Dijital & Elektronik Piyanolar

Teknolojiye uyum sağlayan enstrümanların başında piyano geliyor. Hâlihazırda, standart formda piyanolar üretilse de müzik tutkunlarının piyanoyu evlerinde konumlandırmaları veya piyano tellerini akort etmeleri, her zaman mümkün olamayabiliyor. Bu ve benzeri durumlar, dijital piyanolar ile ortadan kaldırılabiliyor. Tercih edilen enstrümanın marka ve modeline de bağlı olmak şartıyla pek çok profesyonele göre gerçek bir piyanoyu aratmayan dijital piyanolar, ses renkleri, tuş karakteristikleri ve daha birçok yönüyle öne çıkıyor. Müzik eğitimi veren kurumlarda, evlerde ve hatta konser alanlarında değerlendirilebilen ürünler, görünümleri ve işlevleriyle birbirinden ayrılıyor.

Piyano Görünümünde Ama Piyanodan Daha Fazlası

Elektronik bileşenlerden oluşan ve gerçek piyanolardaki gibi tuş darbesiyle harekete geçen telleri bulunmayan ürünler, klasik bir piyano görünümünde ya da modern bir klavye formunda üretilebiliyor. Dünyanın önde gelen enstrüman üreticileri tarafından hazırlanan modeller, tuşlu çalgılarla ilgilenen amatör müzisyenler kadar profesyonel olarak müzik yapan ve icra edenlerin de takdirini kazanıyor. Müzisyenlerin, gerçek piyano deneyimine en yakın tecrübeyi elde edebilmelerine yardım eden dijital piyanolar, ses piyano tonundayken ideal ses kontrolünün gerçekleştirilebilmesi için yerleşik veya sonradan takılabilen pedallarla geliyor. Damper, sustain ve soft pedallar, piyano ile icra edilen müzik parçalarının, oldukça etkileyici hâle gelmesini ve aslına uygun şekilde çalınabilmesini mümkün kılıyor.

Geleneksel piyanolarda bulunan pedalların yanı sıra modern klavyelerde görülen birçok tuş ve mekanik ayar kısımları da dijital piyanolarda yer alıyor. Ses değişimi, ses seviyesi ayarı, ritim seçimi ve etkinleştirilmesi, transpoze gibi özellikler, ilgili tuş ve mekanik ayar bölümleriyle değerlendirilebiliyor. Kullanıcılar, hangi ayarın aktif hâlde olduğunu ise cihazlar üzerindeki LCD ve OLED ekranlarla birlikte tuşlarda bulunabilen aydınlatmalarla öğrenebiliyor.

Her Türlü Performansa Ayak Uyduran Bir Enstrüman

Sahip olduğu zengin ses bankaları ve güçlü ses işlemcileri sayesinde polifonik sesler üretebilen dijital piyanolar, gerek piyano sesi etkinleştirildiğinde gerekse yaylı, elektrik piyano, üflemeliler, org, sentezleyici, gitar gibi ses tonları seçildiğinde polifoniden taviz vermiyor. Aynı anda çok sayıda tuşa basılsa dahi seste kesilme ve benzeri sorunlar işitilmiyor. Bu da üretilen enstrümanların, çok yönlü değerlendirilebilmesine ve her türlü performansa ayak uydurabilmesine ortam hazırlıyor.

Ürünlerde bulunabilen ritimler ve bas eşlik kalıpları ise tek enstrümanla mini bir müzik grubu kurulabilmesine imkân tanıyor. Küçük ve orta ölçekli etkinliklerde başvurulabilen böylesi teknik özellikler, dijital piyanoların daha çok müziksever tarafından edinilmesinde etkili oluyor. Ritim ve diğer tüm özelliklerinin yönetimi son derece kolay olan enstrümanların teknik yeterliliklerine hâkim olabilmek için kullanım kılavuzlarının ve üreticiler tarafından hazırlanan eğitim videolarının dikkatle takip edilmesi öneriliyor.

İster Parmak Egzersizi İsterseniz Kayıt Yapın

Dünyaca ünlü klasik müzik bestecilerinin ve piyano virtüözlerinin, müzisyenler için hazırladığı parmak egzersizleri, dijital piyanolarda yerleşik ders işlevi özelliği olarak müzisyenlerin karşısına çıkıyor. Hem sağ hem de sol elini geliştirmek isteyenlerin keyifle gerçekleştirebilecekleri ders etkinlikleri, düzenli olarak uygulandığında verimli sonuçlar alınabiliyor. Piyano ile tanışacak küçükler için de uygunluk arz eden dersler, etüt mekanizmalı enstrüman almayı hedefleyen ebeveynlerin dijital piyanolara yönelmesini sağlıyor.

Belirli seviyede dâhili depolama alanıyla gelebilen ve MIDI ya da ses dosyası kaydı yapabilen modeller, müzisyenlerin o an icra ettikleri eserleri gerçek zamanlı şekilde kaydedebiliyor. Böylece müzisyenler, eserleri nasıl çaldıklarını takip edebiliyor, dilerlerse elde ettikleri ses dosyalarını çeşitli şekillerde değerlendirebiliyor.

Eğer siz de tuşlu çalgılara olan merakınızı dindiremiyorsanız, gereksinimlerinize uygun dijital piyanolar arasından dilediğinizi seçebilir, notalar arasında hoş bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dijital & Elektronik Piyanolar

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 487 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/80530127/402326/405066