALES Kitapları
  4. Benim Hocam Yayınları ALES Kitapları
  5. Pegem Akademi Yayıncılık ALES Kitapları
  6. Uzman Kariyer Yayınları ALES Kitapları
  7. İnformal Yayınları ALES Kitapları
  8. Elit Eğitim ALES Kitapları
  9. Tercih Akademi ALES Kitapları
  10. İhtiyaç Yayıncılık ALES Kitapları
  11. Data Yayınları ALES Kitapları
  12. Filozof Yayıncılık ALES Kitapları
  13. İSEM Yayıncılık ALES Kitapları
  14. İrem Yayıncılık ALES Kitapları
  15. Beyaz Kalem Yayınları ALES Kitapları
  16. Murat Açıköğretim Yayınları ALES Kitapları
  17. Tasarı Akademi Yayınları ALES Kitapları
  18. Tasarı Yayınları ALES Kitapları
  19. Enine Boyuna Eğitim ALES Kitapları
  20. Lider Yayınları ALES Kitapları
 4. Yazar A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Sınıf
 9. Basım Dili
 10. Boyut
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234464
Başa dön