Dijital & Elektronik Piyanolar

Dijital & Elektronik Piyanolar

İlk üretimi yapıldığı dönemden günümüze kadar genel olarak oldukça büyük bir yapısı olan piyanolar, teknolojinin ilerlemesiyle üretiminde kullanılan materyallerde değişiklik göstermiştir. Piyanolardan çalındığı zaman oldukça yüksek ses çıktığı için son dönemlerde daha çok dijital piyano kullanılmaktadır. Peki dijital piyano nedir? Dijital piyano hem üretilen ses bakımından hem de çalma hissi açısından geleneksel piyanoya seçenek olarak tasarlanmış elektronik klavyeli enstrümanlardan birisidir. Bunun yanı sıra dijital piyano, bir hoparlörden çalınabilen, akustik piyanonun bir araya getirilmesi ile kullanılır. Genellikle yüksek bir ses düzeyine sahip olan bu enstrümanı gece çok geç saatlerde çalmanız mümkün değildir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırman için dijital piyano tercih edebilirsiniz. Dijital piyanonun üzerindeki düğmeleri sayesinde sesini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Eğer apartmanda oturuyorsanız dijital piyano önerisi olarak ses düzeyini ayarlayabileceğiniz piyanoyu tercih edebilirsiniz. Üstelik dijital piyanoların kulaklık girişi sayesinde piyanonun sesini sadece siz duyabilirsiniz. Dijital piyanonun sevilen özelliklerinden bir tanesi de piyanoyu çalmaya başladığınızda akordu ayarlanmış oluyor. Yapısı gereği çok bir ağırlığı yok bu sebeple istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Kendiniz araştırma yaparak sizin için en iyi dijital piyano modelini kolayca bulabilirsiniz. Dijital piyanolar diğer bir ismiyle elektronik piyona olarak karşınıza çıkmaktadır. 

Dijital & Elektronik Piyanolar Özellikleri

Dijital piyanolara yüklenen notalarda farklı ortamlarda seslendirildiğinde yüksek kaliteli ses ortaya çıkarır. Gelişen teknolojiyle dijital piyano & elektronik piyano modelleri sizlere akustik piyano kadar piyano deneyimi sunmaktadır. Sizler en iyi dijital piyano markaları araştırdığınızda karşınıza çok fazla seçenek çıkar. Özellik açısından sizlerin ihtiyacını karşılan ve son dönemde çok popüler olan markaları tercih edebilirsiniz. Dijital piyanoların kulaklık girişleri sayesinde rahatlıkla piyano çalışabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Günün her saatinde size piyano çalma imkanı sunar. Dijital ve Elektronik piyanoların kayıt yapma özelliği sayesinde kendi çalışmalarınızı kaydedebilir ve bunu dinleyebilirsiniz. Kaydettiğiniz çalışmanızı istediğiniz kadar dinleyebilir kayıt üzerinde isterseniz düzeltme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dijital piyano tavsiye olarak silvent model ve 88 tuşlu dijital piyano iyi bir seçim olacaktır. 88 tuşlu dijital piyanoların sahip oldukları yay ağırlıklı tuş sistemleri sayesinde sizlere zevkli bir piyano çalma deneyimi sunar. Hafif tasarımı ile istediğiniz zaman istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz. 

Dijital Piyano Kaç Tuşludur?

Dijital ve Elektronik piyanolarda 88 tane tuş takımı bulunmaktadır. Bu tuşların 52 tanesi beyaz, kalan 36 tanesi de siyahtır. İç kısmına yerleştirilen telleri sayesinde her bir tuşa basıldığı zaman farklı nota veriyor. Piyanonun üzerinde bulunan siyah renkteki tuşlar ana nota, beyaz renkteki tuşlarda ara notadır. Eğer ilk defa piyano çalmayı öğrenmeye başlayacaksanız ilk olarak tuş takımını öğrenmenizde fayda var. 

Dijital & Elektronik Piyano Arasında Fark Var Mı?

Elektronik piyanolar, dijital piyanoların benzer muadilleridir. Bu model piyanolarda dijital modelde olduğu gibi diğer akustik piyanoların tuş sesleri taklit edilmiştir. Elektronik piyanolar konsol biçiminde de olabiliyor, bunun yanı sıra taşınır şekilde de olabiliyor. Aynı şekilde dijital piyanolarda taşınabilmektedir. İstediğiniz zaman kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. Her ikisini de farklı bir yere taşırken hafif oldukları için zorlanmazsınız. Ayrıca elektronik duvar piyanosu da yine aynı özelliklere sahiptir. 

Dijital & Elektronik Piyanoların Fiyatları Nasıl?

Dijital ve elektronik piyanolar renklerine, modellerine, markalarına göre farklılık gösterdiği gibi dijital piyano fiyatları ve elektronik piyano fiyatları da farklılık göstermektedir. Hemen hemen her bütçeye uygun piyanolar bulunmaktadır. Yeni piyano öğrenmeye başlayacaksanız kendi bütçenize uygun taşınabilir piyanoları tercih edebilirsiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dijital & Elektronik Piyanolar

567 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 567 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/80530127/402326/405066