Elektronik kitap okuyucuları elektronik mürekkep teknolojisi sayesinde binlerce kitabı incecik bir tabletin içerisinde taşımanızı ve istediğiniz yerde istediğiniz kitabı anında okumanızı sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. Elektronik kitapları sıradan tabletlerden ayıran en önemli nokta kolay kullanımlı dijital mürekkep teknolojisi e-ink ile zararlı mavi ışıktan arındırılmış ekran teknolojisi ve 30 güne kadar süren şarj kapasitesidir. Hayatınızı kolaylaştıracak bir teknoloji olan elektronik kitap okuyucuları her ne kadar tablet bilgisayarı andırsa da sıradan bir tabletten en önemli farkı, gözleri yoran arka aydınlatması olmamasıdır. Klasik kitaplarda olduğu gibi üstüne yansıyan ışık sayesinde okunabilir hale gelen elektronik kitap okuyucuları, bu sayede tablet bilgisayarın yorucu mavi ekran ışığından sizi korur. Aynı zamanda güncel modellerde yer alan doğal etkili aydınlatmaları sayesinde, ekstra ışık kaynağına ihtiyaç duymadan karanlık ortamlarda dahi zararlı mavi ışıtan uzak durarak kitaplarınızı okuyabileceksiniz. Üstelik bu cihazlar LCD ekran kullanmadığı için mat ve parlama yapmayan ekranlara sahiptir.

E-Kitap Okuyucuların Avantajları Nelerdir?

 • Sıradan bir kitap ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olan elektronik kitaplar sıradan kitaplardan çok daha incedir, bu sayede sizlere mükemmel bir taşınabilirlik sunar. Üstelik bunu içerisinde binlerce kitap barındırarak yapar.
 • Dayanıklı yapıları ile sıradan kitapların maruz kalabileceği olumsuz çevre koşullarında sizi yarı yolda bırakmaz.
 • Bir tablete göre oldukça uzun bir şarj süresi vardır. Seyahatlerinizde uzun süre şarj etmeden kullanabilirsiniz.
 • Yüksek kapasiteli hafızaya sahiptir, bu sayede geniş arşiviniz her daim yanınızda olur.
 • Geleneksel kitapseverlerin de kolayca adapte olması için e-kitap modelleri sizlere sayfa çevirme, satırların altını çizme, kaldığınız sayfaları işaretleme ve not alma gibi fonksiyonlar sunuyor.
 • Basılı kitaplar için kesilen ağaçları kurtarabilirsiniz; geleneksel kitapların baskı aşamalarında kimyasal işlemler kullanılır ve bu doğaya zarar verir. Elektronik kitap okuyucusu ile bu zararlı etkileri en aza indirebilirsiniz.
 • Yurt dışına çıktığınız zaman fiziksel olarak istediğiniz dilde kitapları kolayca bulamayabilirsiniz. Elektronik kitap okuyucuları sayesinde zamandan ve mekândan bağımsız bir şekilde dünyanın her yerinde internet bağlantınız olduğu sürece istediğiniz her kitabı kolaylıkla bulabilir, kitap masraflarınızı azaltabilirsiniz. Aynı zamanda kitap aramak için harcayacağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Elektronik Kitap Okuyucusu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hepsiburada.com üzerinde her türlü ihtiyacınıza yönelik elektronik kitap okuyucusu bulunuyor. Bir elektronik kitap okuyucusu alırken okuyucunun desteklediği e-kitap formatları göz önüne alınmalıdır. Ayrıca kullanım kolaylığı sağlaması açısından kablosuz bağlantı özelliklerine sahip e-kitap okuyucuları tercih edilmelidir. Bununla birlikte lazer kalitesindeki net metinler için okuyucuların ppi değerleri incelenmeli ve yüksek ppi değerindeki yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip e-okuyucular tercih edilmelidir.

E-Kitap Okuyucu Nasıl Kullanılır?

Kullanım talimatları doğrultusunda indireceğiniz elektronik kitapları bu cihazlara yine talimatlar üzerinden aktararak veya Wi-Fi üzerinden doğrudan cihaza indirerek kitaplarınızı okumaya başlayabilirsiniz. Elektronik kitap okuyucuları sizlere kaldığınız yerleri otomatik olarak kaydetme ve okuduğunuz kitapları silme imkânı da sunuyor. Ayrıca günlük kullanımla e-kitap okuyucularınızın zarar görmemesi için okuyucu ile birlikte bir adet e-kitap okuyucu kılıfı ve elektronik kitap okuyucu ekran koruyucu filmi kullanmalısınız.

E-Kitap Okuyucu Fiyatları Ne Kadar?

Fiziksel kitaba göre pek çok avantajı bulunan elektronik kitap okuyucularının fiyatları marka, model ve modellerin barındırdığı özelliklere göre değişiklik göstermektedir. İçinde geniş bir okuma arşivi barındırabilen okuyucular orta vadede oldukça ekonomik ve verimlidir.

Sizde şimdi Hepsiburada.com'un sunduğu hızlı kargo avantajları ve uygun fiyatlarla bir e-kitap okuyucuyu sepetinize ekleyip hemen satın alabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

E-Kitap Araçları

31 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Ürün Puanı
 3. Markalar
  1. Kobo E Kitap Okuma Araçları
  2. PocketBook E Kitap Okuma Araçları
  3. Onyx Boox E Kitap Okuma Araçları
  4. Calibro E Kitap Okuma Araçları
  5. Nook E Kitap Okuma Araçları
 4. Renk
 5. Türü
 6. Satıcı
DSACategoryId/60001501/2147483645/15043649
Başa dön