Yüksek lisansa başvurmak isteyen adayların girmesi gereken bir sınav olan ALES'ten iyi bir puanla ayrılarak diğer adaylara karşı fark yaratabilirsiniz. Üniversitelerin yüksek lisans bölümleri için aldıkları başvurularda en çok önem verdikleri noktalardan biri de ALES puanıdır. Mezuniyet ortalamanızdan ve mülakat puanınızdan daha çok etkiye sahip olan ALES puanınız sayesinde başvuran adaylar arasında sıralamada üst sıralara yükselebilirsiniz. Akademik hayata geçiş yapmak adına düzenli bir şekilde ALES soruları çözebilirsiniz. Her gün belirli bir süre ayırararak yapacağınız çalışmalar sonucunda Türkçe ve matematik testlerinde yüksek netlere ulaşabilirsiniz. ÖSYM'nin sorduğu sorulara ve geçerli müfredata uygun şekilde hazırlanmış sorularla nitelikli bir çalışma süreci geçirebilirsiniz. Aynı zamanda puntoları gerçek sınavdaki soruların puntolarıyla eşit boyuttra olan ALES kitapları verimli bir hazırlık geçirmenize olanak tanır. Geçmiş senelerdeki sınavlarda sorulmuş ALES sorularını derleyen kitaplar aracılığıyla konulara ne kadar hakim olduğunuzu ölçebilirsiniz.

ALES Kitapları Nelerdir?

Soru bankaları, çözümlü setler, konu anlatımlı eserler ve denemelerden oluşan ALES kitapları yüksek bir puan alabilmeniz için size yardımcı olur. Son sınavlarda sorulmuş sorulara göre güncellenen baskılar daha kaliteli soruları sizlere ulaştırarak kendinizi daha iyi sınamanızı sağlar. Çıkmış soru kitapları aracılığıyla son yıllarda ALES'te adaylara sorulmuş olan tüm sorulara toplu şekilde ulaşabilirsiniz. Bu sayede ÖSYM'nin sorularına daha iyi bir şekilde alışabilirsiniz. Çözümlü olarak basılmış kitaplardan satın alarak her soru için detaylı çözümlere erişebilirsiniz. Yanlış işaretleme yaptığınız sorularda hangi noktaları gözden kaçırdığınızı çözüm bölümlerini okuyarak bulabilirsiniz. Karekodlu ALES kitapları sipariş ederek karekodu telefonunuza okutup video çözümleri izlemeye başlayabilirsiniz. Tahta üzerinde ve örneklerle yapılan anlatımlar tüm şıkları inceleyerek adayların akıllarına takılan noktaların çözümlenmesine yardımcı olur. 

ALES Puanı Kaç Yıl Geçerlidir?

ALES'ten alacağınız puanı 5 yıl boyunca başvurularınızda değerlendirebilirsiniz. Bu süreyi doldurduktan sonra yeni başvurular yapabilmek için yeniden ALES'e girmeniz gerekir. Tamamı çözümlü kitaplar aracılığıyla sınava hazırlanarak konulara daha hakim hale gelebilirsiniz. Özellikle Türkçe bölümünde uzun paragraf soruları ile dikkat çeken bir sınav olan ALES'te zaman yönetimi konusu adayların en çok şikâyet ettiği noktalar arasında yer alır. Türkçe sorularını daha hızlı çözebilmek ve tek seferde anlayabilmek için sık sık bu konudaki testleri çözmeniz gerekir. Çalışma temposu kazanarak soruları daha hızlı ve daha doğru bir biçimde yanıtlamaya başlayabilirsiniz. Bir diğer zaman alıcı bölüm olan sözel ve sayısal mantık kısmına daha iyi alışmak için de testlerden faydalanabilirsiniz. Farklı soru tiplerini tanıyarak sınavda sürpriz yaşamamak için yüzlerce örnek çeren soru bankalarından sipariş edebilirsiniz.

ALES'te Soru Dağılımı Nasıldır?

Toplamda 100 sorunun bulunduğu ALES sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüme ayrılır. Sözel bölümde Türkçe ve sözel mantık soruları bulunurken sayısal bölümde matematik, sayısal mantık ve geometri soruları yer alır. Geçmiş yıllardaki soruları toplayan kitaplarla ALES sorularına alışarak sınava daha az stresle girebilirsiniz. Tuzak sorulara ve şaşırtmacalara karşı daha dikkatli olmak için bol bol soru çözme pratiği yapabilirsiniz. Çözüm sonrasında netlerinizi kontrol etmeye ve sıklıkla yanlış yaptığınız konuların üzerinde daha fazla durmaya özen gösterebilirsiniz. Bu sayede eksiklerinizi hızla kapatıp daha donanımlı bir şekilde sınava girebilirsiniz. Açıklamalı soru çözümlerine sahip kitaplar basit anlatımları ve çözüm yöntemlerini aktarmalarıyla sınav hazırlıklarınızı başarıyla sürdürmenize yardım eder. Okuma, anlama, yorumlama, tamamlama gibi noktaları geliştirmeye yardım eden Türkçe soruları uzun paragraflarla başa çıkabilmenizi kolaylaştırır. İşlem yeteneğinizi geliştiren ve kısa çözümler üretmenizi sağlayan matematik soruları ile sayısal alana sıkı biçimde çalışabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

ALES Çıkmış Sorular ve Kitapları

Yargı Yayınevi ALES
Yediiklim Yayınları ALES
Benim Hocam Yayınları ALES
Pegem Akademi Yayıncılık ALES
Tercih Akademi ALES
Akıllı Adam Yayınları ALES
Kurul Yayıncılık ALES
Uzman Kariyer Yayınları ALES
Kariyer Meslek Yayıncılık ALES
İnformal Yayınları ALES
Murat Yayınları ALES
İrem Yayıncılık ALES
Elit Eğitim ALES
Enine Boyuna Eğitim ALES
İhtiyaç Yayıncılık ALES
Tasarı Eğitim Yayınları ALES
Data Yayınları ALES
Filozof Yayıncılık ALES
Marka Yayınları ALES
Beyaz Kalem Yayınları ALES
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 456 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234464