Keyboard

Klavye çeşitleri en fazla tercih edilen enstrümanlar arasında yer alıyor. Farklı yaş gruplarından pek çok kişinin ilgisini çeken ürünler farklı özelliklere sahip bulunuyor. Ürünlerin türleri gibi tasarımları ve teknik özellikleri de değişkenlik gösteriyor. Tuş takımları, bağlantı türleri, kontrol içerikleri, yazılım destekleri, ses çıkış nitelikleri gibi unsurları dikkate alarak seçim yapmak önem arz ediyor. Farklı pek çok müzik dalı içerisinde kendine yer edinen klavyeler marka ve model çeşitliliği ile sizlere sunuluyor. Fiyatlandırma da ürünlerin özelliklerine göre belirleniyor. Keman, piyano ya da gitar fiyatları da dahil pek çok enstrümanda olduğu gibi özel kampanyalar ve marka indirimleri de Midi ve elektronik keyboard fiyatları üzerinde etkili oluyor. Başlangıç düzey, orta seviye ve profesyonel kullanıma uygun olan klavye seçkileri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Keyboard Modelleri

Klavye modelleri tuşlu çalgılar kategorisinde yer alıyor. Bununla birlikte, ürünler kendi içerisinde de çeşitleniyor. Tuşların ölçüsü, tuş sayısı ve mekanik altyapı üzerinden farklılıklar elde ediliyor. Elektronik klavyeler, midi klavyeler, org klavye kreasyonları şeklinde karşınıza geniş bir ürün listesi çıkıyor. Midi klavye seçkileri üzerinde pad, tuş ve knob mekanizmaları yer alıyor. Ekstra ekipman gereksinimi bulunmayan USB’li Midi klavyeler son dönemde en fazla rağbet görenlerden oluyor. Bu modellerin tuşlarına çoğunlukla ses atanabiliyor ve böylece kullanım da oldukça kolaylaşıyor. Temel düzey kullanıcılar da uzman müzisyenler de Midi modelleri kullanabiliyor. Elektronik klavyeler ise klasik model klavyenin dijital versiyonunu ifade ediyor. Elektronik müzik aleti grubundaki ürünlere dijital piyanolar, elektronik org seçkileri, synthesizer çeşitleri ve dijital ses işleme sistemleri de dahil ediliyor. Yeni nesil keyboard müzik enstrümanları iOS ve Android işletim sistemlerini destekleyebiliyor. Ürün tipine ve özelliklerine bağlı olarak, keyboard klavyeler ile birlikte çeşitli ekipmanlar da satışa sunulabiliyor. Analog ya da dijital yazılım, pedal, bağlantı kablosu, adaptör gibi ekipmanlar en fazla karşılaşılanlardan oluyor. Ergonomiyi ilk sıraya yerleştirenler açısından ise küçük klavyelerin son derece iyi bir seçenek olduğunu belirtmek gerekiyor. Farklı kategoride olan ürünlerin mini versiyonları bulunabiliyor.

Keyboard Klavye Tasarımları

Kullanışlılık, ergonomi ve kalite tasarım üzerinde doğrudan etkili olan faktörlerin başında geliyor. Tasarım esasen hem fiziksel yapıyı hem de teknik alt yapıyı kapsıyor. Tuş hassasiyeti, boyutlar, ağırlık, ekipman gereksinimi, tuşlar arası mesafe ve materyal kalitesi gibi belirleyenler devreye giriyor. Tasarıma dair önemli bir nüans, renk kombinasyonu oluyor. Ürünlerin gövde renkleri, kontrol tuşu yapıları ve tutuş ergonomileri farklılık gösterebiliyor. Dikkat çekici, modern ve estetik görünümlü ürün isteyenler beyaz klavye modellerini ilgi çekici bulabiliyor. Kolay taşınabilir keyboard kullanmak isteyenler ise yükseklik, genişlik, derinlik ve ağırlık özellikleri daha az olan serilere yöneliyor. Çantada zahmetsizce istediğiniz yere götürebileceğiniz ürünlerin kolay bağlantı sistemine sahip olması ise ekstra avantaj sağlıyor. Klavye müzik aleti tasarımında controller ve tuş takımı son derece önemli bir yer tutuyor. Ürünlerin kontrol türleri, kontrol buton sayıları, giriş çıkış soketleri, tuş sayıları değişebiliyor. Daha detaylı kontrol vadeden yeni nesil klavyelerde kaydırıcı, dokunmatik ekran özelliklerine de yer verilebiliyor. Dokunmatik ekranın konumu, inç boyutu, rengi, sensör hassasiyeti ve teknik özellikleri de modele göre farklılaşabiliyor. Kullanım amacınıza ve konfor beklentinize göre seçiminizi yapabilirsiniz. Hem nitelikler hem de aksesuar destekleri, tıpkı telli ve yaylı çalgılar genelinde olduğu gibi keyboard piyano fiyatları üzerinde de etki gösterebiliyor.

Keyboard Modellerinin Teknik Özellikleri

Keyboard klavye özellikleri müzik enstrümanının kullanım standartları üzerinde belirleyici rol oynuyor. Ürünlerde temel olarak tuşlar ve kontroller yer alıyor. Tuş basım ve buton kontrol hassasiyeti teknik özellikler içerisinde ayırıcı öneme sahip oluyor. Velocity hassasiyeti yüksek pad destekli ürünler, dahili arpeggiator içeren seçkiler, sanal enstrüman atama desteği, akıllı akort gibi nitelikler de kullanımı kolaylaştıran ve içeriği zenginleştiren teknik birimlerden. Akılı kontrol sistemi, tek tuşla ya da tuş kombinasyonları ile çeşitli opsiyonları anlık olarak ayarlamanıza ve akor parametrelerini düzenlemenize imkân veriyor. Örneğin, seçilmiş olan scale’lar içerisindeki notaların tek tuşla çalınmasını sağlayan modeller işinizi hayli kolaylaştırıyor. Tuş hassasiyeti, enstrümanı çalma performansı üzerinde etkili oluyor. Bu süreci daha da etkili kılma noktasında ise yüksek duyarlılık teknolojisini kullanan modeller ön plana çıkıyor. Yeni nesil modellerde sıkça rastlanan özel tuş yatağı donanımı, devamlı şekilde tarama yapıyor ve tuşa basım sonrasında ne şiddette basınç uyguladığınızı algılıyor. Böylece, örneğin sanal enstrüman seslerinin şiddetini optimize ederek, daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Müzik içeriğini zenginleştirmek isteyenler, bünyesinde Multi Track Audio, Assinable kontroller, dokunmatik ekran, ribbon kontroller ve Dual Joystick gibi donanım bileşenlerini barındıran seçkileri ilgi çekici buluyor. Özel Set List içeren dokunmatik ekranlı klavye enstrüman kreasyonları hem kişiselleştirilmiş ayarlar yapmanıza hem de notaları dilediğinizde ekrandan seçebilmenize olanak tanıyor. Ses çıkış gücü, ses kalitesi ve ses geçiş performansı iyi olan ürünler daha nitelikli bir işitsel deneyim vadediyor. Yumuşak ve akıcı ses geçişi sunan modellerde modların ve ses notalarının değişim süreçlerinde ani kesilmeler önleniyor.

Keyboard Satın Alım Önerileri

Klavye satın al seçneğini tercih edenleri geniş bir ürün yelpazesi karşılıyor. Bu bakımdan, beklentilerinizi ve profesyonellik seviyenizi hesaba katarak seçim yapmanız önem gösteriyor. Doğru ürün tercihine yönelik olarak, aşağıda yer alan maddelerden faydalanabilirsiniz.

  • Klavyelerin tuş hassasiyetlerine ve tuş ölçülerine dikkat ederek seçim yapmanız öneriliyor. Alışkın olduğunuz tuş tipi, çalma sürecinde daha kolay adaptasyon sağlıyor.
  • Ürünlerin enkoder içeriği, transport kontrol sistemi ve format destekleri de seçim aşamasında dikkat etmeniz gereken niteliklerden. Giriş çıkış portları dahili ekipmanları bağlama ve yüksek verimlilik elde etme açısından ayırıcı rol oynuyor.
  • Ürünlerin güç nitelikleri ve bağlantı adaptörleri de farklılık gösteriyor. Kolay taşıma ve kullanım beklentisi olanlar açısından USB çıkışlı seriler işlevsel oluyor. USB desteği ve USB versiyonu gibi teknik özellikler midi klavye fiyatları üzerinde etkili olabiliyor.
  • Velocity pad hassasiyeti ve eğimi, transport tuş özellikleri, atanabilir buton varlığı ve adedi, DAW nitelikleri, fader yapısı ve sayısı da kullanım verimliliği ve müzik performansı üzerinde etki gösteriyor.
  • Patch seçimi ve ses kanalı seçimi yapmaya imkân tanıyan DAW entegrasyonlu ürünler kendini belli ediyor. Farklı DAW’lara adaptasyon sağlayan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Keyboard Modellerinin tuş sayıları standart mı?

Tuş ve buton özellikleri modelden modele farklılıklar gösteriyor. Farklı türlerin tuş nitelikleri de aynı gruptaki Midi ve elektronik klavyelerin tuş özellikleri de değişiyor. Midi modellerde 88 tuş, 32 tuş, 61 tuş da dahil çeşitli seçkiler rahatlıkla bulunabiliyor.

Keyboard müzik enstrümanlarında yazılım desteği önemli mi?

Yazılım desteği, sanal enstrüman performansından kontrol butonlarının kullanımına ve temel tuşların fonksiyonelliğine değin pek çok bakımdan önemli oluyor. Gelişmiş yazılım paketleri ile miksler yapabiliyor, DAW’lar içerisinden istediğinizi seçerek kayıtlar alabiliyor, sekanslar atayabiliyor ve daha pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hangi keyboard modelini almak daha avantajlı olur?

Klavye önerileri verme noktasında enstrüman kullanım beklentileriniz ve fiyat performans talepleriniz devreye giriyor. Ne tür bir müzik icra etmek istediğinize göre seçim yapmaya özen gösterebilirsiniz. Ayrıca, uzmanlık seviyenizi dikkate alarak tercih yapmanız da faydalı olabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Keyboard

421 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 421 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/60001362/405379